Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Ústav: Skládka skutečně škodí zdraví

Obyvatelé Vinařic na Kladensku se mohou cítit podvedeni. Zatímco zástupci různých institucí na Kladensku jim dosud tvrdili, že tamní halda Barré jejich zdraví neškodí, potvrzená měření říkají něco jiného. A mnohem vážnějšího. Státní zdravotní ústav ve čtvrtek potvrdil správnost nedávného měření ministerstva životního prostředí. Podle něho je v ovzduší poblíž hořící haldy až stonásobně víc rakovinotvorných látek, než je bezpečné.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Lenka z Kladna

Je to tak,ale co teď
Všichni už teď víme,že to tak je. U Vinařic na Kladensku je v ovzduší vysoký počet rakovinotvorných látek - tomu už teď nezabráníme, nemocné pravděpodobně nevyléčíme. Dejme si práci spíš s tím co uděláme, aby těch nemocných stále nepřibývalo. Sami již nakažení říkají,že jim už nic nepomůže, jen ať tak nedopadne i mladší generace tak co s tím?.......a kladenští zastupitelé mlčí. Jak dlouho by nás ještě balamutili? Kdo zachrání obyvatele Vinařic?POMOCTE!!!
0/0
29.5.2002 19:50

Ladislav Dvořák

Co tam kdo naměřil
Zajímalo by mne, co tam kdy kdo naměřil. Jestliže úřady říkají, že se tam měřilo mnohokrát a nikdy se nic zvlášť nebezpečného nenašlo a nyní se našla a to jediná látka, u které jako naschvál, někdo přepsal špatnou hodnotu, tak asi něco není v pořádku. V titulku článku se mluví o rakovinotvorných látkách ( tudíž o více než jedné). Která, nebo které to jsou a jaké látky byly měřeny předtím ? To se dosud měřily jen oxid uhelnatý, uhličitý, siřičitý, oxidy dusíku a žádné aromáty ? Myslím, že by se slušelo zveřejnit všechny dosud provedené analýzy i se jmény organizací, které analýzy prováděly. Je sice možné říci, že ti kdož umřeli byli silní kuřáci a mohou si za to částečně sami, ale když umřeli (pokud vím) tři ve stejnou dobu, tak zde musela být společná iniciace, která spustila akutní fázi nemoci. Když pro nic jiného tak proto, aby se u dalších podobných hald mohla tato iniciační látka sledovat a předešlo se dalším možným úmrtí.
0/0
24.5.2002 9:19

Rostislav Volný

Pravopis už nefunguje ani na i-dnes
Na to že je na i-dnes spousta nesmyslných reklam jsem si už skoro zvyk, ale pravopisné chyby, jako například ve větě:"Rozebrání haldy je sice finančně hodně nákladné, ale peníze by se určitě našli" mi poněkud u tak profesionálního media vadí. Vždy jsem si myslel, že redaktor a pravopis patří k sobě. Pokud chci něco napsat tak aby to jiní četli a nechci aby si o mě mysleli něco nehezkého, napíšu to pokud možno pravopisně dobře. Obzvláště, pokud si za to nechám zaplatit. Takže ve slově "našli" bych v této větě určitě napsal "y"
0/0
24.5.2002 7:37

novo

MŽP ?
   MŽP : přepisujou, nelžou, hmm, to je novinka...........
0/0
24.5.2002 0:05

malcor

to je jedno
odkdy by se peníze našli? nemá tam být našly? :)
0/0
23.5.2002 23:20

Najdete na iDNES.cz