Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Studenti jsou vůči Evropské unii skeptičtí

"Kdo je pro vstup do Evropské unie?" Pár desítek rukou se váhavě zvedá nad hlavu. "A kdo je proti?" Hlásí se asi stejný počet. "V Kolíně je to tedy s Evropskou unií dost špatné," žertuje moderátor Zdeněk Mertlík. Tímto improvizovaným referendem včera ve městě na Labi začala veřejná diskuse Co nám přinese a co odnese Evropská unie, kterou pořádá ministerstvo zahraničních věcí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

NJO

njo-njo
Alespoň je vidět, že ne všichni lidé se chovají jako ovce ale snaží se přemýšlet. Mělo by lidem dojít, že vždy je něco za něco (to platí i v přírodě) a jestliže budem chudším (a dotovaným) příbuzným v EU, tak to budem muset nějakým jiným způsobem vrátit. Mě by zajímal právě ten "jiný způsob". Nazdar.
0/0
31.5.2002 8:36

Daens01

EU NE, nebo ANO???
Jak nadpis říká,EU ano nebo ne,tak to je otázka,na kterou tu nikdo z vás nemůže jasně odpovědět,tedy ani já ne.Ale co nám EU nabídla: 2004 (+ - ňákej ten pátek)---plné členství(to plné v uvozovkách) 2011--možnost bez omezení pracovat a stěhovat se do EU 2004--25%dotace v zemědělství(je to rovnost všech členů?) 2004--chodit 1 vchodem na letištích v EU (to tu píšu jako ironizující prvek,na zvýraznění všech výhod) A co my můžeme EU nabídnout:2009 pár set tisíc super levné zemědělské půdy,vhodné zejména pro nizozemské a německé farmáře 2011:několik málo tisíc pracujících(možných emigrantů-podiv??? Vždyť jen 15 % populace ČR se dokáže domluvit cizím jazykem,to je známá věc. 2004:180-300 tisíc našich rómských spoluobčanů,z nichž(co znám a vím to o nich) 4 pětiny by z ČR emigrovalo i přes jazykovou bariéru okamžitě pryč.Asi jediné plus při vstupu do EU v následujících 13 letech 2004:možnost levnější koupě už tak super levných českých výrobků,viz.piva a jiné. 2004:pár set tisíc půdy,která se může zadarmo změnit ve smetiště.Výmysl? Byli ste už někdy v pohraničí? A to je převoz odpadu ještě jakž-takž hlídán,co bude pak,to bude asi 'pařba'pro německé a jiné turisty. Možná se mýlím,možná ne.Odepište,nebojte se mi napsat.Možná se Euroskeptik stane Eurofanouškem.Možná... PS:ještě sem zapomněl na dalších pár věcí...
0/0
30.5.2002 14:27

Dan(1)

Re: EU NE, nebo ANO???
Zkuste se zeptat průměrně inteligentního a vzdělaného Čecha, co si od EU slibuje. Uslyšíte, že konečně nebude ekonomická kriminalita a zákony budou platit pro všechny. Jakoby dnešní legislativa už dávno nebyla s tou evropskou kompatibilní. Uslyšíte, že se budou volně přejíždět hranice, na kterých bude modrá cedule s hvězdami. Svého času tady byla velmi oblíbeným artiklem samolepka s logem EU, kteří si jednodušší lidé lepili na espézetky. Závěrem vám přetlumočím rozhovor dvou dam na zastávce MHD: "Holka, já s těma penězma tenhle měsíc nevyjdu" - "No já taky ne, už abysme byli v tý únii, aby nám přidali" - To ti teda povim, už aby to bylo". Někteří euroeuforici se vyjadřují v tom smyslu, že se Evropa stane jediným státem, jediným národem se společným jazykem. Kdyby tak byli schopni přečíst si učebnici dějepisu ze třetí třídy... Ale to bychom po nich žádali přílišný intelektuální výkon.
0/0
30.5.2002 14:54

daens01

Re: Re: EU NE, nebo ANO???
No,rozhovor těch dam na zastávce by pobavil nejen Euroskeptika,ale i Euroforika.Naše soudnictví se tomu evropskému ale nevyrovná ani pod kolena.A nejen to,kvůli volnému přejíždění...právě to je taky jeden důvod, proč říci UNII ne.Proč??? Již sem zmiňoval aktivity převážně německých SKLA'DKOVSO-KONZUMNI'CH RODIN.Jak to funguje? Německá rodinka se jede přes hranice nejen najíst a napít,nakoupit,ale i vyhodí odpad,'přefiknou' 13 letou dívenku za pár mařen(promiňte,EUR) a ještě si bokem (to teprve bude platit) koupí 1 volnou chatku i se skromným 150 ha velkým pozemkem. /Danislaw Wojerecy/
0/0
31.5.2002 7:54

Černý

To je skutečně zpráva, jak když vyšije
Po diskusi se pro vstup hlásí asi stejný počet, zbytek se neumí rozhodnout? - odmítavý postoj je tedy neschopnost rozhodnutí? Tuhle zprávu jste si mohli odpustit, nebo jen napsat: v Kolíně proběhla debata známých osobností (co asi ví Yvonne Přenosilová o EU?) se zpátečnickými studenty, kteří si zatvrzele stojí na svém!
0/0
24.5.2002 11:41

Krutas

Nevim ceho se boji studenti....
Spis bych si myslel, ze v EU nebudou mit na ruzich ustlano, tunelari, zlodeji a cesti "podnikatele". Tem to opravdu ze srdce preji. Budou se muset naucit podnikat a ne krast a tunelovat.  A byt ceskym soudcem, tak bych taky dvakrat nejasal
0/0
24.5.2002 4:35

jenda venda

Aha, takže nám jde o ten vchod ... prostě budeme rovnější...
Za jestě humornější zítřky s ještě blbějšími lidmi...(nemám celkem nic proti EU, ale asi bych ji měl chránit před tou úrovní, kterou si k sobě zavleče)
0/0
24.5.2002 0:15

Najdete na iDNES.cz