Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Stát pouští zdarma Homolku

Luxusní pražská Nemocnice Na Homolce je po osmi letech znovu "na prodej". Stát však za ni tentokrát nežádá ani korunu. Ministerstvo zdravotnictví chce ještě do voleb stihnout navrhnout vládě, aby se státní Nemocnice Na Homolce přeměnila na veřejně prospěšnou společnost. V ní by mělo podíl americké medicínské centrum UPMC Health System z Pittsburghu. Do společnosti by stát bezplatně vložil veškerý majetek nemocnice.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Henoch Praha

Pohanka je vůl!
Stát který rozdává zdarma špičkově vybavené nemocnice cizákům je vůl na n-tou.NIKDE opakuji NIKDE jinde na celém světě ,nikdy nikdo nerozdával zdarma  špičkově vybavenou nemocnici NIKDY A NIKDE.Kdo to činí okrádá nás všechny za jejichž peníze to bylo postaveno! JE TO ZLODĚJ a zloději patří za mříže.Je to typ pro naši policii!!!!!!
0/0
23.5.2002 10:08

Bubák1

Opět nejasnosti.
Pokud jsem článek četl dobře, stát zakládá s danou firmou společnost, tzn. že si v ní ponechává podíl ve výši hodnoty majetku. Takže nikoliv zadarmo.
0/0
23.5.2002 9:59

Martin Jansa

Re: Opět nejasnosti.
To jste nečetl dobře, stát nehodlá vložit majetek Homolky v hodnotě několika miliard do obchodní společnosti, kde by měl MAJETKOVÝ podíl (akciovka, eseróčko ap.) který může třeba prodat a který má stejnou hodnotu jako vložený majetek a investicemi, pokud tam kdy jaké američani vloží, by se zhodnocoval i jeho podíl.
Vložit tento majetek do tzv. OBECNĚ PROSPĚŠNÉ SPOLEČNOSTI je trik, který Ministerstvo zdravotnictví okoukalo od Ministerstva školství, které se přesně stejným způsobem chce zbavit majetku rovněž za několik miliard v projektu Internet do škol tím, že na další provoz a financování tohoto školského megalomanského projektu zkusí také založit tzv. OPS.
Vtip je v tom, že podle zákona o obecně prospěšných společnostech nemá zřizovatel žádný majetkový vztah k jím zřízené společnosti a pokud by tato OPS v budoucnu zanikla, její majetek se již NESMÍ vrátit zakladateli, ale smí být pouze převeden na jinou obecně prospěšnou společnost nebo obec.
Zřizovatel si smí pouze ve stanovách určit právo obsazovat orgány společnosti, v tomto případě si ale chtějí ponechat pouze 50% míst ve správní radě.
Co je ale PODSTATNÉ, že na takovouto OPS nemá stát žádný vliv, jedná se o naprosto soukromou společnost, která má úplnou volnost např. při stanovení platů (hlavně členů správní rady - kteří asi minsterští úředníci mají tento pašalík za cca 400.000,- měsíčního platu slíbený ??), výběru předražených dodavatelů atp. atd.  ALE HLAVNĚ TÍMTO KROKEM SE Z HOMOLKY STÁVÁ SOUKROMÁ AMERICKÁ NEMOCNICE, která velmi rychle ukáže všem obyčejným lidem záda, a tak po KOMUNISTICKÉM SANOPZu vznikne KAPITALISTICKÝ SANOPZ.
Stejně tak, jako bude OBECNĚ NEPROSPĚŠNÁ SPOLEČNOST sharbovat stamiliony v projektu INTERNET DO ŠKOL, shrábne pár ministerských úředníků a vedení Homolky špičkovou nemocnici zcela ZADARMO.
Triky, jak si nakrást majetek, vymysleli lidi z ČSSD opravdu geniálně. A ještě mají tu drzost k tomu všemu malovat socánka v noční košili. Svině jedny pokrytecký !!!!!
Letos POPRVÉ JDU VOLIT ODS, protože opravdu není jiná možnost, jak tohleto řádění socialistických zlodějů zastavit.
0/0
23.5.2002 11:19

Bubák1

Re: Re: Opět nejasnosti.
To si ale trochu protiřečíte. "Zřizovatel si vyhrazuje právo obsadit 50 % míst ve správní radě" znamená, že má stále vliv na řízení společnosti. Majetek smí být převeden na jinou OPS, takže se nestává majetkem soukromým. Tímto krokem se nemůže stát soukromá společnost, jelikož se tímto krokem stává OPS. Celé mi to připadá jako PR někoho, kdo měl s nemocnicí jiné záměry. Ostatní jsou pouze spekulace typu co by bylo kdyby.
0/0
23.5.2002 12:01

Pavel

Re: Re: Opět nejasnosti.
......"Letos POPRVÉ JDU VOLIT ODS, protože opravdu není jiná možnost, jak tohleto řádění socialistických zlodějů zastavit."...... To je dobry, uz jednou nas pan Profesor spasil pred levicovym nebezpecim, zasadne se postavil proti koalici s CSSD a ted bude zarukou statniho monopolu ve zdravotnictvi. Kupredu prava, zpatky ni krok. Napada me jeden citat(S+G):"Smrdi to tady, rekl moudry tchor, a my se od tud nehneme, dokud ten smrad nevyzenem.
0/0
23.5.2002 23:09

Karel 4

Zvolili jste si nás. tak držte hubu !
To se jim to rozdává, privatizuje, rozkrádá na co vůbec nepřiložili ruku o co se vůbec nezasloužili. Kolik postavili nemocnic za posledních 10 let, jaké sociální jistoty vytvořili, máme svobodu držet říci cokoliv, je to k něčemu ? Tedy zvolili jste si nás, teď držte hubu, a nezapomeňte nás zvolit znovu, určitě se postaráme, aby nezbylo vůbec nic...
0/0
23.5.2002 9:54

Franta7

Stejně to nemá cenu
Stejně všichni co kritizujou budou zase volit parlament ve stejným rozložení jako je dneska. Na předvolebním mítingu na to každej zapomene.
0/0
23.5.2002 9:24

krok

no jo,
aspon budou mit americane kde testovat nove leky a postupy :-))
0/0
23.5.2002 8:50

Jan Urban

Taky váš štvou ČSSD a ODS?
Pokud už toho všeho máte dost, volte Cestu změny. Kromě jiného je jejím cílem jedno společné místo výběru zdravotního a sociálního pojištění a daně z příjmu. Tím zvýší efektivitu výběru a zároveň snížíme byrokracii. O dalších návrzích ve zdravotní a sociální oblasti si ve stručné heslovité podobě můžete přečíst na http://www.cestazmeny.cz/12duvodu_strucne_7.asp (stačí kliknout na adresu).
0/0
23.5.2002 8:37

:)

Re: Taky váš štvou ČSSD a ODS?
To zrovna, aby se vylihli dalsi tunelari ...
0/0
23.5.2002 9:09

Rosťa

Re: Taky váš štvou ČSSD a ODS?
Taky, ale jedinou cestou k opravdovému rozvoji jsou dvě nebo max. 3 silné strany jako v GB. Jestli se politická scéna ještě více roztříští, tak se nikdo nedomluví s nikým. Založte ještě více pidistran jako Cesta změny, Naděje  a já ani nevím jak se to vše jmenuje a bude tu chaos, každý si bude hrabat na vlastním písečku a jak známo v bordelu se nejlíp krade. Už dnes 4Koalice - sdružení odpadlíků a zkrachovanců dělá dost velké naschvály a úspěšně zabíjí vše dobré v rozvoji a dělání pořádku. Jedině  ODS kontrolovaná ČSSD v opozici to může potlačit dál. Idealismu už tubylo dost.
0/0
23.5.2002 9:37

fa

Re: Re: Taky váš štvou ČSSD a ODS?
"Jedině  ODS kontrolovaná ČSSD v opozici to může potlačit dál", bože ty jsi naivka,
možná nevíš, ale cílem každé vládnoucí skupiny je vnutit svůj názor většině (říká se tomu programové vymívání mozků), absolvoval jsi na jedna, buď na sebe pyšný
0/0
23.5.2002 10:15

Bubák1

Re: Taky váš štvou ČSSD a ODS?
Milá Cesto změny a Naděje táhněte už konečně do prdele.
0/0
23.5.2002 9:59

paja3000

Děkujeme !
Děkujeme všem ,kteří se chtějí vzorně starat o naše fungující zařízení.Jen mi jaksi uniká výhodnost tohoto "byznysu".Chtějí -li nám naši "přátelé " pomoci,proč tak nečiní u ztrátových či jinak zanedbaných zařízení,kde by "pomoc" měla mnohem větší smysl.Nebo jde jen o čistý obchod ,pak ale má existovat řádná prodejní cena a ne takováhle lumpárna! Děkujeme tedy našemu ministerstvu za to ,jak se bohulibě snaží získat nějakého dobrodince ,aby si laskavě a aspoň zadarmo převzal naše špičkové zdravotnické zařízení.A ještě kvůli tomu chudáci musí letět až do USA.Dojemné.Děkuji se slzou v oku.
0/0
23.5.2002 6:58

Henoch Praha

Re: Děkujeme !
Díky Pájo naprosto s Tebou souhlasím!
0/0
23.5.2002 10:13

Kamil

Re: Děkujeme !
Naprosto souhkasím.
Pro MZ: Až budete příště rozdávat další špičkové dobře fungující zdravotnické zařízení ta nemujíte lítat až do USA klidně si jedno ale i dvě rád vezmu
0/0
23.5.2002 10:45

antiKrenk

takvou dobu jsem pryč a stejně se mi pokaždé znovu a znovu přitíží, když si přečtu o krocích vedení MZdr. Ble... Zištnost - to je nejjemnější slovo, co mě napadne. Jen je mi u toho divně kolem žaludku.
0/0
23.5.2002 6:25

binLada

Tak a dost...
Dobre, kuci... do voleb rychle jeste jeden tunel, ale pak dost Laik se divi a odbornik zasne... Za koule a do pruvanu a veset...
0/0
23.5.2002 6:11

Najdete na iDNES.cz