Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Sál zázraků

Každý z nás dodržuje asi sto tisíc zákonů a nařízení, ačkoliv je přirozeně nemůžeme všechny znát. Ale znát je ani nepotřebujeme, každý z nás jezdí bezpečně po trase spravedlnosti, o níž má i tak povědomí. Všichni víme, co se asi smí a co je zločin. Nespleteme se: kdo se vydá na cestu zločinu, ví, že to udělal. V síni spravedlnosti je vše jinak. Tam zákony a nařízení platí doslova - ne od oka jako u nás občanů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Havel,Praha

Odsuzování novináři
Vážený pane , Váš názor , že každý ví , kdy vstupuje na cestu zločinu je scestný a zavádí v opačném gardu Kantův kategorický imperativ.Víceméně se stavíte za cestu odsuzování veřejností , jakýsi pranýř davu.Jestliže někdo někomu dluží , je si vědom , že spáchal zločin , jestliže někdo nesplnil závazek , vědomě spáchal zločin.Myslím , že v ekonomické oblasti toto naštěstí neplatí a doufejme , ani platit nebude.Není mi jasné , při vašem všechápajícím smyslu pro spravedlnost , zda jste si uvědomil , že pácháte trestný čin pomluvy tím , že neodsouzeného člověka označujete za tuneláře nebo tím , že podrýváte autoritu soudu , což je také trestný čin útoku na veřejného činitele.Chápu , že by nebylo špatné , aby dav rozlícených věřitelů pana Smetku zamordoval.Já se ovšem domnívám , že lidé svěřovali svoje peníze vědomě a že o vlastní peníze je třeba se starat.Ale to jen na okraj.Chceme přece kapitalisticky žít a být socialisticky zajištěni. Víte , že já nevím , zda páchám trestný čin?Mohl byste mi poradit?Neplatím sociální dávky , protože mi dluží jiné firmy.Ale zaměstnance platím , aby neumřeli.Jsem tedy zločinec?Půjčil jsem si od známého peníze a nevrátil je , nakonec mi dluh odpustil.Myslím , že jsem spáchal trestný čin zpronevěry.Já si myslím , že i vy jste zločinec.Určitě jste zaplatil někdy pozdě nájem , nezaplatil pokutu nebo jinak vstoupil na dráhu zločinu. Ale já jsem přece jen demokrat.Soudy soudí špatně , ale daleko lépe než ti , kdo odsuzují bez rozsudků.Proto vás chci požádat , prostudujte si zákony , protože vy sám nevíte , že jste se vědomě stal zločincem.
0/0
22.5.2002 18:09

posledni emigrant

Re: Odsuzovani novinari
Pttate se vasku, jestli jste zlocinec. Ano, jste.Pomohl jsem vam z dilematu, do ktereho Vas svou obratnosti zarazil pan Karel? Jestli ano,a citite-li se vdecny, nemusite mi dekovat. Podekujte panu Steigerwaldovi, ze vam otevrel zle svedomi a zbavil Vasi zpovedi odpovednosti.
Amen, pravim´t. Steigerwaldovi vidlicku, vam nuz.
0/0
22.5.2002 20:40

Havel,Praha

Re: Re: Odsuzovani novinari
Pane emigrante , také já vás zbavím něčeho , o čem dobře víte.Nejste poslední emigrant.Ani první.Bohužel , nepochopil jste ani moji glosu.Já žádné zlé svědomí nemám a přál bych vám , abyste jej neměl ani vy.Obratnost pana Stiegervalda spočívá v idealismu.Nejsem idealista.Zpovědí se odpovědnosti nezbavíte.Ale ani lynčem nebo zkreslováním pravdy.Amen s vámi , dobrý člověče.Steigervaldovi vidličku , mně nůž a vám lžíci , abyste si nabral a pozřel.My vám ta sousta přichystáme. P.S. Vítejte mezi zločinci.Ostatně tam již dávno všichni od včerejška jsme.
0/0
23.5.2002 18:36

cheos

Soudy ...
Když dokáže soud rozhodnout ve stejné kause volebních kaucí v každém kraji jinak, je cosi shnilého v našem soudnictví.
0/0
21.5.2002 15:58

Najdete na iDNES.cz