Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Stoiber: Klaus Evropu nepochopil

Benešovy dekrety jsou zátěží pro Čechy, česko-německé vztahy i Evropskou unii. Zatěžují současnost, ale především budoucnost, řekl v rozhovoru pro MF DNES bavorský premiér Edmund Stoiber, kandidát opozice na post německého kancléře a dlouholetý patron sudetských Němců.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Josef E.Dolecek

Smíření
Tak už nechme hádání, já se omlouvám za činy Němců za války druhé, první, prusko - rakouské atd. vy se třeba omluvíte a zrušíte BD , uznáte nehumánní činy husitů, (my jsme taky  evangelíci jako byli husité ), dáme si spolu plzeňský a bude to OK. (Italům se třeba omluvíme za porážku Vara Herrmannem Cheruským - Arminiem v r.9 n.l. v Teutoburském lese a oni se nám omluví, že tam lezli )
Já napůl Čech a napůl Němec, jsem vlastně taková předzvěst dobrých vztahů a fakticky mám zájem na přátelství mezi oběma národy. Bylo by OK, kdyby tyto pory zůstaly dál jen pro historiky a politici a lidé by dál svorně kráčeli novou sjednocenou Evropou, ( novým Raumem kde vládne Deutsche Bank, Siemens, Krupp a Thyssen  - ne to je zase jeden takový hloupý vtip )
Mějte se fajn.
Josef E. Doleček
Grevensbrueck, Sauerland
Evropa
 
 
0/0
21.5.2002 9:25

Jan

Re: Smíření
Jo pivo Josef je dobrá věc, smíření ještě lepší, ale ještě včera v 15:57  jsi tvrdil, že cituji: "Veliká část dnešního polska je území Pruské a dovedu si představit diskusi o navrácení polského území zpět." To chceš diskutovat o změně poválečného uspořádání? Nic proti humoru, ale ten vtip se ti vážně nepovedl. Nejhorší na něm je totiž to, že v budoucnu hrozí realitou.
0/0
21.5.2002 10:27

Josef E.Dolecek

Re: Re: Smíření
Já pro tuto diskusi nejsem, ale takové hlasy slyšet jsou. Naštěstí je jich málo a vycházejí z úst nostalgiků. Já to bral opravdu jako vtip, já si nemyslím, že diskuse o územním uspořádání je v tuto dobu myslitelná. Evropa je opravdu dál. Mrzí mě, že si někdi myslí že Němci takoví jsou. Já si to nemyslím, mladá generace je tolerantní a svobodomyslná. Německo nebylo jenom národem Hitlera ( to byl stejně Rakušák ) apod, ale i Goetheho, Wagnera, bří Mannů, Nietzscheho. Německo je kulturní národ.
Zpět k Polsku, mě opravdu mrzí že jsem neslyšel od Poláků za anexi Těšínska omluvu, neslyšel jsem ji ani za anexi pohraničí v roce 1938. Naopak tady slyším pomluvy na Čechy a snahu ukázat že jsou lepší jak my.
Mám přátele v USA, kteří tam pracují a jejich zkušenosti s Poláky jsou více než otřesné. Slyšel jsem o plno případech vysloveného vykořisťování mladých lidí z Čech od Polských zprostředkovatelů.
Kamarád v Austrálii byl dokonce přijat do práce pod podmínkou, že není Polák, protože s těmi i v Austrálii mají své zkušenosti.
Poláci mají problém v integrčním procesu do EU, bohužel to byla Německá vláda, která prohlásila, teď prosím bez přesné citace: že noví členové EU budou čekat na přijetí až Polsko podmínky splní. Důvodem je veliká obchodní výměna mezi Polskem a Německem.
Tolik můj subjektivní názor na naše sousedy.
 
J.Dolecek
0/0
21.5.2002 11:28

Martin Pokorný

Re: Re: Re: Smíření
Mladá generace je tolerantní a svobodomyslná (není-li to zrovna mladá generace sudetského landsmanšaftu, skinheads, svobodní v Rakousku, kruhy šlechty kolem Otto Habsburka ......) jenže její názor neovlivňuje mezinárodní politiku. Jsme svědky koordinované snahy o ZMĚNU poválečného územního uspořádání - a to, že Vy si pane Dolečku myslíte, že je Evropa dál - a že tato diskuze není myslitelná, je spíše výrazem Vašeho rozhledu. Evropa ve stávající podobě zatím svoji demokratickou tvář hledá a nebudou - li se státy, jako je ten náš bránit znovu se probouzející Německé rozpínavosti, která po sjednocení znovu ožívá, můžeme se dočkat i všeobecné germanizace bez potřeby jediného výstřelu - nyní technokraticky - ekonomickou manipulací. Opět hrozí stav, kdy Češi budou na vlastním území považováni za občany druhé kategorie, jako tomu již v historii nejméně dvakrát bylo. A tyto snahy snad integrací ČR do EU ještě zesílí - omezením státní suverenity tak padne konečná překážka a Český národ dopadne, jako Lužičtí srbové, kterým minulý rok německé úřady zavřely poslední školu v jejich jazyce. Vaše povídání o pivku a usmíření se hezky poslouchá. Postarejte se tedy na Německé straně, aby se tento národ začal chovat slušně, korektně a civilizovaně. A - nezlobte se ne mne - nevybíravý tlak a vměšování do záležitostí sousedního slabšího státu nejsou ani jedno z toho.
0/0
22.5.2002 12:45

Jan

Re: Re: Re: Smíření
Nebylo by od věci v rámci toho tvého smíření, aby sis přestal otírat zobec o Poláky a měl je alespoň v tiché úctě. Vyvraždili jste jich v poměru k počtu obyvatel nejvíce na světě.
0/0
22.5.2002 16:06

Josef E.Dolecek

Re: Re: Re: Re: Smíření
Nová Evropa sice hledá svoji tvář, pravda pravdoucí, ale ješ zřejmě, že to nebude na úkor nikoho. Jednotná Evropa opravdu pomůže smazat hraniice a mám pocit, kdyby naši potomci si za 50 let četli naše tlachání, tak se tomu s radostí od srdce zasmějou.
 
To pivko, je dobrý lék na rozpory, já si rád podám ruce s každým kdo touží po smíření. Já sám jsem se smířil s válečnými nespravedlnostmi na obou stranách ( prosím nechytat za slovo a vypočítávat kdo jich provedl víc..) a jsempro uzavření konsensu.
 
Josef E.Dolecek
Grevensbrueck
0/0
22.5.2002 19:19

Igor

Klaus to pochopil po svém
Klaus to pochopil po svém, žádní cizinci, žádní němci do naší milované vlasti a neztratit svoje politické koryto. Rád bych viděl,co by dělal na místě těch odsunutých němců on, kdyby ho poslali s kufrem na nádraží,vola jednoho. Dekrety zrušit k datu vstupu do EU.
0/0
20.5.2002 17:27

Dan(1)

Re: Klaus to pochopil po svém
Jenže on jaksi nikdo, s výjimkou Plojharových pohrobků a unionistů, nevítá německé návrhy s nadšením. Použít to proti Klausovi je trochu laciné. Kdyby kolaboroval s cizí mocností, vítal válku a hajloval, tak bych ho na tom nádraží kopl na cestu do prdele. Nevím, jak dopadne referendum o EU, bude-li Německo a Rakousko pokračovat ve své politice a Stoiber vyhraje volby. Já jsem sice dobrodružná povaha, ale ne hazardér sebevrah. Do EU v její stávající podobě nemám zájem vstoupit.
0/0
20.5.2002 17:49

Honny

Proč?
Proč některý z politiků ještě nepřišel s návrhem:ano my zaplatíme majetek vyhnanců až potom co nám zaplatíte naše válečné škody.Měli by nám zaplatit za naše mrtvé kterých bylo víc než vyhnanců,měli by zaplatit 6 let života ve strachu,měli bychom jim vyčíslit následných více jak 50 let v komunistickém kriminálu ,protože bez Hitlera by nebyl ani Stalin.Dá se myslíte vyčíslit ta devastace která po této době nastala?Ještě po 12-ti letech jsme z toho nevybředli.Obraz dnešní pol. scény je zatížený morálkou kterou jsme prostě automaticky převzali z dob minulých a proto je jaká je.Tak co Němci půjdete do takového zúčtování?
0/0
20.5.2002 17:27

Igor

Re: Proč?
Vyhnanců bylo přes 3 milióny, kdyby jich tu aspoň polovina zůstala,tak to komunisti nikdy nevyhráli - vysídlené Sudety se staly jejich baštou, to jsou pouhá fakta. Toho Stalina si tento národ zvolil sám a dobře mu tak.
0/0
20.5.2002 17:38

POZN.

Re: Re: Proč?
I kdyby tu zůstalo 1,5 mil.Němců,je pravděpodobné,že by se většině do voleb r.47 nevrátilo občanství.Také by asi těžko založili nějakou demokratickou stranu na národním principu.Navíc by si SSSR naší orientaci pojistil i třeba vojensky,výsledky voleb pro něj nikdy nebyli směrodatné a neštítil se ničeho /např.vražda J.Masaryka,nedávno konečně potvrzená/.
0/0
20.5.2002 18:51

Kája

Re: Re: Re: Proč?
Pozor! Rus osvobodil Vídeň a i když se z Rakouska stáhl až v 50 letech, Rakousko zůstalo nekomunistické. Co se týče německého občanství, stejně tak, jak s platností mnichovské dohody jej získali, tak prohlášením neplatnosti této dohody je měli ztratit.
0/0
21.5.2002 8:08

Josef E.Dolecek

Re: Re: Re: Re: Proč?
Stáhnutí sovětských vojsk z Rakouska bylo podle všech současných poznatků velikým kalkulem. Bylo to něco za něco, výměna volné ruky v Maďarsku za Rakousko a taky je zde vidět, že největší špionážní centrum KGB bylo ve Vídni. Proč asi.
J.E.Dolecek
0/0
21.5.2002 8:46

Jan

Re: Re: Proč?
Je třeba tvoje hypotezy doplnit. Kdyby Hitler nerozpoutal s aktivní pomocí Sudeťáků válku, nestála by Osvětim, ale zato by stály Lidice, nebyl by zavlečen do Evropy komunismus a žily by miliony lidí. Kdyby z řad sudeťáků nebylo 527.000 příslušníků SS a gestapa a členů NSDAP nebylo by třeba ani BD. Jenže znáš to přísloví o rybách, prdeli a rybnících?
0/0
21.5.2002 8:00

Josef E.Dolecek

Re: Re: Re: Proč?
Není možné dávat na jednu úroveň členství v Gestapu a v NSDAP, to je jako by jste chěl říkat že členství v KSČ je to samé jako příslušnost k STB. Ne není to jedno a to samé a česká zkušenost to rovněž ukazuje.
 
Josef.E.Dolecek
0/0
21.5.2002 8:42

Kája

Re: Re: Re: Proč?
Sybilíku, nejseš nějakej vadnej? Pamatuješ si kdejakou kravinu, ale ten fakt, že spolu s Hitlertem rozpoutal světovou válku Stalin společným obsazením Polska, to ti nějak vypadlo a pleteš sem nějaké kluky ze Sudet. Já tvoji hypotézu také doplním, Kdyby nebylo protektorátu, stáli by sice Lidice, ale obyvatelstvo této zemičky by vyměnilo latinku za azbuku a z ČSR by stal jeden velký Československosovětský GULAG (Litva, Lotyšsko, Estonsko). To by se ti potom surfovalo sovětčíku..
0/0
21.5.2002 14:00

Jan

Re: Re: Re: Re: Proč?
ten pravopis a příčestí minulé, ty úsměvné "hystorické" znalosti a hypotézy, to fyzické vyhrožování, proč já s tím bezvýznamným náckem ztrácím čas?
0/0
21.5.2002 14:27

Kája

Re: Re: Re: Re: Re: Proč?
Asi to s tím bezvýznamným náckem není tak hrozné, ale proč já ztrácím čas s někým, kdo má nacpanou hlavu jen bolševickou historickou koudelí, co degraduje svým pravopisem Polsko na polsko a plete si Sudeťáky se Stalinem, to opravdu nevím.
0/0
21.5.2002 14:41

Koki

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proč?
On je to významnej nácek? No tak to pardón!
0/0
21.5.2002 18:35

Josef E.Dolecek

Re: Re: Re: Re: Proč?
Ono to s tím rozpoutáním války je opravdu tak jak tvrdíte, pro ty co se chtějí dovědět více doporučují přečíst pár knih od Suvorova ( např.Akvárium ) nebo Dějiny 20.století od Paula Johnsona.
 
0/0
21.5.2002 15:18

Martin Pokorný

Re: Re: Proč?
Igorku - dejte si náčinek. Poválečné uspořádání bylo od Jalty dané - a Češi ani Němci na tom nemohli nic měnit. Jak byste podle Vaší logiky vysvětlil existenci NDR ?!?
0/0
22.5.2002 12:12

Martin Pokorný

Re: Re: Proč?
Igorku - dejte si náčinek. Poválečné uspořádání bylo od Jalty dané - a Češi ani Němci na tom nemohli nic měnit. Jak byste podle Vaší logiky vysvětlil existenci NDR ?!?
0/0
22.5.2002 12:20

J. Vavra

O cem se diskutuje?
V Cesko-Nemecke smlouve z r.1997, podepsane za BRD H. Kohlem, se rika, "že spáchané bezpráví patří minulosti." Je tato smlouva platna? Pokud ano, proc toto vse? Proc se boji ceske noviny nazyvat veci pravym jmenem? V Rakousku je momentalne u moci klerikalne-fasisticka vlada. Punkt. Kolik zbytecne vydane energie jako na techto strankach by se tim usetrilo...
0/0
20.5.2002 17:23

-ed-

Nezajímat se o to, ignorovat to
V Nemecku se o toto tema zajima ani ne milion lidi. To je tak jedno procento obyvatel.Dost malo na to, aby to mohlo neco znamenat.U nas si na tom prihriva polivku jenom hromada darebaku, kteri nemaji v politice tak,nebo tak co delat.Levna predvolebni propaganda, jak se zadarmo dostat na predni stranky novin.Kdyby se v tom nestouralo, tak by nebyly venku takove reakce. Vim o lepsim tematu : Kdopak vyhral treba ty tri posledni vyhry ve Sportce ? Proti zvyklostem posledni dobou se nejak podezrele vytratily vyhry v prvnim poradi a padnou jenom kdyz je tam nastradano par desitek milionu korun.Ze by zase nejaka forma dotovani politickych stran temito vyhrami? Na to, aby se takto pakoval nekdo privatne je to moc lukrativni.On line system dava moznost vedet pred slosovanim, ktera cisla nebyla vsazena a ty pak par minut pred uzaverkou vsadit.Ukazat slosovani v televizi timto zpusobem, jak se deje ,je velmi neduveryhodne.To se da namodelovat na lepsim pocitaci.A pri tunelovaci praxi v teto zemi by bylo divne, ze by si ze Sazky nekdo neudelal dojnou kravu.Staci proverit u Sazky, kdy a kde byly zakoupeny za posledni leta vyhravaci tikety,vyhodnotit jejich soubeh a bude z toho prekvapeni.
0/0
20.5.2002 16:58

Jarek

Norimberské zákony
Zákon o ochraně německé krve a německé cti Proniknut poznáním, že čistota německé krve je předpokladem další existence německého lidu, a prodchnut neochvějnou vůlí, zabezpečiti německý národ pro všechnu budoucnost, usnesl se říšský sněm jednohlasně na následujícím zákoně, který se tímto vyhlašuje:
§ 1
(1) Sňatky mezi židy a státními příslušníky německé nebo druhově příbuzné krve jsou zakázány. Manželství uzavřená proti tomuto zákonu jsou neplatná, i když byla k obcházení zákona uzavřena v cizině.
(2) Žalobu na prohlášení manželství za neplatné může podat pouze státní návladní.
§ 2
Mimomanželský styk mezi židy a státními příslušníky německé nebo druhově příbuzné krve je zakázán.
§ 3
Židé nesmějí ve své domácnosti zaměstnávat státní příslušníky německé nebo druhově příbuzné krve mladší 45 let.
§ 4
(1) Židům se zakazuje vztyčovat říšské a národní vlajky a užívání říšských barev.
(2) Užívati židovských barev je jim naproti tomu dovoleno. Výkon těchto oprávnění je pod státní ochranou. § 5 (1) Kdo jedná proti zákazu § 1, bude potrestán káznicí. (2) Muž, který jedná proti zákazu § 2, bude potrestán vězením nebo káznicí. (3) Kdo jedná proti ustanovení §§ 3 nebo 4, bude potrestán vězením až do jednoho roku a peněžitou pokutou, nebo jedním z těchto trestů. © Doc. JUDr. Stanislav Balík a kolektiv: Texty ke studiu obecných dějin státu a práva III., str. 343 a 344, 1986 HTML design © Radek Klempera 1998
0/0
20.5.2002 16:57

Jarek

Sudeťáci protikomunistickou zárukou?
Mám pocit, že někteří diskutující právě dorazili z Měsíce. Zcela narovinu tady tvrdí, že kdyby nebylo odsunu sudeťáků z ČSR po válce, nabyl by tady komunismus. Větší hovadinu jsem neslyšel už dlouho, stačí se podívat pár let zpátky na bývalou NDR, onen bývalý německý "ráj na zemi" s těmi jejich smaradlavými Trabanty. Celé NDR bylo prošpikováno tajnými policajty, dokonce i současný ruský president Putin s láskou vzpomíná na léta, prožitá v barvách KGB na německém území. Úvaha o tom, že sudeťáci by byli hrází proti komunismu, je zcela nemístná. Spíše by se z jejich řad rekrutovalo velké množství spolupracovníků sovětských tajných služeb, které by na ty "české svině" dávaly pozor, aby jim z hlavy vyhnali demokratické myšlenky. Nebyly náhodou součástí okupačních vojsk v srpnu 68 i východoněmecké jednotky? Vůbec bych se nedivil, kdyby byly  SL, Witiko bund a další pochybné spolky v SRN a Rakousku placeny Rusy, aby zajistili na dalších padesát let pořádně nestabilní Evropu.
0/0
20.5.2002 16:48

gimli

Jo, a za to umlácení bychom se samozřejmě omluvili.
0/0
20.5.2002 16:07

Jarek

Re: gimli
Určitě by se i přesto objevilo množství soukmenovců, kteří by o sobě tvrdili, že se cítí být Němci, aby dostali automaticky německé občanství a pracovní povolení. Německo se hlásí do Evropy a přitom má tzv. zákony krve ( kdo je z německé krve, má nárok na občanství, i když nikdy v SRN nebyl). Silně to připomíná ducha Norimberských zákonů
0/0
20.5.2002 16:52

Re: Re: gimli
snaživci, kteří dokládají aspoň kapičku německé krve, se už dávno objevili. Zeptejte se matrikářů, archivářů apod. profesí, kolik žádostí o potvrzení, že prababička se hlásila k německé národnosti už museli vyřizovat.
0/0
20.5.2002 20:48

Josef E.Dolecek

Re: Re: Re: gimli
A jedním z důvodů je jednodušší přístup k vízu do USA, kde s Německým pasem jste ušetřen ponižující frontě před americkou ambasádou a můžete v USA bezvízově pobývat do 30 dní.
 
Josef E.Dolecek
Grevenbrueck
0/0
21.5.2002 6:24

gimli

Jak tak pročítám příspěvky (zvláště pana Dolečka), tak mi z toho vychází, že kdybychom v roce 45 umlátili všechny germány na našem území (a zde bych si dovolil považovat za naše území i sudety) pažbama, tak by teď byl klid, maximálně by češi cítili "hluboké trauma" z toho co udělali. Nebyl by nikdo, kdo by vznášel majetkové nároky, nepořádaly by se žádné sudetoněmecké srazy, kandidáti na německého kancléře by v předvolebním boji nepoužívali "sudetoněmeckou kartu", atd. No, nebylo by to skvělé?
0/0
20.5.2002 16:05

Gaston

Re:
Zní to morbidně, ale váš příspěvek je nejvýstižnější.
0/0
21.5.2002 7:55

Jiri Blahutka

Cesi - fasisti
Koukám, že se u nás najde ještě komoušů, který nechápou, že vyhnání Němců
komoušský dekrety komouše Beneše, jsou odpornou skvrnou na našem
právním režimu. Teprve jejich zrušením se definitivně rozejdeme s naší komoušskou minulostí. A co se týče majetku, tak mají Němci samozřejmě právo na všechno, co jim bylo ukradeno a znárodněno. Podívejte se pravdě do očí!
0/0
20.5.2002 16:00

Dan(1)

Re: Cesi - fasisti
Blahutko, takhle se ztrapňovat... Co takhle si zopáknout děják, ty skvrno, a podívat se na otázku reparací? Až ti bude 15 a necháš si zase narůst vlasy, pak s tebou možná bude někdo diskutovat. Nezapomeň na domácí úkoly. 88, Blahutko!
0/0
20.5.2002 16:11

Jan

Re: Re: Cesi - fasisti
nereagujte na provokatéra Blahutku, jinde zase oznamuje, že cituji "Bushová je kurva" a že ji patří zabít.
0/0
20.5.2002 16:16

Honny

Re: Cesi - fasisti
Blahutko ty chudáku táhni do hajzlu .
0/0
20.5.2002 16:48

kema

Mily Kajo kolaborante
jestli si myslis, ze vsechna zverstva nemeckych jednotek, at jiz SS, SA nebo wehrmachtu schovas za boj proti sovetskemu komunismu, tak davas najevo elementarni neznalost dejin 2.svetove valky. A abychom byli u tematu vysoka humanita Frei Corps pred valkou a wehrwolf po valce skutecne cloveka dojme az k slzam. Zkus si nekde sehnat ucebnice dejepisu a necist jenom letaky Sudetenlandsmanschaftu.
0/0
20.5.2002 14:49

Kája

Re: Mily Kajo kolaborante
Máš jistě na mysli školní učebnice vydávané komunisty do roku 1989. Tam se to Banderovci a wehrwolfy jen hemží. Ještě teď ti lítají v mozkovně.
0/0
20.5.2002 15:10

Josef E.Dolecek

Poláci
Je zajímavé, že Češi rádi poukazují na to jak je ponižují Němci. Ha. Nedávno jsem byl tady na pivu v jedné restauraci v Hildenu a dal jsem se do řeči s chlapíkem, kterému byl podivný můj dialekt. A tak jsme kecali o Češích a jejich trablech a on mi řekl krásnou větu: Čechům v minulosti ubližoval kdekdo ale viníkem byli Němci. A tak jsem si vzpomněl na novodobou historii Česka a v ní třeba obsazení Těšínska poláky. Proč dnes Češi neřvou, že chtějí vrátit Těšínsko zpět. Proč považují poláky za své "přátele" když poláci byli radostí bez sebe, že můžou spoluobsazovat ČR v roce 1968. Stejně jako byli radostí bez sebe když se po Mnichovu dělila ČSR a oni mohli být aktivně u toho.
Jinak mohu říct, že tady ve Westfálsku se staví lidi na stranu Čech v otázce Temelína a řekl bych že i postoj k čechům je daleko vsřícnější než k Rakušákům, ze kterých si Němci rádi dělají vtipy.
Josef E.Dolecek
Grevenbrueck
0/0
20.5.2002 14:42

kema

Re: Poláci
Zasadni rozdil je v tom, ze Polaci nechteji nic po nas, tudiz logicky nechcem my nic po nich. To se bohuzel o kriklounech z norimberske tribuny rici bohuzel neda.
0/0
20.5.2002 14:52

Jan

Re: Poláci
Nebudete tomu věřit pane Josef, ale je nám lhostejné, co vy Němci považujete za trable Čechů, z koho si děláte či neděláte vtipy a jaká česká elektrárna vám jde či nejde pod vousy. Docela dobře jste si však všiml našeho normálního vztahu k Polákům. Navzájem totiž považujeme na rozdíl od Sudeťáků minulost za uzavřenou záležitost.
0/0
20.5.2002 15:00

Josef E.Dolecek

Re: Re: Poláci
Absolutně nechápu. Jak můžete považovat vztahy s poláky za uzavřenou kapitolu, vždyť vám přeci sebrali kus území. Máte slyšet poláky, kteří přijedou sem jak se tady naparují a tvrdí, jak oni jsou z bývalých socialistických zemí nejdál. A plno Němců jim to žere. Já jsem z poloviny Čech a samozřejmě preferuju České zájmy, rozhodně ne polské. Veliká část dnešního polska je území Pruské a dovedu si představit diskusi o navrácení polského území zpět.
Gdaňsk byl svobodné hansovní město a takovýto statut i v minulosti mu zaručoval plno výhod. Kde jsou nyní. Moji předkové z Pruska pochází a tak je mi dnes smutno. A propos Kaliningrad byl Koenigsberg a žil zde Německý filosof Kant.
A Německo bylo od řeky Maas až po Memel. Pro nevzdělance je Memel dnes jakási Klajpeda. ( Toto je prosím sebeironie )
 
Josef E.Dolecek
Grevensbrueck
0/0
20.5.2002 15:57

Feyd

Re: Re: Re: Poláci
To jo, ale před tím větší část patřila pod Země Koruny České, ještě před tím pod Velkou Moravu, před tím Římanům a tuším, že nějakou dobu před tím tady vládl náčelník Uma-Uma (ale to nevím jistě). Vaši předci historicky pocházejí z moře, stejně jako moji a každého člověka (kromě V.Klause, to je mimozemšťan). Nakonec se omluvíme mamutům a odstěhujeme se na měsíc ? Nebo KDE je podle vás v historii ten bod, za který už nemá smysl chodit ? 1948 ? 1945 ? 1938 ? 1918 ? Ápropó, které dekrety to vlastně chcete rušit ? Všechny ? Některé ? A které a kdo to určí ? Milý J.E.D., Vaše názory jsou ovlivněné 60ti lety vymýšlení omluv pro strašlivé hrůzy, páchané Vašimi spoluobčany. Odpovězte mi na jednoduchou otázku: zbavíme-li se zákonů, legalizujících odsun Němců, kdo nám dá jistotu, že jejich potomci nezahltí soudy požadavky na restituce ? Budeme mít potom právo na vymáhání dlužných válečných reparací ?
0/0
20.5.2002 16:52

gimli

Re: Re: Re: Poláci
Ještě dřívěji Královec a hádej kdo ho založil a kdo porazil Prusy.
0/0
20.5.2002 17:12

Josef E.Dolecek

Re: Re: Re: Re: Poláci
Ale to byla samozřejmě ironie, kam až se dá tahle debata rozvést. Ano jde mi o majetek, ale ne ten po mých německých předcích ale ten po českých, to byla továrna, která byla v rámci BD znárodněna a kterou po vaší slavné revoluci zprivatizovali bývalí komunisti. Dnes dělá 60 mio zisku a já chci alespoň podíl na tomto. Tak a je to. Mám na to právo. Majetek po německých předcích nechci i když byl nezanedbatelný, tam chci jen omluvu.
Myslete si že jsem pokrytec, ale pěnil jsem vzteky, když Český parlament uznal restituace až po roce 1948.
A do Německa jsem odešel předloni, protože stav v Čechách, kdy se soudím o peníze 4 roky ( soud uznal sice mou pravdu ale dlužníka nedonutil peníze vydat, protože jsou předmětem konkurzu ), rozvádím 4 roky mě akorát vytáčí. Staráte se o kraviny a podstatné věci vám unikají.
Využil jsem německého pasu a mám klid.
Josef E.Dolecek
Grevenbrueck
0/0
20.5.2002 17:29

Feyd

Re: Re: Re: Re: Re: Poláci
Ok, tomu rozumím, takže vy chcete majetek, jak se ale stavíte k zaplacení válečných repearací ? Podle odhadů by případné restituce činily cca 3 promile sumy reparací. Pak by to samozřejmě nebyl problém.
0/0
20.5.2002 17:35

Josef E.Dolecek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Poláci
Já nechci majetek ukradený německým předkům, ale těm českým, v tom je rozdíl. Takže o reparacích nemůže být řeč. S navrácením majetku Sudetským němcům taky nesouhlasím. Nehorší na to m je že majetek který budovalo několik genarací lidí a byl ukraden ( znárodněn ) v rámci benešových dekretů je nemožné restituovat, zatímco majetek grázlů, kteří v posledních květnových dnech se honem rychle podíleli na odboji a dostali za to trafiku, která jim byla znárodněna v roce 1948 tak to ti ten majetek zpátky dostali. Fuj.
Ale co naříkám, Klaus kdysi vysvětloval že se jedná o Zmírnění Některých majetkových křivd.
Fuj.
Fuck of Beneš a jemu podobní.
 
Josef E.Dolecek
Grevensbrueck
 
0/0
21.5.2002 6:33

australena

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Poláci
Pane Dolecek, odmitam vase urazlive narceni nasich odbojaru z grazloviny; ukazujete tim zcela jasne vase nackovske barvy. Muj deda byl jednim z odbojaru. Na zacatku okupce pasoval ceske letce  pres hranice do Madarska, kdyz pracoval jako pruvodci spolecnosti Mezinarodnich Luzkovych Vozu (Wagon Lits). V Budapesti je predaval madarske spojce pro dopravu dale, oklikou s konecnym urcenim Velka Britanie, o jejiz zachranu pozdeji bojovali. Vedli si tam  proti vasim soukmenovcum nanejvyse hrdinne a cestne.
Deda v odboji pokracoval behem valky a byl take jednim z prvnich, kdo se v nasem predmesti dal 5/5/45 k povstani. Spolu s kamarady mj odzbrojili nemeckou posadku utaborenou v mistni skole.  Pred utokem na skolu sli po sousedstvi a vybizeli dalsi muze, aby se k nim pripojili.  Soused-komunista "zpoza rohu" se odmitl  pripojit. Namisto toho zalezl pod stul a kaleje se, hystericky kricel "Zachrante moji zenu, zachrante moje deti!"
Deda za svoji ucast v odboji nedostal zadnou trafiku, materialni ani penezitou odmenu; odboje se zucastnil z vlasteneckeho presvedceni a cestny diplom a par medaili mu zcela stacilo.  Kdyz po valce zacala zase jezdit po Evrope ta mez. spol. luzkovych vozu, deda se vratil ke svemu puvodnimu povolani, ale jen na kratkou dobu. V roce 49 se mu komuniste "odvdecili" odebranim cestovniho pasu. Na rok tedy jezdil jen po Ceskoslovensku, pak se ale te prace musel vzdat uplne a jit delat udrzbare do fabriky.  Komunisti mu take vzali veskere pripojisteni, ktere si cela leta platil a kdyz sel do penze, dali mu nejnizsi sazbu. 
Ten hystericky soused-komous prispel k dedove ztrate pasu a zamestnani, kdyz svym nadrizenym nahlasil "posudek" ohledne dedovy odbojove cinnosti. Odsoudil jeho cinnost jako "pouze patrioticky motivovanou bez proletarskeho uvedomeni".
Cest ceskym hrdinum odboje a hanba komousum a nackovskym grazlum, kteri si chteji prepisovat dejiny.
0/0
21.5.2002 8:06

Jan

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Poláci
paní Australeno, vaší noblesy, zasvěcených argumentů a času je pro sudeťácké pohrobky škoda. My doma si to s nimi vyřídíme po svém, zdravím z ČR.
0/0
21.5.2002 8:13

Josef E.Dolecek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Poláci
Já samozřejmě neříkám, že všichni odbojáři byli stejní, to se ohražuju, já jen říkám, že bylo plno takových, kteří se stali odbojáři až když se jim to hodilo a věřím, že na ně máte stejný názor. Nejsem náckovskej grázl, to se ohražuju podruhé, jsem  liberál a jakékoliv ideologie jsou mi rovněž cizí.
Můj praděd nenáviděl Hitlera, přesto šel bojovat protože jeho vlast byla ve válce, cítil to jako svoji občanskou povinnost a navíc důstojnickou čest. Byl majorem u trénu ( zásobování vojska ) a byl zajat u Stalingradu. Přesto , že zažil něco co s Ženevskými konvencemi o chování k zajatcům nemělo nic společného, měl to štěstí že se v roce 1948 mohl vrátit do Německa. Vrátil se s hrůzou v očích, a úplně bílými vlasy z hrůz které zažil ( a to nebyl žádný nezkušený voják, prošel už 1.sv válkou a její západní frontou. ) Nikdy nechtěl o válce nic slyšet, vzala mu všechny děti ( jeden syn padl u Kursku, druhého - jako důstojníka SS zastřelily bez soudu rusové a přišel i dceru moji babičku )
Patřil k mnoha členům důstojnického sboru Wehrmachtu, kteří byli Hitlerovi kritici. Do války šli proto aby smyli z Německa hanbu a pokoření ze strany mocností po Versailles, ne pro Hitlerovy ideály. 
Já osobně beru každou válku jako velké zlo a tak prosím abych nebyl povážován za štváče, militaristu, nebo dokonce nácka - nic takového nejsem a nebudu.
Josef E.Dolecek
Grevenbrueck 
 
0/0
21.5.2002 9:03

Najdete na iDNES.cz