Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Zrušte dekrety, znělo z Norimberku

Německo nebude dělat Česku problémy při vstupu do EU kvůli Benešovým dekretům. Na sudetoněmeckém srazu v Norimberku to prohlásil německý ministr vnitra Otto Schily. Zároveň ale českou stranu vyzval, aby v budoucnu dekrety zrušila. To požaduje také kandidát na funkci německého kancléře Edmund Stoiber. Ani on tímto nárokem přímo nepodmínil český vstup do EU.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Babul

Reflek..
Zrušte Norimberk.
0/0
26.3.2004 22:54

Džura - hrdina Pamíru

německá klasika
Pšiznejte-se, nic-se-Vam-nestane .
0/0
26.3.2004 19:46

rameno

dále a dále
Víte, proč se v iDNES  objevuje tolik článků proti Benešovi a dektretům? Důvod tady je, a nikdo ho nevysloví nahlas. Ale já ano.
                      Je to MF DNES a Lidovky.
Proč by to dělali? Protože je vlastní německá MAFRA. Všimněte si, že to tak je. A šiřte tuhle informaci dále.
důkaz:
http://www.ihned.cz/1-10072850-14153410-000000_d-d0
0/0
26.3.2004 19:43

Stoiber

a ted tu nasi Herr Posselt
Die Fahne hoch, die  Reihen festgeschlossen ....
0/0
21.5.2002 12:09

Mirek

Pro sklerotiky
Pardon za ten dvojí text. Taky asi sklerosa.
0/0
20.5.2002 15:32

Mirek

Pro sklerotiky
Tady se vědomě klame. Rozhodnutí o odsunu nebylo naším výmyslem. Pro ty co mají krátkou paměť připomínám: Ze „ZPRÁVA O TŘÍSTRANNÉ KONFERENCI V BERLÍNĚ“ ..... Konference dospěla k této dohod o odsunu Němců z Polska, Československa a Maďarska: Tři vlády prozkoumaly tuto otázku po všech stránkách a uznaly, že německé obyvatelstvo nebo jeho složky, které zůstávají v Polsku, Československu a v Maďarsku, bude třeba odsunout do Německa. Jsou zajedno v tom, že jakýkoli odsun musí byt prováděn spořádaně a lidsky…....Podepsáni: J. V. Stalin. Harry S. Truman, C. R. Attlee. … Berlín 2. srpna 1945. Tady se vědomě klame. Rozhodnutí o odsunu nebylo naším výmyslem. Pro ty co mají krátkou paměť připomínám: Ze „ZPRÁVA O TŘÍSTRANNÉ KONFERENCI V BERLÍNĚ“ ..... Konference dospěla k této dohod o odsunu Němců z Polska, Československa a Maďarska: Tři vlády prozkoumaly tuto otázku po všech stránkách a uznaly, že německé obyvatelstvo nebo jeho složky, které zůstávají v Polsku, Československu a v Maďarsku, bude třeba odsunout do Německa. Jsou zajedno v tom, že jakýkoli odsun musí byt prováděn spořádaně a lidsky…....Podepsáni: J. V. Stalin. Harry S. Truman, C. R. Attlee. … Berlín 2. srpna 1945.
0/0
20.5.2002 15:30

Kája

Re: Pro sklerotiky
Tvrdit, že rozhodnutí o odsunu nebylo naším výmyslem je poněkud od věci. Postupimská konfrence, jak správně uvádíte byla parafována 2. srpna 1945, ale divoký, právně nepodložený odsun Němců byl prováděn již v květnu 1945. Zmínka v PK o odsunu Němců je jen reakcí na brutální vyhánění Němců Z ČSR a Polska a měla zabránit dalšímu krveprolití. V další pasáži PK se hovoří o tom, že tento odsun je třeba zastavit do té doby, než v Německu budou vytvořeny podmínky pro přijetí vyhnanců. Z celého textu lze pak vyvodit jednoznačný závěr, že kdyby nedošlo k divokému odsunu Němců, organizovaného zřejmě komunisty, PK by se o odsunu Němců vůbec nezmínila stejně tak, jako se nezmiňuje o odsunu Němců z Holandska, Francie atd. Takže hovořit o tom, že Němci byli odsunuti na základě dohod Postupimské konference je nesmysl. PK jenom upravila podmínky, za kterých bylo možné odsun provést a bylo jen na vůli ČSR, zdali se tak stane.
0/0
23.5.2002 15:24

PavelKo

ŽÁDNÉ VYHNÁNÍ, ALE ODSUN!
Žádam všechny zúčastněné, aby používali správné termíny. Němci nebyli vyhnáni, ale ODSUNUTI. V anglickém originálu textu postupimské dohody je zcela jasně uvedeno slovo TRANSFER (=odsun) a ne něco ve smyslu DISPLACE (=vyhnání). Lze jenom "pogratulovat" Sudeťákům, že se jim podařilo do všech diskuzí prosadit slovo vyhnání. Trvejme prosím na ODSUNU.
0/0
20.5.2002 9:41

Feyd

Ale oni mají častečně pravdu,
rozhodně v tom, že měli být vyhnáni, ne vyvražděni. Na svůj bývalý majetek právo nemají, o tom žádná, ale na omluvu tam, kde došlo k vraždám a násilí, podle mě právo rozhodně mají. Nijak nezpochybňuji platnost dekretů, hovořím o jejich porušování při odsunu.
0/0
20.5.2002 9:08

Jan

Re: Ale oni mají častečně pravdu,
Pojem vyvraždění má úplně jiné dimenze. Vyvražděny byly např. Lidice nebo židovské gheto v Lodži nebo Guernika německou letkou Kondor.
0/0
20.5.2002 11:35

Bonifác

Re: Re: Ale oni mají častečně pravdu,
Líbilo by se vám více "částečně povražděni během odsunu"? Máte pravdu, je to rozdíl. Mimo jiné i v tom, že vámi uváděné příklady má na svědomí armáda, tedy lidé, kteří jednali podle rozkazu. Povvraždění sudetských Němců má na svědomí samozvaná lůza.
0/0
20.5.2002 13:10

Jan

Re: Re: Re: Ale oni mají častečně pravdu,
Podle rozkazu lůzy, kterou si ve volbách navíc zvolili. Takové rozkazy se přece neplní nebo ano?
0/0
20.5.2002 14:43

Mirek

Re: Re: Re: Re: Ale oni mají častečně pravdu,
Měl by ses mírnit. Tou lúzou mohli být i tví rodiče.
0/0
20.5.2002 15:09

Jan

Re: Re: Re: Re: Re: Ale oni mají častečně pravdu,
mohli ale nebyli. Je možné psát o excesech, nikoliv o vyvraždění. A i těm excesům cosi předcházelo, pokud ovšem nepatříš k těm, kteří tvrdí, že 2SV začala 8.května 1945. 
0/0
20.5.2002 15:57

Bonifác

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ale oni mají častečně pravdu,
Víte kolik těch "excesů" bylo? Schválně, kolik? Berte klidně za zdroj velmi střízlivé české odhady, těm německým také moc nevěřím. Ale i tak je to otřesné.
A pro pána o několik příspěvků výše. Tou lůzou mám na mysli ty všelijaké samozvané samosprávce a dobrodruhy, kteří tehdy brali "spravedlnost" do svých rukou. Bojůvky s páskou na rukávu, které se klepaly nedočkavostí, až si budou moci zastřílen na Němce. Na neozbrojené civilisty.
0/0
21.5.2002 21:13

Jan

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ale oni mají častečně pravdu,
I když se mocí mermo snažíte  klást rovnítko mezi Čechy a Němci ať už před, za nebo po válce, nikdy tam neleželo a neleží. Vždy bude totiž platit  matematický výraz 1 je menší než 10.000.000
0/0
22.5.2002 15:59

Bonifác

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ale oni mají častečně pravdu,
Podsouváte mi něco, co není pravda. Nezpochybňuji vinu Němců na tragických událostech druhé světové války. Nezpochybňuji zločinnost národně socialistického systému a všech, kteří jeho jménem páchali zločiny. Tvrdím ale, že na realizaci usnesení o odsunu Němců z našeho území se podíleli lidé, kteří si jej vyložili tak, že je vše dovoleno. Po válce je každý kaprál generálem a kopati do mrtvol je tak snadné. Ještě si při tom takový chudák může připadat jako hrdina, zvláště mezi jemu podobnými. Léčit si komplex své malosti zabíjením civilistů je zločin. Znovu se vás tedy ptám, víte kolik těch vámi nazvaných excesů bylo? Tedy kolik bylo na německé straně obětí odsunu z řad civilistů? Je to smutná část naší historie, ale nelze se tvářit, že se to nestalo. Znovu opakuji: odsun ano, ale nelze neříct, že způsob, jak se s těmi odsouvanými zacházelo nebyl v pořádku. Jménem národa a revoluce se vraždili nevinní. Nebojte se podívat pravdě do očí. Nebo jste také jeden z těch, kteří se hlásí k národu jen když národní mužstvo vyhraje nějaký hokejový šampionát? To, že se tváříme, že to tak nebylo, neznamená, že se to z historie vymaže. Vyrovnání s vlastní historií vypadá jinak.
Co jste myslel tím 1 a co tím 10.000.000?
0/0
22.5.2002 22:51

Bonifác

Doporučuji přemýšlet. Nejlépe pro změnu hlavou.
Vděčné předvolební téma na obou stranách hranice. Urvi co můžeš, hlasy od Sudeťáků v Německu, hlasy od těch, co tak rádi slyší, že se proti nim musíme zuby nehty bránit, zase tady v Česku. Nejsem ani Sudeťák, ani jejich příznivec, ale nejsem ani z těch, co si na nich léčí mindráky své malosti.
Chtělo by to asi víc přemýšlet. Na obou stranách. Jenže to je právě ten problém. Vše je protknuto emocemi. Po pravdě řečeno, je mi úplně jedno, jestli v obcích v pohraničí bydlí lidé mluvící česky nebo německy. Ani by mi nebylo líto těch, co se dnes tak třesou o své, před více než padesáti lety nakradené majetky. Ukradli je těm, které tehdy vyhnali jako méněcenné a zacházeli s nimi hůř, než s dobytkem. Pokud se Němci vrátí, bude v pohraničí čisto a pořádek a nepochybuji o tom, že tam zmizí i pouliční bordely a prodejci trpajzlíků. Ale to neznamená, že jsem pro vracení majetku. To, že byli Němci vysídleni, nebylo z libovůle Československa. To si lze v té době ostatně jen stěží představit. Rozhodnutí padlo jinde a my jsme rádi byli jeho poslušnými a velmi aktivními vykonavateli. To, zač nesou Češi odpovědnost, je jakým způsobem bylo vysídlení provedeno. A to je jediné, zač bychom se měli stydět. Pokud někdo ze sudetských Němců roní slzy nad tím, že byl z této země vysídlen, doporučil bych mu, aby si zkusil představit, co by ho čekalo v případě, že by se tak nestalo. Dovolím si to odhadnout následovně: Po komunistickém převratu by mnoho z nich, jako politicky nespolehlivých, putovalo do lágrů. Ti, kteří by tomu unikli a ti, kteří by měli to štěstí a vrátili se, by čtyřicet let žili v komunistickém ráji. Přišli by o vše, čeho ve svém vyhnanství mohli plně užívat – svobod a možností o kterých se tu lidem ani nesnilo. Z těch, kteří by se dožili, by dnes byli zdevastovaní chudáci, tak, jako z jejich českých vrstevníků. S pěti tisíci důchodu a zničeným životem za sebou. Na jejich místě bych každé ráno děkoval Bohu a Stalinovi, za to, že směli být vyhnáni.
0/0
20.5.2002 8:49

Fritz

Chybí mi komentáře právníků
Co na otázku B.D. říkají právníci? Někde jsem zaslechl, že je rozdíl, jestli se určitá právní norma zruší anebo zruší od počátku. Poprvé to znamená, že nebude mít zpětné důsledky, podruhé naopak - vše je třeba uvést do stavu před platností. Myslím že většina Čechů chápe B.D. jako akt konkrétní historické situace a jejich platnost byla dána touto konkrétní situací. Tato situace pominula. Dnes nikdo nemá právo říkat Němcům, že se v Česku nesmějí usazovat. Jenže toho se Němci bojí, že někdo vytáhne B.D. a začne je vyhánět a konfiskovat majetek (dokud budou B.D. platit). Na to je třeba odpovědět, že něco takového nemáme v úmyslu. (A nebo snad ano?)
0/0
20.5.2002 8:45

Bonifác

Re: Chybí mi komentáře právníků
Myslím, že jste trefil do černého. Jen si nejsem jistý, že tu s tím sklidíte úspěch...
0/0
20.5.2002 13:12

Jan

Rádio Jerevan Crazy Prcka
V jednom svém písání nám Crazy Prcek sděluje, že jeho strejda seděl 20 let v Jáchymově, v jiném svém příspěvku to Crazy Prcek opravuje, že to nebylo 20 let, ale 10 let a nikoliv Jáchymov, ale Valdice. Nemáš to Crazy Prcku nějak v hlavě pomotané? Neseděl ve skutečnosti tvůj příbuzný za to, že někoho střelil do hlavy? Že nedostal 10 let, ale doživotí? A že to nebyl ve skutečnosti Jáchymov, ale Mírov? A že to nebyl strejda, ale tvůj starší brácha, Crazy Trpaslík?
0/0
20.5.2002 8:37

Fuck off

Myslím,že Stoiber honí vodu.
Jde o předvolební finty, jak si zajistit hlasy sudeťáku. Pan Stoiber není žádný hlupák a ví, že zrušení právní normy se zpětnou platností je zhola nemožné,zvlášť, když tyto právní normy (dekrety prezidenta republiky) byly legislativním vyústěním dohody vítězných mocností o poválečném uspořádání Evropy, v nichž jedním z hlavních problémů bylo odstranění střetových ploch mezi Němci a ostatními národy (Češi,Poláci,ale třeba i Slovinci). A mluví-li se o tzv.kolektivním podílu sudetských Němců na rozbití ČSR, neměl by pan Stoiber a jemu podobní zapomenout, že v komunálních volbách na jaře r.1938 volilo Henleina více než 90% německého voličstva ČR. On prý vyvolá diskuzi o Benešových dekretech na půdě Evropského unie. No to je fakt velká rána. Měli bychom se opravdu zamyslet nad tím, jestli nám podobná Evropská unie bude k užitku. Ještě tam nejsme a už s námi jedají jako s onucí a co bude pak. Jestli si naši prostí občané myslí, že vstupem do EU se během krátké doby zvýší naše životní úroveň alespoň na průměr EU,jsou na omylu. Při průměrném růstu HDP  EU 2,5% v dlouhodobě očekávaném časovém horizontu a našem loňském výkonu 3,6% se dostaneme na průměr EU v roce 2028. Mám obavy ,že vstupem do EU se náš ekonomický růst naopak zbrzdí, protože v druhé vlně do EU přistoupí země, které jsou na tom ještě hůře než my a my tohle břemeno potáhneme spolu s ostatními zeměmi EU, které na nás ohledy brát nebudou. A to nechci hovořit o tom,že po včlenění do EU každý očekává růst mezd a tak nějak vedle i růst cen. Ale ceny se s EU cenami budou vyrovnávat podstatně rychleji než to bude s platy. Jen mimořádná výkonost naší ekonomiky by to mohla ovlivnit. Myslím ale ,že k takovému očekávání nás nic neopravňuje. Počkáme-li tedy se vstupem do EU, žádný exodus nás určitě nečeká.                                                                         
0/0
19.5.2002 21:25

Romanczin

Ignorovat
Tento problem je vyřešen.Nestojí to ani za klepnutí myší.
0/0
19.5.2002 20:25

Kamil

?
Mne pripada, ze Sudetaci tusi urcitou moznost dostat se ke kdysi ztracenym majetkum, a to je asi tak nejvic drzi pri zivote. Rozhodne si nemyslim, ze od nich (je jich nakonec docela malo), ci od Nemcu vubec, hrozi nejake realne nebezpeci, podobne tomu ve 30. letech. To je zakoreneny predsudek, s kterym se vsak bohuzel velmi casto operuje, nasimi politiky pocinaje. Navrh nemeckeho ministra zrusit dekrety odtedka (ony se opravdu s dnes vseobecne uznavanym pojetim lidskych prav neslucuji) + nemecke prohlaseni, ze to nepovede k zadnym restitucim, bych podepsal. Ze byl odsun bezpravim, je nepochybne stejne jako to, ze reagoval na bezpravi daleko vetsi. Zda odsun nakonec nejak prospel situaci u nas po valce (jak pravi Spidla), nebo zda naopak prinesl vice skody nez uzitku, to je vec nazoru a dalsich diskusi, ktere ovsem nemaji s hrozbou restituci potazmo valek nebo "konce existence ceskeho naroda" nic do cineni. Velmi ovsem nesouhlasim s minenim, ktere take vicemene zastava nase politicka reprezentace, se Sudetaky se proste nebavit. Proc se pak bavime s "nesudetskymi" Nemci? Predevsim ti prece rozpoutali valku (Sudetaci se s nimi radi svezli). Jak jsem nedavno kdesi cetl, asi je to trochu generacni problem. Dnesni vzdelany mladsi clovek, ktery trochu cestuje atd., ma jine problemy nez si neustale s nekym neco minuleno vycitat. V tom vidim nadeji, nikoli nebezpeci.
0/0
19.5.2002 19:04

Balvan

Re: ?
Myslim si taky, ze sance na zlepseni bude v dalsi generaci. Pokud se ovsem nebudou podobne zalezitosti porad prizivovat . Clovek, ktery nema zadny smysl zivota si ho hleda a najde ho treba v obdivu k minulosti. Jak je to treba u neofasistu.
0/0
19.5.2002 19:37

Klidný Emil

Re: ?
Zrušit nebo nezrušit B.D. to je jen symbol. Kdejaký právní předpis starý 50 let ne vyhovuje současnému evropskému právu a nikomu to nevadí. Rakušákům nevadí jaderné elektrárny v Německu, ale vadí jim náš Temelín. Proč? Mezi Čechy a Němci byla vždy rivalita. Pokud se Němci dostali na vrchol prosperity, tak měli vždy snahu nám poroučet. To, že Německo nemá žádné nároky vůči naší zemi je již podepsáno. Proč to podepisovat znovu.  Všechno podepsané se dá zrušit. Co udělá nový německý premier? Češi zůstali Čechy jen proto, že vůči Němcům byli vždy ve střehu. To trvá tisíc let. To není generační problém. Když se Hitler 1933 dostal k moci v Německu, tak  se u nás mluvilo o velkém příteli, s kterými bychom se mohli mít dobře. Někteří chytráci si mysleli, že se nemůže nic stát. Žili jsme ve 20. stopletí ne ve středověku. Říkejme, co se dělo po založení ČR, co se  dělo 1938,1939-1945. Za chviíli se dovíme, že Židy jsme likvidovali my Češi a že žádná II. světová váloka nebyla. Již jsem se dověděl z rozhlasu, že naší zemi 1945 osvobodili spojenecké jednotky. Co miliony zabitých Rusů? Kdo porazil Hitlera? To není komunistická propaganda. Je tady zřejmá snaha zkreslovat dějiny. Němci to chtějí a potřebují. Chtějí se zbavit pocitu viny. Sudečtí Němci kolaborovali s Hitlerem. Kdo vítal Hitlera v Karlových Varech nebo v Liberci? Proč musela být 1938 mobilizace?             
0/0
19.5.2002 20:56

pripomika

Re: Re: ?
A kdo vital Hitlera v Praze?
0/0
20.5.2002 7:49

vchnb

Re: Re: Re: ?
0/0
20.5.2002 9:35

robin

Re: Re: Re: ?
pražští Němci
0/0
20.5.2002 9:37

Bonifác

Re: Re: Re: Re: ?
To nás sice učili ve škole, ale bohužel tam s nimi bylo i dost Čechů. Taky na to zrovna hrdý nejsem, ale co se dá dělat.
0/0
21.5.2002 21:24

Rolen

Jasná věc
Bývalí sudeťáci chtějí revanš a žádné usmiřování nemá cenu. Budou to stále naši nepřátelé a to ještě cca 100 let. S tímto se musíme smířit a nepropadat panice. Nezaměňovat se všemi Němci - to by byla politická chyba. Na téma Benešových dekretů se vůbec nebavit. Debata přispívá pouze sudeťákům, my nic nezískáme. Landsmanšafty označit za extrémistické organizace a nejednat s němi na žádné úrovni. To že např. Junge Fronte Heute uveřejňuje provokativní články p. Posselta je hnusná intrika. Osobně si myslím, že německá strana (Stoiber) bude spíše používat sudeťácké karty při různých nátlakových akcích (naše privatizace, společné hlasování v EU ap.), prostě něco za něco.
0/0
19.5.2002 18:04

Prcek

Fuck your fathers!!
Hej Vy!! Mate otce starsiho 35 let, ano ja taky, volil komunisty ?? Drive je volilo 99% lidi!! Nasi otcove jsou nebo byli vynni za zlociny komunistu a je nutne je Vsechny obzalovat a sebrat jim vsechen majetek! Stryc co sedel 10 let za to ze dal provokaterovi kus chleba by od nich mel dostat asi peknej baracek( za 10 let Valdic dostal 40000)!! Proberte uznat, ze vsichni Vasi otcove jsou tim vynni je nesmysl a prece takovy nazor zastavate!! Aby se to nestalo nekdy v budoucnu take Vam!!
0/0
19.5.2002 17:21

Balvan

Re: Fuck your fathers!!
Komuniste hlavne v 50 tych letech nebyli zadni beranci a to ze popravili Horakovou se da tezko ospravedlnit. Jenze v Americe popravili pani Rosenbergovou. A to je Amerika demokraticka zeme. Stat, ktery popravi detem matku stoji za h...o. 
0/0
19.5.2002 17:39

Petr

Re: Fuck your fathers!!
Prcku, už se těšíš do školy? Těš se, tam tě naučí gramatiku, ba i slova vyjmenovaná. Nějak jsem si nevšiml, že by naši otcové pochodovali Evropou zaváděli tam jiné pořádky, což se o otcích a dědech mnoha našich německých sousedů říci nedá.
0/0
19.5.2002 17:41

Prcek

Re: Re: Fuck your fathers!!
Sorry, jsem opravdu vinny, usvedcil jsi me! Dik
0/0
19.5.2002 19:32

Jan

Re: Re: Re: Fuck your fathers!!
Prcku, tvoje "vynni" je nejmenší z blbostí, kterou jsi napsal
0/0
20.5.2002 8:13

Balvan

Zrušit Landsmanšaft !
Ta jejich drzost nezná meze ! Jak chtějí vytrhávat jednotlivé události z dějin ? Kdo odškodní miliony zabitých, zmrzačených a psychicky poznamenaných lidí v celé Evropě ? Nakonec trpěli i ti kteří to peklo rozpoutali, sami Němci a určitě se s nimi svezla spousta nevinných, nebo jen momentálně oblblých lidí (tak jako u nás bylo mnoho komunistů, kteří věřili ve správnost tohoto názoru, ale jinak byli čestní). Ale to neznamená, že je důvod vytrhávat jednotlivé epizody z dějin. Kde to může skončit ? V roce 1620 ? Nebo příchodem Slovanů do střední Evropy ? Udělejte už konečně tlustou čáru.- Fakta ! Viníci byli na obou stranách. Kdo ale zasil vítr byli především Němci, tak by jim slušelo trochu pokory a neposlouchat žvásty toho kecala Posselta.
Je to jako kdybych vzal pušku,  přelezl plot, zastřelil souseda a pak se divil, že mě jeho syn zapálil barák a dožadoval se na něm odškodnění.
0/0
19.5.2002 16:41

Klidný Emil

Benešovi dekrety není nutné rušit.
Bendešovi dekrety není nutno rušit. To proč byli vydány bylo splněno. Byly vydány na základě postupimských dohod a jejich cílem bylo zajistit klid ve střední Evpropě po válce. Zpětné úvahy o tom, které právní předpisy vydané v minulosti odporujují nebo jsou v souladu se současnými  právními normi jsou zavádějící. Pokud bychom tohle připustili jsou v tomto rozporu také rozsudky Norimberského tribunálu. Náckové, kteří byli podle nich odsouzeni, jednali podle zákonů tehdy platných v Německu. Jednali proto podle prýávo a pro neměli být odsouzeni.  Jedná se o typickou retroanktivitu v právu, která je zejména v trestním právu zcela nepřípustná. Takhle bychom mohli postupovat i v jiných případech. Mohli bychom požadovat zrušení rozhodnutí císaře po bitvě na Bílé hoře, kdy bylo stejně postupováno proti českým pánům. Všechno je to nesmyswl. My musíme křičet a říkat, jak to bylo před rokem 1945. Musíme se bát blbců a filozofů diletantů, kteří si myslí, že když cosi uznají, tak je bude mít někdo rád.         
0/0
19.5.2002 16:40

Jiri Valtr

Co by ted meli Cesi delat
Pani Bushova navstivila dnes Terezin. Zajimala se, jestli tam byli take vezneni Americane. Byli. Prokazatelne to na ni zapusobilo. Cela akce s vyvolanou atmosferou se mi velice zamlouva...
Vsechny ceske slozky vystupujici do popredi zajmu nejen v CR - ceska vlada, parlament, spolky, jakoz i media -  by mely zacit ve vetsi mire vytvaret a podporovat obdobne akce - pripominat a medialne zvyraznovat udalosti II. svetove valky. A nemelo by se zapominat na obeti Americanu. Ti jsou na to zvlaste citlivi a rekneme si narovinu, Nemci si proti nim moc broukat nedovoli. Takto vznikne zdatny odpor proti snaze Sudetaku retusovat jejich spolceni s Hitlerem a nasledne potrestani povalecnym odsunem, ktery vlastne napomohl k dosavadnimu miru v Evrope.
Krome toho je pred volbami. Jelikoz zalezitost kolem tzv. Benesovych dekretu se dostala do popredi zajmu, je zapotrebi si uvedomit, co by melo byt hlavnim voditkem pri vyberu kandidatu: Nedovolit, aby se Nemcum nesmyslne ustupovalo, nebot pokud se ustoupi, ovlivni to neblaze celou dalsi existenci ceskeho naroda, tak jako to v historii ovlivnilo uz mnohokrat. Toto by si mel kazdy volic jasne a neochvejne uvedomit a podle toho jednat - nedat sanci tem kandidatum, kteri by mohli ceskou zem zavleci do atmosfery pred II. svetovou valkou. A jakakoliv manipulace s Benesovymi dekrety by ceskou zem do atmosfery pred II. svetovou valkou rozhodne prinesla.
0/0
19.5.2002 16:38

Jiří Nedvěd (jahnak@email.cz)

Dekrety prezidenta Beneše
Dekrety prezidenta eneše Dekrety prezidenta eneše č. 12 a č. 33 z roku 1945 na jejichž základě došlo ke konfiskaci a rozdělení majetku Němců a odnětí státního občanství těchto osob jsou v rozporu s mezinárodními dokumenty upravujícími základní standarty lidských a politických práv, jejichž jsme smluvní stranou, ať se Vám to líbí nebo ne. Soudruh Špidla svými posledními výroky potvrzuje pouze to, že je obyčejný nacionalista a populista. Je zřejmé, že tyto dokumenty hanby budou pro futuro z našeho právního řádu odtraněny.
0/0
19.5.2002 15:32

Nebezpeci

Re: Dekrety prezidenta Beneše
1. Odsunutym ceskym Nemcum nebylo treba odjimat obcanstvi, protoze prijali obcanstvi nemecke rise. Po valce odmitlo Nemecko uznat neplatnost Mnichovskeho diktatu a sameho pocatku, takze nemecke obcanstvi ceskych Nemecu trvalo i nadale a bez platne pobytove vizy nemeli na uzemi Ceskoslovenska co pohledavat. A pokud by meli ceskoslovenske obcanstvi meli dostat za vlastizradu trest smrti. 2. Soudruh Spidla jen revansistum a nacionalistum pripomel pravdu.
0/0
19.5.2002 15:57

Petr

Re: Dekrety prezidenta Beneše
To jsou zajisté ctnostné a vznešené myšlenky, ale myslíte, že by Sudeťáčci zrušení dekretů využili (resp. zneužili)stejně cnostně? Kdepak, to je skupina lidí, se kterými to po dobrém nikdy nepůjde. Podáte jim prst a urvou vám celou ruku.
0/0
19.5.2002 16:07

Spravedlivý

Re: Dekrety prezidenta Beneše
Mýlíte se, nejsou v rozporu.
0/0
19.5.2002 16:15

Petr

Re: Dekrety prezidenta Beneše
Lidi jako Jiří Nedvěd  by měli dostat pořádně přes držku. Ty jsi kosmopolita? Víš ty demente koíliíkrát za naše dějiny takový pitomci, z kterých jak si mysleli kapala spravedlnost nám to posrali? Jsi kolaborant a mělo by se s tebou tak jednat. Špidla není soudruh, ale ty jsi vůl.     
0/0
19.5.2002 16:46

Jan

Re: Dekrety prezidenta Beneše
a co takhle Mnichovská dohoda bez nás, kterou nám Němci ukradli území a vyhnali naše lidi, ta byla pane Nedvěde podle vašeho právního gusta a základního standartu politických práv? Mám dojem, že je zřejmé pouze to, že jste pěkný hajzlík.
0/0
20.5.2002 8:18

***

!!!!!!!
 
 doufam, ze uz zbrojite ... shanim pistole, strelivo, granaty, protitankove strely a nejakou tu S-10 ...  a pak ze nemuze byt vojensky konflikt uprostred Evropy ...
 a ted nam jdou po krku rakusaci, nemci a madari ....sfine rakousko-uherske
 ale tentokrat to nebude tak lehke ...dnes uz jim nic zadarmo nedame ...
0/0
19.5.2002 14:59

Krutas

Kluci pozor!
Gentlemen Q , Spravny nazor, David a Helmut vy spatne zkoncite Tady nemaji radi pravdu a jeste kdyz jim ji rikate do oci. A o Davidovi uz vubec nemluvim. Jak tu prvdu ale hodlaji v Cesku resit mne momentalne taky nenapada. Sorry!  A taky to neni muj problem. Nastesti teda! Kolik, ze je to tech ted spojenejch Nemcu? Rakusaku je mam dojem taky kolem 7-8 milionu. Este, ze jsou Cesi v tom NATO. Jde mi mraz po zadech pri pomysleni jak by to ti cesti modroknizkari zvadli s tema 12ti osahanejma Gripenama
0/0
19.5.2002 14:44

pilk

Re: Kluci pozor!
No jo, pseudoaustralská guma se nezapře. A přitom to je jen pouhý odpad z řiti českého národa.
0/0
19.5.2002 14:50

Pcx

Norimberk
Takže náckové se zase začínají slízat v Norimberku. Chátra začíná vystrkovat růžky. Taková paralela! Zřejmě nemohou zapomenout na ty nádherné nacionálně sociální dýchánky ve 30. letech na norimberském stadionu, na záplavu vlajek se svastikami, na plamenné fuhrerovy projevy. "Bože, to byla taková krása ... Jen kdyby mě ta pravice tolik nebolela ... A hlasivky už mám taky natržené ..." - toť slova každého sošného árijce. Zřejmě pozapomněli, že stadion během let utichl a Norimberk dostal úplně jiný význam. Nebylo by na škodu oprášit lavice obžalovaných v soudní budově. My máme soudců dost.
0/0
19.5.2002 14:00

Nebezpeci

Nepezpeci nemecke rozpinavosti
http://sudetengermans.freeyellow.com/ Podivejte se na tyto stranky. Opravdu strasne. Lzi. Zamlzovani. Prekrucovani. Opravdu se mejme na pozoru pred nemeckou rozpinavosti. Tyto stranky dokumentuji nemecky neofasismus, revansismus a nacionalismus. Budme hrdi na to, ze jsme zatim neskoncili jako luzicti srbove a nepodcenujme nemecky neofasismus.
0/0
19.5.2002 12:52

Najdete na iDNES.cz