Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Malá ukázka velké arogance

Projděme se po nemocnicích, ordinacích. Množství lidského utrpení v každém citlivějším člověku zanechá hlubokou stopu. Soudnému člověku je jasné, že nemůžeme požadovat po lékařích, aby se nechali unášet soucitem s nemocnými, aby se trápili spolu s nimi. Jednak by jim to úplně znemožnilo provádět profesionálně svou práci, jednak by to pro ně znamenalo přímou cestu na psychiatrii. To ovšem neznamená, že má být lékaři povolena lhostejnost, nevšímavost, lajdáctví a už vůbec ne arogance. Naštěstí je mnoho dobrých lékařů. Ještě trestuhodnější ale je, když aroganci projevuje lékařská komora, jakožto nejvyšší odborná autorita. Podívejme se na celý problém trochu netradičně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Mickey Mouse

Stále dokola stejná lež!
Psal jsem to na tomto serveru mnohokrát. Svoboda pacienta vybrat si, jak si chce ublížit je velká lež! Není to totiž pacient, kdo je zodpovědný za výsledek léčby, ale lékař.
Pokud jde o váš majetek, můžete z vlastní vůle kohokoliv zprostit odpovědnosti za jeho zničení. Ale pokud jde o vaše zdraví, či dokonce život, pak to žádným právním úkonem nelze. Nemůžete se svým životem nakládat s takovou bezohlednou a neodpovědnou libovůlí ani sám. A už vůbec nemůžete někoho pověřit, aby to za vás udělal.
Za výsledek léčby je odpovědný lékař. A při poškození vašeho zdraví nebo života dokonce trestně. Jakým právem ho chcete nutit vzít na sebe odpovědnost za vaše chybné rozhodnutí?
0/0
17.5.2002 11:46

Najdete na iDNES.cz