Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kšeft za cizí peníze

Česká televize potřebuje speciální vozítko. Jiná firma je má. Televize vypíše konkurz, dotyčná firma vyhraje, vozítko televizi prodá. Vše je O. K. Jenže televizní šéf Balvín koupil vozítko zrovna od podniku, v němž dříve pracoval (Vávrova ČNTS) a který se vozu evidentně potřeboval zbavit. Navíc v podmínkách výběrového řízení byla tak krátká lhůta, že ji zřejmě nikdo krom ČNTS nemohl splnit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Mirek

Papoušek KAKADů , 17.5.2002 19:21) II.část
Stačí se podívat na tomto servru na obrázky:
kde je průvodní  text:
 Adam Komers dočetl při demonstraci na Kavčích horách v Praze otevřený dopis odborářů České televize, požadující dočasnou rezignaci ředitele Jiřího Balvína kvůli jeho policejnímu stíhání. (16. května 2002). Zdroj: MAFA Zdroj/Autor: Robert Zlatohlávek.
Je třeba opravdu destabilizovat ČT, tam kde není stabilita, kde vládnou redaktoři, kde odboráři rozhodují o manažérských funkcích tam je socialistické bezvládí. Člověče nenechte si nabulíkovat blbosti. !!!!!!!!!!!!
0/0
17.5.2002 19:49

Mirek

Papoušek KAKADů , 17.5.2002 19:21)
Takže jsem měl vlčí mlhu když jsem viděl Komerse. Nevím kdo se nechá balamutit. Fotky se nedají vymazat.
0/0
17.5.2002 19:38

Mirek

Kausa Balbín na objednávku ČT?
Tato kauza má hned několik zvláštností. Novinář, který si plete špičkový vůz, jehož hodnota vysoce překročuje uvedenou cenu s vozečkem, možná že i šlapacím, chce z velice dobrého obchodu, protože Vávra prodával v nouzi aby měl alespoň pro sebe na výplatu, udělat podvod. První svědek je Balvínem vyhozený pracovník ČT (takže o lásce k Balvínovi se asi dá těžko mluvit), druhým je pracovník proslulé ČNTS a třetím, který ani u toho nebyl, ale někde o tom slyšel je perla, sám Vávra. No a do třetice vystoupil hlavní aktér, soudruh Komers s již předem připraveným plánem na odvolání Balbína. Asi jim tam moc klepe po prstech a to se těm kaprům v ČT pranic nelíbí. Tak společně s odbory svolá v pracovní době mítink, za veřejné peníze si předem namnoží své prohlášení a jde se manifestovat. Za co? Za osobní zájmy pana Komese a jemu podobným?...... Něco shnilého je..... ,ale ne ve státě Dánském. Pak že u nás již není socialismus. Někde přímo odborářsky kvete. Teď už je sbírat podpisy na Balbínovu popravu.
0/0
17.5.2002 16:30

Papoušek KAKADů

Re: Kausa Balbín na objednávku ČT?
Nechte už odboráře ČT napokoji. Tpouze vyjádřili svůj názor. Nikdo nedemonstroval,nikdo nikoho neodvolával. Že novináři nesprávně informují je dost podivné.Dost dobře to vyjádřili teď v Radiofóru. Kdo má zájem destabilizovat ČT. Sám vyšetřivatel řekl, že je to ptákovina. O co komu jde??
Zaměstnaci, ani odboráři to ale určitě nejsou!!!!!Lidi nenechte si nabulíkovat blbosti.
0/0
17.5.2002 19:21

Ladislav Pine

Pište pravdu
Tato kauza se musí objasnit vyšetřováním policie. Do té doby by měli novináři podávat pravdivé informace. NENÍ NA PŘ. PRAVDA, ŽE VLADA NEMUSÍ DĚLAT VÝBÉROVÁ ŔÍZENí, parlament toto již zrušil.Pokusme se o konstruktivní přístup :Chcete-li si koupit potřebnou věc  a zjistíte, že jí má váš soused, který se jí potřebuje zbavit a který Vám ji prodá za výhodnou cenu, tak vůbec neváháte a koupíte. Proč ale informace o ceně koupeného vozu a srovnatelné běžné ceně zatím nebyla nikde publikována. Dále jste-li ředitel velkého podniku,tak máte na výběrová řízení svoje lidi. Pokud udělá někdo smlouvu s takovým penálem, pak je to velmi podezřelé-to se ve slušné společnosti nedělá a navíc hlavní zodpovědnost leží na tom ,kdo smlouvu připravil-odpovědnost ředitele je statutární.Je slušnost s placením neotálet, ale i v případě prodlení postupovat konsensuálně.Klíčovou osobou je evidentně člověk který to pěkně na Balvína narafičil a o jehož vazbách na nátlakové organizace v ČT není pochyb. Za další je naprostý nesmysl, který klade rovnítko mezi provizi a penále. I blbý novinář by měl vědět, že každá firma vede účetnictví a pohyb této částky musí být přesně zdokumentován. Jednoduché pravdy a polopravdy slouží jenom k manipulaci-tím nechci říci, že je korupce nemožná ,ale nedělejte z nás voly!
0/0
16.5.2002 9:25

Bubák

Re: Pište pravdu
Tak nějak to vidím i já. Obzvláště strašné mi přijde volání po zavírání lidí, kteří ve veřejné funkci uzavřou špatný obchod, byť se korupce neprokáže. Už vidím jak se spousta poctivých lidí pohrne do takových funkcí, když bude pořád jednou nohou v base.
Situace  v ČT je opravdu podivná, osobně pochybuji že Balvín žádal úplatek, který činí zhruba jeho roční plat (tomu uvěří opravdu jenom vůl), s vědomím rizika prozrazení, vězení, navíc před svědky. 
0/0
16.5.2002 12:16

Zdeněk

Re: Pište pravdu
On Komárek někdy psal pravdu ? To je mi novina. Mám zato, že on pravdu ani psát neumí.
0/0
16.5.2002 13:44

Najdete na iDNES.cz