Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Česká televize musí dát miliony ČNTS

Česká televize musí zaplatit České nezávislé televizní společnosti penále 2,5 milionu korun za opožděné splátky za koupený přenosový vůz. "Jsem spokojen," svěřil se ředitel ČNTS Jan Vávra, "podepsané smlouvy se mají platit a když tomu tak není, musí rozhodnout soud," dodal pro iDNES. Vávra nechápe, proč bývalý šéf České televize platby zdržoval. Policie prošetřuje, zda Jiří Balvín nákupem digitálního vozu za 70,5 milionu neporušil zákon.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

JFL

Odkud vezme ČT peníze?.No přece od nás !
0/0
9.1.2003 15:04

investor

A to chce ČT zvyšovat konc. poplatky,fuj!!!!
0/0
9.1.2003 14:12

Dan

Co teď budou chudáci vysílat???
Asi se od této pijavice konečně dočkáme i reprízy repríz událostí ve stejných časech tři dny po sobě s chlapákem Komersem a báťuškou Dekojem.
0/0
9.1.2003 14:11

Radek

Penale=provize
Je to preci tak jednoduche: Rekl si o provizi, ale aby ji mohl dostat, musel zvysit cenu vozitka. Tak zadrzel platbu. Aby ji dostal z penale.
Bojim se ale, ze problem je v tom, ze mu tu provizi Vavra nedal, protoze je uz bezcennej. Ted dostane flastr a jeste nema provizi.
Je mi ho lito. Aspon necim jste ho mohli potesit, ne ?????
0/0
9.1.2003 12:57

Tomáš

Správně, mají platit.
Podle mě:
- ten nákup staršího přenosáku za ty peníze byl dobrá koupě. Otázka je, jestli ho ČT skutečně potřebovala ale cena byla dobrá.
- ovšem, když už ho koupili (třeba proto, aby ho nekoupil nějaký konkurent nebo někdo, od koho by si ten přenosák musela i ČT za peníze půjčovat na akce), měli ho zaplatit včas. Ovšem díky tradiční platební morálce velkých firem a diktátu obchodních podmínek, se to ČT tentokrát vymstilo.
- a co se týká špehování zaměstnanců, tak s tím naprosto souhlasím. Všichni v oboru vědí, že určitá oddělení ČT využívají firemní techniku pro soukromé kšefty, které totálně odrovnávají jakoukoliv potencionální konkurenci na trhu. Dost možná, že to je s přivřenýma očima ČT, protože kdokoliv jiný by zařízení koupil, mohl by jim konkurovat a tak raději "nevidí", že se zaměstnanci pakují na soukromých zakázkách. Balvín měl podle mě udělat oficiální rozhodnutí a na to pracoviště přiřadit nepřetržitě ochranku a manažera, který by sledoval zakázky, na kterých se tam pracuje. 24 hodin denně. A kamery tam umístit oficiálně. Je to drahá technika, je nutno jí sledovat. Tečka. A bylo by po problému.
0/0
9.1.2003 12:18

Chytrák

Re: Správně, mají platit.
Ale, ne oni ! Ty to budeš platiti ! :-))
0/0
9.1.2003 16:20

MaM

ČT to je spolek...
...lidí z TV NOVA a Primy - přesně tak to je. Uvědomte si, odkud pochází Balvín (z Novy), odkud pochází programový řeidtel Koliha (z Primy), co je zač ředitelka dokumentární tvorby (manželka J. Rejžka!)... všechno je to úspěšně provázaný a propletený spolek kamarádíčků a dohromady jeden velký Augiášův chlív.
Abyste se na ČT k něčemu dopracovali, musíte být hodně dobrý známý a nezapomínat solit. Ivan Mládek řekl něco v tom smyslu že, na Nově vás potřebují, i když vás nenávidí, protože jste komerčně úspěšný. Na ČT, abyste mohli dělat, vás musí mít někdo rád.
A my volové jim to platíme ze svých koncesionářských poplatků. To se to rozhazují peníze. Mimochomdem v ČT stále ještě fungují ekonomické mechnaismy tzv. socialistického chozrasčotu, kdy se peníze papírově přelévají z jedné přihrádky do druhé - např. z nákladů na inscenaci ČT účtuje sama sobě až 80% nákladů na výrobu inscenace (pronájem studií, kamerové techniky, stižern, zvuku) a 20% jsou teprve přímé platby (honoráře).  Netřeba jistě dodávat, že těch 80% nikdy výroba neuvidí (přeci nevěříte, že ČT tyto "stržené peníze" užívá na obnovu a údržbu stávající či nákup nové techniky. Tyto investice (a ještě k tomu blbě s koupí většinou vzájemně nekompatibilních zařízení) jsou k ničemu, zato se nakupuje maximálně kamerový systém pro Balvína = pro nelegální špehování lidí (americký prezident Nixon při podobné aféře Wattergate odstoupil - co udělá Balvín...?), ale hlavně se tyto tzv. vnitřně přeúčtované peníze vynaloží na platy úředníků a administrativy, kterou ČT hojně živí a zaměstnává - naprosto k ničemu.  A samozřejmě to slouží též k ulití peněz pro přátele a známé. Dekorace Gladiátora jistě nevyráběly stavební dílny ČT, ale firma na zakázku (a pravděpodobně i s patřičným obolusem všimného všem zainteresovaným). Když už redaktoři ČT zcela spravedlivě monitorují machiance mezo společnsotí Musiacal a ministrem Dostálem, snad už by také molhi natočit něco o podobných praktikách v ČT? Jenže sice ne první ale uričtě poslední, kdo by to ais zarazil by byl Balvín, že?
0/0
28.6.2002 16:19

Pavel Hampl

Penále u VZP
Všeobecná zdravotní pojišťovna požeduje penále 0,1% denně, přičemž mezi roky 1995-7 to bylo také 0,3%. A to bylo dáno zákonem. Takže co je na tom v rozporu s dobrými mravy? Možná byl v rozporu s dobrými mravy ten zákon?
0/0
28.6.2002 15:27

bradley

Kompetentnost
Ředitel jedné z nejvlivnějších organizací je očividně nekompetentní člověk. Jeho vysvětlování, jak ve věci přenosového vozu, tak ve věci odposlechu se nedá nazvat jinak, než blekotáním. A jestli toto blekotání stačí paní Fibingerové, či panu Štěpánkovi, tak jsou to úplně stejně tragikické figurky jako on.
0/0
28.6.2002 15:26

Pavel Hampl

Plete si pojmy
pan ředitel si asi plete pokutu s úrokovou sazbou. Kdyby šlo o úrok 108% ročně, tak beru, ale kduž jde o pokutu tak bych řekl, že má smůlu.
0/0
28.6.2002 15:16

Pavel

Rozpor s dobrými mravy?
Tak pokuta 0.3% za každý den prodlení je v rozporu s dobrými mravy? Podle mě je v rozporu s dobrými mravy nezaplatit včas!
0/0
28.6.2002 13:46

Martin

Re: Rozpor s dobrými mravy?
Podle me take, ale spousta firem, zejmena tech vetsich, ktere maji penez dostatek, si mysli, ze je to naopak. Podle nich je v rozporu s dobrymi mravy vyzadovat dluzne penize. Zazil jsem si to same s jednou telekomunikacni firmou, kdyz jsem z ni lamal 3/4 roku necelych 500000
0/0
28.6.2002 15:23

Najdete na iDNES.cz