Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Romové se nemají kde usadit

Ve velmi svízelné situaci se ocitli někteří Romové, které mladoboleslavská radnice ve spolupráci s podnikatelem Tiborem Potorem vystěhovala z města na různá místa v Čechách. Například v Brodcích nad Jizerou jsou všechny byty, do kterých se Romové nastěhovali, až na jeden, nezkolaudované a podle místostarostky obce Jaroslavy Stehlíčkové jejich obyvatelé nedostanou souhlas k trvalému pobytu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Romský Poradce

Nestěžujte si, ale vymýšlejte nenásilné učinné metody jak problém vyřešit
Vy co si myslíte, že většina cigánů jsou příživníci. Jinak nežli idioty Vás nemůžu nazvat, když říkáte my, náš stát - míníte se kulturou českou. Nevíte, však velice důležitou věc- myslíte si, že cikáni se chtěli asimilovat?, chtěli měnit svou kultůru?, třeba i bydlení?, kdyby chtěli učil je někdo jakou bytovou kultůru mají češi? - NE! Je to uplně stejné, jako když ukradnete Urungu z nějakého kmene Jižní Afriky, kde vyrustal celí život v bushy a nainstalujete ho bezeslova do 3+1 na jižák v Praze. Dnes česká společnost doplácí na nekoncepční metody z minulosti. A vy ty hrubé nedostatky neřešíte, jen si pořád stěžujete, že se cizí kultura neasimilovala do té vaší. Všici lidé jsou antomicky stejní, ale co je odlišuje to je kulura. To vy asi nevíte, Vy si myslíte, že člověk neni anatomicky stejný jsou podle Vás cikáni(anatomicky jiný druh), který má mít stejné zvyky jako Vy. A kultura neni jenom písniča a tanec, existuje také kultura bydlení, kultura stolovaní, kultura jazyka ........ To, že dnes většina cigánů čeká s nataženou rukou - to neni kulturní zvyk to je to co jste je po generace učili. A dnes kdy se to cigáni od Vás naučily tak je to jenom jejich chybya? Raguji na Vás pane Gurdo, Oswalde a Karle, když v tomto státě je většina jako Vás, kdo zaměstná cigány aby dostly úvěr a měli tu možnost splácet barák jako vy. Lidé jako vy ne! Můj názor na věc je taký, stát ve kterém jeho společnost (kultura většiny) chce asimilovat kulturní menšiny, musí vést asimilaci koncepčně a uvědomit si, řešní vede jen přes pedagogické metody. Zde si všici jen stěžují a lepí jednu chybu přes druhou.
0/0
19.6.2002 12:49

Oswald

Co tím chtěl básník říci?
Chudinky cikáni. Jeden cikán je vyhnal z jejich domečku, nastěhoval je do jiného (téměř dokončeného) domečku, a než ho stačil dodělat, tak ho ty chudinky zdevastovaly. Nejvyšší čas, aby jim radnice přidělila nějaký ten státní byt, vždyť oni jsou tak specifičtí. Asi také zkusím zničit a spálit všechno zařízení bytu a zažádám o nový byt. Jen se bojím, že mi nikdo nic nedá, maximálně tak škodu k úhradě. Kde jsou rovná práva pro všechny? Proč cikáni byt dostanou a já nemám nárok (se čtyřčlennou rodinou)? Já se musím postarat sám o sebe, přestože se já i manželka můžeme odvolávat na problematiku národnostních menšin. Nejsme ovšem Rómové, jen ti mají totiž momořádná provilegia.
Ještě bych chtěl přidat jeden příklad z praxe. Jedna obec přidělila cikánům bytový dům na okraji obce poblíž lesa. Říkali si, alespoň vyčistí les od klestí a soušek. Cikáni spokojeně pálili ohníčky, ale v lese chrastí neubylo. Vůbec do lesa nevkročili. Spokojeně pálili vše co v domě našli. Jednoho dne jim spadla střecha. Spálili totiž i dřevo z krovů.
0/0
27.5.2002 13:23

Hunter

Stanové tábory...
Byty bych cikánům vůbec nedával, vždyť je stejně zničí. Maximálně bych vytvořil stanové tábory. Pokud makáš a myslíš dopředu (ne na následujících pět minut)koupíš si byt na úvěr, pokud ne, smůla - do stanu(holobytu) s tebou. (Já osobně splácím družstevní byt už 10 let a nikdo mi zadarmo nic nedal.)Porodnost je nutno okamžitě omezit a to tak, že sociální minimum bude vypláceno na max. 3 děti + 2 dospělí. Přistěhovalce bych přijímal pouze tehdy, pokud budou přínosem pro společnost. Ne nějakou nicneumějící žebrající sebranku. Pokud by nějaká politická strana přišla s výše uvedeným programem musela by jednoznačně uspět, tak jako v Evropských státech.
0/0
27.5.2002 11:48

karel

Až se budou byty množit jako cikáni...
A čemu se divit - pohleďte na Slovensko, kam vede populační cikánská exploze. Zde vzdělání nepomůže - není čas. Jestliže se zvyšuje počet zkulturněných cikánů, pak počet typických cikánských parazitů roste mnohokrát rychleji. Víte kolik necikánských rodin nemá kde bydlet ač platí daně jak mourovatí a kolik rodin z důvodů nebydlení ani nebylo založeno? A tito lidé mají vydělávat na byty (a vůbec na všechno) cikánským parazitům množícím se jako čmelíci? Copak všichni politicky korektní mamlasové nevidí jaká pohroma se na tuto společnost přivalí, když ještě 2(!) generace (cca 30 let) bude probíhat populační exploze cikánských parazitů? Jak je společnost uživí, když dnes již spotřebují 10% státního rozpočtu? (Slovensko 20% - a průser jako mraky).
0/0
27.5.2002 9:29

Martina Brzobohatá

Stydím se za starostu
Stydím se za starostu Mladé Boleslavi a všechny další úředníky, kteří jsou zapojeni do odsunu Romů z Mladé Boleslavi i jiných měst. V příkopech u silnic se válejí pytle s odpadky, které tam pohodili naši spoluobčané, co chtějí "ušetřit". Podobně se chovají tito úředníci, Romy považují za odpad a tak je odsouvají jinam. Pytel s odpadky by pan starosta asi do příkopu nehodil, že - jistě si připadá jako spořádaný občan... Chyba je i v systému pomoci Romům - romský poradce je zaměstanncem Okresního úřadu - tedy má nad sebou všechny ty rasisty...
0/0
25.5.2002 8:39

Guara

Re: Stydím se za starostu
Vazena pani.Nechcete si ty Romy vzit k sobe?Oni dostanou zdarma byty ktere zdevastuji a vam se to zda normalni!To to asi musi vypadat u vas doma.Stat neni dojna krava!Cikanum uz se toho dalo zdarma az dost.Vy ale asi nechapete,tak jak Cikani,ze clovek by se mel chovat v mezich slusnosti.A pan starosta ma pravdu.Cikanske rodiny nemuze prestehovat do jedne lokality.Jakmile je Cikanu vice pohromade tak nastavaji problemy.Ja jsem leta jezdil sluzebne do Kosic.Za dom Ceskoslovenska dostalo mnoho desitek cikanskych rodin od statu zdarma byty na sidlisti"Lunik 2".Za jeden rok byli ty byty k nepoznani!!!Vse co bylo v bytech jako standard(vcetne radiatoru)prodali.I parkety vytrhali!A toto je jeden z moha prikladu nasich Romskych spoluobcanu!Vazena pani.Bud jste take cikanka a nebo jste videla Cikani jen ve filmu.Stydte se za to co jste napsala a panu starostovi by bylo dobre se omluvit. Milan Brykner USA.
0/0
26.5.2002 16:59

Eman

Pakaz jedna
Drzky zacouzeny ,mnozi se jak mysi,zachvili nas svym poctem dozenou .No to bude ,ten stat a moralka v nem, vypadat.Pan Buh nas ochran pred Temi nezaintegrovatelnymi cikany.
0/0
25.5.2002 2:47

jan

Romove
 Doufam,ze to dopadne tak,ze mesto da temto cikanum bydleni v novych domech,aby bylo co nicit.
 
0/0
12.5.2002 8:48

Najdete na iDNES.cz