Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Plať a neptej se

Do zákona se vloudila chybička a nejedna miliarda ve státní pokladně je náhle na vodě. Při změnách celního sazebníku totiž "kdosi" zapomněl, že na něj odkazuje zákon o spotřebních daních. Čísla různých druhů zboží se tak v sazebníku změnila, zatímco v jiném zákoně ta stará zůstala. Spotřební daně z benzinu se tak platí podle položky číslo x, která ve skutečnosti neexistuje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Jirka

Daně
Tak jsem po čerstvém daňovém přiznání mého malého sro (3 lidičky vč. mne) zjistil, že jsem tomuto bezchybnému státu odvedl na DPH a dani z příjmu práv.osob Kč 440.000,-, pomíjím to, že dávám práci a slušnou mzdu dalším dvěma lidem a za ně odvádím státu další nemalé peníze. Sečtu-li všechny odvody vzhledem k mému čistému příjmu (běžně 300-320 hodin měsíčně, zodpovědnost, neplatiči, nemožnost získat kontokorent/provozní úvěr, etc.), že jsem tedy pěkný idiot, protože ten poměr je 70:30. Musím s nostalgií vzpomínat na fantastický politicko-společenský systém, jakým byl feudalismus, protože tam, se sice robotovalo  a odváděl se jen "desátek". Dnes robotuji a odvádím... ať si to každý raději spočítá sám... Douška: s ODS bude ještě hůř, když se tam dostane na podnikání diletant V.Klaus! 
0/0
10.5.2002 14:43

Daňový soumar

Zákonodárci kontra zákon
Zákonodárci a jejich kohorty jsou tu už přes 60 let nad zákon. Zákony platí pouze pro ty, kteří platí daně. Ostatní jsou mimo jakýkoliv zákon. Tento případ to opět ukáže v celé své nádheře. Sledujte dobře, co se stane s konkrétními ouředníky, kteří zavinili konkrétní škodu. Kolik z této škody uhradí? Kolik let si odsedí? Kolik a z jakých pozic jich bude propuštěno? Pak to porovnejte s podobnou kauzou, která proběhla v civilizovaných zemích. První odpověď dostanete, pokud dnes, po západu slunce, bude na jednom ministerstvu stále stejný ministr.
0/0
10.5.2002 10:21

Najdete na iDNES.cz