Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Zdraví dětí ohrožují škodlivé látky

Evropské děti ohrožuje prostředí, ve kterém žijí. Třetina dětí v Anglii a Irsku trpí astmatem, o mnoho lépe na tom nejsou ani děti ve Francii, Německu či Rakousku, kde má astmatické příznaky jedenáct až třináct procent dětí ve věku 13 až 14 let. Zdraví dětí je podle aktuální studie Světové zdravotnické organizace a Evropské ekologické agentury kvůli špatnému životnímu prostředí ohroženo více než kdykoli předtím.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Radek Jež

Automobilismus
Chtělo by to udělat u nás i v západní Evropě a v severní Americe rázná opatření na snížení individuální osobní dopravy a posílení hromadné dopravy. Jako nejlepší řešení se mi jeví postupné zvyšování spotřební daně z pohonných hmot.
0/0
9.5.2002 9:42

volič ODS

Re: Automobilismus
Je třeba odmítnout Vaše socialistické nápady. Hromadná doprava je projevem socialistického kolektivismu, omezujícího svobodnou individuální volbu. Věřím, že i Vy prohlédnete - více na www.klaus.cz, www.ods.cz.
0/0
9.5.2002 10:28

KOKES

Re: Re: Automobilismus
Ackoli v zadnem pripade nejsem priznivcem hromadne dopravy (to uz radsi jedu na kole) a  ODS mi z volitelnych stran vadi asi nejmene, tak Vas prispevek mnou hluboce otrasl. Takhle si predstavuji retoriku absolventa Vokovicke Sorbony (pro neznale - Vecerni univerzita Marxismu-Leninismu). Jen houst a vetsi kapky. Opravdu nepamatujete naprosto stejne clanky z doby pred 15-20 lety z Rudasa?
0/0
9.5.2002 11:14

Kubikula

Re: Re: Automobilismus
Ať žije svobodná individuální volba!! Hurá!! Všichni jsme balíci a naletěli jsme. Lidstvo (jako živočišný druh) je největší katastrofou v celé historii planety Země. Jestli na tom má nějaký podíl automobilismus nebo závislost na něčem jiném, je zcela jedno!
0/0
9.5.2002 14:10

Juras

Re: Automobilismus
Nebylo by lepší raději volit dopravu k životnímu prostředí šetrnější? Používat jiné formy pohonu než dosud - ostatně ložiska ropy stejně brzy vyschnou. Jinak - nápad se Severní Amerikou a odbouráním osobní dopravy je úsměvný. Ani u nás není možné dostat se na jakékoliv místo od nejbližšího nádraží nebo autobusové zastávky v rozumné době pěšky, natož tam.
0/0
9.5.2002 12:08

Fritz

Re: Automobilismus
Automobily jsou nejsnáze napadnutelné faktory životního prostředí - všude jich plno jezdí a otravuje. Nesouhlasím ale s tím, že je to ten hlavní faktor. Na první místo bych zařadil životní styl moderní doby. Co tím myslím? Neskutečné množství chemikálií na každém kroku, neuvěřitelný čas, který děti tráví u televizorů, počítačů, herních konzolí, při nákupech v hypermarketech apod. Skutečnost je, že dnešní děti tráví minimum času venku v přírodě. Tam jsou ty pravé faktory, které mají formovat jejich obranný mechanismus. Samozřejmě že auta svůj díl viny také mají, ten by se dal ale podstatně snížit, kdyby se někdo staral o dodržování emisních limitů. Praxe je taková, že "emise" i technickou prohlídku lze vcelku lacino koupit. Dále by se měl konečně někdo profesiálně starat o řešení dopravních systémů. Na praxi města Plzně mohu pouze dodat, že dochází k postupnému stěhování kritických míst v dopravě tak, aby si "užili" všichni. Jinak to životní prostředí se opravdu zlepšilo, jen ty vzpomínky na doby minulé se nějak ztrácejí.
0/0
9.5.2002 13:11

Najdete na iDNES.cz