Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Psi v Praze budou asi jen na vodítku

Volné pobíhání psů v ulicích Prahy pravděpodobně brzy skončí. Pražští zastupitelé chstají vyhlášku, která pejskařům přikáže vodit na veřejnosti psy jen na vodítku. Velcí psi budou muset navíc mít náhubek. Radní tak chtějí předejít psím útokům na lidi a zároveň si ujasnit pravidla pro venčení psů. Nyní totiž v některých parcích musí mít vodítko, kdežto na ulici smějí volně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Zdeňka Veselá

Pejskaři versus nepejskaři
Je mi líto všech Pražanů, kteří se izolují ve svých bytech a z plných plic vykřikují, co všechno do města nepatří. Ano, pravda, vše co je živé a vše co se pohybe jinak než pomocí čtyř (případně více) kol je fuuuj  Já nevím jak vám, ale mě mnohem více a ostřeji vadí návaly aut v pražských ulicích a smrad z výfuků, který vám zpříjemňuje i ten nejkratší pobyt na ulici. A pokud se jedná o věci, které občas leží na chodníku, tak kromě psích exkrementů zde můžete nalézt padesátkrát tolik vajglů a flusanců, případně občas nějaký ten pozůstatek po opilci, kterému zřejmě nebylo zrovna nejlépe (nemluvě ani o injekčních stříkačkách). Myslím, že otázkou není pejskař versus nepajskař, ale výchova a ohleduplnost každého z nás.
0/0
15.5.2002 15:36

Ferda

Pejskaři jsou bezohlední sobci
Není povinností úřadů zajistit výběh pro psy, protože se někdo rozhodl si psa pořídit. Naopak, je povinností pejskaře poskytnout psovi náležité podmínky a pokud toho není schopen např. proto, že v okolí není prostor pro venčení, neměl si psa pořizovat. Také mě zaráží, že zrovna pejskaři většinou potkávají samé "nevychované parchanty". To jen potvrzuje, jak pokřivený pohled na svět tito lidé mají a že si svým úchylným vztahem k psovi léčí zatrpklost vůči lidem.
0/0
15.5.2002 12:23

tmavomodra

Re: Pejskaři jsou bezohlední sobci
Dobrý den všem. Miluji děti a nejen ty své, zároveň chovám psa většího plemene. Proto velice dobře chápu některé argumenty obou táborů. Na některé se reagovat nedá. Jak jsem již psala, miluji své děti a nechci se vzdávat ani možnosti chovat psa. Není přece řešení vyhubit pejskaře, nebo jejich odpůrce, není řešení se obviňovat a nadávat si. Pokusme se "sednout si ke kulatému stolu" a zvolit kompromis. Vymezme pro psy prostory, kde mohou běhat volně, zakažme jim volné pobýhání po ulicích a v místech dětských hřišť. Nechme maminky s dětmi i ostatní, aby se rozhodli, zda půjdou do části, kde může být pes pouze na vodítku, nebo do částí, kde mohou volně běhat. Zaveďme jasné a povinné označování psů a zpřísněme postihy v případě, že pes udělá nějakou škodu, nebo někoho zraní. Vždyť i za dítě je odpovědný rodič, proč ne za psa majitel a to v plném rozsahu.
 
0/0
15.5.2002 16:18

Bristol

Re: Pejskaři jsou bezohlední sobci
A řeknu ti proč si jí asi léčí: Když mi bylo 12 let šla jsem po ulici, podotýkám, že jsem tam nebyla sama - kolem mě se pohybovalo minimálně 5 dospělých lidí. Kde se vzal, tu se vzal jeden rómský spoluobčan s nožem a ať prej du snim nebo se mi něco stane. Co si myslíš, kolik z těch lidí se mě zastalo? Najednou všichni měli moc naspěch a zdekovali se. Lidi. Vysrali se na malý dítě. To sou prasata, co? A víš jak to dopadlo, když jsem řekla, že nikam nepudu? Šel ke mně, tvářil se dost výhružně a přesvědčivě a natahoval po mně ruku. A dál? Z poza rohu se přiřítil muj pes a natrh mu prdel, možná mi zachránil život, když se na mě lidi vysrali!!! Proto se lidi radši obklopujou zvířatama, protože vim, že ty sami vo sobě sviňárny nedělaj!!!!!!!!! Mimochodem, když malej nevychovanej harant psa provokuje neni se čemu divit, že mu to oplatí. Já sem mezi psy vyrostla a nikdy mě žádnej nenapadl, neni to divný?? Možná to bylo proto, že jsem byla dostatečně vychovaná....
0/0
31.5.2002 17:48

Ferda

Re: Re: Pejskaři jsou bezohlední sobci
Máš pravdu v tom, že samotné děti na ulici jsou vystaveny nebezpečí. Může za to impotence zákonodárství, které je prolezé "humanistickými" ideály o "férovém" souzení zločinců. Na druhou stranu, zbraň do ruky dítěte nepatří, ať už nůž, střelná zbraň nebo pes. Není řešení poslat s dítětem na procházku nebezpečného psa, který spíš nějakou tragédii zaviní, než aby jí zabránil. Ten pes stejně nemůže být s tím dítětem všude, lepší je malý pepřový sprej. Tvůj zážitek byl zaručeně traumatický a pravděpodobně Tě těžce psychicky poznamenal, ačkoli si to nejspíš nepřiznáš. Myslím, že dobrý psycholog (možná i psychiatr - není to ostuda) by pomohl víc, než nebezpečný pes, který je pro Tebe fetišem a pro Tvoje okolí je nebezpečím ohrožujícím zdaví a život. Nemáš právo riskovat zdaví jiných.
0/0
4.6.2002 12:48

rexx

Re: Re: Re: Pejskaři jsou bezohlední sobci
Reagujete naprosto zmateně a zaujatě, takže toho psychologa byste měl najít asi vy sám. A až Vás někdo přepadne, tak mu můžete zavolat, aby Vám pomohl!
0/0
4.6.2002 17:45

Andrea

Bydlím na Vinohradech, mám jednoho psa střední velikosti a chodím s ním třikrát denně ven. Pokaždé si s sebou beru noviny a případný exkrement uklidím. Problém je pouze večer, to se bojím šlápnout na trávník i já. Ale i to se dá vyřešit - baterkou. Pouštím psa v parku a musím přiznat, že momentálně i ve druhém parku, kde by podle vyhlášky měl mít vodítko. Ale proč? V místě, kde bydlím, je jen jeden jediný parčík pro volné pobíhání psů. V praxi to vypadá tak, že přijdeme k parku, tam už jsou třeba dva velcí psi-samci a my musíme jít jinam, protože hrozí šarvátka. To absolutně nesouvisí s vychovaností nebo neposlušností těchto psů, samci si mezi sebou vyjasňují vztahy, mnohdy i drsně. Jestliže vidím, že můj pes potřebuje vykonat potřebu, ale do jediného povoleného místa prostě jít nemůžeme, vezmu ho o ulici dál, na trávu, kde ji vykoná a já to samozřejmě uklidím. Hned potom ho dám na vodítko a obcházím kolem parku, dokud nenastane na vyhrazené ploše volno a můj pes se také může vyběhat. Svého psa nenechávám volně pobíhat, mimo vyhraženou plochu ho pustím jen na okamžik vykonání potřeby. Chybí více ploch pro vyběhání psů. Jeden parčík na půl Vinohrad, to opravdu nefunguje! Považuji se za zodpovědného pejskaře, který exkrementy uklízí a neprovokuje svým chováním ostatní. Přesto si ale často musím vyslechnout mnoho nenávistných poznámek od okolojdoucích lidí. Jsem alergická na věty: "Jde nám o naše děti", protože většina dětí, se kterými se setkávám, jsou nevychovaní parchanti. Rozbíjejí na trávě sklo, vyhazují obaly od svačin a provozují zálibu - házení bouchacích kuliček psům pod nohy. Mám pocit,že obviňovat pejskaře a prosazovat nenávistný postoj vůči psům se v poslední době stává módou.
0/0
14.5.2002 15:39

fidel

Z přečtených příspěvků mám
dojem,že si ze svých daní budu platit policajty jen za to,že budou kontrolovat psí známky a sběr h....Snad máme policii hlavně proto,aby nás chránila před grázly.Ale ono to bude snadnější buzerovat v parku důchodkyni s ratlíky než se pustit do křížku s partou hajlujících skinů.Od těch druhých by mohli páni strážníci jednu chytit,což od důchodkyně asi nehrozí.Na vyhlášku budu s.....!
0/0
14.5.2002 10:52

Ferda

Nebudeš,
pokud sem tam dostaneš pár tisíc pokuty. O tom to je. Pokud sereš na ohleduplnost k ostatním, což je pro pejskaře typické, pocítí to Tvoje peněženka. Svojí ohleduplnost k vlastní peněžence si přeber sám.
0/0
14.5.2002 12:53

Psi

Re: Nebudeš,
Ty jsi typický DEBIL přeji ti,aby se peněženka prohla tobě,až tě chytí fízl,že chčiješ na ulici po cestě z hospody.Mám dva psi a veliké/bacha/,h...o po nich bych si nedovolila nechat na chodníku,ani v trávě,samotnou mě točí,když si cizí nesu domů na botě.Bohužel na záchod jsem je nenaučila chodit-nějak se to nedařilo víš,a ten pes se někde vydělat musí.Tobě,ale přeji do něj spadnout držkou.No a o tom to je.
0/0
21.5.2002 21:50

Ferda

Re: Re: Nebudeš,
Nemluvím o hovnu na botě, to je diskuse o hovnu. Mluvím o urvané půlce obličeje psem, jehož ožralý majitel měl pocit, že košík je trápení zvířat. Až se to stane tobě, koho označíš za debila ?
0/0
3.6.2002 12:44

Jana

Tvrzení, že pes do města
nepatří může zastávat jen nepřítel psů a vůbec zvířat jako takových. Psi trpí právě spíše na vesnici, kde jsou často celý život v kotci, nikdo se jim nevěnuje a nemají ani možnost výběhu, o výcviku a správné socializaci nemluvě. Podobně jsou na tom někteří psi na okrajích ěmsta žijící v zahradách RD. Náš "chudák panelákový pes" se má tak špatně, že jen málokdy je sám, obvykle je někdo doma nebo je se mnou v práci, je mnou nucen trávit denně několik hodin venku v pohybu, úplně strašně trpí při výletech do přírody, při hrátkách se svými psími kamarády, při výcviku agility a při závodech na které jezdíme. A úplně nejhůře se má na výcvikovém táboře agility, kde se hrajeme, běháme, plaveme v rybníce a celý týden se máme v lese a v chatkách naprosto skvěle. Záleží na přístupu majitele, proč si psa pořídil a jestli je schopen a ochoten věnovat mu v podstatě většinu svého času. Jestli je v něčem opravdu omezen, tak v tom, že musím hlídat kde v trávě je rozbité sklo, hřebíky, odpadky apod. aby si nepořezal packu. to když si děti vytahují "hračky" z popelnice nebo ožralci rozbíjejí láhve nebo je někomu zatěžko nenechat po sobě venku nepořádek. Ale to asi nevadí, v tom si děti hrát mohou, že? Takže zase jenom ta hovna. 
0/0
13.5.2002 8:50

Klára

Upřímě řečeno -
- psi do města nepatří, a pes ve městě je dost chudák. A co mne opravdu štve, když nemohu nechat si svoji malou dceru hrát na trávě na sídlišti, protože je všude naděláno od psů...
0/0
7.5.2002 12:19

Martina

Re: Upřímě řečeno -
... napadlo Vás někdy poslat majitele psa, který si po svém zlatíčku hovno neuklidil do pr...? Nebo ho nahlásit na úřadě? Věřte, že ono kolikrát stačí zahlásit: "Tedy Vy jste ale dobytek, doma to taky necháte ležet?" Trvalo mi docela dlouho než jsem u nás pár pejskařů přesvědčila o vhodnosti úklidu, ale vyplatilo se to, i když uspěšnost nebyla rohodne stoprocentní. Onehdá jsem někde četla o vtipné reakci jedné mladé slečny, kterou takto dotázaný pejskař odpálkoval slovy, že jemu to tedy rozhodně nevadí. Milá slečna vytáhla z kabelky kapesníček, exkrementík do něj opatrně sebrala a mrskla ho pánovi na drahé sáčko. A hele, najednou už to pánovi taky nebylo tak jedno. Jo, je to nadsázka a rozhodně Vás nenutim, aby jste to opakovali. Ale taky se zkuste přičinit o čistější ulice. Problémem je hlavně lhostejnost. Takhle na netu si každý vyřvává co mu vadí, ale na ulici každý drží hubu. Taky by bylo pěkný, kdyby se přestalo s odhazováním vajglů na chodníky, flusáním, vyhazováním odpadků z aut, čmáráním po barácích a třídil se odpad. Ale to určitě není problémem nikoho z Vás. Vy čestní takovéhle věci určitě neděláte, proto můžete přeci řvát, že všichni pejskaři jsou bezohlední dementi a jejich čokly by měli všechny rozmašírovat buldozerem, v lepším případě postřílet.
0/0
13.5.2002 9:59

Bzuk

Možné řešení?
Vidím jako možné řešení uklidnění situace asi takto.
1. trvalá identifikace psa - tetování nebo čipování - což by veterinář kontroloval při každém očkování a pokud by pes nebyl označen, označil by ho okamžitě. Totéž u toulavých psů. Pak by nebyl problém zjistit čí je ten který pes.
2. Zákaz pohybu psů po hřištích a v parcích by měla být vymezena místa, kde pes bude moct běhat volně. Místa pro volný pohyb by měla být v dostatečném množství a velikosti. Košík je na uvážení majitele.
3. složení jakési zkoušky z teorie o psech - něco jako řidičák, bez toho by si nikdo psa nemohl pořídit.
4. plná trestní zodpovědnost za napadení psem - což teď vlastně je, ale nikdo ze zákonodárců na tom netrvá a tak to teď chce řešit náhubky
5. Policie v ulicích, která bude vždy a všude dohlížet na pořádek to nejen ze strany pejskařů a kontrolovat známky - pes bez známky by se vůbec neměl vyskytovat na ulici. Z čehož vyplívá, že známky by měli být vyrobeny z trvalého materiálu a ne jako např. na Praze 4 z umělé hmoty, která praská - nám známka nevydržela déle jak 1/2roku a také ne z hliníku to světlé psy špiní.
6. Rozmístění odpovídajícího počtu odpadkových košů na exkrementy ne jako je to teď, kdy musím chodit a nejen já s hovnem půl hodiny, než narazím na koš. Taky by mělo být zajištěno umisťování těchto košů se stojany na sáčky a ty by tam měli být opravdu důkladně doplňovány. Když se nedoplňují jsou vlastně k ničemu a jde o vyhozené peníze. U nás dali teď tři nové koše s držáky - už jsou tam měsíc, ale sáčky tam nebyli ani jednou.
0/0
6.5.2002 9:19

Franta Dobrota

Re: Možné řešení?
No bylo by to hezky, ale vyhlaska z blbcu lidi neudela a pokud si myslis, ze par exemplarne potrestanych majitelu zmeni chovani tech hlupaku, co jim ty zdivoceny psi utikaj a napadaj lidi, tak to bohuzel asi zijes na jiny planete nez ja.... A nerek bych, ze 1000 za rok je hodne. Ja nevim, melo by to asi bejt stejne jako se snehem - kazdej si cisti to co ma pred barakem. Tady treba brany na ulice nebo bloky - majitele psu z kazdy casti by zaplatila cistice pro svy vlastni okoli
0/0
6.5.2002 22:32

Bzuk

Pro všechny co se tu ohánějí posranými chodníky
Vodítko ani koš úklid nezmění. To se musí objevit policie v ulicích a kontrolovat všechny a nejen pejskaře. Psa mám a jelikož mě štve, že když jdu po něm uklidit mohu do něčeho šlápnout, tak, když už jsem v tom uklízení seberu i to co je poruce od jiných nepořádných pejskařů. Vyhláška o povinnosti nosit košík a vodítko nic nevyřeší, uvědomte si kteří a jak chovaní psi v poslední době způsobili zranění. Byli to všichni psi, kteří vživotě neviděli co je za zahradou nebo kotce a všichni tito psi ze svého vězení utekli. Myslíte, že psí útěkář si sám nasadí košík? To asi těžko. Stejně je absurdní představa, že majitel, který si do teď  myslí, že jeho pes si může dělat co chce a kašle na bezpečnost svého psa a okolí a také na výchovu, že si najednou řekne: "Ha, je nová vyhláška tu musím dodržovat" Samozřejmě, že takový pitomec to dodržovat nebude, stejně jako nikdo nedodržuje padesátku ve městě a téměř nidko nepouští na přechodech. Nebo, že by se začlo uvažovat o omezovačích nebo o zákazu výroby aut, která jsou schopna jet víc jak 50km/hod. Těžko, je to nesmysl jako košík a vodítko. Tady se konečně musí přistoupit na to, že když někdo někoho sejme autem nebo jeho nevychovaný pes někoho pokouše, že bude tvrdě potrestán jak pokutou tak vězením. Nic jiného to nepotřebuje a ta možnost a zákony na to jsou. Chce to jen ochotu policistů vyjít do ulic a ochotu soudců, aby dávali pořádný tresty a ne to co doteď. Mě ta vyhláška děsí. Psa totiž na vodítku na sídlišti vodím, ale košík už se mi fakt příčí (ten je logický v dopravních prostředcích a v místech kde je opravdu hodně lidí - např. Václavák) Děsí mě to, že svého psa nepouštím na sídlišti a chodím s ním na louku, která je uprostřed sídliště a nebo do lesoparku a teď najednou nebudu moct. Pořizovala jsem si psa s tím, že žiju na kraji Prahy a mohu s ním jít jinam než mezi baráky. Teď mi hrozí, že psa nebudu moct pustit nikde. Magistrát hl.m. Prahy si klidně vydá vyhlášku o zákazu pouštění psů, ale už nenařídí městským částem, aby vyhradil dostatečné prostory kde se psi budou moct bezproblémů vylítat. Nejdřív je všechno dovoleno a pak snad kvůli volbám? všechno zákázáno. MUSÍ SE KONEČNĚ ZAČÍT TRESTAT PŘESTUPKY A ZRANĚNÍ A TO NEJEN PSY, ALE VŠICHNI MAJÍ BÝT POTRESTÁNI ZA TO, ŽE NĚKDE NĚKOMU NĚCO UDĚLALI. BOHUŽEL NAŠI ZÁKONODÁRCI TOTO V ÚVAHU VŮBEC NEBEROU, NĚJAKÁ ZODPOVĚDNOST JE NEZAJÍMÁ, ALE JEN VYMÝŠÍ DALŠÍ A ZBYTEČNÉ VYHLÁŠKY A ZÁKONY, KTERÉ BEZ TOHO, ŽE BY NĚKDO DOHLÍŽEL ZDA SE DODRŽUJÍ NIC NEŘEŠÍ.
0/0
6.5.2002 8:29

Metfjet

Psofama
Nova vyhlaska - nova represe. Za chvili clovek nebude moci ani hazet rukama pri chuzi, aby to neomezovalo neci svobodu , ci snad neohrozovalo neci zivot. Pes nepremysli, pes jedna instinktivne. Neumim si predstavit psa, ktery vedome utoci na predem vyhlidnutou obet. Psa vychovava clovek, pes je soucasti nasich zivotu, se psem by jsme se meli naucit zit. Napadlo nekoho, jestli nahoudou ty "!nevinne" obeti psich utoku sveho utocnika nedrazdily ? Ze psovi nastrcime nahubek a privazem ho na retez nic nevyresime. Vyhlasky nikdy lidi nezmenily.
0/0
5.5.2002 19:45

SATAN

Re: Psofama
No jasně ty debílku, ta malá 7-ti letá holčička, toho chudáčka Rotweilera tak dráždila, že jí za to rozkousal obličej. Styď se hňupe! Tobě bych přál, aby ti nějaký chudáček Pitbulek ukousl péro i s koulema!
0/0
6.5.2002 14:07

Lokitka

Re: Re: Psofama
hehehe, hezky si to řek :o)
0/0
24.5.2002 9:31

Bristol

Re: Re: Psofama
Tak hele myslim, že  ten pes za to asi mohl ze všech zůčastněných nejmíň. První na vině je majitel psa a následně za ním, překvapivě není pes, ale rodiče  zmíněné holčičky. Divný co? Bohužel je to tak... Jak je možný, že pes mohl tu holčičku napadnout, a jek je možný, že rodiče neudělali nějaký opatření, aby ten pes tu holku nekous. Nezdá se mi totiž, že by se ke klidně se pohybujícímu se dítětí přiřítil rozuřenej RTW a rozerval mu obličej...
0/0
31.5.2002 18:05

Jituš

člověk je snad něco víc něž pes...??!
vážení, jestli jste si nevšimli, ve svojí zaslepenosti, tak pos..ý a poch..ý chodníky jsou tu jen proto, že majitelé pejsků NEJSOU schopni to uklidit! a mimochodem, nezdá se mi, že by v Praze byl dostatek speciálních košů na psí exkrementy a když už se povede někam ho instalovat, do pár dnů je rozkopanej a zničenej, viz. parky v troji..sama mám psa a i mně se hnusí šlápnout do psího hovna, ale za znečištění praž. ulic si můžou jenom a jenom lidi sami, nemyslíte??!! a speciálně v holešovicích je to vážně hustý!!
0/0
5.5.2002 10:58

braun

Re: člověk je snad něco víc něž pes...??!
Přesně: za ho*na na chodnících můžou jen majitelé psů. Navrhuji pro každého pokutu 5000,- za nesebrání hov*a a hned bude čisto na ulicích!
 
 
 
0/0
24.5.2002 9:35

Filipek

Nesouhlas
Pes je zvíře a potřebuje se proběhnout. Měly by být vymezeny prostory kde může volně pobýhat. Polplatky jsou už tak dost vysoké a jejich zvýšení by stejně účel nesplnilo. Navíc obecní úřady používají tyto poplatky na uplně jiné účely než by měly.!!!!!!! Daleko větší bordel dělají lidí (jestli se tak vůbec dají nazvat, spíš je to lidský dobytek) vycházející z hospod, kteří se neštítí vymočit přímo na ulici, vyblít se kde je napadne. Takhle se chovají lidé, kteří za své jednání nesou plnou odpovědnost a mají mít rozum!!!!
 
0/0
3.5.2002 22:45

Petr

Konečně!!!
Snad se tím trochu zlepší prostředí, ve kterým žijeme.Poplatky bych nejen zvýšil, ale hlavně pořádně kontroloval. A důchodci by měli platit víc a ne míň.
0/0
3.5.2002 18:14

Ras

I psík má duši
Myslíte někdo i na chudáka psíka. Vždyť i jeho mrzí, že musel někoho pokousat. Určitě se nyní v Praze najde práce pro pejskovýho psychologa.
0/0
3.5.2002 17:14

SATAN

NAPROSTO SOUHLASÍM!!!
0/0
3.5.2002 16:35

občan Prahy

Praha se stává městem ...
Vážení,naše hlavní měa¨ěsto Praga Vážení,naše hlavné město se stává psím útulkem.Jem se podívejte na tu spoušť a bezohlednost majitelů čoklů. Posrané chodníky,trávniky a zkratka člověk se bojí bez průzkumu nekam šlápnout.Nejvíc mi vadí bezohlední důchodci,protože jsou jednou s nejexponovenějších skupin Prahy.Doručuji magistrátu zvýšit nejméně o 100% poplatky za držení čoklů!!!
0/0
3.5.2002 16:04

Pida

Re: Praha se stává městem ...
Presne tak! Kdyz nekam jdu a je to mimo Vaclavak (staci jakakoliv vedlejsi ulicka), tak je to otresny,  vsude je to posr..y a pochc..y od psu. Cloveku je z toho pak soufl.   Cesta rano do prace me dokonale znechuti... Jsem take pro zvyseni poplatku za psy a jejich vyuziti pro cisteni ulic...
0/0
3.5.2002 16:50

Franta Dobrota

Re: Re: Praha se stává městem ...
Asi tak nejak. Ziju v holesovicih, kde na kazdej byt osidlenej normalni rodinou pripada nekolik duchodcich bytu a tam je hustota hoven zhruba jedno hovno na 1-3 metry ctverecni (a to tu kazdou noc celkem peclive ty ulice uklizej(alespon podle ramusu, kterej pri tom delaj :) a bohuzel sou to prave duchodci, kteri po sobe nikdy neuklidi.. Asi by se mel zavyst nakej poplatek za chovani psa ve meste (nebo pokud uz je, tak ho zvednout) a z toho platit mimo jine ty uklizece, co cisti ulice nejvic prave od tech psich hoven
0/0
3.5.2002 17:54

Bzuk

Re: Re: Re: Praha se stává městem ...
Kivisi poplatky za psy ve městech se platí a nejsou malé. Ročně to stojí 1000Kč za každého psa, za druhého psa jednoho majitele už platí 1500 atd. Ptala jsem se jak se využívají poplatky ze psů na Pha4 a byla jsem zděšená. Polovina toho co vyberou jde neznámo kam a na útulky z toho jde cca 25 tis. Což není moc. Bohužel mi teď nefunguje pošta, abych vám mohla jejich odpověď překopírovat sem, ale oni nevyužívají poplatky ze psů na úklid po nich, ale na to (předpokládám), aby si koupili např. drahé notebooky s kterými neumí zacházet.
0/0
6.5.2002 9:02

Pavel Škorpík

Re: Re: Re: Re: Praha se stává městem ...
Že nejsou malé? Copak tisíc korun jsou nějaké peníze? Za prefabrikované žrádlo pro své miláčky majitelé zcela jistě utratí mnohonásobek této částky. A použití poplatků na úklid po psech? Myslíte si snad, že tisíc korun ročně opravňuje majitele k tomu, aby po psu neuklízel?
0/0
6.5.2002 11:42

Bzuk

Re: Re: Re: Re: Re: Praha se stává městem ...
Pane Skorpiku jestli jste četl pořádně všechny moje příspěvky, tak jste tam jistě narazil na to, že já po svém psovi uklízím a dokonce někdy i po jiných. Chce to jen číst co člověk opravdu píše. Co se týče výše poplatků je to dost, zvlášť když ty poplatky nejdou na psy, ale na blbosti. Tady lidé psali o tom, že by se poplatky zvýšili, aby byly díky tomu prostředky na úklid, tak jsem reagovala, že vybráno je víc než dost. Opravdu to chce číst nejen reakce, ale i to nač je reagováno.
0/0
6.5.2002 11:48

Pavel Škorpík

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Praha se stává městem ...
V tom případě i vy prosím čtěte reakce... Neobviňuji vás z toho, že neuklízíte. A navýšení poplatků by nemělo sloužit jen jako zdroj peněz na cokoli (v tomto smyslu jsou poplatky asi skutečně dostatečné), ale hlavně jako regulace množství psů ve městech. A v tomto smyslu jsou směšně nízké. Kdyby nebyly tak nízké a existovala by přísná kontrola (což teď neexistuje ani náhodou...), nebylo by na ulicích možné potkávat sotva se plahočící důchodce s pěti volně pobíhajícími psy...
0/0
6.5.2002 11:55

Bzuk

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Praha se stává městem ...
Ale nepřímo ano. Říkat, že neuklízím nebo že to schvaluji jaký je v tom prosím Vás rozdíl? Žádný. Právě, že nesouhlasím s tím, že lidé po sobě neuklízí a je jedno co to zrovna je, se snažím jít jim příkladem. Poplatky jsou vysoké dost, za tím si stojím. Důchodci platí jen 300Kč a na pětitisícovej důchod je to víc než dost. O kontrolách všeobecně si myslím své. Přečtěte si můj příspěvek Možné řešení?
0/0
6.5.2002 12:06

Pavel Škorpík

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Praha se stává městem ...
Nemají na poplatky za psa? Tak ať si ho nekupují. Když chci mít luxus v podobě psa, musím si uvědomit, co věechno to bude znamenat. Tedy nejen platit, ale samozřejmě i nést za něj plnou zodpovědnost a mimo jiné po něm také uklidit. Už musím frčet, debatu dokončíme třeba jindy...
0/0
6.5.2002 12:15

Bzuk

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Praha se stává městem ...
Pane Škorpíku, ale oni na poplatky mají. Jsou 300Kč a to ti lidé platí. Pokud ne má zasáhnout stát a jeho nějaký ochraný složky nebo jak se tomu říká a vymoct to z nich zpětně i s úroky. Proč ne. Můžete mi říct co je luxus vlastnit psa? Je luxus vlastnit kočku, papouška, křečka? Určitě ano a i za jiná zvířata chovaná ve městě by se mělo tedy platit. Když uteče kočka je to daleko větší průser a věřte tomu nebo ne, ale pes na pískoviště chodí málokdy. Pokud, ale zdrhne kočka, která je samozřejmě zvyklá dělat svojí potřebu na písek nebo kočkolit, tak se nikdo nemůže divit, že jsou v pískovištích hovna a další tomu podobné věci ovšem pak se to všechno hází na psy. Také je velice zajímavé, že většina koček chovaných v bytě, které mohou kdykoliv utéct nemají žádné očkování. Psi bývají proočkovaní důkladně.
0/0
6.5.2002 12:28

tmavomodra

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Praha se stává městem ...
Dobrý den. To, že má někdo peníze a někdo ne není měřítko pro zodpovědnost
0/0
15.5.2002 16:20

Bristol

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Praha se stává městem ...
S vaší přístupem - pes=luxus. Můžeme být zatím přecejenom klidní, sice nesmíme chovat psy, protože nepatříme mezi horních deset tisíc, ale zase můžem ještě stále dýchat vzduch, který je prozatím zcela zdarma...a to i pro nás - obyčejný lidi. Je vlastně jen otázka času kdy se to změní, stejně jako čekání na dobu kdy děti budou luxus a budou se z nich platit poplatky státu...
0/0
31.5.2002 18:26

Pavel Škorpík

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Praha se stává městem ...
Tohle je ale demagogie. A mimochodem, s těmi dětmi, nepřipadá vám, že čím dál víc lidí bere jako luxus spíš dítě, a tak si radši pořídí psa?
0/0
31.5.2002 22:37

Bristol

Re: Re: Re: Re: Re: Praha se stává městem ...
Tak takhle může mluvit jenom člověk, kterej ví o nedostatku peněz uplný hovno...!!! Jako studen jsem odkázána jen na příspěvky státu-rodiče nemám. Platim spoustu položek a jedna tisícovka by se mezi nima rozhodně neztratila, spíš bych asi zahájila hladovku. Pes je živej tvor a překvapivě jíst musí. To, že mu kupuji kvalitní krmivo a ne KOMPLETNÍ KRMIVO PRO PSY DELVITA, TESCO i přesto, že je několikanásobně levnější, ti přiblížim na příkladu: Zcela jistě víš, co to byl tuřínovej chleba - prostě náhražka. Každej radši šáhne po obyčejnym chlebu než po tuřínovim, ale když nemá na výběr... Tak je to i se psy. Mají radši kvalitu, ale když jim jí nikdo neposkytne...přece neumřou hlady. Mimochodem tu poplatků jsem sproštěná, protože můj pes prokazuje záslužnou službu a tak platit nemusim - díky Bohu. A taky po něm uklízim...
0/0
31.5.2002 18:20

Pavel Škorpík

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Praha se stává městem ...
No, no, no! Proč ta agresivita? Asi vás těžko někdo nutil mít psa. A pokud pracuje a jako jedna z mála se o něj staráte (mám na mysli kombinaci vodítko, náhubek a úklid), pak je asi vše v pořádku. Nicméně, stejně jako váš pes, i moje (a možná jednou i vaše) děti jsou živí tvorové. Tak proč má mít pes veškerá práva a kvůli jeho svobodě moje děti nemůžou do parku, který máme před domem a za který platím daně?! Není snad TOHLE argument?
0/0
31.5.2002 22:57

no

Re: Re: Praha se stává městem ...
 tak proč chodíš do práce?
0/0
7.5.2002 11:20

Najdete na iDNES.cz