Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Rodiče odmítají očkování dětí

V zemi se množí hlasy proti povinnému očkování - především proti trestům, které hrozí rodičům, pokud neuposlechnou a nenechají dítě očkovat. Odpůrci se odvolávají na přijatou mezinárodní Úmluvu o lidských právech a biomedicíně, jež hájí práva lidí, aby sami rozhodovali o svém zdraví či zdraví svých dětí. Mnozí lékaři jsou zděšeni. Ústup od povinného očkování by podle nich znamenal návrat nebezpečných infekcí a ohrožení dětí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Jindřich Kysela

Klidne nepovinne, ale s odpovednosti za nasledky
Nevadilo by mi, kdyby očkování bylo nepovinné v tom smyslu, že rodiče by ho mohli nějakým jednoznačným a nezpochybnitelným úkonem (třeba zápisem o dětského lékaře) odmítnout. Znamenalo by to ale, že pokud dítě onemocní nemocí, proti které nebylo očkováno, nehradí jeho léčbu zdravotní pojišťovna, ale rodiče. Ti by hradili i případnou léčbu dalších osob, které se od neočkovaného dítěte nakazili. Odpůrci očkování by zároveň měli uvést jasně doložená fakta o počtu dětí poškozených očkováním a pro srovnání také počet onemocnění tou kterou nemocí před zavedením očkování.
0/0
30.4.2002 9:46

Jiří Krejčí

Názor
Očkování proti závažným nemocem je prevence, tudíž má význam. Odmítnutí rodičů očkovat své dítě je nezodpovědné. Dítě by před očkováním mělo být vyšetřeno, aby nehrozila nějaká negativní odezva, tudíž se omezily problémy s tím spojené.
0/0
25.4.2002 13:02

Marek Schaffartzik

Praktická zkušenost
Možná vás bude zajímat praktická zkušenost s očkováním. Před měsícem byla moje dcera ve věku 5 měsíců očkována současně 4-kombinací a proti obrně. Následek - přestala dýchat, 5 dnů ležela na jednotce intenzivní péče, v současné době užívá 2 druhy antiepileptik + další léky. Na EEG se žádná epilepsie neprojevila, až do očkování byla naprosto bez problémů. Porod probíhal normálně, těhotenství také, skóre AGP měla 10-10-10. Veškerá vyšetření odpovídají jejímu věku.
Nejsme s manželkou proti očkování, ale to dítě nemělo šanci se bránit. A zdá se mi hodně přehnané "narvat" do 5 měsíčního kojence současně vakciny proti 5 nemocem. Myslím si, že zákon je špatný a nedává rodičům žádnou možnost rozhodovat. Zajímalo by mne, co by se stalo, kdybych chtěl po státu odškodné za její i naši bolest. Můžete mi věřit, že sledovat vlastní dceru, jak leží na posteli,v hlavě má zavedenou kapačku a co 2-3 hodin záchvat, po kterém dostává Diazepam, není nic příjemného.
Navíc teď bude mít s největší pravděpodobností na delší dobu stop jakémukoliv dalšímu očkování. Ona pravděpodobnost 1 k číslu s hodně nulami je krásná, dokud nebudete zrovna vy ta 1...
0/0
23.4.2002 12:50

barbudo

Re: Praktická zkušenost
Je mi velice líto Vaší dcerky a držím jí i Vám palce. Pravděpodobně Vám lékaři vysvětlí, že reakce, která Vaše dítě postihla, by se pravděpodobně dostavila při první chřipce či jiném "běžném" onemocnění. Co se týká "multikombinací", souhlasím, taky se mi nelíbí.
0/0
23.4.2002 13:34

Marek Schaffartzik

Re: Re: Praktická zkušenost
Děkuji. Bohužel se nejednalo o febrilní křeče, ke kterým může dojít při zvýšené teplotě - to jste měl pravděpodobně na mysli. Máme spíš informaci, že pokud by se obrna odložila (bylo to v pravomoci lékaře), pak by tyto problémy pravděpodobně nenastaly. "Bohužel" dcera byla do té doby naprosto zdravá, předchozí očkování zvládla bez jakýchkoliv problémů.
Ještě jednou chci zopakovat, že nejsem proti očkování - nelíbí se mi pouze to, že rodiče nemají žádné právo rozhodovat o osudu vlastního dítěte.
0/0
23.4.2002 13:47

barbudo

Re: Re: Re: Praktická zkušenost
Souhlasím, ale asi lékař neměl žádné indicie o hrozícím nebezpečí, jinak by očkování odložil. Stejně tak asi všichni rodiče dětí, u nichž došlo ke komplikacím ve spojitosti s očkováním, předem neměli námitky. Pokud ale rodiče mají reálné obavy podložené konkrétním zdravotním problémem, rozumný lékař je vyslyší, dohodne se s nimi na dalším postupu a nebude na ně posílat hygienika potažmo policii.
0/0
23.4.2002 14:34

Marek Schaffartzik

Re: Re: Re: Re: Praktická zkušenost
Souhlasím s vámi. Ani nás nenapadlo, že se něco může stát. Ale pořád vidím problém v zákonu, který nedává možnost volby - alespoň u nekritických očkování. Stát si tím přivlastnil právo rozhodovat, ale v tom případě by měl nést i zodpovědnost za svá rozhodnutí.
0/0
23.4.2002 14:44

barbudo

Re: Re: Re: Re: Re: Praktická zkušenost
Uvedu příklad z jiné oblasti. Když se chystá letadlo na nouzové přistání na břicho - se zasunutým podvozkem - je zvykem a mnohde předpisem postříkat plochu hasicí pěnou, aby se snížilo nebezpečí vznícení případně usnadnilo hašení. Pokud z trosek takového letadla vypadne cestující v bezvědomí a nikdo ho rychle nenajde, může se v pěně udusit. Těžko to dávat za vinu hasičům. Stejně tak nemoci nejsou vinou státu ani zlovolných lékařů. Oni pouze hledají cesty, jak s nimi bojovat. I když dělají co mohou, někdy to nedopadne. Je-li něco prokazatelně špatného v systému očkování, pak ta farmaceutická firma, která to prokáže a současně přinese lepší systém, zůstane v oboru sama. Ostatní skončí v důsledku žalob poškozených. Zatím tomu ale nic nenasvědčuje.
0/0
23.4.2002 16:01

Marek Schaffartzik

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Praktická zkušenost
Zkusím ještě doplnit váš příklad s letadlem. Z důvodů možné havárie najdete v každém letadle (eventuelně přímo dostanete) příručku, jak se v takovém případě zachovat (hlava mezi kolena apod.) U očkování dostanete pouze výhružný dopis s upozorněním, že pokud se nedostavíte, pak riskujete střet se zákonem.
Znám důvody, proč je očkování nutné. V ideálním případě by už dítě z porodnice mělo odcházet co nejvíce imunní vůči všem chorobám. Bohužel to není možné. Proto se očkování rozkládá do více let a sestavuje se očkovací kalendář. Ale "nacpat" do dítěte 5 nemocí najednou je surovost.
0/0
24.4.2002 7:24

Lisa S.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Praktická zkušenost
Souhlasím. Navíc se v tvém případě Marku jedná o plně kojené dítě a to údajně saje protilátky s mateřským mlékem. Je-li to opravdu tak nebo je-li to pověra nevím. Každopádně se mohu domnívat, ža když moje dcera - plně kojená 12 měsíců a dnes již téměř plnoletá dosud nedostala žádnou z dětských nemocí (zrovna její ročník v našem obvodě se neočkoval proti dětským nemocem), když já jsem prodělala všechny, tak na tom něco pravdy bude. Zatímco syn po očkování zarděnek zarděnky do několika málo dnů dostal (údajně šlo o virulentní očkovací kmen). A následně krajský hygienik v jeho případě vydal jakési rozhodnutí o udělení výjimky z povinného očkování (taky kvůli nějaké z dalších klasických dětských nemocí). S tou výjimkou jsme měli problémy celé synovo dětství, protože na každou "společenskou" událost jsem musela dodat potvrzení o udělení výjimky. Tak si skoro myslím, že o očkování toho víme opradu dost málo. No ale pokud jde o obrnu, tetanus, pravé neštovice ..., tak tady nemám pochybnosti (prozatím), tzn. jednoznačně jsem pro očkování - v rozumnou dobu a rozumné míře. Tou rozumnou mírou myslím to, že případ tvé dcery už dnes na ministerstvu zdravotnictví přetavili v pokyn, který zabrání napříště lékařům takový očkovací "výkon", jaký provedli na tvé dceři. Malé přeji brzké uzdravení bez následků.
0/0
24.4.2002 8:12

australena

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Praktická zkušenost
Pokud vase dcera nebyla ockovana a dosud neprodelala zadne z obvyklych detskych nemoci, tady by vam lekari velmi vazne doporucili, abyste ji nechala presetrit na imunitu proti zardenkam.  Jde o jednoduchou krevni zkousku.  Je totiz mozne lehky pripad zardenek v detstvi prodelat, aniz by to bylo zpozorovano a ziskat tim potrebnou imunitu.
Pokud by imunitu nemela a jednoho dne minila mit deti, musela by se v tom pripade v rozhodnout, zda se necha naockovat, anebo zda se v budoucnu v pripade tehotenstvi necha izolovat po dobu patricne riskove lhuty (bohuzel, to se take vztahuje na obdobi v zacatku, kdy si jeste zena nemuze byt jista, zda je v jinem stavu).  Zardenky jsou sice celkem jednoduchym onemocnenim pro matku, ale zato s nesmirne vaznymi nasledky pro nenarozene dite, jako slepota, hluchost atd.
0/0
8.5.2002 13:32

Andula

Re: Re: Re: Praktická zkušenost
Je mi vás líto a mám pocit, že jsme se s naším mladším synem vyhnuli něčemu podobnému. Naštěstí se mi něco nezdálo na jeho reakcích po předhoczím očkování - nic zbláštního,ale očkování mu dvakrát spustilo rýmu, teploty, místo vpichu mu oteklo. Otravovala jsem našeho dětského lékaře, nechodli jsme na očkování, pak jen na hodně rozdělné dávky, rozhodně odmítla nějaké čtyřkombinace či dokonce kombinaci s obrnou.  V Motole v "očkovací" ambulanci,  to pak považovali za štěstí, chlapeček měl sníženou imunitu, ne nijak extrémně, ale obrna by mu mohla uškodit, zvláště v kombinaci s dalšími vakcinami. Takže měl odklad očkování a teď už se imunita srovnala - nijak jsme to neřešili, nebyl pouze očkován, jinak dlouhé kojení do dvou let a žádné chování jako v bavlnce, spíše naopak.
Vím ale, že většina rodičů nemá šanci si podobných problémů při očkování všimnout, i nám lékař tvrdil, že to psutšění rýmy a viróz očkováním je jen náhoda, ale moc tomu nevěřím, poté, oc očkování přestalo, nebylo mu už dosud víceméně nikdy nic.
0/0
8.5.2002 12:53

Marek Schaffartzik

Re: Re: Re: Re: Praktická zkušenost
My jsme měli tu nevýhodu, že malá byla při všech předchozích očkováních v naprostém pořádku. Druhý den jsem ani nemohli najít místo vpichu. Teď už to snad bude v pořádku - jen bere léky, které mohou poškodit játra...
0/0
9.5.2002 7:18

Oldrich Janik

Dav
Z toho davu ide strach. Neviem, kde sa vo Vas berie ta neomylnost. Chcete lyncovat? Prave som sa vratil z hradu....
0/0
23.4.2002 11:26

barbudo

Philippus Aureolus Theophrastus Bombastus von Hohenheim
řečený Paracelsus by se divil, co že je to spojováno s jeho jménem. Jak ho tak znám, asi byl nadšený z očkování proti tetanu či dětské obrně.
0/0
23.4.2002 10:52

Petr

Očkování
Bývalé Českoslovenko bylo jedna z prvních zemí na světě, které v padesátých letech zaváděly pravidelné očkování. Celý svět byl tehdy ohromen výsledky, mnoho chorob bylo tehdy skoro vymýceno a tisíce dětí, které by jinak zemřely, chorobou ani neonemocněly. Rizika očkování jsou minimální - např. po očkování proti spalničkám se poškození mozku objeví s pravděpodobností 1:1 milionu (pozn. pro www.osud.cz - to je opravdu pravděpodobnost mizivá). Pro srovnání - ročně se u nás rodí něco málo pod 100 tis. dětí. A teď se objeví jakási sekta přírodních poloblbů, hlásá kraviny a ještě se snaží sabotáží očkování ohrozit nejen děti své, ale i děti ostatních. Ve Velké Británii nedávno očkování omezili - no a jak to asi dopadlo?
0/0
22.4.2002 15:07

Kryštof

Tak je neočkujte ...
..., ale buďte připraveni platit veškerou léčbu, pokud vaše dítě onemocní a buďte připraveni nato, že možná zemře.Na některé věci se totiž taky umírá, třeba na tetanus, ne bo černý kašel. Možná vám připadne ošklivé mluvit o penězích, když jde o život dítěte. Ale proč já bych měl platit za lidskou blbost a proč by se nemělo dostávat peněz na léčbu dětí a lídí, kteří onemocní bez své viny, nebo viny svých blízkých - myslím třeba rakovinu.
0/0
22.4.2002 15:05

Cornelius

Re: Tak je neočkujte ...
Neočkované dítě je rizikový faktor pro celou populaci, zejména pro všechny s oslabenou imunitou. Rodič nemá konečné slovo pro volbu zdravotního zásahuu dítěte. Podle zákona je rozhodující nejlepší zájem dítěte. A tím je přežít dětskou obrnu. Možná někomu připadne nespravedlivé, že stát má větí pravomoc než rodič, ale upřímně, když na některé rodiče koukám, tak si říkám, že fakt neznám důvod, proč by měl mít rodič konečné slovo. Rodič, který odmítá své dítě očkovat, hoohrožuje a je povinností postupovat v zájmu dítěte a očkoavt ho. Rodič by měl být stíhan pro zanedbání povinné péče a obecné ohrožení.
0/0
22.4.2002 17:04

Je jen moje

Re: Re: Tak je neočkujte ...
Čím to je, doktore Popletale, že vám jako stavu část veřejnosti nedůvěřuje? Přečtěte si co jste napsal, soudruh Stalin by Vás pochválil.
0/0
22.4.2002 17:47

Petr

Re: Re: Re: Tak je neočkujte ...
Cornelius má naprostou pravdu. Rodič v těchto otázkách nemůže rozhodovat za dítě. Ty tvoje kecy o Stalinovi sem vůbec nepatří ...
0/0
22.4.2002 17:51

OSUD.cz

OČKOVÁNÍ JE VELMI NEBEZPEČNÉ, rozhodujme si proto o něm sami!!
Očkováním jednak dáváme tělu na vědomí: NEUBRÁNÍS SE SAMO, TO NEZVLÁDNEŠ, MUSÍME TI POMOCI, druhak očkování provází celá řada vedlejších účinků, z nichž některé velmi pravděpodobně vyvolávají později u dětí závažná onemocnění typu alergií a lehkých mozkových dysfunkcí. Bohužel v současné době mne český stát zřejmě může zažalovat za to, že jsem odmítl jedno z očkování, konkrétně černý kašel pro své dítě. Více zde http://www.osud.cz/magazin/clanek.php?id=642 .
0/0
22.4.2002 12:58

Ještěrka

Re: OČKOVÁNÍ JE VELMI NEBEZPEČNÉ, rozhodujme si proto o něm sami!!
Vážený pane, Váš příspěvek je proti lidské logice. Ráčil jste někdy užívat antibiotika? I tím dáváte tělu na vědomí, že ledacos nezvládne, ono to totiž opravdu nemůže zvládnout, říkává se tomu přírodní selekce. Nemá cenu jse s Vámi bavit. Škoda jen, že Vás nezkosila dětská obrna, jinou byste zpíval
0/0
22.4.2002 13:05

Bromik

Re: Re: OČKOVÁNÍ JE VELMI NEBEZPEČNÉ, rozhodujme si proto o něm sami!!
Souhlasím s tebou Ještěrko. Jen tu obrnu bych pánovi nepřál i když asi nedoceňuje význam toho co napsal.
0/0
22.4.2002 13:21

Marta

Re: Re: OČKOVÁNÍ JE VELMI NEBEZPEČNÉ, rozhodujme si proto o něm sami!!
Co je špatného na přírodní selekci?
0/0
24.4.2002 11:43

Klon

Re: OČKOVÁNÍ JE VELMI NEBEZPEČNÉ, rozhodujme si proto o něm sami!!
Ty krávo, srovnáváš alergie a tetanus? nešibe ti? Nebo dětskou obrnu? Jaký mozkový dysfunkce dromedáre? BOže proč jsi stvořil tohle hovádko? pro potěšení patologů ? Nebo sociologů? kde to našli? Co to mohlo bejt za matku, že porodila tohle?
0/0
22.4.2002 13:37

OSUD.cz

Re: Re: OČKOVÁNÍ JE VELMI NEBEZPEČNÉ, rozhodujme si proto o něm sami!!
Pro Ještěrku: děkuji za přání, já Vám snad raději než obrnu popřeji zdraví... Pro Klona: nejsem kráva, ale vůl! Čti pozorněji, příteli! Škoda dvou věcí: jednak že se oba bojíte podepsat a uvést na sebe e-mail, druhak že si místo toho, abyste nechali sebou cloumat emocemi v internetových diskusích, o problematice něco nepřečtete...třeba by se vám rozstvítilo. Jinak spěte sladce, dobrou noc! jiří mašek
0/0
22.4.2002 14:56

Klon

Re: Re: Re: OČKOVÁNÍ JE VELMI NEBEZPEČNÉ, rozhodujme si proto o něm sami!!
Díky bohu, že ty ses nám podepsal, aspoň víme, kam se jít smát.... Lidi jako ty jsou jako infekce, možná proto brojíš proti očkování. Nemáš místo kůže polysacharidovou schránku? Ty stejně nevíš co to je. Víš co je na tobě nejodpornější, že jsi ochoten se zviditelnit za každou cenu i těmi nejblbějšími kydy. Víš jaká je pravděpodobnost že na tebe spadne letadlo? Větší než že budeš mít komplikace po očkování. Tak začni hlásat zákaz lítání. Prej rozhodujme si sami. Víš vůbec jak funguje očkování proti dětské obrně? Že se nově očkovanými dětmi pravidelně promořuje celá populace, aby se obnovila imunita? Víš jaké jsou komplikace proběhlých příušnic? Nebo zarděnek? Nalistuj knihy a neotravuj vzduch bakterie jedná nečistá.
0/0
22.4.2002 17:01

Petr

Re: Re: Re: OČKOVÁNÍ JE VELMI NEBEZPEČNÉ, rozhodujme si proto o něm sami!!
Mašku, Mašku, ty jsi ale fakt vůl ... Možná by sis měl něco přečíst ty, a to nemyslím ty vaše alternativní textíky a radikální brožurky, které jakýsi úchyl kdesi v zahraničí píše za branami psychiatrické léčebny. Jinak pro tebe malý odkázek na stránku o černém kašli (http://www.immunize.org/images/ca.d/ipcd1861/img0007.htm). Těšíš se, až tvoje dítě bude vypadat jako to na obrázku?
0/0
22.4.2002 17:45

Pavel Šíp

Re: OČKOVÁNÍ JE VELMI NEBEZPEČNÉ, rozhodujme si proto o něm sami!!
Ve středověku lidem, kteří byli podezřelí, že jsou zdrojem infekce pro ostatní, zatloukli u domu okna a dveře a pustili je ven až po inkubační době. Ti kdo přežili, získali většinou přirozenou imunitu.
0/0
22.4.2002 14:27

Petr

Re: OČKOVÁNÍ JE VELMI NEBEZPEČNÉ, rozhodujme si proto o něm sami!!
www.osud.cz jsem navštívil a větší pytloviny jsem už dlouho nečetl a myslím, že dlouho ještě číst nebudu. Doufám, že zapracuje selekce a celé to ložisko blbosti vymře třeba na onen zmíněný černý kašel. Přeji všem z www.osud.cz příjemné stonání a dušení. A ať to máte rychle za sebou, nehodlám za váš pobyt třeba na ARO ještě platit.
0/0
22.4.2002 14:53

K.K.

Ať riskuje každý za sebe
Asi zdejší militantně-očkovací většinu ještě popudím. Já jsem taky PROTI očkování za každou cenu, proti příušnicím a podobně "smrtelně nebezpečnejm" chorobám. Můj malej syn po takový neškodný trojkombinaci sraček dostal epileptickej záchvat, kterej málem nepřežil. Je to čtyři roky a atmosféra jaká je okolo očkování dneska, tehdy neexistovala. NIKDO z ze ctihodně nerozbornýho lékařskýho stavu nebyl ochoten potvrdit, že se jednalo o reakci na očkování. O tom si významně špitali jenom mezi sebou. Včetně doktora ze záchranky, ten se totiž ptal na uplunulou dobu od posl. očkování hned. Naštěstí pro nás, se po dlouhým sledování vyšetřrování a trápení dítěte i rodičů, žádná epilepsie neprokázala (nejsou k ní ani rodový dispozice). Tvrdím jedno. Nevěřte doktorům, vědí hodně, ale jejich zájem je vždycky 1.
0/0
22.4.2002 12:14

Robert

Re: Ať riskuje každý za sebe
Bohužel nejde o riskování "za sebe". Jde o riskování zdraví člověka, který nemá možnost sám za sebe toto rozhodnutí učinit. Představa, že budu muset svému dítěti vysvětlovat, že je částečně pohybově postižené, nebo má ošklivé jizvy v obličeji jen proto, že jsem je odmítl nechat očkovat, mi dává celkem jasnou odpověď: život není rajská zahrada a občas je nutné volit jen menší zlo. Nebudu váhat: mé děti očkované budou!
0/0
22.4.2002 13:35

Mestanek R. Vojanova 14 OLOMOUC

očkování ANO!!!
Mám 3 letého syna který po očkování na obrnu dostával křeče do nohou . Po veškerých možných vyšetřeních se nenašla příčina . Nyní už dlouhou dobu žádné křeče nemá . Ale kdybych si měl vybrat jestli očkovat nebo neočkovat tak zase vyberu očkování . Protože nechci riskovat aby mé dítě zůstalo na vozíčku nebo nedej bože zemřelo . PROTO ŘÍKÁM ANO OČKOVÁNÍ .
0/0
22.4.2002 11:56

Spider

Jsem laik, ale napada mne prirovnani s povinnym rucenim
Kazde auto na silnici musi mit povinne ruceni (neboli pojisteni odpovednosti....) a nikdo proti tomu principielne neprotestuje a spis se resi kolik a u koho. Tohle je podobne, neockovany clovek je rizikem pro okoli, o sobe nemluve. Diky ockovani bylo nekolik nemoci, ktere predtim zabijely, eliminovano zcela nebo alespon z vetsi casti, cili o smyslu neni diskuse. Pripadne zdravotni komplikace jsou spise doprovodnym problemem, ktery je treba resit individualne.
0/0
22.4.2002 10:49

Magor

Já jen koukám
Banda zfetovaných anarchistů nám bude kázat o očkování... Skočte si zpátky na stromy, kam patříte a neserte se do věcí, kterým nerozumíte. Jestliže těch pět procent očkovaných nakonec onemocní, tak je to buď kvůli nějaké chybě anebo těm, kteří očkování odmítli a nemoc (třeba nevědomky) šíří - a ty neočkované bych izoloval v zařízeních podobných leproseriím (i s podobným komfortem), bez stravy, zato s homeopatiky.
0/0
22.4.2002 9:54

MS

Není třeba nikoho nutit
Proč nutit rodiče, aby dali své děti povinně očkovat? Vždyť je to jejich rozhodnutí o životě a zdraví svých dětí. Stát má přece jiné přesvědčovací prostředky. Což takhle nehradit zdravotní péči v případě, že dítě onemocní chorobou, kterou se mělo nechat, ale nenechalo očkovat? A co když by rodiče byli povinni nést též náklady na léčení osob prokazatelně nakažených jejich dítětem? Převedeno do ekonomických čísel, rodiče by riskovali nejen zdraví a život svých dětí, ale též značné finanční náklady (podstatně vyšší než nějaká pokuta) na léčbu či náhradu škody. Dejme jim tuto svobodnou volbu!
0/0
22.4.2002 9:50

Eso

Re: Není třeba nikoho nutit
:-O podle tebe ma tedy rodic pravo zabit vlastni dite? (rozhodovat o jeho zdravi a zivote?)
0/0
22.4.2002 10:09

MS

Re: Re: Není třeba nikoho nutit
Ne, jen přeháním, aby si to lidé uvědomili, že se takto chovají.
0/0
23.4.2002 8:50

Standa

Re: Není třeba nikoho nutit
Problém je ten, že já jako lékař mám POVINNOST se v akutním případě postarat o nemocného člověka, třeba i bez pojištění. A peníze od rodičů potom vživotě neuvidim - mapř. pokud skončí na JIPu, třeba kvůli absenci očkövání, tak potom stojí jeden den 30-50 000 kč !!! Chci vidět, z kolika rodičů potom dostanu cca 500 000 za 10 denní léčbu. V okamžiku, kdy odmítnu léčit pacienta, tak ta samá rodina na mě hned podá trastní oznámení za zanedbání péče.
0/0
22.4.2002 10:23

MS

Re: Re: Není třeba nikoho nutit
Problém je někde jinde. Lékař je od toho, aby léčil a ne aby se staral o finance. Na to by tu měla být zdravotní pojišťovna. Ta pak má mít nástroje vymoci platby od dlužníka, třeba i s pomocí orgánů státní správy (policie, soudy). Samozřejmě můj návrh byl myšlen spíše jako krajní odstrašující alternativa.
0/0
23.4.2002 8:59

Martina

Nekolik let jsem žila ve Velké Británii, nějakou dobu jsem bydlela u rodiny jako au-pair a starala se od dva chlapce, z nichž starší trpěl určitou formou autismu, údajně po očkování MMR (což je tamní očkovací látka která je trojkombinací proti spalničkám, zarděnkám a tuším že příušnicím). V době kdy jsem žila ve VB (92-99) probíhaly v tam v médiích diskuse o bezpečnosti tohoto očkování, případně o očkování proti těmto nemocem jednotlivě a v pozdějším věku dítěte. Rodiče zmíněných chlapců po zkušenostech s prvním očkováním, druhé dítě již naočkovat nedali. Naštěstí očkování v této civilizované zemi není povinné a rodiče se mohou bez nátlaku rozhodnout zda a kdy své dítě nechají naočkovat a také pro léčbu klasickou medicínou nebo alternativní. Podotýkám že dítě kvůli svému postižení musí navštěvovat specializovanou školu, která není levná a že matka se vzdala zaměstnání, aby se dítěti mohla plně věnovat. V České republice se lékařům nedá věřit, vzhledem k jejich finančnímu ohodnocení jsou pro peníze schopní udělat cokoliv. A HLAVNĚ LHÁT!!!! Stačí se podívat na naše porodnice a porodnictví vůbec, je to nedůstojné a hnusné. Ve Velké Brtitánii to se systémem národního zdravotnictví není také dobré, ale aspoň tam mají dostatek soukromých klinik kde se člověku se jeho peníze dostane solidní péče.
0/0
22.4.2002 9:41

Petra

Re:
.... a když nejste dostatečně bohatí, tak zdechnete. To je skvělá přirozená selekce.
0/0
22.4.2002 9:48

Líba

Re:
Myslím si, že palničky, zarděnky, příušnice nejsou zase tak hrozné nemoci. Ale až vaše dítě dostane záškrt nebo černý kašel, tak jsem zvědavá jak se budete tvářit.
0/0
22.4.2002 10:53

Luděk

Re: nehorázná drzost
Milá slečno nebo paní, pracuji jako lékař a Vaše tvrzení, že se v České republice nedá věřit lékařům a že pro peníze udělají cokoliv a hlavně lžou považuji za nehoráznou drzost.Je to asi stejné, jako kdybych tvrdil, že všechny Martiny lžou a kradou.Jistě uznáte, že s tímto tvrzením nebude většina Martin souhlasit a Vy jistě také ne.Raději volte mírnější formy vyjádření vaší nespokojenosti s konkrétními lékaři a neházejte všechny do jednoho pytle.Tento výrok je navíc žalovatelný.A pokud nejste spokojena se stavem zdravotnictví v Čechách, klidně se můžete odstěhovat do Velké Británie a dopřát si péči na soukromé klinice.Jenom by mne zajímalo jak tuto péči budete platit. MUDr.Luděk Pelikán, Praha
0/0
22.4.2002 10:53

Fredy

Re:
Je podle vás přijatelnější riskovat, že se opět začnou šířit závažné epidemické choroby, jejichž léčení je problematické a které zasahují i osoby, které na své zdraví dbají, nebo že na některé očkované děti budou působit vedlejší účinky očkovacích látek? Pro mně je přijatelnější to druhé. Očkování je především ochrana populace, až potom jedince.
No a zcela mimo téma dodávám, že bych se asi osobně nenechal očkovat nějakým sajrajtem typu tři v jednom, ale nechal bych si napíchat tři samostatná séra - už kvůli tomu, že u každýho se zkoumají zvlášť vedlejší účinky a dají se zvlášť řešit, byť jsou tři séra dražší.
0/0
22.4.2002 11:28

Psychiatr

Re:
teda už jsem v životě za dobu své praxe slyšel hodně hovadin, od bláznů i těch co se tvářil izdravě, ale že by se někdo po očkování stal autistou, to je taková pitomost, že ji není rovno. Jestli je to prokázané, pošlete mi mozek toho dítěte, to by mě fakt zajímalo. Celý svět pátrá, co je příčinou autismu a ona je to očkovací látka. Blbost na kvadrát. Panebože, proč jen dovolíš, aby se plácaly takové hovadiny. Laskavě si přečtěte nějakou LÉKAŘSKOU knihu ( ne homeopatii). Léčím autisty 20 let a s takovou blbostí a absurditou jsem se ještě nepotkal. Nazdar
0/0
22.4.2002 13:12

Cornelius

Re:
Vážená slečno, jsem lékař s dlouhodobou praxí a ačkoliv vím, že ne vše v našem zdravotnictví je perfektní a také často ne vinou lékařů a sester, kteří často dřou jak koně. Ale Váš příspěvek je tak nehorázná sprostota a drzost, takový důkaz nebetyčné hlouposti, že nevěřím svým očím. Co si to vůbec dovolujete prohlašovat o lékařích této země? Co to je to všechno co udělají za peníze? A za jaké peníze? A kdo všechno Vám lže? Něco tak sprostého a blbého jsem už dlouho neviděl. Urážíte tisíce lidí, kteří poctive vykonávají svoji práci a kteří udělají první poslední pro své pacienty. Byl jsem jak na Východě tak na Západě a něco Vám řeknu, jen v málo zemích má lékařský stav takovou odbornou úroveň jako tady. Jak si vůbec můžete dovolit při diskusi o očkování takto urážet zdravotníky kanimůro.
0/0
22.4.2002 13:44

Marcela

Re:
Co to probůh plkáte za nesmysly ? Víte vůbec co to je autismus ? Když Vám někdo se sádrou na noze, řekne, že si zlomil nohu po očkování proti spalničkám  a že to je důsledek toho očkování, tak tomu také uvěříte , co ?
0/0
22.4.2002 14:28

Petr

Re:
Martino, Martino, za to, že se můžeš takhle blbě vykecávat i o věcech, kterým nerozumíš, vděčíš možná právě očkování. Pochopila jsi to konečně?
0/0
22.4.2002 14:45

-petr

Že by konečně...
Je vidět, že politický kapitál se dá vytřískat ze všeho -- včetně dětského zdraví -- nebo jde o další oblíbené tažení proti lékařům?  Zajímalo by mne, zda lidi, kteří podobné nesmysly o "častých" alergických reakcích na očkování šíří nějakou skutečně viděli, nebo jenom slyšeli o někom, kdo ji určitě měl (incidence je pro každé očkování různá; u vážné alergické reakce, která by mohla ohrozit zdraví dítěte po očkování proti diftérii je to tak 1:10000-1:100000). Srovnáno s možností šíření černého kašle neproočkovanou populací a zhruba 1% úmrtností na něj i přes léčbu antibiotiky a nežádoucími účinky antibiotik to musí snad být jasné i laikům.
Na druhou stranu - trend je jasný - přežijí jen děti těch chytrých a disciplinovaných a proto nejsem proti ... konečně se ukáže, že bez možnosti lékařské vědy a antibiotik si ani homeopati a léčitelé NETROUFNOU léčit...
-petr-
0/0
22.4.2002 9:28

Najdete na iDNES.cz