Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Komunisté těžili z pašování zbraní

Komunistická strana se prostřednictvím svých lídrů v uplynulých letech spojila s pašeráky zbraní a vytěžila z toho mimo jiné dvoumilionovou půjčku pro stranický list Haló noviny. Předseda poslanců KSČM Vojtěch Filip pracoval v první polovině 90. let pro českobudějovickou firmu KAMO, jejíž ruský zakladatel Alexandr Kaljandra byl odsouzen za nelegální vývoz vojenských automobilů Tatra. Vozy skončily v Číně a Severní Koreji.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Oswald

Proboha, ať už je po volbách!
Ať přijde řeč na jakoukoli stranu, příznivce(i) Naděje to zvrtnou na svou předvolební kampaň. Že používají generátor náhodných jmen už jsme si zvykli, že ale používají i jména veřejně známých osobností, to už hraničí s trestní odpovědností.
0/0
27.5.2002 13:44

Anonym

A ještě jsem slyšel, že jim smrděj nohy!!!
0/0
27.5.2002 9:21

Vorel

Bubaku
jseš jeden z mála, který dělá vzdělaného a objektivního diskutujícího. Většina Tvých oponentů je celá bez sebe, když slyší slovo komunismus a komunista. Naše nová společnost, a hlavně ta plná žluče, se bude muset smířit s tím, že tento společenský směr vznikl na Západě a že nám nebyl infikován Rusy. Jde o součást učení o společnosti, které nelze historicky vymazat ani vymýtit. To, že dojde k roku 1948 a pak dalšímu vývoji, věděli moc dobře ti, co jednali na Jaltě a pak 50 let nic nedělali, protože jim to nesmírně vyhovovalo. Lidská práva existovala již před mnoha staletími, ale zbraní v soutěži dvou společenských řádů se stala, až když se to někomu moc hodilo do krámu. Mimochodem Sparta Praha kolaborovala podle dnešních kriterií s tehdejším režimem a taky se kvůli tomu nepřejmenovala.
0/0
20.4.2002 10:06

J.H.

K levičákům a pravičákům
Podstata je jednoduchá. Slušný člověk netouží vnucovat druhým různé názory a postoje a nařizovat jim, jak mají žít. Tö je pravice. Nalevo stojí ti, kteří hledají způsoby jak pod nejrůznějšími záminkami neustále vnucovat, co je dobré a co je špatné. Jednou mluví o výchově, podruhé kritizuji svobodu v médiích, potřetí by nejradši vyhlásili zákony o barvě ponožek. To je totalita. Aby ji zastřeli, dělají věci složitějšími, říkají "není to tak jednoduché, uvědomme si..." Naštěstí tohleto konečně lidé konečně prokoukli. Ne všichni, ale je jich dost na to, aby se totalita nevrátila. Proto také pan Klaus varuje před neuváženým vstupem do Evropské unie za nevýhodných podmínek. Je jedno, koho slušný člověk volí - jen ne levicové totalitáře v jakékoli podobě.
0/0
19.4.2002 4:09

badzus

.
Co by taky člověk chtěl od teroristické skupiny říkající si politická strana...
0/0
18.4.2002 17:57

přátelé

Přátelé,
co jste čekali? Bolševici= zločinci. Tak to bylo, je a bude. A nezáleží, jmenují-li se Grebeníček či Tlustý či Grégr. Zločinci jsou všichni.
0/0
18.4.2002 16:12

LIVIA KLAUSOVA

Re: Přátelé,
JA SAMA BUDEM VOLIT STRANU NADEJE! JE TO STRANA SLUSNYCH LUDI, TEDY NIECO, CO SAMA NIKDY NEBUDEM. VASA LIVIA
0/0
18.4.2002 16:34

přátelé

Re: Re: Přátelé,
Díky, Lívie, aspoň někdo. Jo, a nechtěla bys ještě přesvědčit svýho starýho?
0/0
18.4.2002 16:37

přátelé

Přátelé,
co jste čekali? Bolševici= zločinci. Tak to bylo, je a bude. A nezáleží, jmenují-li se Grebeníček či Tlustý či Grégr. Zločinci jsou všichni.
0/0
18.4.2002 16:11

David

ODS a ČSSD tak těží již léta... stranická demagogie vyplachuje lidem mozek
Problémem současnosti nejsou pouze "pravý" KOMUNISTI ale daleko horší jsou TRANSFORMOVANÍ, tj. ODS a ČSSD. JE NUTNÉ POSUZOVAT KONKRÉTNÍ VÝSLEDKY ČINNOSTÍ a tady se opo-politici příliš neliší od praktik bolševiků...... ZPŮSOBEM POPSANÝM V ČLÁNKU SE ODS nově posílená ČSSD ŽIVÍ JIŽ LÉTA, jenom nejde o peníze za zbraně (ale kdo ví), ale např. o privatizaci, korupci, zproněvěru státních prostředků do vlastní kapsy, příživnictví z členství ve vedení státních podniků, ovládání věřejného mínění atd. Jmenovitě mackové, dybové, svobodové, salzmanové, štěpánkové atd. Např. víte že Lídie je v dozorčí radě milé České spořitelny, to se pak těží..... Takže prosím demagogy příznívců těchto zlodějů (j.h., Jan, Bubák apod.), aby si svoje varování před "ostatními" nechali pro sebe - ONA TOTIŽ NEJHORŠÍ PRO VŠECHNY BUDE STARÁ GARNITURA TRANS-KOMUNISTŮ ODS+ČSSD !!! Je pravda, že některým se zde pěkně žije z tohoto stavu a takoví asi těžko někdo vysvětlí zrůdnosti uplynulých 12 let pod "pravicovou vládou"...... Pro běžný život je PODSTATNÉ CO KDO KONKÉTNÍHO UDĚLAL (PO...) a v tom ODS (nově s ČSSD) ZA POUHÝCH 12 LET ÚSPÉŠNĚ KONKURUJE BOLŠEVICKÝM DOBÁM....... Skutky jsou jasné: 500 a více miliard dluhu po privatizaci, příživnictví na státu (dotační programy sami sobě, členství ve státních podnicích, korupce), porušování zákonů (ožralý a uspěchaný na silnici jsou každou chvíli ale toho hořícího auta za sebou si prostě nevšimli), jednání opo-politiků místní samosprávy jako "nového panstva", nevyřešená bytová politika kdy chudší platí bohatším dotované nájemné ... je nutné pokračovat !!!! Víte že Lívie je v dozorčí radě České Spořitelny.... to se to pak těží...... Jinými slovy nevolit TY GRÁZLY !!!
0/0
18.4.2002 14:33

Bubák

Re: ODS a ČSSD tak těží již léta... stranická demagogie vyplachuje lidem mozek
Z toho jsem ovšem nepochopil koho volit či nevolit, nemůžete to nějak stručněji vysvětlit ?
0/0
18.4.2002 14:51

BR

Re: Re: ODS a ČSSD tak těží již léta... stranická demagogie vyplachuje lidem mozek
NO PŘECE NĚKOHO JINÉHO.A PANÍ LIVIA BYLA /NEJSPÍŠ I JE/I V SPRÁVNÍ RADĚ ČEZU A I V DALŠÍCH, PROTOŽE JE TO VELKÁ EKONOMKA,SKORO JAKO JEJÍ MANŽEL.
0/0
18.4.2002 15:14

Bubák

Re: Re: Re: ODS a ČSSD tak těží již léta... stranická demagogie vyplachuje lidem mozek
Jestli dobře rozumím, tak někoho jiného než ODS ?
0/0
18.4.2002 15:17

BR

Re: Re: Re: Re: ODS a ČSSD tak těží již léta... stranická demagogie vyplachuje lidem mozek
ODS,ČSSD(b)a KSČM.
0/0
18.4.2002 15:45

lIVIA kLAUSOVA

Re: Re: Re: Re: Re: ODS a ČSSD tak těží již léta... stranická demagogie vyplachuje lidem mozek
JA SAMA BUDEM VOLIT NADEJI!JE TO STRANA SLUSNYCH LUDI, TEDY NIECO, CO SAMA NIKDY NEBUDEM
0/0
18.4.2002 16:30

J.H.

Re: ODS a ČSSD tak těží již léta... stranická demagogie vyplachuje lidem mozek
Nevolit grázly? Souhlasím! Ale je třeba rozlišovat a neházet všechny do jednoho pytle. Nebudu volit komunisty ani ČSSD, protože levicová politika je totalita, která se snaží něco někomu vnucovat pod nejrůznějšími záminky. Je jedno jestli je v takové straně člověk z přesvědčení nebo z vychcanosti. Je to podle mne grázl. Že někdo svobodně obchoduje anebo se snaží získat jiným způsobem prostředky na spokojenej život mi nevadí, je to normální. Volím ODS. Budu volit ODS
0/0
19.4.2002 4:00

Jarda

Re: Re: ODS a ČSSD tak těží již léta... stranická demagogie vyplachuje lidem mozek
jestli nechceš volit grázly, pak je lepší k vobám nejít, ani s ODS si nepomůžeš
0/0
19.4.2002 13:42

Vít Polanka, Hradec Kr.

Komunisté jsou nejmenší zlo
Patřím mezi ty, kterým se zcela upřímně nelíbí obecný princip využívání politické moci k vlastnímu obohacování, ať již jde o kteroukoli stranu. Kladu si ale otázku, jak dostat k moci více těch, kteří jsou ochotni jednat jinak. V zásadě věřím, že dokud je malá strana malá, převládají v ní čestní lidé žijící více pro ideály než pro výhodné malé domů. Problém však vidím v tom, že neexistuje jediný způsob, kterým by malá strana mohla přesvědčit potřebné množství voličů, že tomu tak opravdu je. A nadto - jakákoli konkrétní propagace kterékoli z malých stran zavání jakýmsi vyvyšováním se. Člověk se ptá - a čím jste zrovna vy lepší než tu druzí? Mám svůj tip na "malou" stranu, mám však i zkušenost, že aniž by se o ni kdokoli více zajímal, preventivně po ní plive. V marasmu, v němž žijeme, se pak člověk musí ptát, komu dát hlas z těch větších, co nejmenším zlem. A nakonec se dobírám k tomu, že KSČM. Ne proto, že bych obdivoval její minulost a ne pro přehnanou důvěru v soudruhy Grebeníčka či Randsdorfa. To věru ne! Ale prostě proto, že v této chvíli je to hlas pro největší možné množství trochu slušných lidí. A na tom nic nezmění ani odhalování komunistických pochybných obchodů. V principu s nimi nesouhlasím, ale, bohužel, v dnešní politice to jinak nejde.
0/0
18.4.2002 12:54

Sugar S. Mosley

Re: Komunisté jsou nejmenší zlo
Navrhuji vám prohlášení mladýho Grebeníčka za Ježíše Krista a starýho "zdravýho nemocnýho" za Pánaboha ! Poslední věta je ovšem dokonalá "V principu s nimi nesouhlasím, ale, bohužel, v dnešní politice to jinak nejde." Tak ono to v dnešní politice nejde bez obchodování se zbraněmi ?? ;-)))))
0/0
18.4.2002 14:11

Jan

Re: Re: Komunisté jsou nejmenší zlo
No zeptej se na to v USA, tam to vědí nejlépe, Šugr
0/0
19.4.2002 14:19

Milan

Re: Komunisté jsou nejmenší zlo
Co to je za blbost. Slušný komunista nemůže existovat. Buďto věří v jejich zrůdnou ideologii a potom to není slušnej člověk, nebo byl komunista z vychcanosti (např. kvůli postupu v práci) a tedy ani tak není slušnej člověk a nebo se bál a to je to samé. Stejně tak neznám slušnýho fašistu. A jestli znáte slušnýho komunistu, tak sem s ním.
0/0
18.4.2002 14:31

přátelé

Re: Komunisté jsou nejmenší zlo
Ty jsi ale prostoduché hovado. Ejhle, rok 2002 a ono mu vyjde, že nejlepší je volit KSČM. Ta lidksá blbost je totálně bezbřehá.
0/0
18.4.2002 16:08

ndavid

Ať žije strana
My se vyzbrojíme, zahodíme hole a všechny antikomunisty postřílíme. To teprve bude revoluce. A já si zamlouvám vilu na Hanspaulce.
0/0
18.4.2002 11:48

Lucie

Vazeni obcane, volici!
Výzva menších stran: Vyměňme PARLAMENT, rozežeňme zákulisní BRATRSTVO! převzato, 11.04.2002 -------------------------------------------------------------------------------- My, představitelé demokratických politických stran a hnutí ODA, Strana za životní jistoty, Klub angažovaných nestraníků, Naděje, Hlas a LiRA, vyzýváme všechny voliče, aby vyměnili opotřebovaný, unavený a vyhaslý parlament. Politika dnes vládnoucích stran je nebezpečná, protože je občanům nesrozumitelná a také proto, že důležitá rozhodnutí se dělají v zákulisí politických sekretariátů. Zemi vládne zákulisní Bratrstvo, jehož chapadla jdou napříč systémem sněmovních politických stran. Hlas pro kteroukoli ze stran Bratrstva tak ve skutečnosti propadne, neboť nemůže žádným způsobem přispět ke změně současného stavu. Apelujeme na všechny občany v této zemi, kterým je drahá demokracie, aby volili strany, které se nepodílejí na současném rozdělení moci. Volbou našich stran Váš hlas nepropadne, protože umožní větší otevřenost českého politického spektra a skutečnou změnu. Jsme přesvědčeni, že přichází čas pro novou generaci českých političek a politiků. Už žádná křesla pro zkorumpované poslance. Jsme připraveni převzít odpovědnost a vymést nepořádek, který způsobily vládnoucí strany. Naším společným krédem je služba občanům, právní jistoty a svoboda jednotlivce i společnosti. V Praze 10. 4. 2002
0/0
18.4.2002 11:30

j.h.

Re: Vazeni obcane, volici!
Vážená Lucie, Vaše výzva má nádech volání Rychlých šípů a jest poněkud trapná. Cožpak těm stranám, které uvádíte jde o něco jiného než o to dostat se také k lizu? Jejich představitelé jenom závidí Klausovi a Špidlovi, že se dokázali svojí obratností dostat do čela moci a vytvořit mechanismy, které ji zcela legitimní udrží když ne na věky, tak určitě na dalších sto let. Velké strany mají propracovánu strategii moci, na níž se podílejí štáby dobře placených odborníků, kteří analyzují společenskou situaci a usměrňují dění. Jedním ze strategických tahů je podpořit vznik pidistran, které se mezi sebou budou rvát, každá si urve pár drobečků a hlavní hostinu vyžere současná moc. Ale to není až tak velká škoda, protože kdybyste se náhodou spojili a současné, jak říkáte parlamentní BRATRSTVO převálcovali, budete si stejně jenom pakovat kapsy, protože takový je člověk a taková je obecná morálka, kterou za Vaše plamenná slova neschováte.
0/0
18.4.2002 11:52

Daniel

Re: Re: Vazeni obcane, volici!
Dovolil bych si malinko, ovšem jen malinko oponovat. V malých stranách je přeci jen jisté procento lidí, kteří by si zcela upřímně přáli žít v tak trochu jiné společnosti a poněkud idealisticky se pokoušejí něco ovlivnit a změnit. Samozřejmě, že nemají žádnou šanci, a že kdyby se náhodou začala velmi vzdáleně rýsovat, budou tito jedinci převálcováni racionálními pragmatiky bojujícími o svůj vlastní prospěch na úkor druhých. Ale psychologické výzkumy prokazují, že zhruba 8 % obyvatelstva má charakter zodpovědných racionálních altruistů a ve vypjatých chvílích se tyto charaktery projevují (např. obětí vlastního života). Je to však 8 %, vzhledem k možné chybě maximálně 10 %, a ať nežeru a jsem velký optimista, připustím ještě 11 %. Poněkud málo na to, aby tito lidé tvořili svět, že? Takže bychom měli být spíše rádi, když ten zbytek se alespoň pokrytecky hlásí k určitým hodnotám a nezabíjíme se a nevraždíme na potkání. O komunistech si nedělám iluze. Vzhledem k jistému ideovému základu věřím, že podíl těch nesobeckých je v této straně větší než v průměrné populaci, tj. asi tak čtvrtina, možná až třetina. Zbytek bych prohlásil za hajzlíky různých typů, některým budiž k relativní cti připsáno to, že nevyužili možnosti prosadit své zadky ve výtahu jiných stran. V zásadě bych ovšem řekl, že obchodem zmíněném v článku neudělali nic, co by bylo v obecném rozporu s morálkou soudobé společnosti.
0/0
18.4.2002 12:35

Bubák

Re: Vazeni obcane, volici!
Nevím jakou máme záruku, že ta Vaše strana bude lepší. Těžko uvěřím tomu, že strana slepená půl roku před volbami má za cíl službu veřejnosti a ne jen získání moci. Proč se tyto strany soustředí pouze na parlamentní volby, mohou přece začít s politikou na nižších úrovních, v obcích krajích. Promiňte ale takhle mi to připadá jako snaha ovládnout nejlukrativnější politické posty s minimální námahou.
0/0
18.4.2002 12:34

Jan

Pašák Havel
To Malťan pan Havel (nebo spíše Marťan?, když je tak pořád mimo realitu) je jiný pašák. Jako nemorální odsoudil výrobu zbraní v bývalém Českolovensku, ke krachu tak přivedl mnohé zbrojovky zejména na Slovensku, tisíce lidí poslal tak na pracák, pochvalu a metály za to ve světě sklidil no a co stalo? Uvolněné trhy obsadily západní zbrojařské firmy.
0/0
18.4.2002 11:17

přátelé

Re: Pašák Havel
Nejmenuješ se Jan Zahradil, Ivane Langře?
0/0
18.4.2002 16:18

Milan

Je mi z toho zle,
kolik se najde zastánců komunistů. Kdyby nedošlo ke změnám (u nás, ale i většiny bývalých satelitů SSSR), tak byste takhle psát nemohli, protože byste žádnej internet neměli a veřejně prezentovat názory byste mohli asi tak jako dnes na Kubě nebo v Korei. A protože nechci, aby jedinou kvalifikací byla zase rudá knížka, tak je volit nebudu. A doufám že nejsem sám.
0/0
18.4.2002 11:11

Bubák

Re: Je mi z toho zle,
Nemůžeme pořád a donekonečna kopat do lidí, kteří si dají do názvu strany komunistická, jenom proto, že jejich předchůdci tu něco napáchali. Musíme trestat sutečné viníky. V KSČ byla také spousta lidí, kteří dnes mají plná ústa pravicové politiky, možná taky zastávali významná místa v komunistické nomenklatuře. Kdo je potom podle Vás větší charakter Ransdorf, který svým ideálům neustále věří, nebo člověk, který je ochoten hlásat cokoliv podle toho co je pro něj výhodné ?
0/0
18.4.2002 11:34

j.h.

Re: Re: Je mi z toho zle,
Asi jste si spletl dobu a přehlédl, jaká je vůle většiny tohoto národa. Lidé netouží po žádných vzletných ideálech, ale po blahobytném životě. A z toho také plynou morální kritéria, takže vaše volání je poněkud tristní, i když vám jej nikdo nebere. Ale lidé dávají přednost těm, kteří hlásají to, co je pro ně výhodné, protože jim to připadá přirozenější a normálnější než hlásat ideály, kterým možná věří děti ve věku od devítí do třinácti let.
0/0
18.4.2002 11:42

Milan

Re: Re: Je mi z toho zle,
Komunisti a jejich ideologie je pořád stejná. Je to rudej fašismus. Proto se stále paktujou jenom s těma stejnejma. To že jsou dneska v pravici bývalý komunisti mě vadí úplně stejně. Bohužel bylo v republice asi 1,7 mil. komoušů, tak se jich asi tak rychle nezbavíme.
0/0
18.4.2002 11:42

Milan

Re: Re: Je mi z toho zle,
Ještě k tomu charakteru Ransdorfa. Hitler, Stalin, Gottwald, atd. svým ideálům také věřili .............
0/0
18.4.2002 12:08

Bubák

Re: Re: Re: Je mi z toho zle,
Já si myslím, že tito lidé tyto ideály zneužili pro svůj prospěch. To jsou právě ti lidé o nichž píši, protože vzždy se najdou lidé, kterým je dobrá jakákoliv ideologie k prosazení vlastních zájmů. Komunistický režim jim to pouze v nebývalé míře umožňoval. Znám spoustu komunistů, někteří věří ve správnost této ideologie dodnes a jsou to lidé ke kterým mám plnou důvěru. Také znám lidi, bývalé komunisty ale i nekomunisty, kterým nevěřím vůbec. Dnešní KSČM, dle mého názoru, není strana, kterou můžeme vinit ze zločinů spáchaných v minulosti. Na těch se podíleli především lidé, kteří dnes už většinou nežijí, nebo emigrovali z KSČ do ostatních stran, popř. se z nich stali podnikatelé a nevím co ještě.
0/0
18.4.2002 12:27

Milan

Re: Re: Re: Re: Je mi z toho zle,
Ale právě ta komunistická ideologie je to největší svinstvo a víra v ní to samé. A vím o čem mluvím. Během studia na VŠ jsem musel mít zkoušky i z takových pavěd jako vědecký komunismus apod.
0/0
18.4.2002 14:23

Bubák

Re: Re: Re: Re: Re: Je mi z toho zle,
I  já jsem dělal zkoušky z takových pavěd. Já s ní dokonce i nesouhlasím a vstávají mi vlasy hrůzou, když slyším mluvit Grebeníčka, Ransdorfa a spol., ale myslím si že není fér spojovat je s KSČ před rokem 1989 nebo jim podsouvat zodpovědnost za činy, kterých se komunisté dopustili. Pokud takto postupujeme je to stejné jako to co dělali oni.
Kupodivu jiný názor na tuto ideologii mají v zemích kde by to člověk až tak moc nečekal - Francii a Itálii, kde jsou komunisti běžnou součástí politické scény.
0/0
18.4.2002 14:41

přátelé

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Je mi z toho zle,
Bubáku, píšeš, že mnoho komunistů má tvou plnou důvěru....a nelze současnou KSČM vinit ze skutků KSČ. Bubáku, to co zde prezentuješ svědčí o tom, že jsi nebezpečné bolševické hovadu, které si lže samo sobě, že mu rostou křádla andělská, ale přitom má křivou tlamu jak Ransdorf.
0/0
18.4.2002 16:23

Bubák

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Je mi z toho zle,
Ty asi žiješ v nějakém jednoduchém světě. Komunista rovná se hovado, rovná se nepřítel všech slušných lidí, jenom by kradl znárodňoval a měl se dobře bez práce. Pravičák je samozřejmě člověk slušný, tvůrce hodnot, který s těmi komunisty musí bojovat. Tak to možná vidí ti co píší do novin a ti co jim to bezvýhradně věří. Já znám například komunistu, zastánce toho tvrdého jádra,  agenta StB, který se za války účastnil odboje, dvakrát stál tváří v tvář smrti. Jak chceš potom takového člověka soudit, když většina z nás by pro naši zem a svobodu nedokázala hnout prstem, natož nasazovat krk.
0/0
18.4.2002 16:34

REINHARD

Komouši na Sibiř
Asi lidi zapomínají na foto jak si vesele třepou rukama Stalin s Hitlerem!! Tavaryšč Havel zabránil postavení komoušů mimo zákon a tady to máme !! Komouši jsou rozlezlí všude! Když vidím Ransdorfa či Grebouše v TV, tak se mi chce blít!! No jo "S KOMOUŠI NA VĚČNÉ ČASY A NIKDY JINAK!"
0/0
18.4.2002 10:37

pepa z depa

volby
Koukam, koukam asi budu muset jit volit. Ja uz myslel, ze jesteri vyhynuli, ale oni porad lezou z bazin. Volte proti komunistum  
0/0
18.4.2002 10:14

Igorek

Re: volby
A jak se to dělá? Volit proti někomu?
0/0
18.4.2002 11:02

Al Bunda

Komunisti jsou prasata, bezpochyby. Ale ruku na srdce, kdo by pohrdal takovým obchodem. Já rozhodně ne. A vy všichni, kdo tento byznys odsuzujete, jste prachobyčejní pokrytci.
0/0
18.4.2002 10:14

pepa z depa

Re:
Sice bych jim nepohrd, ale nesedim v parlamentu tak si to muzu dovolit.
0/0
18.4.2002 10:16

Bubák

Další manipulace ...
tétot skvělé dvojice. Nejenom že nedokáží vysvětlit čím je jeden vůz Tatra zbraní a druhý ne, ale navíc spojují do jednoho článku několik témat, čímž mohou navodit dojem, že spolu souvisí. O čem celý článek je? O pašování zbraní aut nebo o majetku politiků KSČM ? Jak spolu souvisí pašování zbraní (nebo prodej vozidel) a majetek pana Ransdorfa nebo pana Grebeníčka. Vyplývá z článku nějaká souvislost mezi oběma tématy nebo se jen takovou souvislost snaží novináři naznačit. Bohužel takový styl žurnalistiky je dnes (nebo Dnes)poměrně běžný.
0/0
18.4.2002 10:12

Milan

Re: Další manipulace ...
To není žádná manipulace, ale každej člověk s vyšším IQ než 60 ví, co jsou komančové za "xindl". Předváděj nám to už hodně dlouho a jejich ( i vaše) ideologie měla zmizet stejně jako mor. Bohužel se to spoustě lidí zažralo pod kůži (a mnoho jich je i rádo). Potom se nemůžeme divit, že máme Grebeníčky a jemu podobné. Je mi zle, když vidím kolik jich sedí v parlamentu a vůbec se nestydí otevřít hubu.
0/0
18.4.2002 11:01

Bubák

Re: Re: Další manipulace ...
Vy jste to zřejmě nepochopil. Já nerozebírám jestli jsou komunisti ksindl, mě vadí styl žurnalistiky jaký se objevuje na stránkách MfD. Směšují se dvě vzájemně nesouvisející témata ( jediným pojítkem jsou komunisti) do jednoho článku. Kdo je trochu méně ostražitý lehce si položí rovnítko mezi pašování zbraní a nelegální příjmy komunistických vůdců, přičemž ani jedno není podložené fakty.
0/0
18.4.2002 11:21

Viados

Porad stejni
V 60. letech vyrabeli v Neratovicih pro USA defoliant "Agent Orange", ktery pak Amici lili z letadel na Vietnam. Ze je drzka nebolela, kdyz hrimali nad utrpenim "Vietnamskeho lidu zpusobeneho americkymi imperialisty" ... Kdyz jde o kseft, jsou komunisti nejhosimi kapitalisty. Za par dolaru prodaji i brachu (respektive soudruha).
0/0
18.4.2002 10:01

www.hajzlove.cz

Nezávislí
Tak komanči obchodujou se zbraněma jako socani z Ústí. Pak ještě přijdou drogy a prostituce. MF Dnes nám to řekne již zítra. Jen o Klaunovi napíšou, že si nechal odoperovat víčka a kolik má doktorátů.
0/0
18.4.2002 9:34

přátelé

Re: Nezávislí
Skvělej postřeh. Taky by se mohli investigativci pověsit na génia a jeho lejno-Langra, tam by se toho asi našlo.
0/0
18.4.2002 16:26

Najdete na iDNES.cz