Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Německo potrestalo islámské teroristy

Frankfurtský soud poslal čtyři Alžířany na deset až dvanáct let do vězení. V prosinci 2000 připravovali bombový útok ve francouzském Štrasburku. Soud kvalifikoval čin jako spiknutí za účelem vraždy. Podle obžaloby prošli teroristé výcvikem v Afghánistánu. Spojení s Al-Kajdou se ale nepodařilo prokázat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

barbudo

Proč Islám, proč komunismus - a co příště ???
Omlouvám se, ale budu se opakovat. Začátkem minulého století, zavřený v zapečetěném vagónu, přejížděl hranice Ruska jistý nevýznamný Uljanov řečený Lenin. Vybaven údernou ideologií a dostatkem prostředků brzy splnil očekávání německých chlebodárců - dostatečně oslabil Rusko. (Mám neodbytný pocit, že Bronštejn řečený Trockij připlul z USA). Po vstupu USA do druhé války mělo mnoho vlivných problémy kvůli spolupráci s Hitlerem (i otec presidenta Bushe prvního). Když se podíváme na mapu světa ze sedmdesátých let, nenajdeme mnoho možných míst pro destabilizaci SSSR, než jih. Kavkaz, Afghánistán. A tak v pustých horách Afghánistánu tisíce vousatých mužů prošlo výcvikovými tábory. Byli vousatí, protože to bylo v kraji zvykem. Byli to muslimové, i to bylo v kraji zvykem. Tehdy byli placeni z daní občanů USA a bojovali za civilizaci, proti říši zla. Dostali leší zbraně, dostali údernější ideologii. Svůj úkol splnili a říše zla byla rozbita. Zůstaly jim zbraně i úderná ideologie. Jistý mladý ambiciózní Usáma si mnoho z nich zapsal "pro strýčka příhodu". Mám pocit, že se tomu seznamu říká Al Kajdá.
0/0
10.3.2003 14:29

denniswelt@hotmail.com

Re: Proč Islám, proč komunismus - a co příště ???
Priste ty,pro tu tvuji blbost.
0/0
11.3.2003 10:31

barbudo

Re: Re: Proč Islám, proč komunismus - a co příště ???
Už se těším.... Pokud stejně jako komunisté, fašisté, islamisté, Saddám atd. budu nyní podporován, abych po čase (nejdříve po nějakých dvaceti letech) byl označen za nepřítele civilizace, těším se na první fázi a druhé se vzhledem ke svému věku nemusím nikterak obávat.
0/0
11.3.2003 10:53

ateista

znelo by lepe
kdyby tam bylo, ze je postrilelo
0/0
10.3.2003 14:03

kilopond

Citováno z britských listů : Je stále silněji kritizován proto, že velice důrazně používá jazyka apoštolů při slovních útocích na Irák, kdy tvrdí, že je Bůh "zcela" na straně Spojených států. Minulý měsíc pronesl ve svém projevu k náboženským rozhlasovým a televizním hlasatelům, že teroristé "nenávidí tu situaci, že my můžeme uctívat svého všemohoucího Boha, jak se nám líbí, a že Jím byly Spojené státy vyvoleny, aby přinesly Boží dar svobody každé lidské bytosti na Zemi". Ve svých projevech také nazývá Spojené státy "požehnanou zemí" kdežto al-Qaedu a Irák označuje výrazem "síly tmy".
0/0
10.3.2003 13:33

PRG

Re:
To už věřící dělávají. Abraham Lincoln nazval "téměř vyvoleným národem".
0/0
10.3.2003 16:48

PRG

Re: Re:
Američany.
0/0
10.3.2003 16:49

fufik

islam
Koran lze vykladat jakkoliv, stejne jako svate knihy jinych nabozenstvi. Prectete si treba Janovo evangelium, jak tam vybizi k vyvrazdeni zen a deti protivnika. Dneska to nikdo nedela, protoze jsme oddelili cirkev od statu a vyssi moc je statni moc (zakony, soudy, ....), bozi prikazani at si kazdy podle sveho. V arabskych zemich je vetsinou jakesi feudalne-cirkevni zrizeni, kde je cirkevni pravo nadevse (teda krome penez...). A fanatici jsou vic slyset nez normani verici, plati obecne. Takze vyznavaci XYZ at si klidne vychvaluji XYZ, ale pravo musi byt svetske. A fanatiky vsech vyznani poplivat.
0/0
10.3.2003 13:00

kilopond

Re: islam
Z výroků G. Bushe nevyplývá že by náboženství bylo odděleno od státu. Naopak čím dál častěji slyšíme z jeho úst že bůh vede americký národ v boji s terorismem atd. Jsem zastáncem oddělení církve od státu ale G. Bush se v poslední době chová podobně jako islámský fanatik.
0/0
10.3.2003 13:23

Popichovac

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
10.3.2003 21:15

Jurka

Re: islam
Můžu poprosit o citaci z Janova Evangelia  - to o tom vyvražďování, prosím ?
0/0
10.3.2003 16:06

barbudo

Re: Re: islam
S tím Janem je to asi omyl. Biblisto - malý testík - odkud je tohle? "... úplně vybiješ obyvatele toho města ostřím meče, zničíš je ostřím meče jako klaté, i všechno, co je v něm, i jeho dobytek. Všechnu kořist z něho shromáždíš na jeho prostranství a město i všechnu kořist z něho spálíš jako celopal pro Hospodina, svého Boha. Zůstane navěky pahorkem sutin, nikdy nebude vystavěno."
0/0
10.3.2003 17:45

KML

Islam
Jak je videt,islam a muslimove,jsou ta nejvetsi havet na povrchu zemskem.Tato cirkev by mela byt celosvetove zakazana
0/0
10.3.2003 12:04

kilopond

Re: Islam
Islámští teroristi jsou opravdu problém stejně tak jako křesťanští teroristi atd. Ale je vidět že jsi zaslepený nenávistný a ještě k tomu hloupý člověk. Ale jsi člověk stejně jako muslimové. O islámské církvi toho asi taky moc nevíš. Pravděpodobně jenom to co si přečteš v novinách po nějakém teroristickém útoku, či jiné události k tomu se vztahující. Terorismus je špatný odsouzeníhodný a mělo by se proti němu bojovat, ale pokud to budou dělat hlupáci jako ty, tak nevím nevím jak to dopadne.
0/0
10.3.2003 12:28

kruciš

Re: Re: Islam
kiloponde kiloponde,dej tunu k tuně-a za chvíli tu je stachanovec v přemejšlení.
0/0
10.3.2003 12:34

kilopond

Re: Re: Re: Islam
Možná že s tebe bude stachanovec v nemyšlení.
0/0
10.3.2003 12:39

Robos

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
10.3.2003 12:49

kilopond

Re: Re: Re: Islam
A kde ses dozvěděl že islámští duchovní vyzývají v měšitách k teroristickým útokům. To je úplná hovadina. Nic takovýho se neděje. Příště si ověř co píšeš.
0/0
10.3.2003 13:20

kruciš

Re: Re: Re: Re: Islam
kiloponde kiloponde-ty znalče,tebe vomlouvá jen tvá nedospělost,snad se příroda smiluje,bys jednou rodičům splnil naděje do tebe vkládaný,spíš ale maj větší šanci na výhru v lotynce.
0/0
10.3.2003 13:25

kilopond

Re: Re: Re: Re: Re: Islam
Ubožáku politováníhodnej. To že se mnou nesouhlasíš, ještě neznamená, že budeš plácat kidy, který nemaj nejmenší souvislost. Když nejseš schopnej vyplodit nic jinýho tak radši nepiš nic. Jestli si ty splnil naděje svých rodičů, tak asi jenom proto, že do tebe žádný nevkládali asi už od narození věděli že z tebe bude naprostej idiot. Buď rád a poděkuj svým rodičům že tě nodhodili někde do příkopu a snažili se z tebe alespoň něco dostat. No alespoň nějaký výsledky to přineslo (umíš psát) - I když by možná bylo lepší kdyby se na tebe vykašlali.
0/0
10.3.2003 13:40

kruciš

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Islam
kiloponde kiloponde,tys tolerantní a vstřícný jako každej zapšklej mochametán-a eště navrch ten slovanskej esprit--celej svět se de z tebe pominout,kiloponde.
0/0
10.3.2003 13:48

kilopond

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Islam
Pozor na mně jsem zapšklej mohamedán. Ne mým bohem je kruciš. Není boha kromě kruciše a jeho kecy jsou mým prorokem.
0/0
10.3.2003 13:53

kruciš

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Islam
tak se mi líbíš kiloponde kiloponde,i nesmělej pokus o sarkasmus tě polidští před tváří veškerenstva-věcná rada--když už chceš mudrovat o fanatismunefanatismu,tak to nejni o sympatii,ale o znalosti problematiky,kohoutku načepejřenej-je dobře,že se snažíš oslovit svý spolubližní,ale nejprve si udělej ordnung ve škatuli,vono je to pak mnohem lepší.
0/0
10.3.2003 14:06

kilopond

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Islam
Chápu to že když o problematice nic nevíš tak se k ní vyjadřovat nemůžeš. Proč sem ale teda něco píšeš? Asi ses už neudržel, asi sem tě naštval viď? Ale měl by ses dál držet svýho hesla "Nic nevim tudíž do ničeho nekecám"
0/0
10.3.2003 14:16

kruciš

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Islam
kiloponde kiloponde,dnešní den si zapamatuj-někdo na tvý brilantní příspěvky reagoval,to se ti určitě eště nestalo,jen tak dál--já už raděj nebudu zatěžovat tvou mysl,nastane ticho kol tebe a začneš se zase bát samoty--tak hlavu vzhůru...
0/0
10.3.2003 14:21

australena

Re: Re: Re: Re: Islam
V australske nejvetsi mesite v Sydney, v predmesti Lakemba je vydavan casopis pro mlade verici Islamu. Mezi cleny redakcni rady je nekolik kleriku, imamu, z rad relativne nedavnych pristehovalcu z Pakistanu a Afghanistanu. Jakmile se po prijezdu vclenili do mistni muslimske komunity, dostali se k novinam a zacali ovlivnovat smysleni mladych vericich velmi radikalnimi nazory. Utoky vuci nevericim na podporu utlacovanych muslimskych bratri a oslava Allaha podporou "zoufalych cinu" byly z temat v casopise probiranych. Nekteri umirneni muslimove se zacali obavat, ze urcite clanky v casopise nejen vedou k vymyvani mozku muslimske mladeze, ale navic podnecuji k podpore teroristickych cinu a zacali se ozyvat. Tak se o tom dozvedela verejnost a pochopitelne take imigracni urady, ktere si na imamy a jejich publikace zacali davat pozor. Nabozenska vilifikace tu je nezakonna a podnecovani k radikalnim akcim pro jeji podporu prave tak.
0/0
10.3.2003 15:22

Popichovac

Re: Re: Islam
Kdo jsou ti krestansti teroristi, co jsou tak velky problem jako teroriste islamsti?
0/0
10.3.2003 21:20

gerd

Araby nepouštět do Evropy!
Je to horší ksindl než nacisti!
0/0
16.4.2002 22:36

Tom

Re: Araby nepouštět do Evropy!
Takze horsi nez ti, co Nacisto!? Urcite mas fotky Sarona a Hitlera vedle sebe v pokojicku.
0/0
17.4.2002 1:56

demokrat

Re: Re: Araby nepouštět do Evropy!
Tome, jsi vůl. Pakliže miluješ arabské teroristy, omotej si hlavu ručníkem a vypadni ke svým vzorům. Nezapomeš  se však však připravit i na to, že by ti militantní alžířani mohli podříznout krk, jak je jejich oblíbrnou zábavou. 
0/0
17.4.2002 7:06

Najdete na iDNES.cz