Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

ODS chce vysvětlit 'revizi' restitucí

Předseda ODS Václav Klaus v pátek vyzval vládu, aby vysvětlila poslední část společného prohlášení evropského komisaře Günthera Verheugena a premiéra Miloše Zemana, v němž se říká, že vláda provádí revizi restitučních zákonů z devadesátých let. "Nechce se nám věřit pravdivosti posledních vět společného prohlášení českého premiéra Zemana a komisaře Verheugena. Žádáme o vysvětlení, co to slovo revize znamená," prohlásil Klaus.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

EDDY VRANOVSKY

CESKA RESTITUCE // PODVODY //KDE DOMOV MUJ.???
1947 NAM KOMUNISTI ZABRALI CELY MAJETEK A DO NASEHO DOMU VE SLANEM NACPALI NAJEMNIKY.SKLADY,TRUHLARNU,POLE,STODOLY ZAPECETILY.V ROCE 1990 MUJ TATA ZADAL O RESTITUCI ALE NEDOZIL SE JI.SKORO PO 26 LETECH JSEM SE PODIVAL DO CECH.1995 JSEM ZADAL O RESTITUCI JA.PO MEM ODCHODU Z CECH KDE JSEM VE SLANEM PO DEMONSTRACI PROTI KOMUNISMU A OKUPACI 22.8.1968.NA KLICOVYCH MISTECH V URADECH JSOU DAL KOMUNISTI NEBO JEJICH DETI.MOC SE NEZMENILO KRADOU DAL.JESTE CEKAM .KDE DOMOV MUJ ??? pane presidente? EDDY VRANOVSKY DALLAS TEXAS USA.TEL;972 2455715
0/0
16.4.2002 16:42

EDDY VRANOVSKY

CESKA RESTITUCE // PODVODY //KDE DOMOV MUJ.???
1947 NAM KOMUNISTI ZABRALI CELY MAJETEK A DO NASEHO DOMU VE SLANEM NACPALI NAJEMNIKY.SKLADY,TRUHLARNU,POLE,STODOLY ZAPECETILY.V ROCE 1990 MUJ TATA ZADAL O RESTITUCI ALE NEDOZIL SE JI.SKORO PO 26 LETECH JSEM SE PODIVAL DO CECH.1995 JSEM ZADAL O RESTITUCI JA.PO MEM ODCHODU Z CECH KDE JSEM VE SLANEM PO DEMONSTRACI PROTI KOMUNISMU A OKUPACI 22.8.1968.NA KLICOVYCH MISTECH V URADECH JSOU DAL KOMUNISTI NEBO JEJICH DETI.MOC SE NEZMENILO KRADOU DAL.JESTE CEKAM .KDE DOMOV MUJ ??? pane presidente? EDDY VRANOVSKY DALLAS TEXAS USA.
0/0
16.4.2002 15:32

Jan Ledl Praha

Volte s rozvahou
Nevím jestli budu volit ČSSD, nebo Koalici, ale vím že nebudu volit KSČM, protože se domnívám, že jejich vize ekonomiky, s vysokým podílem zasahování státu a přílišným přerozdělováním, je velmi neefektivní. Jinak se domnívám, že dnešní Komunisté jsou rozhodně běžnou demokratickou stranou, která jen nechce přijít o značnou část voličů, a tak odmítá označit minulý režim za zlo a odmítá vyškrtnout z programu fráze o třídním boji. Rozhodně však nebudu volit ODS, neboť jsem toho názoru že se jedná o bandu populistických, nafoukaných, liberálních fundamentalistů, kteří nepochopili, že negativně-liberální ideologie z přelomu 70. a 80. let jsou již překonané. Jen primátor Kasl mi připadá jako výjimka potvrzující pravidlo, a tak bych se nedivil, kdyby se v brzké době s ODS rozešel. Doufám, že konečně lidé pochopí, že ODS této zemi pomůže leda mezi země rozvojové.  
0/0
14.4.2002 22:57

Klaun(s)

Lidi, kdy už mi dáte plnou moc!
Já vám vše vysvětlím. Ale napřed vás laskavě ještě více okradu. Tak nějak si představuje moje Odporná Demagogická Sranda (ODS) budoucnost České respubliky. Divím se, proč zde zbytěčně mrháte svým časem a energií. Jděte k volbám a zvolte Mou jedinečnou ODS. Pak uvidíte co s váma udělám. Váš podvodník perverzní - Václav Klaun(s) v.r.
0/0
14.4.2002 18:19

Jirina Fuchsova

"RESTITUCE" let devadesatych
1) Aby nemusila vlada vracet nacisty nebo komunisty ukradeny majetek
"nekterym" rodilym Cechum v USA, zneuzila dohodu o exkluzivite obcanstvi uzavrenou mezi tehdy SVOBODNYMI ZEMEMI USA a CESKOSLOVENSKEM
(kdokoli si pral, MOHL SE SVOBODNE VYSTEHOVAT!!!- nemusel UTIKAT
pred nacisty nebo komunisty!) a NASILNE ZBAVILA "NEKTERE" RODILE
CECHY V USA jejich rodneho OBCANSTVI.
2) V letech devadesatych , v odpoved na v souladu se zakonem podavane
zadosti o RESTITUCE odpovidala tehdejsi namestkyne min. financi Kocarnika
pani Libuse Benesova (ODS): "Protoze CESKE OBCANSTVI NEMATE,
nemuzeme na vasi zadost o restituci reflektovat...." :-)
 
3) Na zaklade nasilneho zadrzovani OBCANSTVI (na zaklade nemoznosti opatrit si v zahranici ceskou obcanku nebo pas pouzitim CESKEHO RODNEHO LISTU) bude ctvrt az pul MILIONU RODILYCH CECHU V ZAHRANICI v den voleb opet z VOLEBNIHO PROCESU NASILNE VYLOUCENO. Vaclav Havel nedavno odsoudil volby v Zimbabwe, ktere byly tak "svobodne" (mensina obyvatel Z. byla pred volbami NASILNE ZBAVENA Z. OBCANSTVI ABY NEMOHLA VOLIT!), ze Britsky Commonwealth po techto volbach Zimbabwe ze sveho spolku VYLOUCIL. Odkud -po techto nepoctivych!- ceskych "volbach" vylouci kdo nas???   4) Neni divu, ze pri zmince o "REVIZI RESTITUCI/NE-RESTITUCI LET DEVADESATYCH " jdou na Vaclava Klause mdloby... Spolecne s pani Libusi Benesovou byl u toho.....   Jirina Fuchsova, PAMATNIK ZAHRANICNICH (1939-1989) CECHU Plzen/Los Angeles
0/0
14.4.2002 17:09

přátelé

Jákle
doufám, že si čteš tyhle řádky a připravuješ svodku pro toho svýho hajzlovskýho chlebodárce.
0/0
13.4.2002 22:03

JV. Österreich

z blizkych dejin...
17. listopad padl na zacinajici listopadovy weekend 1989. Tyden pred tim byla rakouske televizi , v poradu OSTSTUDIO, pod vedeim pana Lendvay, diskuze o economice. V teto debate vystoupil soudruh V. Klaus a stylem jemu vlastnim obhajoval socialistickou economii. A to v dobe , kdy od madarskych hranic az po bavorske , jela dlouha fronta vychodonemeckych uprchliku ve svych trabantech. 2 dny po jeho vystoupeni jsem prekracoval hranici v Hatich a cesti celnici se tam chovali jak clenove zbrani SS.
0/0
13.4.2002 16:16

-ed-

Klaus - politická zombie
Jen chci doplnit HG, který to tady výstižně vyložil.
Klaus byl svými charakterovými vlastnostmi přímo předurčen ke spolupráci s STB. Proto také jej STB povolala do svého Prognostického ústavu, který byl založen na popud KGB po příchodu Gorbačova k moci, když se již vědělo ,že vývoj půjde touto cestou. Ono se to vědělo již po roce 1968, ale tehdy se našlo ještě mnoho kovaných, kteří to nechtěli dopustit.
      Klaus a další z Prognostického ústavu byl STB přímo vyškolen k tomu, co po roce 1990 činil a činí. Proto ta dlouhodobě nestálá orientace a časté změny názorů a postojů, podle toho ,kam situace dospěla.. Dnes se pohrobkům nehodí vstup ČR do EU a proto Klaus popírá své dřívější názory.Klaus není politik ale oddaný a dnes již elitní příslušník mafiánsko-zednářského hnutí, které se zde na komunistických zákldech budovalo od roku 1969 a které má situaci v zemi pomocí svých nelegálních organizací prorostlých do současného státního aparátu pevně v rukou.Můžou mluvit do všeho a rozhodují o všem.
Volit Klause a ODS znamená volit minulost a pokračování v rozkrádání a zbídačování země .
0/0
13.4.2002 16:00

Dan

Re: Klaus - politická zombie
Tak vy jste už v roce 1968 věděl, jakou cestou půjde vývoj? :-) Buď jste absolutní genius anebo cibulkoidní paranoik, podobně, jako HG.
0/0
13.4.2002 16:11

-ed-

Re: Re: Klaus - politická zombie
Bohužel to nejsou paranoidní řeči ,ale skutečnost. Na začátku sedmdesátých let jsem jako kluk poslouchal řeči opilých důstojníků STB, které jsem měl v blízkém okolí a jenom mohu dodat ,že všechno, co jsem tenkrát slyšel, se stalo. Třeba také o sjednocení Německa na konci tisíciletí se bavili.Já jsem si to dal do souvislostí daleko později a protože jsem už věděl , po čem jít, ledacos jsem nastudoval. Známí mi mohou dosvědčit, že v roce 1985 jsem s přesností na 3 měsíce sametovou revoluci předpověděl.
Jedinou cestou, jak ze současného stavu ven, je odhalení skutečných událostí okolo sametové revoluce a odhalení pravé podstaty hlavních sil na naší politické scéně.
0/0
14.4.2002 0:06

Josef

A kdo za to všechno může?
Všechny tyhle zla - znárodnění a restituce, komunisti a sametová revoluce, privatizace a vytunelované podniky má jednoho společného strůjce. Toto všechno způsobil německý národ a jeho fašistická politika, která rozvrátila demokratické uspořádání Evropy a způsobila největší zla v dějinách lidstva, Dnes by měli mlčet a dokonce trvání světa platit všem evropským národům za utrpení, které způsobili.
0/0
13.4.2002 10:47

keryx

Re: A kdo za to všechno může?
kazdej je strujcem svyho stesti/nestesti tak se prober nebo vodstehuj do ameriky a budes mit pokoj. 45 let jsi ty a tvuj tatik na 1 Maje rvali at zije KSC a se Sovetskym svazem na vecne casy tak co si stezujes.
0/0
13.4.2002 12:00

keryx

Re: A kdo za to všechno může?
ono je vzdy nejednodusi a nejpohodlnejsi hledat chybu u druhejch
0/0
13.4.2002 12:02

Josef

Re: Re: A kdo za to všechno může?
To není hledání chyby, to je holé konstatování skutečnosti. Nikdo z naší rodiny nikdy neřekl souvětí "ať žije ksč" nejen díky tomu, že komunisti naší rodiny vr.1948 zabavili nákladní autodopravu a další majetek. Kdyby bylo po mém, nikdy se nezačnu paktovat s EU protože Ti nás vždy v historii nechali napospas svému osudu. Raději být x-tý americký stát, než ocásek EU.
0/0
13.4.2002 12:11

Jan

Re: Re: A kdo za to všechno může?
Nevědět, že Evropu 20.století rozvrátilo Německo a ještě o tom pochybovačně diskutovat zřejmě znamená, že máš i pochybnosti o tom, jak se vlastně jmenuješ.
0/0
14.4.2002 9:36

JV. Österreich

Re: Re: Re: A kdo za to všechno může?
Jasne , za vse muzou Nemci a Rakusane. Takove hlouposti si rikate navzajem a tim se v tom ujistujete. Vezmi si nestrany dejepis a cti !! Doctes se o levicackem prapudu Cechu a o hospode U Kastanu. Sudetaci kdyz stavkovali pak bojovali podle ceskeho dejepisu za socialismus a kdyz stavkovali podruhe tak rozvraceli republiku. Cesky dejepis je snuska nesmyslu a polopravd. Ctete Pekarovo dejiny a knihy od Emanuela Radla. Tam vam to vysvetli, a knihy Palackeho a Z. Nejedleho dejte do musea totality.
0/0
14.4.2002 22:51

nojo

Bohužel, ano.
Myslím že panuje jistá nejasnost: restituční hranice rok 48 a podmínka českého občanství (kromě židovského majetku)  byla stanovena  hlavně s ohledem na možné problémy s bývalými občany čs. státu Sudetoněmci. - Bohužel to postihuje i české emigranty, kteří byli odpůrci režimu atd.
0/0
13.4.2002 9:25

přátelé

Přátelé, díky
Skvělé 2 články o tom kolosálním škůdci, který poškodil život celé generaci díky zločinné polovičaté transformaci s kupon. privatizací. Klaus je sebestředné primitivní hovado, vyvolávající pocit hnusu u norm. člověka¨. Typické je, kdo mu tvoří kamarilu. ODS je zločinná sebranka toužící jen po prachách a osobní moci. Pryč s ODS.
0/0
13.4.2002 9:04

Rony

Re: Přátelé, díky
Podle statistických údajů jsou příznivci ODS většinou lidé úspěšní a vzdělanější, než je to u ostatních politických stran. Pisatel "glosy" pouze předkládá svou prasečí vizitku.
0/0
13.4.2002 9:57

deny

Re: Re: Přátelé, díky
Podle vlastnich zkusenosti jsou volici ODS vetsinou radoby pseudopodnikatele a manazeri bez spolecenskych zabran a moralky, co vi, jak si pomoci i na ukor druhych a samozrejme statu.Prominte, vsichni takovi urcite nejste.
0/0
13.4.2002 11:14

Alice

Re: Re: Přátelé, díky
rony - prasečí vizitka padla na tebe  Dokážeš určit podíl lidí "úspěšných" podvodem typu šrejber, soudek, stehlík, novák (falešné daňové přiznání) apod a podíl lidí skutečně úspěšných mezi příznivci ODS? Nedokážeš  A proč by se zloději dál nelepili na ODS, když jim z toho kape  
0/0
13.4.2002 11:17

Rony

Re: Re: Re: Přátelé, díky
To je problém těchto zbohatlíků, že se vnucují těm, kdo právě vládnou. A to je stejný problém nejen ODS, ale i US(Pilip, Ruml, Marvanová...mnozí další přece byly v této době právě u moci v ODS), KDU-ČSL (Kalousek, Pithart atd.), nyní i vládnoucí ČSSD. Chcete-li změnu, musíte volit např. Pajerové Naději. A Vám při tom přeji šťastnou volbu.
0/0
13.4.2002 11:54

Rony

Re: Re: Re: Re: Přátelé, díky
Oprava -byli, ale rádi by jistě i bili.
0/0
13.4.2002 12:01

Krutas

Re: Re: Re: Přátelé, díky
Alice dekuji Ti za Tvuj prispevek! Problem je, ze ti druzi hajzlove od Ceskych Socialistickych Statnich Drah nejsou o nic lepsi. Jsem nesmirne zvedav koho si vazeni Kocourkovsti obcane zvoli tentokrat. A take jaka koalicni smlouva z toho vzejde? :-)))))
0/0
13.4.2002 13:28

Jan

Re: Re: Re: Re: Přátelé, díky
ale že ty se tady už drahnou dobu prezentuješ jako "Zhnusenýexczech" , ale  pořád tě to nějak táhne k nám domů. Že on se s tebou Kruťásku v Austrálii nikdo nebaví? 
0/0
14.4.2002 9:42

přátelé

Re: Re: Re: Přátelé, díky
Díky, Alice. Jsi-li Alice a jsi-li tak pěkná jako inteligentní, tak to musí být bomba. Přeji hezký víkend bez Klause "zkrásnělého" operací v TV.
0/0
13.4.2002 13:49

Krutas

Re: Re: Přátelé, díky
Jo to se hned pozna, "INTELIGENT"! Jakou vizitku predkladas ty hnupe? :-((((((((((( Nekde na ceskejch websites jsem zahledl "Kretenskou organizaci", nejsi jejich mluvci??
0/0
13.4.2002 13:35

HG

Zavistivy malomestak Klaus je stejna svine jako byli komuniste
Posedly zavisti vuci tzv. emigrantum, spravne uprchlikum pred komunismem, coz je choroba v Cesku stale velice rozsirena, tento synek komunistu, ktery se ve svem zivotopise priznava, ze jeho rodina byla pred Unorem "urcite v dolni polovine onoho pomyslneho zebricku", si diky komunismu velice pomohl. Diky dobrym kadrovym materialum rodicu byl 17-tilety Klaus v roce 1958 prijat na stalinskou VSE, dokonce na kadrove provereny zahranicni obchod, kdy strana a vlada sverovala jen tem nejspolehlivejsim karieru v PZO nebo v rizeni petilek. To, ze v roce 1964, ve 23 letech, pote, kdy jako juniorsky reprezentant CSSR a pak fesacky absolovent na Dukle Praha spolehlive zobal rezimu z ruky, Klaus nastoupil na prestizni Ekonomicky ustav socialisticke CSAV. A coze mu tam strana a vlada sverila za ukol? Nic min, nez studium Zapadu a zapadnich ekonomik, podle marxismu-leninismu odsouzenych k nevyhnutelne porazce. Soudruh inz. Klaus tak psal pro tajemniky oddeleni UV KSC a jine stati jak zajistit vitezstvi socialisticke ekonomiky. O tom, jake duvery on a jeho manzelka, byvala spoluzacka z VSE a pak spolupracovnice na EU CSAV, pozivali davno pred prazskym jarem je videt i na tom, ze byli opakovane vysilani na tzv. "odborne staze v kapitalisticke cizine", v pripade Klause az na 5 mesicu. Bez doprovodu a dohledu, s vedomim, ze soudruh inz. Klaus si zase  bude dobre vsimat co a hlavne koho tam uvidi a ze jeho zpravy a debrifink na StB a ZO budou zajimave a peclive pripravene. Vcetne toho, koho z exilu potkal, co kdo proti CSSR rikal, atd.
Klause, jako za totality i nyni nektere Cechy hnete, ze ti, kteri jako jeho mladsi sestra Alena, ktera v roce 1968 ve 25ti letech zustala ve Svycarsku a byla hlavnim duvodem toho, ze v roce 1970, ve 29 letech byla na cas prerusena bajecna draha "pragmatickeho" technokrata a sebestredneho karieristy, ze ti, kteri treba po 68. odesli na Zapad, vcetne jeho byvalych kolegu jako pozdejsi prof. Kyn, Zeleny, atd. mohli venku volne cestovat, navstevovat seminare, publikovat a hlavne, prepocitano na Kcs i TK, meli proti Klausovi a jinym doma, pohadkove platy. Klaus patri k tem, ktere to velice stvalo. A proto si po listopadu dal obzvlaste zalezet na tom, aby tzv. emigranti, do vytvareni strategii transformace nemohli mluvit, ac meli o skutecnem fungovani kapitalismu, trhu i pravniho prostredi mnohem lepsi znalosti nez Klaus a jeho tym "vladnich ekonomu". A pochopitelne, jako ten, ktery si diky komunismu pomohl, na bedrech zkonfiskovanych spoluobcanu, vcetne uprchliku pred totalitou, myslenka, ze by se obetem komunismu mely ukradene majetky vracec, ho desila. Ac je pry pravicak, byl vzdy proti jakymkoliv restitucim. Pry by se zpomalila transformace, atd. Kdyz se mu nakonec nepodarilo restitucim zabranit, ac by je mel jako pravicak naopak prosazovat, drzi se alespon toho, ze ti, kteri byli demokraty davno pred tim, nez si to Klaus a jini po sametu spocitali, jako lukrativni karieru, nemohou sve majetkuy dostat zpet. Co to rika o Klausovi, ODS a pomerech v Cesku, nechavam na ctenari.
0/0
13.4.2002 6:14

florida

Re: Zavistivy malomestak Klaus je stejna svine jako byli komuniste
, Dekuji za obsahle podani historie soudruha Klause. Ze je to bezcharakterni svi**, to vim uz davno. Tvrdi se, ze ho proskolila KGB, jak prevzit moc ve state po revoluci a ponechat ekonomickou moc komunistum (coz samozrejme taky znamena omezit vraceni majetku opravdovym vlastnikum v restituci). Na druhe strane veskera jeho cinnost dospela k tomu, ze v podstate znicil ceskou ekonomiku a tim zajistil levnou pracovni silu dnesnim zapadnim investorum (tim to vypada jako kdyby byl jimi rizen) - az 90% lidi v Cechach zije na hranici bidy a jsou odkazani na pridavky na deti a jine socialni davky.
0/0
13.4.2002 8:26

Dante

Re: Re: Zavistivy malomestak Klaus je stejna svine jako byli komuniste
Tak to si snad opravdu děláte srandu. Původní příspěvek je dle mého názoru nepravděpodobný, ale pana Klause osobně neznám, proto nemohu říct, že vše v něm uvedené je lež. Ale příspěvek druhý je k pousmání a autor by místo psaní podobných textů měl raději vzít lopatu do ruky a začít něco dělat, možná se pak z těch 90% (sic!) vyhoupne trošku výš (na soc. dávkách to jde špatně, i když pan Špidla dělá, co může). O práci založené na intelektu se u takového paranoika nedá uvažovat.
0/0
13.4.2002 10:10

Krutas

Re: Zavistivy malomestak Klaus je stejna svine jako byli komuniste
Hochu nevim kdo jsi a je mi to dost lito. Me podekovani patri i Tobe, mluvis mi ze srdce. To o cm pises, ja Bohuzel prozivam na vlastni kuzi. Jeste jednou tisicere diky!
0/0
13.4.2002 13:48

Najdete na iDNES.cz