Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Chceme do Evropské Unie?

Celou dobu co existuje "český" národ se lid snažil být samostatný. A vždy ho to stálo spoustu úsilí a ústupků. Už v historii je spousta ponaučení a pokud se z ní nepoučíme,nikdy si nebudeme sobě rovni. Vzpomeňme na Rakousko - Uhersko, kde český národ byl "poněmčován" a češi měli splynout s němci. Spousta lidí bojovalo za zachování našeho národu a pro vytvoření svobodné republiky. Po první světové válce se lidu konečně splnil sen - samostatný stát. Bohužel to netrvalo dlouho a už si na nás činil nárok někdo jiný - 2. světová válka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Betrue

Občan o dnešní státoprávní realitě národního majetku neví nic, natož o podmínkách vstupu do EU!
         Je těžké zhodnotit co např. pan profesor Klaus říká, činí, opravdu myslí, natož vážně myslí. Jinak ovšem dávno se předkládanými požadavky na ČR Němci prosazují ve shodě s názorem, že vyhráli 2. světovou válku a to na původně poražené straně. U nás je tomu žel přesně naopak. Když pan nynější premiér Zeman kdysi říkával v roce 1990 "LIDI, DEJME SI POZOR AŤ NEJSME VE VLASTNÍ ZEMI GASTARBEITŘI!" Měl zřejmě pravdu, ke které vzápětí též svorně s panem Klausem značně dopomohli. Některá práva dokonce mají Gastarbeitři v Německu již dnes lépe zaručena. Velká privatizace se měla jmenovat "Velkoněmecká privatizace v Česku" a české národní jmění movité i nemovité putovalo posledních 10 let za kapitálem spolehlivěji, než když kdysi německé tanky v 1939 přijeli řídit Protektorát. Nikdo nikoho dnes zde nestřílí, máme co jíst a s prázdnou kapsou nezaměstnaného se za horších podmínek než je zvykem u Gastarbeitrů - můžeme podívat teoreticky i do Louvru. Otevřen Pražákům jest celý svět, leč jako nemajetným - sociálně zakázán střed rodného města Prahy.Jak to dnes vlastně myslí  asi s naší budoucností "Ti různí profesoři Klausové, Zemani, Verheugenové a Heiderové ve svých hrách?" To se spíše dovíme ex post za deset let z novin dvacet let patřících Němcům! Do roku 89 by bylo asi mnoho lidí rádo prchalo s "kufírkem za štěstím", dnes díky pokročilejší době zůstanete sedět před obrazovkou TV, - zatímco majetek českých bank, vlastnictví podniků a nemovitostí "rodinného stříbra" nehlučně z 85% odteklo. Kde byste asi kdo byl, kdybyste včas odešel a stejně tvrdě pracoval v Mnichově jako teď posledních deset let malopodnikatelé v Praze! Malé podnikatele pomohlo 16 bank zkrachovalých  proletarizovat za laskavé pomoci státních úředníků, Nomury a mnohých jiných zahraničních institucí. To vše při vší formálně deklarované svobodě na informace a při "volné soutěži gangů" se Vám zákonitě nevyhnulo!!! Řadový občan neví nic o národohospodářské a politické realitě dneška, není to náhoda, je to systém. Pak má v mlze stranických aparátů posuzovat vidiny státoprávních chimér variant budoucnosti?!  Jako občan neznám například odpověď ani na prostou otázku - Jaká suma jmění movitého i nemovitého patří dnes tomuto českému státu a jeho vlastním občanům, jak se ročně vyvíjí a jaký je transfer "ven"? 
Vím, že kapitálově "nazí a mrtví" jsou všichni občané s reálným měsíčním příjmem pod 10 tisíc korun čistého a těch je většina (když už víš, co je statistický průměr, medián,modus, směrodatná odchylka)! Pak skoro snad ani není moc podstatné, jak se supové nad našimi hlavami dohodnou. Žití s ekonomickou rezervou pěti týdnů krytí osobních nákladů v ČR je tak desetinásobek sociální jistoty chudého Afričana. Problém státoprávního uspořádání ve vývoji deseti let mi bohužel připadá jako přepychový problém důsledné štábní přípravy organizace čelní srážky čtyř much letících písečnou bouří snad příští rok náhodně nad Saharou. 
Též skokové výsledky například nynějších voleb ve Francii mě přesvědčují, že mám bohužel pravdu a proto fakt, že vstoupíme do EU může být napříště snadno jak zdrojem euforie tak mezního zoufalství jedinců i národa.
0/0
24.4.2002 14:00

BOB

ŠMAHEL - FANATIK ODS ČI KSČM - VYJDE TO NASTEJNO !!!
Škoda , že na toto téma došel příznivcům KSČM a ODS střelný prach !!! Docela konkrétní téma pro diskuzi . Je to jako vždy : když dojdou argumenty , buď následuje ticho a nebo hulvátské a arogantní nadávky . Relativně se jedná o úspěch našich názorů . Je ticho a slušno !!!
0/0
17.4.2002 20:56

Jihočech

Argumenty (klidně i proti EU) se mají předkládat seriózně
Jeden z hlavních důvodů, proč být v EU: Už teď musíme respektovat spoustu předpisů, pokud chceme vyvážet do EU. Až budeme členy, budeme o těchto předpisech (spolu)rozhodovat. Těm, kteří říkají, že hlas malé České republiky nebude mít stejně žádnou váhu, namítnu, že to bude rovnocenný hlas s Belgií a Portugalskem a větší než např. Rakouska a Švédska. Takové je rozdělení hlasů podle počtu obyvatel v Radě ministrů. Společně se navíc mohou malé státy ubránit tlaku "velkých". Názory pana Šmahela namá cenu ani otiskovat jen kvůli tomu, aby byly otištěny. To neznamená, že nemá cenu seriózně debatovat o rizicích členství, neboť také existují.
0/0
15.4.2002 9:30

BOB

VÁŽENÁ REDAKCE . KAM SE ZTRATIL ŠMAHEL ????
Napíše nesmysly ( podle mne i jiných ) a vypařil se . To jsou záměrné provokace redakce či co ??? Nač je potom tady tato stránka , když autor neobhajuje svoje stanovisko ???????
0/0
14.4.2002 12:35

BOB

VÁŽENÁ REDAKCE . KAM SE ZTRATIL ŠMAHEL ????
Napíše nesmysly ( podle mne ai jiných ) a vypařil se . To jsou záměrné provokace redakce či co ??? Nač je potom tady tato stránka , když autor neobhajuje svoje stanovisko ???????
0/0
12.4.2002 1:31

BOB

ŠMAHEL SE SNAD ZBLÁZNIL !!!
  Ten článek se nedá dočíst ani dokonce . Blábol stíhá blábol !!! Byl jste někdy v nějaké průměrné rodině alespoň 14 dní na Západě , abyste alespoň trochu pochopil , co znamená být svobodným občanem západní demokracie ??? Co děláte zde v Česku , kde vládnou východní mafie , že Vám tolik záleží na tom , aby se tato zkorumpovaná , vydrancovaná , vytunelovaná a nyní ještě řádně zadlužená země uzavírala západní svobodné civilizaci ??? Jakým způsobem se z těch "sraček" asi máme dostat ? To , že se někdo schová v domě , aby měl klid , je myšlenka nemocného a bezradného člověka . Dokladem Vaší nemoci je tato pasáž , kterou ocituji : " Za prvé nás to bude stát spoustu peněz , které už teď nemáme. A kdo zaplatí nové úředníky , kteří budou pracovat pro EU ? Ano, my. Za druhé si myslím, že původní záměr pro vstup do EU byl - nové pracovní příležitosti a příliv financí pro oživení ekonomiky. Což ale u nás není práce dost? Proč by lidi měli jít pracovat jinam ? ..... " !!! To jsou nesmysly , že Vás obdivuji , jak jste je dokázal takto napsat . EU , pokud tam chceme vstoupit , požaduje především dodržování právních norem , které teprve tvoříme a které tu jednoznačně chybí , i kdybychom do EU nemínili vstoupit !!! Už to je fantastické plus pro většinu občanů ( snad sledujete české soudnictví a jeho odstrašující výsledky při spravednosti a vymahatelnosti práva ) . Moderní zahraniční technologie a investice do uzavřené gubernie nikdo ze Západu nedá a nebude pak dlouho trvat a budeme  obrazně a možná i skutečně , brzo "žrát" opět hlinikovými příbory !!! Historie jasně dokazuje , že kdo se uzavřel světu , vždy na to doplatil ! Hrdým Čechem v uzavřené a zbídačené zemi Vám bude určitě k ničemu . Nevidím důvod nebýt hrdým Čechem v EU !!! Předpokládám , že  již nyní nepoužíváte žádný předmět vyrobený na Západě , nedíváte se ani na sport se západními sportovci atd . Už Vám zbývá jenom vymyslet , jak budete filtrovat vzduch , pokud bude foukat do Čech ze Západu . Pokud je Vám 70 let , tak snad už máte právo na takový pohled na svět , jaký jste napsal v článku . Jinak jistě i já nebudu souhlasit s diskriminací typu , že v restauraci se nebude servírovat guláš , přestože vím , že nejlepší guláš je až třetí den po uvaření . Ano , to mi vadí , ale také nikde není napsáno , že guláš je povinné jídlo . Tak ať si ho zápaďák u nás nekupuje . Na jídelním lístku na to klidně může být upozorněn . Jenže on jim totiž také náramně chutná . Mohu odpovědně prohlásit , že kdo umí řádně pracovat , nemusí se o svou budoucnost v EU bát . Zato politici se bojí oprávněně . Takové komunistické lumpárny , co si od "revoluce" do této doby zde dovolovali , jim v EU neprojdou . A v tom je celý problém s EU . Jde o jejich koryta placená z našich daní , za většinou nekvalitní práci . Je to pro ně nové konkurenční prostředí , jako pro každého jiného podnikatele . I když teď bych podnikatele urazil , protože podnikatel si na svůj příjem musí vydělat !!!!!!!!!!!!!!!!!
0/0
10.4.2002 22:31

tony

Mám ten dojem, že si zpočátku všichni mysleli, že EU na nás čeká, protože co by si bez nás počala. A teď, když lidi zjistili, že to tak není, tak je EU v jejich očích ta nejzločinnější organizace na světě. Myslím si, že EU na nás nečeká, ale je ochotna nás přijmout prostě proto, protože jsme "relativně demokratická" země a zahraniční firmy tu vidí možnost investic a zisků. A nám se přitom otevře svobodný prostor pro "existenci". Tzn. že kdo je ochoten něco dělat a chce dělat, může se přestěhovat jinam, učit se tam jazyk, vydělávat, prostě jít kam libo a dělat co libo. A českým firmám se otevře trh. Už slyším, jak někdo namítá, že naše firmy nemůžou konkurovat. Jistě záleží od situace a od oboru, ve kterém firma podniká. Asi těžko můžeme očekávat, že tu vznikne něco jako český mercedes nebo český microsoft. Ale kdo chce pracovat a něco dokázat, vždycky má šanci, jen jí musí jít naproti. A je logické, že slyšíme jen stížnosti českých firem, protože ty úspěšné nemají důvod něco vytrubovat do světa. Takže aniž bych nějak bránil byrokracii Bruselu, která má někdy opačný efekt než zamýšleno, tak si myslím, že vznik podobných článků jako je tento může mít pouze 2 důvody. Buďto je autor zakomplexovaný malý český člověk, tomu, co napsal, upřímně věří a chce "varovat český národ před nebezpečím, které nám z EU hrozí". Anebo ho platí přívrženec některé z politických stran snažíce se posílit v Česku protievropské nálady. Nebo se mýlím, pane Šmahel ?
0/0
10.4.2002 12:00

martin

muj nazor
Pane Smahel, jste neuveritelnym pesimistou. Pisete o vstupu do EU jako o konci nasi existence, o tom, ze ceske firmy nebudou ceske, budou horsi pracovni podminky, rozsiri se kapitalismus v ceskych krajich. To si opravdu myslite, ze jsme tak neschopni vest a ridit firmy, podniky, obchody? Ano, muzeme cesky stat zaizolovat, pokud budeme cist a verit tomu, cojste napsal. Pak si uvarime na malem ohni prdelacku a budeme cekat na vyrizeni visa do Polska, Madarska, nebo do Bulharska, na to, ze se nejaky ten osklivy kapitalista ze "zapadu" rozhodne, u tech levnych Cechu, investovat velice vyhodne (protoze ja si myslim, ze cesi jsou sikovni) trochu penez. Tohle je muj nazor. Pane Smahel, vazim si zverejneni Vaseho nazoru a presto doufam, ze nemate moc znamych a pratel, kteri by tahli s vami za jeden provaz. Preji vam krasny, jarni den!
0/0
10.4.2002 10:40

Eurokiller

EU - rada vzájemných hospodářských podtrhů
Moje řeč. Myslím si, že EU má k nám asi takový vztah jako běloši k domorodcům - opít alkoholem, nasypat bezcenné korálky a vzít půdu a potom zahnat v lepším případě do rezervací, v horším zlikvidovat.  Je to banda darmošlapů a byrokratů, sociálních inženýrů (jako Špidlík), kteří stojí jen o svá koryta a mamon. Každý den mě několikrát přesvědčují, že nemá smysl usilovat o vstup do EU, budeme tam jen otroky a žebráky. 
 
0/0
10.4.2002 9:57

Krutas

Re: EU - rada vzájemných hospodářských podtrhů
Chces snad tvrdit, ze jste neco jineho nez paka? :((( Z vaseho jednani tak neusuzuji! :-))))
0/0
10.4.2002 14:37

Krutas

Re: EU - rada vzájemných hospodářských podtrhů
Domnivas se snad, ze jste neco jineho nez paka? A ze si neco lepsiho zaslouzite? :-(((
0/0
10.4.2002 14:38

Krutas

Re: EU - rada vzájemných hospodářských podtrhů
Chces snad tvrdit, ze jste neco jineho nez paka? :((( Z vaseho jednani tak neusuzuji! :-))))
0/0
10.4.2002 14:39

Najdete na iDNES.cz