Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Strážníci se nestarají jen o parkování

Pražané mají k dispozici ve většině částí metropole strážníky okrskáře z městské policie. Ti mají přehled o místě a kromě řešení přestupků pomáhají obyvatelům v oblasti i s problémy dlouhodobějšího charakteru. "Tito strážníci by měli být běžně dostupní občanům, a proto mají na starosti pouze malé území, kterému se věnují a kde řeší místní záležitosti," řekla tisková mluvčí městské policie Radka Waitová.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

P.Plechata, Praha Řepy

O co se ve skutečnosti starají strážníci?
V městské části Praha Řepy (či po novu Praha 17) zřejmě ještě "okrskáři" zavedeni nejsou. Strážníci se zde totiž nestarají ani o to parkování. Vlastně ani nevím, jestli u nás ještě nějací strážníci fungují. Dříve alespoň chodili ráno hlídat k přechodu před ZŠ Žalanského, od té doby co je ulice rozkopaná, nemusejí již ani to. Takže již jsem delší dobu žádného neviděl, přestože se na dohled od služebny denně pohybuji.
A jak je to s tím parkováním? Na celém sídlišti Řepy II je zákaz parkování mimo vyhrazená parkoviště. Parkovišť je relativně dost - na některých (např. před hospodou U Hasiče) prakticky vůbec žádná auta neparkují. Přesto auta parkují i např. po celé délce Španielovy (jednosměrná) včetně  nájezdů k domům  pro hasiče a stěhováky - strážníkům ani policii to ale nevadí. V ulici Na Moklině (která je obousměrná a přiléhá k ní rozsáhlé parkoviště) parkují obyvatelé rodinných domků tak, že je někdy s bídou průjezdný jeden pruh (mnozí navíc parkují v protisměru - čili dvojnásobný přestupek) - strážníky ani policii to zjevně nevzrušuje. V ulici Galandově je dosti ostrý terénní zlom, za který není vidět - parkují tam auta i na zákazu zastavení, či naproti v protisměru a nejen, že omezují projíždějící řidiče, ale přímo je ohrožují - ale strážníkům ani policii to zjevně nevadí. Natož už auta parkující v křižovatkách na rozích chodníků přes nájezdy na přechodech ať už značených zebrou či jen ohraničených žlutou čárou. Pár desítek metrů od služebny (v téže ulici) může stát půl dne na chodníku dodávka, kolem které prakticky nejde projít. Kde jsou strážníci?! Myslíte si, že  dělají nějakou "potřebnější" práci, například hlídání, aby psi volně nepobíhali po dětských hřištích a nedělali do nich či na chodníky? Či aby popelnicoví hraboši nedělali na svých "pracovištích" nepřiměřený binec? Chyba lávky. Strážníci v Řepích už zřejmě nevystrčí nos ze služebny či vrátnice místního úřadu (tam jsem navíc zažil i strážníka, který se v kukani nemohl ani otočit - vypadal totiž jako  uniformovaný zápasník sumo - neuměl jsem si ho představit na obchůzce, natož při nějakém zásahu).
 Takže nějaké řečičky o okrskářích jsou pro mne jen pohádky bratří Grimmů.
0/0
10.4.2002 15:48

Najdete na iDNES.cz