Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kavan a jeho lidé míří na posty v New Yorku

Ministr zahraničí Jan Kavan sice po volbách ve své funkci téměř jistě končí, jeho klíčoví spolupracovníci však nemusí mít o svou budoucnost strach. Naopak svého šéfa uvidí možná stejně často jako dnes. Konkrétně v New Yorku, kde by se Kavan chtěl stát předsedou Valného shromáždění OSN.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Stanley Cooper

jen at prileti,
je zde spousta krajanu, kteri se tesi na jeho slizskou palici
0/0
5.6.2002 20:45

Petr

Zavist
Proste jen tady zavidite (pardon tem, kterych se to ocividne netyka), ze na to nemate, abyste se tam dostali take. Jak je ta neschopnost potupna, co?
0/0
10.4.2002 13:05

Krutas

KAVAN DO NEW YORKU.....
Jen ho hajzla puste! Tam mu tezko projde se ozrat a bourat zaparkovana auta a ohanet se poslaneckou immunitou. Takze tam muze zkoncit tam kam patri. Jmenovite za mrize!!! To neni zavist Danieli! To je zhnusenost. A co se tyka prispevku "Roquay", tak s tim jsem se prestal chlubit jiz davno. :-(((
0/0
10.4.2002 12:09

Bubák

Re: KAVAN DO NEW YORKU.....
Myslím že pro nás není velké neštěstí pokud se k nám lidé takového typu nebudou hlásit.
0/0
10.4.2002 12:13

Krutas

Re: Re: KAVAN DO NEW YORKU.....
Mas pravdu, je to pro me napriklad velke stesti, se k Vam venku nehlasit. Aspon ujdu ostude! :))) A bez uz neco uzitecneho delat, at Te nechyti sef. :)))
0/0
10.4.2002 12:34

Bubák

Re: KAVAN DO NEW YORKU.....
Těžko si nás čechů někdo může vážit, když pro lidi kteří dosáhli nějakého úspěchu máme akorát vulgární výrazy a to ještě v tom lepším případě.
0/0
10.4.2002 12:23

Roquay

Co Čech, to kariérista
V zahraničí pokaždé zapírám, že jsem Češka. Hm, ode dneska k tomu mám  další důvody!
0/0
10.4.2002 11:46

Bubák

Re: Co Čech, to kariérista
I já jsem rád, že se k nám takoví lidé nehlásí.
0/0
10.4.2002 12:02

Krutas

Re: Re: Co Čech, to kariérista
Bubaku kdysi jsem se k Vam hlasival a mel z toho jenom ostudu. Ne vlastni vinou. Lide si potom mysleli, ze jsem zrovna takovy, jako VY a bylo po lasce!!!! :-))))
0/0
10.4.2002 12:18

Daniel

Opět jen závist
Hlavním problémem naší země je závist, závist, závist... Malá česká dušička užíraná tím, že zrovna ona není tou nejviditelnější a nejzářivější hledá vhodná slova, jak dát najevo, že ten druhý je hajzl či alespoň kašpar, který by si zasloužil tak maximálně umývat okna, zatímco ona byla osudem nespravedlivě zašlápnuta. Ano, zkusme dát šanci čerstvým silám, které dosud nepodlehly svodům nejrůznějších možností, jak si přilepšit, nepodceňujme, nezesměšňujme a nesrážejme však práci těch, kteří něco dokázali, i když máme dost důvodů pochybovat o tom, zda se jedná o následníky Ježíše či alespoň Masaryka. Jágr určitě také není svatý, jeho miliony a světové výsluní mu (snad) přejeme o poznání upřímněji. Většina lidí se snaží dělat, co umí. Bohužel, obávám se, že v česká závist je tak výrazná, že budeme ochotni srazit sami sebe, svého politika, který má šanci prosadit se mezinárodně čímkoli a jakkoli. Nemusí mít jistě každý Kavana rád, ale to ještě neznamená, že ho hned musím cejchovat jako estébáckého kašpara. Ale kde nacházet zdroje objektivity, když naše média nevidí dál než do pokladničky svých tržeb, kterou jim dělají převážně průměrní lidé? Aby bylo jasno, nemám nic proti průměrným lidem, mám dost proti inteligentním novinářům, kteří z životního postoje průměrného člověka profitují a mají z toho akorát bžundu. Když se říká A, mělo by se říkat i B. Objektivita je i tom, že kromě podezřelých caus je činnost pana Kavana spojena se skutečně úspěšnými misemi a koneckonců i tím, že jeho angličtina je dost dobrá, nepochybně lepší než ta Zemanova.
0/0
10.4.2002 11:22

jarda

Re: Opět jen závist
Co je na tom že někdo umí anglicky. Když se to někdo naučí tak to umí, ale nemusí se kvůli tomu hned cpát na teplý místečka když tam dělá akorát ostudu. politici by měli dělat zadarmo aby ukázali že jim o nic jinýho nejde a měli by nechat peníze pro normální lidi. pak jim nebudu nic závidět.
0/0
10.4.2002 12:16

Věra

Re: Opět jen závist
Velice s tebou souhlasím. Češi jsou a také byli závistivější, žárlivější a nepřejícnější, než ostatní národy Evropy. Sdělil mi to i můj otec, který byl za války totálně nasazen v Německu, kde byli všechny národy Evropy. A největší udavači se rekrutovali z Čechů a Rusů... to je z úst, která nelhala... A zůstalo to v nich... Za totality, když se tři sešli, tak 2 z nich byli udavači, konfidenti stb... A JESTLIŽE NĚKDO V ČESKU VYROSTE NEBO SE MU DAŘÍ - TAK JE TŘEBA PO NĚM SKOČIT A ZARAZIT HO VŠEMI PROSTŘEDKY... Lidé vůbec nechápou, že tím přispívají k celosvětovému ZLU a dokud se nezmění naše myšlení a chování - tedy nás všech, nemůže být na Světě líp...
0/0
10.4.2002 13:39

KATO JDE NA TO
0/0
10.4.2002 11:07

Nazdárek

. . .
Neuvěřitelné, k čemu všemu stačí pouhopouhá dobrá znalost angličtiny . . .
0/0
10.4.2002 10:51

Bubák

Re: . . .
Potom ovšem každý kdo má dobrou znalost angličtiny má také kvality zastávat funkci předsedy valného shromáždění OSN ? Proč se o to doposud nikdo nepokusil ?
0/0
10.4.2002 11:36

Tomáš Marný

Nezávidím ale jsem hrdý
Na rozdíl od svazácké Mladé fronty DNES (té co jsou tam zprávy ze fčera)
nezávidím, ale jsem hrdý, že nás někdo v OSN bude reprezentovat. Pokud byl Kavan agentem StB, jen dokazuje, že lustrační zákon je pouhá diskriminace schopných těmi neschopnými. O nafouknuté bublině sdělovacími prostředky kolem Kavana nemluvím.
Na rozdíl od většiny pisatelů mně akenti StB zase tolik nevadí. Více mi vadí agenti KGB a CIA. Těch je ve vrcholné politice spousta. Jenže žádná vláda na světě není tak blbá, aby je zveřejnila (jako ta naše v čele s panem Rumlem).
0/0
10.4.2002 10:30

REM

Trpké plody oposmlouvy mohou mít globální dosah! Ale toho Bělorusa bych nepodceňoval,demokracie jsou v OSN v menšině a diktátoři drží pospolu,jak známo
0/0
10.4.2002 10:29

ppetr

kavan
by se rukama neuzivil a tu hlavu taky nema moc CHYTROU.ta anglictina kterou ovlada by mu v nalezani nove prace moc nepomohla.radeji se bude drzet koryta za kazdou cenu.
0/0
10.4.2002 10:15

Bubák

Malé připomenutí jedné kauzy z ČT.
Ohledně dovozu Kavanova vozidla z Británie vysílaném na ČT.
0/0
10.4.2002 10:06

for Kato

jak se chodi z New Yorku
Jestli ten fizl pristane na tomto kontinente, tak se vrati zpatky v zinkovy rakvi.
0/0
10.4.2002 10:00

Bubák

MfD neustále bagatelizuje úspěchy ČSSD.
Nejenom v tomto případě MfD neustále bagatelizuje úspěchy ČSSD, případně podává informace tak aby vyzněly pro ČSSD nepříznivě. Ať se to týká kurzu koruny, růstu HDP nebo případného úspěchu Kavana v nejvýznamější mezinárodní organizaci.
0/0
10.4.2002 9:50

dífka

Re: MfD neustále bagatelizuje úspěchy ČSSD.
Jaké bagatelizování.Lidi maji stejně svůj názor.To co včera předvedl v TV veřejnoprávní s těmi špatnými inzertáty na volby našich v cizině, to bylo k popukání.Myslím, že už dítě ve třetí třídě ví něco o posunu času.
0/0
10.4.2002 10:07

Cvanha

Re: MfD neustále bagatelizuje úspěchy ČSSD.
Nejsem si jistý, jestli je co bagatelizovat. Růstu HDP by dosáhla jakákoliv stabilní vláda, protože je iniciavána hlavně zahraničními investory, kteří se v oblasti Střední Evropy stahují k nám, protože je tu největší stabilita v regionu. Růst kurzu koruny není výhra, ale zatěžkávací zkouška ekonomiky. Protože pochybuju, že se produktivita práce v republice zvýšíla o cca. 13% od začátku roku, jak by odpovídalo růstu kurzu CZK. Je to výsledek privatizace za každou cenu na poslední chvíli a až nebude co prodávat, tak koruna klesne, ale to už nebudou existovat podniky, které vyvážejí a teď balancují na hraně rentability. A to s Kavanem taky osobně nepovažuji za výhru. Ale to je věc názoru.
0/0
10.4.2002 10:32

Bubák

Re: Re: MfD neustále bagatelizuje úspěchy ČSSD.
Ovšem zahraniční investory musel někdo přesvědčit o výhodnosti investice v ČR, stabilita je tu zhruba stejná jako v ostatních zemích okolo, navíc ke stabilitě přispěla právě vláda. Růst kurzu koruny možná není výhra pro některé společnosti, osobně se však domnívám, že koruna byla po dlouhou dobu spíše podhodnocená. Kavan je v současné době politikem, který má ve světě dobré jméno a kredit i když se nás naše média snaží přesvědčit o opaku.
0/0
10.4.2002 10:42

Jarry

Re: Re: MfD neustále bagatelizuje úspěchy ČSSD.
Zde ma Cvanha naprostou pravdu v tom, ze jen stabilni vlada muze mit uspechy. Myslim, ze koalice kohokoli s KDU a US nebude nikdy stabilni a proto  takove vlady nemely a nebudou mit uspechy.
0/0
10.4.2002 11:34

Bubák

Po zkušenostech s našimi médii a MfD zvlášť ..
... hodnotím naše záležitosti raději pomocí pohledu zvenčí. Stejně je možné postupovat v případě pana Kavana. Zatímco naše média proti němu vedou bezpříkladnou štvavou kampaň, v zahraničí je na jeho osobu zřejmě jiný názor. Prvním takovým vodítkem je stanovisko britské vlády k údajné spolupráci Kavana s STB, kdy ho vláda (britská) podpořila. Stejně tak kandidatura ne jedno z nejvyšších míst v OSN o něčem svědčí.
K osobám, které za naši svobodu bojovali v zahraničí (a v Británii zvlášť), naše republika vždycky měla "výborný" vztah a po zásluze je za jejich činnost potrestala.
 
0/0
10.4.2002 9:31

karel

Re: Po zkušenostech s našimi médii a MfD zvlášť ..
Plne souhlasim.V CR skutecne vzdy byli ti,kdo za ni bojovali pranyrovani!!!
0/0
10.4.2002 9:57

Jirka

Co se divíte
jak je to jednoduché kritizovat, vzpomeňte si na dobu kdy vládla ODS, ty si snad nezařizovaly teplá místečka na dobrých postech a co třeba Tošovský ten na to místo co má asi spadl z větve a mohl bych jmenovat další ale je to zbytečné dělají to všichni a my na ně budem nadávat pořád.
0/0
10.4.2002 8:53

Milan

Re: Co se divíte
Poněkud vedle jak ta jedle. Tošovský není a nebyl z ODS, ale z "hradu".
0/0
10.4.2002 10:07

Bart

Re: Co se divíte
Jenze ODS nema na to, aby nekdo od nich vubec mohl pomyslet na kandidaturu na nejaky post v zahranici. Proto ten povyk tady, prosta zavist, nic vic.
0/0
10.4.2002 10:15

Jindy

Neni nad Cechy
K tomu uz se neda snad nic dodat. Pan ministr musi byt vazne skvely, kdyz si troufa na nekolik narocnych postu najednou. Co se tyce o rozhodovani kdo kam pujde, opravdu bych chtel videt slozeni te komise co o tom rozhoduje.
0/0
10.4.2002 8:34

Honza

Korýtko je korýtko
Slušný člověk do vlády nepáchne, jen hajzlíci, co si zajišťují korýta u kterých bez rozpaků hlasitě mlaskají a smějí se nám, protože jsme na ně krátký.
Měl vypadnout už po Moskvě ale jak říkám, slušný člověk by to udělal. Ve vládě takový žádný není.
0/0
10.4.2002 8:00

dífka

Re: Korýtko je korýtko
Naprostý souhlas.To se dalo čekat, že tihle nikdy už nebudou nikde normálně a slušně pracovat. Když včera Kavan vysvětloval proč zkazili inzeráty na volby v cizině tak mi bylo blbě a raději jsem přepnula na Animal planet, kde člověk vidí jak to perfektně funguje v přírodě.
0/0
10.4.2002 8:33

Belzebub

Bezvyznamne
No domnivam se , ze OSN jako takove uz prezilo svuj zenit slavy a je to vice ci mene jen prazdna skorapka. Nelze se pak taky divit ze USA odmitaji dal finacovat tuhle saskarnu.
0/0
10.4.2002 7:49

dífka

Re: Bezvyznamne
Hmm odmítají financovat, ale vyčůrané Čecháčky budou velice dobře financovat.
0/0
10.4.2002 8:34

radegast

trafika v New Yorku a česká zahraniční politika
Člověk tak zprofanovaný jako Kavan se může uklidit pouze do instituce jako je OSN. Problém ovšem je, že kampaň za Kavanovo osobní koryto financoval jako obvykle český daňový poplatník a totální prasárna je, že Kavanovým osobním ambicím se podřizovala česká zahraniční politika. Nepředložit každoroční rezoluci proti porušování lidských práv na Kubě kvůli trafice pro nějakýho kašpara, to je možné pouze v rozvojové zemi jako je ČR.
0/0
10.4.2002 7:29

Tomáš Marný

Re: trafika v New Yorku a česká zahraniční politika
Ty jsi asi spadl z višně a pořádně vysoké. Vyndej si slámu z bot a na delší dobu odlož flaško vodky, přestaň se dívat na telenovely a číst bulvární noviny. Až trochu vystízlivíš, tak zašni uvažovat zdravým selským rozumem. Nebo so myslíš, že v OSN nebo v USA jsou takoví pitomci, že by do čela zvolili kašpara. Jedinej kašpar jsi ty.
0/0
10.4.2002 10:38

Milan

Kato
Koho bude Kavan zastupovat ve všech těch orgánech, kde si připravuje trafiku ? Sebe nebo ČR ? Doufám, že po prohraných volbách ČSSD mu utnou tipec. Stejně tak i dalším trafikám, které se rozdávají na ostatních ministerstvech. Je to svinstvo, co nám socani předvádí. A proto volím pravici.
0/0
10.4.2002 7:26

carodej

PAN MINISTR NEPRIJMA "SPROSTE RECI " ......
  A UZ  SE VUBEC  NEZAJIMA CO ONEM  AJEHO VERNYCH CO VY PLEBEJCI RIKATE  ON JE "ZA VODOU "   ALE JEN  DO TE CHVILE NEZ HO NEKDO KOPNE DO JEHO SMRADLAVE PRD--- >  AHOJ CARODEJ. 
0/0
10.4.2002 6:14

karber

Prokazuje se, že OSN je na nic!
Dobře jim tak.Čecha mezi sebe a ještě k tomu StBáka(Kató).Alespoň je něčemu naučí.To je snad zlý sen!!!!!!!!!!
0/0
10.4.2002 5:53

Vlastenec

Klidecek...
Panstvo, klidecek... Je preci znama vec, ze v OSN je nejvetsi koncentrace spionu a podobnych zivlu, takze se sel posadit do cela svych kamaradu... Jinak Jan Kavan - znamy tez v StB pod jmenem KATO- to bude mit jednoho dne spocitane a s nim pujde i Klaus a ost. (mimochodem, on snad ma proti Klausovi ty jeho "lustracni" papiry, ze?)
0/0
10.4.2002 5:13

Jarda (Praha)

Jedněmi dveřmi ho vykáží
a už druhými se vrací. Nu jsou tihle pohůnci STB splachovací.
0/0
10.4.2002 2:10

NADEJE

To je snad sen ?????????????
Kavane !!!!!!!!! Ja mam divoky sny..............
0/0
10.4.2002 2:03

Fylištín

KATO! práskači - vpřed!
 snad ještě ukážeš  - jak konfident - jako ty  může udělat karieru  - ser na čest - bij se za "love"  URA URA URA  kampaň sis spáchal  za prachy daňových poplatníků = super  - tak se to má dělat - a ne spořit
0/0
10.4.2002 0:32

Micurin

Svet je vzhuru nohama
Pokud hajzl jako je Kavan po aferach s Ceskym domem v Moskve, Stirinem, vykecani kdeceho co nemel rict, ziska vyznamne misto v OSN, prestavam verit, ze OSN alespon mistama vi co dela.
0/0
10.4.2002 0:11

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.