Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Socánek to zařídí

Sociální demokraté představili na posvátném Řípu svou volební "normální rodinku". Každý její člen si může z nabídky Špidly a spol. vybrat, co hrdlo ráčí. Ke své rodince však nejsou upřímní. Přátelský hošík Socánek je nechává v sladkém bludu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

milan

Bohužel je to tak...
Kdyby moje prosperita ve firmě byla spojena s rostoucím dluhem, řekli mi mi známí, ať jim dám vědět, kdy budu skákat pod vlak, jinak to totiž nemůže skončit. Vláda to má jednodušší, když chybí peníze, vytiskne si cenné papíry a tak sice všichni máme doklad o tom, že něco máme, ale ve skutečnosti nic nemáme. Jedině snížení byrokracie v podnikání zvýší skutečné pravé peníze (peníze=vyrobené produkty a služby). A mimochodem, zná socdem pojem spravedlnost? Mám pocit, že je to pro ně sprosté slovo... Milan KANTOR, Český Těšín
0/0
10.4.2002 15:01

GuSla

Re: Bohužel je to tak...
No oni si právě pro tento účel zavedli ten pojem sociální spravedlnost.. Za to se dá schovat jakákoliv nespravedlnost.. :-)
0/0
10.4.2002 16:28

Bubák

Re: Bohužel je to tak...
Jinými slovy každý podnikatel, který měl úvěr skočil pod vlak.
0/0
10.4.2002 18:04

GuSla

Re: Re: Bohužel je to tak...
Každej podnikatel kterej si veme úvěr a prožere ho by měl skočit pod vlak.
0/0
10.4.2002 18:11

Bubák

Re: Re: Re: Bohužel je to tak...
Zřejmě narážíš na projedené sociální dávky. Potom ti řeknu tohle: z výplaty si každý platí položku sociální pojištění. Tato částka se používá na placení důchodů a ostatní sociální politiku státu. Doposud sice nedošlo k oddělení této částky od státního rozpočtu ale v budoucnosti by se tak stát mělo. Potom ovšem nelze tyto peníze využít na cokoliv jiného ač se tak za vlád V. Klause dělo, a Klaus k tomu nabádá i dnes. Jak se Vám líbí, když peníze, které mají jít na důchody Klaus využil na vyrovnání státního rozpočtu ?
0/0
10.4.2002 18:25

GuSla

Jojo
Hehe, dobrej článek :-)))
0/0
9.4.2002 15:34

Adam

Tak s tímhle článkem souhlasím do posledního písmenka.
0/0
9.4.2002 15:25

Bubák

Informace o volebním programu.
Podivuhodným způsobem informuje MfD o volebním programu jedné z nejúspěšnějších vládních stran z poválečných let. Není to ani tak informování, jako spíše zesměšňování. Někteří lidé stále nejsou schopni se vyrovnat s úspěchy sociálnědemokratické vlády, musí proto sahat k demagogii. Například výraz "zahraniční velkokapitál" by člověk čekal spíše z úst příznivců KSČM, než od "pravicově" smýšlejících osob. Dále nevím, které byrokratické překážky tak strašně znemožňují život našim živnostníkům. 
0/0
9.4.2002 14:20

tse

Re: Informace o volebním programu.
..."uspechy" jsou jednou stranou mince, druhou stranou jsou hrozby obsazene ve volebnim programu -  a ty jsou presne popsany v clanku...
...kdyz nedejbohu socdem vyhraje volby a bude plnit svuj volebni program, budu usilovne pracovat na premisteni sveho danoveho domicilu
Docela me pobavil rozhovor se Spidlou u verejneny v MF Dnes, ve kterem se pokousel zduvodnit progresivni zdaneni - obvzlaste argument, ze lide s vyssim prijmem chodi casteji do Muzea a proto maji platit vyssi dane byl obzvlaste povedeny! Clanek jsem si vystrihl a peclive uschoval!
0/0
10.4.2002 17:36

Bubák

Re: Re: Informace o volebním programu.
Lidé s vyšším příjmem obvykle (ne však vždy)  mají také vyšší vzdělání, za které potom platí vyššími daněmi.
0/0
10.4.2002 18:02

GuSla

Re: Re: Re: Informace o volebním programu.
No, a ty lidi, kteří mají víc peněz protože víc dřou tak platí víc daní za to že víc dřou, ti kteří mají víc peněz protože víc riskujou, platěj víc daní za to že riskujou, ty kteří mají víc talentu, třeba uměleckýho, ty platěj víc daní za svůj talent, ty kteří si zaplatili studium v zahraniči platěj víc daní za to že studovali v zahraničí, etc etc...... Ano, běžná socanská logika.
0/0
10.4.2002 18:22

Bubák

Re: Re: Re: Re: Informace o volebním programu.
Já nevím kde většina lidí žije (zřejmě asi v jiné zemi), protože pokud jsem si všiml tak jenom víc dřít jaksi v této zemi nestačí. Taky je tu spousta lidí, kteří by rádi pracovali ale jaksi ani nemají kde. dobře se to kritizuje z pohledu obyvatele např. Prahy, ono třeba v Rýmařově je to trošku horší.
0/0
10.4.2002 18:29

GuSla

Re: Re: Re: Re: Re: Informace o volebním programu.
No, to je právě to socanský chápání. Něco jako že někdo víc dře se zcela ignoruje a vychází se z toho že práce k bohatnutí není. Takže odrovnáme všechny živnostníky - přeci je nebudeme v jejich podnikánií ještě podporovat, pěkně ať zacalujou za to že s dřou. Musíme být přece solidární s těma nezaměsnanýma, kterých nám ostatně bude přibývat když teď pro samou solidaritu budeme přerozdělovat bídu. Bubáku - odebírání příjmů těm kdo je generují a přerozdělování všem a nikomu zároveň, to je socialismus. A ten se neosvědčil. Výsledkem je že díky přerozdělování nemá nikdo nic... Začni v úvahách vycházet z toho, že je třeba nastolit systém kdy se lidem dřít vyplatí a nevymejšlej důvody proč je jim třeba peníze odebrat.
0/0
11.4.2002 18:01

Bubák

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Informace o volebním programu.
Nedávno jsem četl na BL zajímavý článek o tzv. třetí cestě. Tady je link:
Osobně se domnívám, že pro úspěšné podnikání je také nutný silný trh. A to silný především početně, tzn. aby si většinu věcí mohla dovolit většina lidí a neměla pouze na jídlo a byt, v takovém prostředí se bude podnikat živnostníkům velmi špatně, protože tam kde nejsou peníze tam se i špatně podniká.
Ono se to dobře kritizuje nezaměstnané z pozice člověka žijícího ve velkém městě (i když i to je relativní) kde je spousta pracovních příležitostí, a člověka žijícího např. někde v býv. sudetech. Vzpomeň si jak dopadl pokus zavřít sklárnu ve Strání. Občas tam tudy projíždím takže situaci dokážu pochopit. Veškerá prosperita toho kraje leží a padá s touto sklárnou, která zaměstnává vysoké procento lidí v regionu. Já vím můžeš namítnout, že je normální za prací se stěhovat nebo dojíždět. Stěhovat se z takového regionu je však nesmírně obtížné (nemovitosti jsou téměř neprodejné), dojíždění nákladné a výdělek ztěžka pokryje náklady. Jaké potom navrhuješ řešení v takových případech ?
 
0/0
11.4.2002 18:46

hakl

Vzhůru k jasným žítřkům s ČSSD
V tramvajích, jednoho ne dávného  času bylo napsáno "zachvátílitě zahyneš" (krev kapající z ruky) kdo zná, ví o co jde.  Po přečtení manifestu mi  tento příměr napadl a že již více nemusím pracovat a budu se těšit na sociálku, ale kdo to zaplatí za pár let? Ze Špidli a dalších socdem. jde husí kůže, z cizího to se rozdává jak by rozdával táta Špidla ze svého příjmu!!!! 
0/0
9.4.2002 13:38

Mr. Noname

nové čechy
Zajímavá úvaha, ale něják jsem se nedočetl řešení, mám tady vytvořit organizaci Nové čechy, co budou vyhazovat politiky do vzduchu. A spoluobčany též, když nemají vlastní mozek. Obávám se že zapřísáhlé socany, nic nepřesvětčí, když je nepřesvětšilo,  ani těch 200 miiar.
 
0/0
9.4.2002 11:45

Daňový soumar

Každá sranda něco stojí
Socokomanči umí zase lépe lhát a okrádat lidi. Článek je výstižný, každá sranda něco stojí a v případě státu splácejí dluhy ti, kteří je nenaděli ani nechtěli. Svině u koryt mají absolutní imunitu a neomezenou moc, aby na ně průsery, které na národu napáchají, nedolehly.
0/0
9.4.2002 10:44

Najdete na iDNES.cz