Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Rath udělal reklamu léku

Lékařská komora nepřípustným způsobem propůjčila své jméno velké reklamní akci soukromé firmy na preparát Wobenzym. Pro firmu má taková služba cenu zlata. Komora totiž může vahou svého jména - je to organizace povinně sdružující všechny lékaře - vyvolat ve veřejnosti dojem, že jde o přípravek, který podporuje největší lékařská autorita v zemi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Robert PLESKOT MUDr

Já nic, já jen garant ...
                       Já nic, já jen garant ... (otevřený dopis MUDr. Davidu Rathovi, řediteli redakce "Osobního lékaře" Vážený pane prezidente mojí komory, zasláním speciálu OL do každé domácnosti jste podle mého názoru snížil prestiž lékařského stavu i organizace, do které ze zákona patřím. Reklamní výtisk jsem vyhodil a nehodlal jsem se k němu vracet. Vaše reakce  v časopisu Tempus na článek  M. Riebauerové  mě však přiměla k psaní. 1) OL Speciál měl na obálce Pavla Kříže s fonendoskopem kolem krku a s nápisem "Wobenzym je můj osobní lékař". Neznám důvěryhodný lékařský časopis, který by propůjčoval reklamě první stranu. 2)OL má podtitul "odborně garantovaný ČLK" ale podle Vás reklamu komora odborně negarantuje a nezajišťuje. Mám tedy očekávat v příštím čísle OL reklamu na magnetické náramky, hojivé mentální paprsky vysílané kolečkem papíru a urinoterapii ? Všechny tyto produkty (cituji  Vaši reakci) nejsou zdraví škodlivé a měly by mít (podtrhuji podmiňovací způsob) i prokazatelný léčivý účinek. 3) Na druhé straně Vašeho časopisu (kupodivu ho každý nevyhodil) je Váš editorial. Přímo pod ním je reklama na Vaši knihu. Vaše čestná funkce ředitele zahrnuje zřejmě i propagaci Vašich děl. 4)Souhrn obsahu OL Speciál 1. a 2 strana obálky a 22-23. strana časopisu - reklama na  Wobenzym 1. strana - reklama na Rath: Zápisky .... , Moraviapress 2.strana - reklama na Wobenzym, tvářící se jako rozhovor 3.strana - sloupec - Doporučení ČLK pro minerální vody Mattoni 7. strana - reklama na Calibrum 8. strana - článek o horečce doporučující minerálku Mattoni 10., 12, 14, 16., 18 a 20 strana - odborné články přímo následované protější stránkou s  reklamou. 3. strana obálky - článek tvářící se jako odborný a končící větou "vhodným prostředkem k doplnění tekutin jsou neslazené stolní vody, například Aquila. Zaplaťpánbu poslední stránka obálky - reklama na Aquilu s notickou o doporučení představenstva ČLK.
Vážený pane prezidente, vyzývám Vás abyste: a)  zabránil skryté reklamě v časopisu OL b) přehodnotil reklamní politiku časopisu OL, především ve vztahu k čistě komerčním preparátům c) zveřejnil vztahy mezi společností Presstempus a vedením ČLK, a vyloučil osobní zainteresovanost vedení komory na reklamních kampaních.
S pozdravem "Každý svým osobním lékařem" MUDr.Robert Pleskot
0/0
22.4.2002 16:26

Mühlhandl

K Dr. Hnízdilovi
Morální pochybení Lékařské komory i uvedené firmy je dost jasné. Zaujala mě však jiná věc. Osoba Dr. Hnízdila, který (přiznávám, že v tomto případě oprávněně)vyjadřuje své námitky a pochybnosti. Dr. Hnízdil je mediálně znám ve dvou rovinách. 1.Kritikou neetičnosti farmaceutických firem, které nás poškozují reklamou na své léky. 2. Obhajobou sportovců beroucích anabolika a podobný doping. Připadá mi to jako podivná forma schizofrenie.
0/0
9.4.2002 11:27

blabla

A Co Česká televize ?
Nevím už jak se ten pořad jmenoval,  ale byla to taková naučná desetiminutovka se známými herci (Veronika Žilková, Ilja Racek, atd.) o síle a moci enzymů a na konci Wobenzym. To nebyla skrytá reklama ? 
0/0
9.4.2002 10:03

srthrrtsh

Re: A Co Česká televize ?
Je to presne tak: Bylo to nejak jako Dr. Enzym. Ale za to nemuze komora nebo Rath. Oni jenom naleteli. To je proste styl prace uvedene firmy. Dodnes v televizi bezi porad "Manazerem vlastniho zdravi", ktery je vlastne paralelni WOBENZYM promotion. Ten osklivy pandulak (manazer?) je na mnoha materialech firmy. Ne nahodou tento porad uvadi Pavel Kriz. Dobre by bylo jeste se podivat na nadaci Sue Ryder a casopis medicina, ktery CLK taky distribuuje
0/0
10.4.2002 16:28

jaja a paja

stupid
no to jsem zvedav, ktery stupid si to objedna, .... platit za to ze mi nekdo bude posilat reklamu - hah ha .... uz tak je schranka plna reklam .... jeden takovy reklamni platek uz mi chodi dost dlouho, jmenuje se to stastny zivot? nebo spokojeny zivot? nebo tak nejak, ale za ten po mne nikdo nechce prachy .... kdyz jsem videl tohle, myslel jsem ze se neudrzim smichy :-)))
0/0
9.4.2002 9:32

Ladislav Dvořák

Reklama na zdraví
Farmaceutické firmy nějak vydělávat musejí, nemám námitky proti placené reklamě v časopisech. Je ale nemorální a značně pokleslé uvádět reklamu jako nestranný informativní rozhovor; lépe řečeno je to svinstvo. Chudáci lidé, kteří takovému "objektivnímu" článku uvěří a začnou na jeho základě pro své zdraví kupovat doporučované medikamenty. Nevěřím, že neoznačení článku jako placená reklama je omyl. Je to dopředu dobře promyšlený kalkul. Pan doktor Rath a celá redakce nám ukázali svou morální "sílu" a to, jak mají neustále na mysli blaho svých potenciálních pacientů.
0/0
9.4.2002 8:53

socker

Je to o ničem
Kdo chce ať si koupoí Osobního lékaře, kdo chce at si koupí Wobenyzm, Phlogenyzm, nebo Viagru to je jeho věc a je to všechno o ničem. Kdo ale opravdu chce at si porádně rozmyslí koho bude volit - všímejte si současnou reklamní kampaň našich chronických politických špiček - tož to jsou profesionálové ve lhaní, podvodech a křiváctví......kolega Rath je v podstatě hodný a naivní člověk, který ještě nedospěl ani do sněmovny. Hezký den a nenechte se zblbnout!
0/0
9.4.2002 8:04

Jan

Re: Je to o ničem
Hodný a naivní člověk? Mohl ti vyprávět příběh přímo mafiánský a kriminální, v němž jednu z hlavních špinavých rolí hrál dr.Rath a na jehož počátku byla mrtvá pacientka, protože její ošetřující doktorka na lékařské pohotovosti si na několik hodin "odskočila" ze služby. Ten příběh je z 1. (slovy z první ) ruky. Hezký den a hlavně se nenech zblbnout!
0/0
9.4.2002 10:36

dífka

Hrabat, hrabat.
Čemu se divíte, každý se snaží nahrabat jak to jde.Snažte se taky.
0/0
9.4.2002 7:42

Alois

(Příspěvek zrušen)
0/0
9.4.2002 7:28

Rádě

Rath je "bezpohlavní chameleon"
Rathe, Ty "bezpohlavní chameleone", kdyby něco obdobného provedl nedejbože nějaký úředník na Ministerstvu zdravotnictví, tak "rozhořčeně lamentuješ" a usmíváš se přitom do svých oblíbených televizních kamer. Ale takhle se nic neděje. Styď se!!!
0/0
9.4.2002 6:55

Milo

Re: Rath je
Nevím jestli je bezpohlavní ale rozhodně je zcela bezcharakterní. To je ale jasné už dávno, takže to není žádné překvapení.
0/0
9.4.2002 8:36

blackpug

Lékařská komora
alespoň část jejího vedení se už dávno vykašlala na jakoukoli stavovskou nebo obecnou etiku.Jde jim o to nahrabat co nejvíce peněz za každou cenu.Z lékařské komory se snaží udělat odborovou nátlakovou organizaci a prostředek pro vlastní reklamu.Jsem sám lékař a kdyby členství v komoře nebylo povinné ze zákona ,dávno bych v ní nebyl.Doufám,že budoucí parlament s tím něco udělá.
0/0
9.4.2002 6:50

Mary

Časopis o ničem
Wobenzym je dobrá věc, ale není to samospasitelné, vždy je potřeba i změnit stravu atd. Co se týče té reklamy...osobní lékař letěl do koše, vlastně neletěl, oloupala jsem na něj brambory. Je to celé prosycené reklamou a člověk se tam dozví  názory doktorů propagujících zrovna ten jejich lék, zrovna ten lékařský postup, který jim nejvíc vyhovuje a nejvíc vydělá. Že existují i jiné metody,nezatěžující lidský organizmus ani náhodou. To by se lidi mohli uzdravovat a oni by přišli o práci. Koupila jsem si pro zajímavost úplně první číslo a další číslo už jsem si nikdy nekoupila, vyhozené peníze, časopis o ničem. Plno reklamy a skutek utek.
0/0
9.4.2002 6:42

Osobní lékař
Nejen reklama na Wobenzyn (je to tak správně?),ale i na časopis Osobní lékař- a reklama je opravdu masivní (Valenta , Kříž - prachy jsou třeba, proč ne?)Říkal jsem si proč ne , těch 333CZK/rok ujde , zvláště když zdravotnictví peníze potřebuje... Ale pak jsem nevěřil svým očím- Když si časopis objednáte , zařadí vás do slosování o léky (Wobenzyn myslím..?)a nejdříve o auto malé, pak o nižší střední třídy, pak o vyšší střední třídy , pak...už si to nepamatuji přesně . Vrcholem bylo, abyste si napsal na zadní stranu složenky o jaké auto máte zájem . V tom momentě letěla složenka i s Osobním lékařem do koše a doufám, že to tak udělá více lidí! Našemu zdravotnictví 333x zdar!!!
0/0
9.4.2002 2:42

xx

Re: Osobní lékař
Mam dojem ze tech 333,- nebylo za rok,ale za kratsi dobu. Zdalo se me to dost drahe.
0/0
9.4.2002 8:47

radus

Koukejte jak se to má dělat!
Kdyby jste ještě někdo nevěděl jak se dělá správná reklamní kampaň, za levný peníz, která bude ještě příštích pár dní rozmazávána ve sdělovacích prostředcích.....tak se koukejte
Další z chytráků, kteří sází na medializaci své sporné reklamy.
...a ti lidi okolo.....to jsou jen loutky co rikaji to co maji.....
Jak rikaji Italove: Che cazzo! Va fanculo!
0/0
9.4.2002 0:59

Najdete na iDNES.cz