Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Rozdávání letáků bude nezákonné

Měsští radní postavili mimo zákon pochůzkovou pouliční reklamu. Od 1. července by tak z ulic měli zmizet lidé nabízející z ruky letáky, lidé, kteří nosí cedule s pozvánkami na různé akce, ale i zaparkovaná auta s reklamními poutači na střeše. V opačném případě budou riskovat až dvousettisícovou pokutu. "Tržní řád dosud zakazoval pouze pochůzkový prodej. Rozšířením zákazu reagujeme na častou kritiku lidí, které obtěžuje," uvedl ředitel magistrátu Zdeněk Zajíček.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Pavel

Co za tím asi opravdu vězí!
Rozdávání letáků může vadit jen neurotickým a duševně labilním jedincům. Nikomu normálnímu. (Jako výjimku beru ty rozmočené letáky za stěračem auta.) Takový zákaz upírá právo na informace a poškodí malé a střední české firmy, které nemají peníze na drahou reklamu v médiích. Možná, že tento zákaz také prosadila nějaká lobby vydělávající na reklamě - a radní za to dostanou jistě nějaké všimné. Být investigativním novinářem, hledal bych lidi stojící za tímto zákazem a jejich spojení na média, reklamní a PR agentury - kohokoli, kdo má zájem zbavit lidi možnosti levně propagovat výrobky a služby. Pavel
0/0
27.4.2002 16:53

Lucie

Naprosto souhlasím
A myslím, že souhlasit bude většina lidí, kteří bydlí, pracují nebo se aspoň denně pohybují v centru Prahy. Situace byla dost neúnosná, ulicí Na Můstku se téměř nedá projít. Samozřejmě, je tam hafo turistů, ale stojící "otrávení blbečkové", kteří navíc často i obtěžují tam nemají co dělat. Turista, který hledá kulturu ji bez problémů najde a vybere si. Ostatní jen letáky odhazují a ty se pak povalují všude možně, jen ne v odpadkových koších. Letáky si zásadně neberu, i když na druhou stranu je mi občas líto studentů, kteří si takto vydělávají.
0/0
9.4.2002 9:04

Dumbo

Město nemůže upravovat zákony.
Město nemůže vydávat zákony ,pouze vyhlášky.Ale jinak je to o ničem.
0/0
6.4.2002 16:57

Jiří Havelka

Trochu blbost ne?
Zakázali reklamy ale určitě to nemohli postavit mimo zákon protože nejsou zákonodárci. A jsem zvědav jak se bude řešit nastříkaná reklama na dveřích, reklama na SPZ,... Polovičatá řešení kterými se někdo pokouší řešit víc problémů dohromady jsou vždy nesmyslná.
0/0
4.4.2002 6:18

tomáš

No konečne
Letáky za steračem auta mne už pořádně štvaly, protože pokud pršelo, tak se na skle rozmočily a akorát sem musel zbytečně čistit okno od letáků kvůli nějakým blbečkům z předražených autoservisů, pneuservisů a podobných, kam bych stejně nikdy nejel.
0/0
3.4.2002 21:05

Pavel

Za stěrače ne - do ruky ano!
Rozdávání letáků může vadit jen neurotickým a duševně labilním jedincům. Nikomu normálnímu. (Výjimkou jsou ty rozmočené letáky za stěračem) Takový zákaz upírá právo na informace a poškodí malé a střední české firmy, které nemají peníze na drahou reklamu v médiích. Možná, že tento zákaz také prosadila nějaká lobby vydělávající na reklamě - a radní za to dostanou jistě nějaké všimné. Být investigativním novinářem, hledal bych lidi stojící za tímto zákazem a jejich spojení na média, reklamní a PR agentury - kohokoli, kdo má zájem zbavit lidi možnosti levně propagovat výrobky a služby. Pavel
0/0
27.4.2002 16:55

Najdete na iDNES.cz