Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Izrael se chce zbavit Arafata

Izrael chce zbavit Jásira Arafata vlivu na dění v palestinské samosprávě. Premiér Ariel Šaron v rozhlase neoficiálně nabídl šéfovi Palestinců odchod do exilu. Arafat to vzápětí odmítl. "Arafat za žádných okolností nabídku na odchod ze své rodné země nepřijme," vzkázal ministr palestinské vlády Saíb Irikát.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Daniel

donekonečna
Jo, jo. Historické právo národa na jakékoli území je ve své podstatě neřešitelný problém. Pokud historické výzkumy nelžou, i na našem území sídlily před příchodem Slovanů germánské kmeny, že - a znamená to snad, že Hitler měl pravdu? A ještě tvrdším faktem by mělo být, že Sudety byly opravdu, ale opravdu německé. Odsun Němců byl z etického hlediska zločinem, spasil však stovky, možná tisíce životů, protože nebýt odsunu, asi by se tady děly věci velmi podobné těm na Blízkém východě. Pro svět ale je zajímavější, když se tam válčí. Je o čem číst, kam vyvážet zbraně, s kým se srovnávat s pocitem, že jsme přeci moudřejší a nežijeme si tak hrozně, když se tu nezabíjíme. Mluvit o židovském spiknutí a prožidovské Nově je ovšem trochu silné kafe. Arabové opravdu bojují teroristickým způsobem, tj. obracejí své útoky proti nic netušícím civilistům a to je něco, co vůbec nelze akceptovat, i když jim budu "rozumět" a budu si vědom, že jim tak nějak svět ubližuje. Jestli je to jen trochu možné, měla by být Palestina co nejdříve vyhlášena, kolem ní val nebo zeď, pásmo nikoho, prostě někoho vyhnat z domova i proti jeho vůli. Jinak se tam budou vraždit donekonečna. Je ale otázkou, zda to opravdu tento "vyspělý" svět nechce...
0/0
2.4.2002 17:54

Windy_man

Re: donekonečna
Blbost, Sudety byly většinu času součástí Českého království a dále pak návazně Československa. Ale je souhlasím, že to měli Němci těžký a odsun se mi nelíbí.
0/0
2.4.2002 18:53

jirka

kdo ovlada media?
Pro ty,co sleduji zpravodajstvi TV NOVA a pouzivaji pri tom mozek v tom zrejme maji jasno.Jen maly priklad z nedele:Vsechny svetove agentury prinesly informaci o nalezeni 6 palestinskych policistu na policejni stanici.Vsichni meli prostrelenou hlavu a vsechny svetove agentury informovaly o ocividne poprave!Jen TV NOVA a zrejme jeste izraelske sdelovaci prostredky/typicky/prohlasila,ze byli zabiti v otevrenem boji!!!A k tomu kazdy den opakovane obrazky krve v Tel Avivskem hotelu.TV NOVA ovsem zcela evidentne opomiji,ze krev tece i na palestinske strane!Co k tomu dodat?Ze V.Zelezny je cestny clen Zidovske obce! Evidentni neobjektivitou uz by se mela zabyvat Rada pro rozhlasove a televizni vysilani!Proc myslite,ze ma TV NOVA sesterskou stanici na Slovensku?Jak znamo,novinari jsou sedma velmoc a kdo ovlada media,ten ovlada vse!Jestli se pamatujete na konferenci v Durbanu,vloni v zari,tak nebyt USA a Izraele,tak by byla schvalena rezoluce oznacujici sionismus za stejne nebezpeci jako fasismus.Je to elitarske a fasizoidni hnuti,ktere je skryte, ale o to nebezpecnejsi!Nejhorsi na tom je to,ze kdo na toto upozorni je oznacovan za antisemitu,coz je absurdni!Nejsem antisemita a mam mezi Zidy radu pratel,kteri sami upozornuji na toto nebezpeci!
0/0
2.4.2002 17:41

Re: kdo ovlada media?
Na RRTV jsem již poslal stížnost. Jsem rád, že je zde přece jen několik myslících lidí, kteří chápou, co se vlastně děje a nenechají se ovlivnit zejména jedním "nestranným" médiem. Schválně si někdo pusťte dnes Televizní noviny a pak to porovnejte se zprávami na netu.  Ten rozdíl je překvapující.
0/0
2.4.2002 17:58

předseda

Re: kdo ovlada media?
Můžu mít jen skromný dotaz, co se přesně myslí tím termínem "sionismus" ?
0/0
2.4.2002 18:04

jirka

Re: Re: kdo ovlada media?
Je to rasisticke,fanaticke,politicke hnuti a klade si za cil vybudovat stat pro Zidy v Palestine a odtamtud ovladat cely svet.Je pojmenovano podle hory Sion v Jeruzaleme.
0/0
2.4.2002 18:11

předseda

Re: Re: Re: kdo ovlada media?
A co je špatného na tom, že Židé chtějí mít v Izareli svůj stát, třeba jako my máme svůj stát ? Tady v Evropě se dočkali tak leda holocaustu a nenávist k nim je tady stále žel značná. A co se týče údajného ovládání světa, tak to chce samozřejmě především islám, ale dělá si na to nárok vlastně kdekdo, a zvláště dnes, v době "sjednocování" světa a globalizace se celosvětová jednotná vláda kvapem blíží. To nevadí těm, kdo mají obavy z domnělé nadvlády Židů ? Mně se spíš zdá, že tato údajná "snaha o ovládnutí světa Židovským státem" je pouhá lež, která má sloužit nepřátelům Židů (záměrně se vyhýbám termínu "antisemitům") zabránit v tom, aby měli konečně svůj stát a utekli před pronáasledováním a nenávistí, které ostatně čelí celou historii, jak se zde v jednom příspěvku odkazuje na http://www.gml.cz/stud/antika/zide.htm. Už jen ten termín "sionismus" , který se zřejmě ne náhodou podobá termínu "fašismus", jak výše sám uvádíte, nenechává na pochybách, že jej vytvořili jejich zarytí nepřátelé...
0/0
2.4.2002 19:16

jirka

Re: Re: Re: Re: kdo ovlada media?
Slovo sionismus vzniklo v 19.stol.,tedy drive nez fasismus,a poprve ho pouzil nemecky zidovsky filozof Hertzl a co se tyce otazky proc by Zide nemohli mit svuj stat v Palestine?A nenapadlo te nekdy proc by nemohli mit stat v Palestine Palestinci,coz je jim mimo jine zaruceno rezoluci OSN,ktere Izrael porusuje jednu za druhou,treba mimo jine i tim,ze stavi nove a nove osady na okupovanych uzemich?
0/0
3.4.2002 13:20

předseda

Re: Re: Re: Re: Re: kdo ovlada media?
Tady nejde o to, který pojem vznikl dříve, ale jde o to, že pejorativní nádech těchto pojmů slouží hlavně k propagandě jejich odpůrců, je to ten princip, že "... nejhorší jsou všechny -ismy", pokud jsi toto ještě neslyšel. A co se týče toho, jestli by nemohli mít v Palestině svůj stát Palestinci, tak to je velký problém, ale nelze jej řešit nahnáním Židů do moře, a už vůbec ne palestinsko-islámským terorismem cíleným proti civilistům.
0/0
3.4.2002 17:16

Frankie

Kdo tam byl dřív?
Kdo má zájem dozvědět se trochu více o historii židovského národa a zasvěceněji diskutovat o tom, kdo kdy byl na území Palestiny a kdo se kdy a s kým o toto území pral, mohu vedle již legendární stránky P. Karase, která si všímá spíše moderní historie, doporučit tento odkaz http://www.gml.cz/stud/antika/zide.htm zabývající se obdobím před Kristem.
Pokud již někdo tento odkaz dával k lepšímu a mně to uteklo, tak se omlouvám.
0/0
2.4.2002 17:32

Honza B

Uvaha
Lide neunavuje Vas to. me ano. Jako by na svete neexistoval jiny problem nez Palestina. Vsude na svete jsou narody, ci skupiny kterym bylo ublizeno, pripadne byly vyhlazeny, ci vselijak trpi. Co udelalo tyto lidi tak specialni, ze jsou dulezitejsi nez ostatni. Chudaci kurdove je jim upirana samotna existence maji take pravo na vlastni stat a pouzivat svuj jazyk a prosli nesurovejsimi pokusy o vyhlazeni a jsou to preci take muslimove. To je jen jeden priklad, slo by uvadet jeden za druhym, nakonec i nemci, na uzemi co zabralo Polsko, vyhnani bez nahrady a i s ostatnich zemi. (nijak netouzim aby se vratili, ale je to, to same) Neni to tim, ze kdyz se to hodi tak se ten problem nafoukne a ostatni se zametou pod koberec?
0/0
2.4.2002 17:25

Jarda L.

Poslechnete Solanu
Myslím si, že S.Solana řekl zatím nejrozumější názor jak dál postupovat. Šaron i Arafat nejsou schopni konflikt řešit. 
0/0
2.4.2002 15:53

JV

Jistě
Asi jako Keltové na Čechy.
0/0
2.4.2002 15:09

Tom M.

Z historického hlediska mají židé na území právo
"První hebrejské kmeny sem (do Kanaánu) přicházejí v 13.-12. století př.n.l. Roku 1025 př.n.l. bylo 12 kmenů sjednoceno v království, které dosáhlo vrcholu za králů Davida (1004-967 př.n.l.) a Šalamouna (965-928 př.n.l.). Tehdy je také vybudován Jeruzalémský chrám(1) a Jeruzalém se stává pro judaismus posvátný. Brzy po smrti Šalamouna se stát rozpadá na severní Izrael a jižní Judeu a v dalších staletích je židovské obyvatelstvo vystaveno řadě útoků - Asyřané, Babylóňané, Peršané, Řekové (Makedonci), kdy občas docházelo k nucenému exilu, většinou jen dočasnému. Teprve roku 70 n.l. po potlačení židovského povstání Římany došlo k vyhnání Židů ze země a jejich rozptýlení po tehdy známém světě (diaspora). V Palestině zůstala jen malá část původního obyvatelstva. Výraznou změnu etnické skladby přinesl arabský vpád v 7. století n.l., za jehož úspěchem stálo nové monoteistické náboženství - islám."
Nelze tudíž akceptovat boj palestinců za svrchovaný palestinský stát, který by čpěl nad židovským státem. Šarone, zab je všechny a je klid.
0/0
2.4.2002 15:03

safari

Re: Z historického hlediska mají židé na území právo
Z historického hlediska se mohlo stát že by Němci zůstali v sudetech a chtěli by rozšíření autonomie s perspektivou vzniku vlastního  stát, volal byste také " Zemane zab je všechny " ? Doporučuji vyšetření popřípadě hospitalizaci Vaší osoby.
0/0
2.4.2002 15:26

Jindrich

Re: Z historického hlediska mají židé na území právo
A. Saron svou militantni politikou "prilevani oleje do ohne" ohrozuje bezpecnost statu, jehoz vlade predseda. Evidentni je jeho touha uzavrit problem tzv. definitivnim resenim, tedy otevrenou valkou vcetne vyhnani PUVODNIHO obyvatelstva a obsazeni dobytych uzemi. Izrael opakovane odmita snahy OSN rozmistit na kritickych uzemich nezavisle pozorovatele. Novinari maji zakazany vstup do strategickych mist. Buldozery a tanky nici domy a casti vesnic, ze kterych pochazeji "teroriste" (to mi neco dost pripomina...). Izrael dostava kolem 6 MLD americkych dolaru vojenske pomoci rocne. Oficialne. Kolik toho bude neoficialne si netroufam odhadnout. Izrael nekolikrat porusil rezoluce OSN a rychlou vystavbou osad nebo invazi obsadil palestinska uzemi, nebo uzemi nikoho. Izrael jako jedna z mala zemi sveta nepodava pravdive zpravy o svem jadernem vojenskem potencialu. Pocty obeti jsou nyni priblizne 4:1 ve prospech Palestincu. Palestinci prakticky nevlastni zadne moderni zbrane, maji (izraelskymi blokadami) soustavne narusovanou rodici se infrastrukturu, obrovska cast populace je nucena zit v taborech. To vse uz nekolik desetileti. Sarone - jsi zraly na stridacku, predvadis svetu i vlastnim lidem jeden faul za druhym !
0/0
2.4.2002 15:38

perk

Re: Re: Z historického hlediska mají židé na území právo
mas uplne pravdo, ale prijde jednoho z izraele a rekne jsou kecy, vis proc protoze oni neveri samosobe.
0/0
3.4.2002 16:14

S.S.

Re: Z historického hlediska mají židé na území právo
jsi vygumovany mozek, odkud prisli Zide sem? z Egypta s Mojzisem - utekli od Faraona!!!  oni NEJSOU z Palestiny. Jinak v Palestine (tehdejsim kanaanu) zili Kanaanove (Kanaanovci?), jsou to palestinci, puvodni obyvatele Palestiny.
0/0
2.4.2002 16:05

NM

Re: Re: Z historického hlediska mají židé na území právo
Když tak Kananejci,Židé byli do Egypta zavlečeni (jako později do Babylonu).Dnešní Palestinci se považují / a právem / za Araby.Název Palestina pochází od nájezdníků původem z Řecka.Jako místní název se začal užívat až za dob římské okupace.
0/0
2.4.2002 16:42

Petr Strana

Re: Re: Z historického hlediska mají židé na území právo
Udivuje me zekladni neznalost historickych faktu nekterych ctenaru. Jak resit problem nenavisti az za hrob ??? Zaslouzi si Palestinci vubec vlastni stat, samospravu ??? Lze se vubec zastavat nekoho kdo resi problemy tim ze misto argumentu a vyjednavani saha nejdrive po kameni.
0/0
2.4.2002 17:05

JV

Re: Re: Re: Z historického hlediska mají židé na území právo :-)
No jo, to jsou ale svině, ti Palestinci. Izraelci zvou Židy z Izraele i z celého světa, aby usídlovali na okupovaných územích (ještě jim nabízejí dotace, daňové výhody atd.), nabízejí jim plný komfort a bazény (spotřebu vody domorodcům omezují a zakazují jim vrtat nové studně), v průběhu vyjednávání s Palestinci to ještě zintenzivní a ti domorodí mizerové o tom odmítají vyjednávat!
Oni ti Palestinci jsou snad ještě drzejší než diese tschechische Bestien v roce 1938. Ty taky nechtely fyjednávat o opráfněných nárocích Herrenvolk na Lebensraum! V diskuzním fóru to zaznělo již mnohokrát: postřílet ty všivé Palestince, nic jiného si nezaslouží. Svině islámistické.
0/0
2.4.2002 17:37

Dominik

Re: Z historického hlediska mají židé na území právo
Váš názor se mi velice líbí, ale nevím co to mu řeknou američané....... Také si myslím, že by měli táhnout na Mars z tohoto kontinentu a vrátit půdu těm zbylím indianům, kteří přežili jejich vyvražďování........
0/0
2.4.2002 18:14

Najdete na iDNES.cz