Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Referendum o koupi bytů asi nebude

Místní referendum, které by donutilo zastupitele Prahy 1, aby do privatizace obecních bytů zahrnuli i nebytové prostory nacházející se ve stejném domě, se zřejmě vůbec neuskuteční. Autorům nápadu, obyvatelům první městské části, jimiž jsou Robert Kefurt a Alexandr Kopeckij, se totiž nedaří získat dostatečnou podporu od obyvatel.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Michael Gregor

INFORMACE OD ZDROJE
     Vážení čtenáři, doporučuji Vaší laskavé pozornosti článek MfD ze dne 14.5. zde - !Starosta je nařčen ze zločinného spiknutí". Oč jde? MfD s velkou láskou a tradičně nepřesně (jistě že neúmyslně - jak jinak = zcela účelový, stupidně propagandistický materiál a to na úrovní řemesla nezávislého žurnalisty za 5) publikovala páně Kefurtovo trestní podání na členy ODS na radnici - starosta, radní Dvořák, zástupci starosty Vihan, Loucký, Příhodová a já Michael Gregor - předseda Finančního výboru Prahy 1 a předseda klubu zastupitelů ODS + dvě osoby, aby to tak blbě nevypadalo. Podle páně Kefurta  jsme se zločinně spolčili a zneužili jsme pravomoci veřejného činitele tím, že máme v úmyslu vytunelovat nebytové prostory - neprodat je nájemníkům za staré odhady. Jak k tomuto zásadnímu a nesmírně závažnému obvinění Kefurt došel, respektive, co je relevantním zdrojem jeho podezření? Světe div se - cca 40 článků a to především z pera pražských lokálkářů -  specialistů MfD v Pražské příloze. 
      Toto nápadné spojení přestává být náhodným a bude třeba jej vysvětlit. Nejen já jsem skutečně veřejným činitelem, kterého zvolilo nemálo občanů Prahy 1 a to nevylučuje, že mne Kefurti a jim podobní hodně nemají rádi. Jsem jim konec konců vděčen, že takovíto lidé mi hlas nedají. Veřejně prohlašuji, že od takovýchto voličů hlas nechci. Respektuji právo občanů Prahy 1 na kritický pohled na mou osobu a na ODS, nejsme dokonalí a skutečně se nám občas něco nepovede. Tak to je a tyto hlasy, které nedostanu já a ODS mne mrzet budou hodně. To ale neznamená, že vlivný deník v rukou zahraničního majitele bude postupovat nesolidně a neseriozně. Nebudu se ptát redakce Pražské přílohy na jejich zájem poskytnout maximální prostor pro Kefurty a žádný pro nás, kteří bychom uměli jednoduše vysvětlit oč jde. To je ztráta času. Mí právní zástupci se budou  ptát ani šefredaktora MfD, ale zahraničních vlastníků a to v mediích v jejich zemi, zda považují za obvyklé takto postupovat.
     K panu Kefurtovi a jeho spoluobčanovi. Tito pánové bydlí v Karolíny Světlé a to v domu, kde je privatizace. Mohou si jako menšina občanů Prahy 1 nesmírně výhodně koupit byt ve kterém bydlí - i já mám toto štěstí a jsem za něj velmi vděčný. Ale ono jim to nestačí. Vyhrožují, organizují petice - nic proti tomu, je to jejich občanské právo a vynucují si, že chtějí koupit celý dům za původní odhady - tedy okolo 2,5 mil. Kč  s dalšími slevami na 10 let splácení a to bez úroků a nyní prosím pozorně vnímat: každoroční výnos z nebytových  prostor v tomto domu činí současných 1.230.953,- Kč a roste. To není vše v domu je volná půda, která je prostavitelná bytem o cca 130 m2 a tržní cena této půdy je okolo 5 mil. Kč. Nenacházím slušná slova, kterými bych označil toto jednání.
     Vážení čtenáři, ať mne či ODS máte či nemáte rádi, ujišťuji Vás, že Kefurtům neustoupíme ani o jeden milimetr a mohou se třeba rozkrájet. Mimochodem, panu Kefurtovi doporučuji, aby začal hodně šetřit, protože bude žalován našimi právními zástupci a každý z nás si nejmeme velmi dobrou a přiměřeně drahou právní firmu za pomluvu a tak dále. Mí právní zástupci se domnívají, že se pan Kefurt dopustil minimálně dvou trestných činů a spoluúčast tohoto štvavého plátku zkoumají.
     S přátelským pozdravem    Michael Gregor
0/0
17.5.2002 0:34

kurt

cele to smrdi
ten zvyseny zajem p. Kefurta, jakozto clena mestskeho bafunarstva, o torpedovani odkupu bytu vzbuzuje mirne receno, znacne podezreni ze zleho umyslu. Jsem jeden z tech, kteri si byt zde na Praze 1 (na zaklade oficialniho odhadu a nabidnute slouvy) regulerne kupuji a Zcela Zasadne Nestojim o zadnou problematickou "pomoc" ci jinou intervenci nejakych no-name perzon ala Kopeckyj ci Kefurt.
0/0
16.5.2002 15:36

Gaston

Kdo uvidí, pochopí.
Pánové, byl jsem se podívat na to, o co vám jde. Již chápu, proč to referendum organizujete. Vidina majetku, kterého byste se mohli celkem elegantně zmocnit, vás poněkud zbavila soudnosti. Prostě jste neodolali tomu cinkotu peněz. Inu, nedivte se politikům. Kolem nich to cinká ještě více a častěji. Jak mají ti chudáci odolat, když ani vy ochránci utlačovaných regulovaných nájemníků jste neodolali?
0/0
28.3.2002 14:23

Tom

Pohled pana Hulínského
Stejně jako většina Vašich článků uvádí i tento slušně řečeno "nepravdy" pane Hulínský. Domy určené k privatizaci jako celky byly již dávno nabídnuty a ve většině i prodány. Nyní je na řadě prodej jednotlivých bytů. Skutečně nechápu jak někdo muže nutit někoho k prodeji nátlakem, byť v tomto případě jde o obec. Pánové se rozhodli zbohatnout na úkor obce a ta jim zcela v zájmu všech obyvatel Prahy 1 nemůže vyhovět. Proč neuvedete, že v předmětném domě se nachází legendární restaurace Opera gril. Pak by všem bylo jasné o co jde. Samozřejmě že o peníze. Jako obyvatel Prahy 1 bydlící v domě, který byl v restituci vrácen majiteli nechápu drzost těch, kteří nyní diktují podmínky prodeje. Copak jim skutečně nestačí, že získali možnost odkoupit byty za 1/3 skutečné tržní ceny. Je snad mezi občany Prahy 1 rozdíl. Nechci aby tito pánové a jim podobní měli další výhody. Obec musí zcela regulérně prodat nebytové prostory za nejvyšší cenu a takto získané prostředky investovat ve prospěch všech obyvatel městské části. Chápu pane Hulínský, že Vaším prvotním cílem je za každou cenu útočit proti radnici Prahy 1, což svými články jasně dokazujete. Tentokrát ale vystupujete proti 70% obyvatel Prahy 1. Tolik jich totiž nemá onu výhodu koupě levného bytu, protože nebydlí v obecním domě. Ano je jich většina a přesto mlčí a berou na vědomí skutečnost, že 30% obyvatel Prahy 1 získalo výhodu. berou to jako fakt a nezávidí. Zatím!!! Ještě pár takových chytráků co chtějí celé domy jen proto, že v nich náhodou bydlí, pár vašich zkreslených článků a závidět začnou. Oprávněně.
0/0
26.3.2002 23:25

Božena

jednostranný názor
Obávám se, že článek je (mírně řečeno) jednostranný - počínaje titulkem o svévůli úředníků. Radnice nabízí koupi bytu - pokud nájemníci nemají zájem, ať neberou. Bylo by totiž na druhou stranu zajímavé zeptat se (nestranně!)ostatních obyvatel Prahy 1, jak se jim bude líbit, že nebytové prostory, které vydělávají (!) na chod celé části, bude vlastnit hrstka současných nájemníků. Kteří navíc zprivatizovali byty za jednoznačně výhodných podmínek.Privatizace je fajn věc, těm lidem to přeju, ale měli by se chytit za nos (včetně jednostranného pohledu autora).
0/0
26.3.2002 11:17

Najdete na iDNES.cz