Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Posselt s omluvou neuspěl

Nečekaná omluva předáka sudetských Němců a poslance Evropského parlamentu Bernda Posselta za zločiny nacismu je sice významným gestem, zřejmě však nebude mít výraznější vliv na napjatou situaci mezi Berlínem a Prahou. Otázky minulosti jsou otevřené a v době předvolebního boje především v Německu se Benešovy dekrety staly jedním z témat kampaně německé pravicové opozice.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Zdeněk

Vyhasly nebo doutnají?
Až zde bude zase někdo kázat o " vyhaslosti " Benešových dekretů, atˇ si přečte článek v dnešní MF, kde Zdeněk Šebesta z břeclavské Agrární komory se nechává slyšet, že prodej půdy cizím subjektům (Němcům)je v rozporu se zněním Benešových dekretů....
0/0
27.3.2002 10:09

Kvído

Re: Vyhasly nebo doutnají?
Přesněji řečeno, "tyto dekrety obchází".
0/0
27.3.2002 10:40

z daleka

Blafani
Cechacci, tady velmi silacky blafate , ale jinac nejste chopny chytit v Praze v tramvaji ani kapesniho zlodeje, natoz podvodneho taxikare. Tak se uklidnete.
0/0
26.3.2002 17:11

z blízka

Re: Blafani
A ti nejsrabáčtější Čecháčci radši zdrhli někam, kde za ně kapsáře chytá někdo jiný, žijí na úkor společnosti, kterou nepomáhali budovat, přišli k hotovýmu a teď hází machry. A navíc lezou na české servery, kde blbě kecají a mají narážky na svůj vlastní původ. My se apoň snažíme. A co děláš ty? Neříkej, že někdy chytáš kapsáře nebo pokutuješ taxikáře, šamšulo?
0/0
26.3.2002 17:24

z daleka

Re: Re: Blafani
..ses nemehlo. A zustanej jim. Tak a ted davam zase povoleni nadavat na Nemce :-)))))
0/0
26.3.2002 17:42

z blízka

Re: Re: Re: Blafani
Danke. Asi se dám na pokání a půjdu lovit do ulic kapsáře, aby se za nás ten pidižvík nemusel v cizině stydět. Oni se tam totiž asi šamšíkovi smějou, prstíčkem na něj ukazujou, no hrůza pomyslet. Inu, každý má nějaké to traumátko.
0/0
26.3.2002 17:59

BN

Re: Re: Nerikej ze odvazni zustali doma!
To by byl pekny paradox A bohuzel se podarilo komousum to dilo deformace lidi unas dost dokonale
0/0
26.3.2002 20:28

Petr

Parašutisti
Já bych navrhoval poslat preventivně do Británie na výcvik první várku parašutistů. Třeba se nám jednou budou setsakramentsky hodit. Ona taková střelba na protektora Posselta v jedné zatáčce v Kobylisích...
0/0
26.3.2002 16:21

Jan

Re: Parašutisti
dobrý nápad, ale prosím, bombu mít v zásobě, a taky bacha na Čurdu, jak on se jen jmenoval křestním, nebyl to Emil?
0/0
26.3.2002 17:09

Petr

Re: Re: Parašutisti
Našeho milého Emila se obávat nemusíme, přes psychotesty takový pako neprojde. A když jo, tak si ho stejně po válce pověsíme. Ale s tou bombou to je fakt dobrá poznámka, ta to jistí ...
0/0
26.3.2002 17:17

Emil

Re: Re: Parašutisti
Vrána k vráně sedá, rovného si hledá. Podívej se, jaký ubožák ti sekunduje(Petr).
0/0
27.3.2002 8:26

taky obcan

stejně hodnotný
výklad historického ublížení německé menšině u nás je opačný názor: měli by být vděčni, neboť odsun je uchránil před mnohem horším osudem nejen za "velezradu". ale .... Je však zajímavé, že problém máme my, a ne třeba Poláci, kde se posunulo i území .... holt někdo kdysi zaváhal, mohli jsme být třeba u moře....necítí se někdo ukřívděný, aby šlo také žádat zmírnění.....?(takovou leniskomarxistickou materialistickou dialektiku z obou stran hned tak neuvidime, snad ani k tomu kompetentni nebyli tak schopni - všeho...). Za humrnější zítřky!
0/0
26.3.2002 14:52

snajpr

Proč
Britský premiér Winston Churchill naprosto seriózně uvažoval o tom, že až válku s Hitlerem vyhraje, změní poražené Německo na spálenou zemi: nevylučoval úplné vystěhování obyvatel třeba na sever Kanady a rozorání země. "Bude tam oraniště," řekl na podzim 1943. Nevíte proč to neudělal? Já bych mu helfnul
0/0
26.3.2002 13:55

www.valka.cz

Re: Proč
Jdu do toho, beru vidle, kdo berete pluh ? :))
0/0
26.3.2002 15:32

Petr

Re: Re: Proč
Pluh a sůl beru já. Kámoš už nahání nějaký sudeťáky - zapřáhneme je, ať mají proč být tak ublížený. Aspoň ten chrochtoprasomlask Posselt trochu zhubne ... A jinak - sraz zítra v 6.00 v Železný Rudě a jdeme na to, ať je to hotovo.
0/0
26.3.2002 15:49

Petr

Re: Re: Re: Proč
P.S.: A chlapi, svačiny a bičíky s sebou ... Bude to pořádná šichta, přeci jenom si ty germáni nakradli dost velkej kus země.
0/0
26.3.2002 15:55

snajpr

Re: Re: Re: Re: Proč
ať někdo vezme sebou soupravu "sado maso", oni mají prej rádi , budou to mít zadára
0/0
26.3.2002 16:04

Pcx

Re: Re: Re: Re: Re: Proč
A vůbec, volal jste už někdo do Kanady? Jestli ještě ne, tak bych hlasoval spíš pro Rusko. Tam už s náckama svý zkušenosti mají a velice dobře se na ně pamatují. To už by pak ta SM souprava ani nebyla potřeba.
0/0
26.3.2002 16:12

www.valka.cz

Omluva nic nestoji ...
To se jim to omlouva, kdyz zivot tem, ktere fasici zavrazdili uz vratit nemuzou, stejne jako majetek, o kterej je okradli ... a ted si myslej, ze se jako omluvej, a my se jako poserem, a honem se jim omluvime taky a supem jim vratime vsechno a jeste jim k tomu dame nejakou vejsluzku ... drzost fasiku nezna mezi !!!
0/0
26.3.2002 13:48

renek

Není to upřímný
Bernd je sice hezkej kluk, ale nevěřim mu.
0/0
26.3.2002 12:24

Jan

Scénář
Do té ohlávky sami strkáme hlavu a nakonec do EU vstoupíme. Němci se budou moci u nás zakupovat a usídlovat. Po čase, a to je pravděpodobné, vytvoří v některých oblastech většinu. Po nějaké době se ukáže, že EU z těch a z těch důvodů Němcům nevyhovuje nebo je nefunkční a protože to není svazek na "věčné časy", Němci se rozhodnou z EU vystoupit. S jakými územími? No přece s takovými, na jakých si to bude německá většina přát. Příklad Kosova ukazuje, že to možné je. A pan Posselt o tom i mluvil. Sudeťáci prý měli po 1.SV právo na sebeurčení a chtěli do Říše nikoliv do ČR. Tedy Němci v našem pohraničí se připojí i s naším územím k Německu. Obstarožní dobře živený pan Posselt nám zamává od hranic bílým šátečkem a my budeme stejně jako v r.1939 jen bezmocně přihlížet. Evropě to bude opět jako kdysi srdečně jedno. Kdo by si taky pálil prsty a znepřátelil Německo kvůli nějaké malé zemičce?
0/0
26.3.2002 11:42

Emil

Re: Scénář
Hloupý Honzo, lehni na pec a čti si Leninovy spisy. Kolik ti za tu propagandu a štvaní lidí komunisté platí? Jak to časově sleduji, je to zřejmě tvoje hlavní pracovní činnost. Takovým štváčem v obráceném gardu byl právě Henlain. Toho platila pro změnu NSDAP. Víš jak dopadl?
0/0
26.3.2002 12:34

Jan

Re: Re: Scénář
jawohl Emilku. Máš neuvěřitelný talent. Než stiskneš "Zaslat příspěvek", dej si ty svoje blbosti někým redigovat. Na co sáhneš, to zkoníš. Už jsem ti jednou vysvětlil, že jsi jen pro smích. Že tvůj Muloth je Malloth, že to nebyl hlídač květáku, ale terezínský vrah, že nestřílel jen do vzduchu, jak ses nám snažil namluvit, ale do vězňů. A nově, ten tvůj souvěrce, kterého máš zřejmě na mysli, není Henlain anóbrž Henlein atd., atd. Odlož Mein Kampf, lehni na hadr a začni se doučovat. Začni učebnicí pro základní školy. Máš toho, ty nedovzdělané trdýlko, hodně moc co dohánět.
0/0
26.3.2002 13:37

Emil

Re: Re: Re: Scénář
Omlouvám se. Nemohu za to, že pocházím z rodiny chudého vesničana, kde práce od rána do večera byla mým každodenním chlebem. Jen večer, když jsem si nalepil světlušky na bambusovou hůlku, jsem mohl čísti a vzdělávati se. Ty, školen sovětskými soudruhy jsi to měl snažší a naučil jsi se mnohé. Zvláště chytyt se maličkostí, abys mohl utéci od podstatného k nepodstatnému. Nic méně, tvému rádoby satiristickému šlehu z pera máčeného do sraček komunistické ideologie unikla podstata věci. Že placených štváčů jsou plná politická smetiště. Prozraď, z kterého pocházíš?
0/0
26.3.2002 14:51

Jan

Re: Re: Re: Re: Scénář
Naopak. Na podstatném, tedy navrácení všeho, co bylo kdysi ukradeno (snad jsem tvoji myšlenku pochopil dobře) zůstávám přímo fundamentálně. Tak mě napadá, kdy nám konečně Maxmilián Bavorský vrátí 6 tun zlata, které uloupil a odvezl spolu s Buquoyem z Prahy po Bílé hoře? Je mně líto, žes neoslyšel můj dřívější konstruktivní návrh, abychom společnými silami přetvořili dějiny a zasadili se o nápravu všech křivd. Navrhoval jsem ti, vzít to popořadě a zrušit Dekret kutnohorský. A viděl bys, že bychom se postupně dostali až k tomu, čemu rozumíš nejvíc, k dekretům Benešovým. A ten tvůj primitivní kolovrátkový antikomunismus? Ten už mám Emilku dávno za sebou!
0/0
26.3.2002 15:24

OKO

Re: Re: Re: Re: Re: Scénář
V těch "RE" je to zmatečné, ale byť "Jan" znám pouze z této obrazovky, jeho výhra nad "Emil" je podle mne K.O.
 
0/0
26.3.2002 16:03

dandy

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Scénář
Trochu většího zmatku do Re: No jistě, že je to K.O. pro Jana a to hned v 1. kole. Nesnáším totiž, když někdo hned podrážděně reaguje na příspěvky tím, že nadává do komoušů či podobně uboze (není-li to zcela jasné, že to je opravdu komouš jak poleno, kdo reaguje). Ale proboha v této diskuzi tady nemohu nikoho označit za debilního marxistu. Tady se přece diskutuje o tom, máme-li si se zrádci padnout kolem krku a dát jim vše, co chtějí + se vřele omluvit, jaké svinstvo jsme jim to provedli, nebo ne! A stojí-li na jedné lodi v tomto případě komouši s republikány je však totálně jedno, ne? Mimochodem, pana Jana bych spíš tipoval na klasického pravičáka, takže nechápu ubohé Emilovi invektivy o rudé knížce páně Janovi. A ještě pozor pro podobné, jako jsou Emil. TOTO NENÍ ŠOVINISMUS, O ČEM TU DISKUTUJEME. JE TO OPRÁVNĚNÝ STRACH NAŠICH OBČANŮ O SVÉ STATKY A MAJETEK, O NAŠE ÚZEMÍ. VÝHRUŽKY A POŽADAVKY NĚMCŮ NIKDY NEBYLY PLANÉ A NEMYSLEME SI, ŽE NÁROD KTERÝ VYVOLAL OBĚ SVĚTOVÉ VÁLKY A VĚTŠINU VÁLEK 19. STOLETÍ, SE ÚPLNĚ ZMĚNIL A JDE JIM O NAŠE DOBRO! VELIKÁ CHYBA, KTEROU POZNÁME DŘÍVE, ČI POZDĚJI.
0/0
26.3.2002 16:38

z daleka

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Scénář
Dandy , pojd , neco s tim udelame, aby Cesi uz nekradli a potom nemuseli mit strach .
0/0
26.3.2002 16:54

Jan

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Scénář
nevíš jestli už Němci vrátili Jantarovou komoru a ukradené židovské zlato? Jestli ne, tak s tím něco udělej, ale hejbni, už to je 60 let!
0/0
26.3.2002 17:14

OKO

Re: Re: Re: Scénář
Teď jsem sem jen tak nakouk a padl mi do oka Tvůj příspěvek. Málokdy někdo napíše něco tak kouzelně smutně vtipného. Máš mé sympatie.
0/0
26.3.2002 14:53

Eva

Demonstrativni oslava.
V prispevcich Neviditelneho Psa byl docela zajimavy napad. Oslavit letos v kvetnu demonstrativne vitezstvi nad nemeckym agresorem.
0/0
26.3.2002 11:02

vivat

Re: Demonstrativni oslava.
nebyl bych vubec proti
0/0
26.3.2002 12:40

OKO

Re: Re: Demonstrativni oslava.
Dost (hodně) dobrej nápad.
0/0
26.3.2002 15:49

zapadlý vlastenec

souvislosti ...
Jak je možné, že tento článek zasunula redakce do hloubky dnešního vydání a na první straně sekce zpráv ponechala např. článek o tom, že bude málo hrobníků .... Anebo to souvisí s plánovaným příchodem sudeťáků a likvidací českého národa ? Anebo se redakci Junge Fronte Heute zdejší diskuse, kde sudetofilů je velmi pomálu, vůbec nehodí do krámu ? Nicht war, liebe Genosse ? A mimochodem, v naší ulici bydlí taky Posselt a je to komouš jak svině. Že by nomen omen ? Hnědej nebo rudej, ganz egal, vsjo róvno ?
0/0
26.3.2002 10:52

OKO

Re: souvislosti ...
Terminus technicus "Junge Fronte Heute" je zcela výstižný a "všeříkající". Bohužel se netýká pouze MFD.
 
0/0
26.3.2002 16:33

Karel 4

Pane Posselete. to vám máme sežrat i s navijákem ?
Když ptáčka lapají, pěkně mu spívají - staré české řčení. Již několikrát uvádím zde přepis příspěvku na těchto stránkách z 15.1. jistého mírumilovného a humanistického čechomila Hanka na adrese hankxxx@gmx.de : "BENESCH - zasraní Češi. Je čas ukázat Čechům kde má hůl konec. Vraždy 250 tis. sudetských Němců a Rakušanů ke kterým došlo po válce dodnes nabyly potrestány. Toto referendum (Temelín) je jen malý prostředek v Evropě jak ukázat národu, který se udržel na živu pouze zlodějstvím vraždami a malou kriminalitou kde je jeho místo a nakopnout jej. Nikdo v EU není hotov na tenhle povl platit další peníze. " Tedy mám několik otázek. Kdo z Vás se cítí vrahem, zlodějem, malým kriminálníkem ? Ja ne, mi rodiče také ne, a mí předkové byli poctiví lidé. Do jakého spolku se tedy pokoušíme vlézt ? Co jsou to za Češi, kteří si libují v kamarádění s podobnými Hanky ? Co se to pokouší nám pan Posselt namluvit ? Domnívám se, že jestliže musím jednat s vrahem, byl bych blázen nemít připravenou ostře nabitou brokovnici, a neváhat vystřelit první... Zvláště, když se již pokusil mě zabít ... Jsem pro usmíření. Ale za existujícího stavu. Nelze napravovat historii, lze se z ní jen poučit, a učinit vše, aby se již nikdy neopakovala. Skutečně o to jde panu Posseltovi a jeho kumpánům ?
0/0
26.3.2002 10:37

barbudo

Co se asi dalo dělat?
Představme si, že by po válce nedošlo k odsunu většiny Němců. Na území republiky jich žilo asi 2.5 až 3.5 milionu. Z nich mohlo být asi 500 až 700 tisíc mužů schopných vojenské služby. Dá se předpokládat, že minimálně 70% z nich sloužilo v ozbrojených složkách Třetí říše a tedy se dopustilo trestného činu, který se trestal minimálně odnětím svobody. Tedy 350 až 500 tisíc německých mužů by muselo být odsouzeno minimálně odnětí k trestu svobody na několik let. Při takovém počtu by bylo nutno pro ně zřídit "tábory" a je pravděpodobné, že by se mnozí nevrátili. Je vysoce pravděpodobné, že by takto byla postižena většina německých rodin, které by tímto způsobem přišly na mnoho let o své živitele. Takto by mohla vypadat první, relativně jednoduchá etapa - na základě vojenské služby. Potom by mohlo přijít na řadu posuzování dalších jednotlivých vin a nevin, kterého se nyní dožadují sudetští bojovníci. Lze se domnívat, že mnoho z těch, kdož s pohraničí zůstali po vypuzení českého obyvatelstva, si nějakým způsobem přivlastnil takto opuštěný majetek. Protože to byl čin protiprávní, byl by potrestán. Pravděpodobně propadnutím nejen přivlastněného, ale možná i celého majetku. Policie by jistě také nestíhala řešit problémy s těmi, kdo by brali spravedlnost do svých rukou a nechtěli by čekat léta na výsledek soudu - statisíce případů by nebylo možné zvládnout za rok. Myslím si, že tento problém neměl dobré řešení a odsun byl jedním z možných. Pokud někdo tento problém nyní oživuje, nedělá to proto, že hledá pravdu či spravedlnost či dokonce usmíření.
0/0
26.3.2002 10:23

Profesor

Když tu budou platit daně, nemám nic proti návratu sudetskách němců, ale v žádném případě nemůžou ani pomyslet na nějaké majetkové vypořádání(oni tady ZAČALI páchat zločiny za které se omlouvají až po 57 letech a že jim to stále nejde přes pysky a napáchali tady tolik zla a bezpráví, oni se spoluúčastnili na prvním odsunu čechů a rozpoutání 2SV, která vedla k destabilizaci Evropy, na což český národ následně doplatil a to nemluvím o zcela zbytečně stracených životech). Ať se ukáže, kdo ze sudetských němců se chce opravdu vrátit do svého rodiště a nejde mu o opětovné navrácení-rozkrádání tak malého státečku jaký jsme. PS. politikové se už konečně musí poučit z historie a přestat se klanět a dělat ústupky, viz.Mnichov HOWG
0/0
26.3.2002 9:58

Tom

Odsun, Češi a ti ostatní
Úsilí sudetských Němců lze skutečně chápat jako pokus o revizi výsledků 2. světové války. Postupimskou dohodu neuznávala žádná německá vláda, vždy ji označovali jen za deklaraci, kterou nepodepsali. Ovšem, ač asi neradi, podepsali bezpodmínečnou kapitulaci. V odsunu nejsme sami. Náš postoj může být precedentem pro Poláky, Rusy, Chorvaty, Slovince, Rumuny i Maďary, i když pan Orbán tvrdí, že ne - oni, Maďaři, jsou v tom zcela nevinně, odsunovali Němce proto, aby udělali místo Maďarům, jejichž odsun z ČSR očekávali. Ovšem pokud se nemýlím, i v pojmu odsunu Maďarů není přesný - šlo nikoli o čistý jednosměrný odsun, ale o výměnu obyvatelstva mezi MR a Slovenskem. Konfiskace německého soukromého majetku jako náhrady za pohledávky proběhla ve všech státech vítězné koalice a také v neutrálních státech, vč. Švýcarska, Švédska, Portugalska. Žádný z těchto států později Němce neodškodňoval, ačkoli všichni (kromě USA a Švýcarska) jsou již dávno členy EU. Proč pro ně neplatilo to, co se vyžaduje po ČR? Protože sudetští Němci správně odhadli, že ČR je momentálně nejslabším článkem mezi státy bývalé protihitlerovské koalice. Útočit proti nejsilnějšímu (USA) by zdaleka neměla takovou naději na úspěch. Musíme doufat, že i ostatní signatáři Postupimi, stejně jako před několika dny americká náměstkyně ministra zahraničí potvrdí, že pro jejich stát je stále Postupimská dohoda závazná. V roce 1996 to udělali všichni tři - RF, USA i GB. Právo na vlast je moc krásné heslo. Ale stanovy Sudetoněmeckého landsmanšaftu stále platí a hovoří se v nich o návratu. Tom
0/0
26.3.2002 9:54

R.E.C.

Re: Odsun, Češi a ti ostatní
Pan Orbán a ostatní maďarští představitelé by se měli před volbami trochu uklidnit a prostudovat materiály z dob 2. sv. v. a lehce po ní. Jednak bylo Maďarsko poražený stát, a proto by neměli moc dráždit spojence. A druhak si tehdejší maďarská vláda vymohla na spojencích odsun Němců ze svého území. Lidově řečeno mají Maďaři pověstné "MÁSLO NA HLAVĚ". Na obranu dnešních představitelů Maďarska lze řídi jenom to, že v dobách komunistického režimu se příliš nehodilo zdůrazňovat (nebo připomínat) podíl Maďarů na odsunu. Lepší bylo říkat, že tak rozhodly vítězné mocnosti. Nebo ještě lépe západní imperialisti. Z těchto důvodů o tom možná nevědí, což je ale neomlouvá. Je mi jenom líto, že se pomalu rozpadá Visegradská čtyřka a to v době, kdy jsme měli držet více při sobě.
0/0
26.3.2002 10:10

Don

Němec zůstane Němcem
Touto životní filozofií se řídil můj dědeček. Dnes aby se v hrobě obracel, když vzpomenu na omluvu prezidenta Havla. Je to národ arogantní, o rasismu by se mělo spíše mluvit v případě Němců, oni to snad mají geneticky zakódované. Jistě, pár slušnejch se taky najde. Každá válka sebou nese boj o území a pozdější vymezování hranic. Otázkou zůstává, od jaké minulé doby si každý představuje navrácení území? Proč se všichni v Evropě patlaj jenom v české otázce? Každý si odpoví snadno sám. Poprvé doufám v "pud sebezáchovy" českých politiků a jejich obhájení Benešových dekretů. Jinak by je snad tento národ musel zaživa ukamenovat. Už takto nás zaprodali, nechali okrást a vytunelovat. Je mi z toho smutno. Nemám rád EU ani ty jejich tzv. zákony. Snad nám Pánbůh ráčí rozum zachovat!!
0/0
26.3.2002 9:26

myslet

Oprava
Vypadlo mi jmeno Posselt. Posledni veta mela znit. K takovemu pristupu byl vsak tentokrat mnohem blize Posselt nez emocionalne vykrikujici cesti politikove a jim pristekavajici luza!
0/0
26.3.2002 9:22

Eman

Re: Oprava
Od prvniho do posledniho slova naprosty souhlas!!!!!
0/0
26.3.2002 11:23

myslet

Monokulturni sovinisticka horda aneb mam se stydet, ze jsem spolu s Vami Cechem?
Vzpamatujte se a prestante se uz konecne vyjadrovat jako horda monokulturnich sovinistu. Jestlize Posselt rika, ze jine narody jako Francouzi nebo Danove se s nemeckou mensinou po valce vyporadali lepe, ma take kus pravdy. Chcete si hrat na soudce Slobodana Milosevice ci Franjo Tudjmana a vlastni "etnicka cistka" Vam nevadi, byt samozrejme po nesrovnatelne vetsich zverstvech FASISTU "u nas, doma i v zahranici"? Ale bezpravi se preci neda kvantifikovat, ani cynicky srovnavat!!!! Kazdy STAT ma samozrejme ve sve historii to, co Paul Ricoeur nazyva "ZBYTKY ZAKLADATELSKEHO NASILI," vznik naseho statu v r. 1918 byl z tohoto hlediska jeste pomerne "civilizovany", znamena to ale ze se DNES, PRI ZAKLADANI NOVE LEGISLATIVY DEMOKRATICKEHO PRAVNIHO STATU V CESKE REPUBLICE MUZEME JEDNODUSE PRIHLASIT K PRAVNI KONTINUITE s BENESOVYM DEKRETEM, ktery VYHANI z naseho uzemi obcany JEN A POUZE NA ZAKLADE NEMECKE NARODNOSTI, byt se jednalo z velke casti o lidi, kteri podporovali rozdeleni statu, v tom s Vami souhlasim? Davalo nam to vsak pravo je vyhnat? 2. Nebylo by spise rozumnejsi argumentovat tim, ze se take NEMCI MUSEJI VZDAT PRAVNI KONTINUITY S MNICHOVSKOU DOHODOU a ZREJME I S FASISMEM JAKO TAKOVYM. Posselt tvrdi, ze to ucinila Spolkova republika v 70.letech. Tudy mi mela vest diskuse. 3. Existuje tu problem OBCANSTVI. V nemeckem Zakladnim zakone ("Ustave")stale existuje pasaz, ktera stanovi jako nemecke obcany vsechny potencialni prislusniky nemecke narodnosti. OTazka zni: VYROVNALO SE NEMECKO JIZ DOSTATECNE, V PRAVNI OBLASTI SVE VLASTNI MINULOSTI??? Je treba o tom diskutovat. 4. Predpokladem k vyreseni techto otazek je skutecne VULE PO USMIRENI z OBOU STRAN (ktera se vsak zaroven stavi proti jakemukoliv historickemu zjednodusovani a vymluvam). K takovemu pristupu byl vsak tentokrat o neco BLIZE nez emocionalne vykrikujici cesti politici a soviniste.
0/0
26.3.2002 9:19

Petr

Re: Monokulturni sovinisticka horda aneb mam se stydet, ze jsem spolu s Vami Cechem?
zcela jinak se zachovali nemci k ceskoslovensku a zcela jinak se zachovali k francii. navic sama francie nas obetovala pro svuj klid.  nesrovnavejte nesrovnatelne.
0/0
26.3.2002 9:51

Jan

Re: Monokulturni sovinisticka horda aneb mam se stydet, ze jsem spolu s Vami Cechem?
Po tom, co jsi napsal, bych tvé myslet spíše očekával spíše s měkkým "i". Ano, příčiny, důsledky a výsledky,  2.SV války nám dávaly důvod odsunout Němce tam, kam si to celou dobu přáli - do Říše. A naprosto nepřijatelný je tvůj výraz " VULE PO USMIRENI z OBOU STRAN ". Tím nám tady podsouváš a dokonce velkými písmeny, že vina Němců a Čechů byla naprosto stejná a teď jde o to, že si vzájemně odpustíme. Je mně líto, historie 2.SV byla poněkud jiná, i když ty bys ji zřejmě rád přepsal a z agresora udělal oběť a naopak. Nakonec bych ti rád vřele doporučil, abys slovo horda používal třeba v okruhu lidí, se kterými se stýkáš, nikoliv v souvislosti s českým národem. Naposled v našem prostoru byla totiž horda v uniformách SS.
0/0
26.3.2002 10:36

Emil

Re: Monokulturni sovinisticka horda aneb mam se stydet, ze jsem spolu s Vami Cechem?
Souhlas. Tito pseudovlastenci pouze dokazují, že Čechy jsou vředem ve střední Evropě a oni jsou jeho hnis. Z části se skládají z hlupáků bez vlastního názoru, tupě opakujících to, co do nich komunisté za 40 let natloukli z části z rádo by znalců historie, kteří tvrdí, že Benešovy dekrety četli a první větou se usvědčí, že o nich maximálně jen slyšeli a z části z ukřivděnců, co jim Němci vzali kurník a oni při návratu zabrali statek a teď se bojí, že o něj přijdou. Tito lidé dokazují, že ČR v Evropské unii nemá co dělat, že patří spíše do Africké únie se zeměmi jako je Zimbabwe a JAR.
0/0
26.3.2002 11:38

Andrej Tenzer

Re: Re: Monokulturni sovinisticka horda aneb mam se stydet, ze jsem spolu s Vami Cechem?
Ty blbe já ti z vyskoka seru na EU a obzvlášť an na vepře z německa.  
0/0
26.3.2002 13:50

Emil

Re: Re: Re: Monokulturni sovinisticka horda aneb mam se stydet, ze jsem spolu s Vami Cechem?
Ty se nemusíš ničeho obávat. Takové vlastníky IQ, co nezplodí ani 2 věty souvislého textu, tam neberou.
0/0
26.3.2002 15:01

ZKR

Re: Monokulturni sovinisticka horda aneb mam se stydet, ze jsem spolu s Vami Cechem?
Je třeba mít na paměti,že prezidentské dekrety řeší pouze zabavení majetku a ne odsun obyvatel,to vyplynulo z doporučení postupimské konference.Navíc se tímto zabývá jen jejich zlomek,prostřednictvím dekretů se vládlo po celou dobu války (jak také jinak) a vliv mají dodnes.SRN také neprohlásilo za neplatnou mnichovskou dohodu, kvůli potencionálním problémům s občanstvím sudetských Němců.Velká Británie odmítá prohlásit smlouvu za neplatnou od samého počátku, protože vláda Jeho veličenstva takové smlouvy přece nepodepisuje.
0/0
26.3.2002 15:48

Najdete na iDNES.cz