Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Posselt: ČR musí změnit postoj k dekretům

Na třídenní česko-německou konferenci do Jihlavy přijel předseda Sudetoněmeckého krajanského sdružení Bernd Posselt, který je známý kontroverzními výroky na adresu české vlády. "Pokud v České republice existuje právo, které odporuje právním normám Evropské unie, měla by unie trvat na tom, že bude odstraněno", řekl v Jihlavě k otázce Benešových dekretů Posselt.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Karel Drdon

Je treba ty fasouny poslat razne do prdele
Posert rika: "Konfiskace majetku byla podle mínění všech německých vlád, i té současné, proti lidským právům, a proto je třeba problém řešit". Co je nam do doho co tvrdi nejaka nemecka vlada ? Ceske vlady tvedi opak, tak se toho drzme.
0/0
3.5.2002 10:18

Václav Novotný

Smysl pro černý humor
Šéfové Sudetoněmeckého Landsmannschaftu mají zřetelně vyvinutý smysl pro černý humor. Pan Neubauer se dal doprovázet - při své poslední návštěvě Čech /Plzeň/ - dvěma bodygardy v ordnerských uniformách /hnědé košile a šedé rajtky/, chyběl je červená páska s hákovým křížem na rukávě. Pan Bernard Posselt, jako nástupce pana Neubauera ve funkci, chce být  zřejmě ještě originálnější, jelikož si pořídil fešácký knírek pod nosem a "patku" nad čelem  a' la Adolf Hitler. Jeho výpady proti tzv. Benešovým dekretům si nezadají v ničem s pokleslým politickým slovníkem doby Mnichovské dohody, jelikž nazval dekrety "rasistickými" (v televizní debatě Naostro s p. Šímou 24,3, tr.). Od potomka Němců ze Sudet to zní pikantně, jelikož jsou ještě v živé pamětí hořící synagogy v našem pohraničí po jeho záboru, stejně jako transporty Židů a Romů do plynu. Syn starosty Jablonce nad Nisou o tom přece musí něco vědět ? Nerad vyvolávám tyto reminiscence , ale zdá se že nebude na škodu něco z toho připomenout. Německo kapitulovalo v roce 1945 bezpodmínečně, proto bychom neradi slyšeli - jako členové vítězné koalice - nějaké dodatečné podmínky po padesáti sedmi letech. Německo vyvolalo ve dvacátém století dvě mimořádně krvavé a ničivé světové války se zřetelně definovanými loupeživými cíli. Šlo o zdroje půdy, surovin a o trhy. Nacisté se netajili se svými plány vyhubit  (Endlösung) slovanské obyvatelstvo  střední a východní Evropy. Již za války zřídili v Praze Říšský úřad pro rasové záležitosti, který vydal stanovisko, podle kterého Češi nejsou způsobilí ke germanizaci. Všichni jsme věděli, co to znamená. Dvě "konečné války" proti Slovanům /autor: Vilém II., 1912/ však dopadly jinak než si představovali jejich strůjci. Československá republika byla zřízena jako protiváha německému imperialismu a záruka míru v této oblasti. Bohužel naši dohodoví spojenci nedostáli v roce 1938 daným zárukám. Museli jsme pak přihlížet, jak naši příbuzní, přátelé a známí jsou odvlékáni do koncentračních táborů, do plynu, nebo rovnou na popraviště. To se nezapomíná snadno. Masaryků demokratický stát se stal Říšským protektorátem Böhmen und Mähren. Odsun Němců a jejich spojenců Maďarů, kteří se rovněž rozsáhle podíleli na okupaci, jsme  po roce 1945 chápali jako dekolonizaci, jelikož jsme byli kolónií, a to již od roku 1620 jen s malou přestávkou. Málem jsme přišli o vlastní jazyky a nakonec nám hrozila úplná likvidace. Kdo se dnes diví odsunu, nezná historii. Byla to jistě hrozná lidská trágedie. Předešla však tragédiím ještě hroznějším. Chtěli bychom žít s Němci v přátelství ve sjednocené Evropě. Poselství pánů Neubauera a Posselta je však varující. Věříme znovu v sílu demokratických ideálů. Doufáme, že nás Evropa nezklame. Václav Novotný,Praha 4 Krč, Kukučínova 1147 .
0/0
26.3.2002 17:19

Petr

Re: Smysl pro černý humor
Mluvíte mi z duše ...
0/0
26.3.2002 17:30

Tom

Dekret o odsunu
Tvrzení redaktorů MFD jsou nepřesná. Dekretů presidenta republiky je zhruba 150, ale odsun Němců neupravuje žádný. Vyplývá z toho, že odsun byl proveden na základě Postupimské dohody a ve spolupráci s jejími signatáři - USA, Británií a Ruskem (resp. SSSR). Tom
0/0
26.3.2002 10:23

Václav Xaver Jilemnický

Re: Dekret o odsunu
Doluji si upozornit na skutečnost, že Postupimská dohoda byla uzavřena až 2. srpna 1945, zatím co " divoký " odsun Němců probíhal prakticky hned po skončení války, a to bez žádného právního podkladu. Postupimská dohoda se zmiňuje o odsunu Němců z Polska a Československa v souvislosti se zločiny páchanými RG a dalšími,a to v tom smyslu, že " odsun bude muset být proveden " aby se zabránilo dalším násilnostem ze strany místních obyvatel, ale musí být pozastaven do té doby, než se vytvoří podmínky pro přijetí těchto Němců na území Německa. Proto probíhal až v roce 1946. Kdyby tyto násilnosti, které byly vyvolány Rudými gardami, z kterých se později staly jednotky SNB střežících hranice a ještě později jednotky LM pochodujících v únoru Prahou neděly, Postupimská dohoda by toto doporučení k odsunu vůbec nebsahovala stejně tak, jako by se nezmiňovala o odsunu Němců z Holandska, Francie atd. Vyprovokovaným vyhnáním Němců z nšeho státu si komunisté již tenkrát připravovali půdu k únoru 1948.
0/0
27.3.2002 12:58

honza

historie?
Ptejme se spíše,kdo si Posselta platí.Ne tento růžolící "politik",ale jiní míchají karty.Tenhle požitkář jen vynáší. Zkurvený sudeťáci,zůstaňte si  tam,kde jste.Mně se po vás nestýská.
0/0
25.3.2002 22:05

Jak to vlastně je ?
Na těchto diskuzích mi vadí,že nikdo vlastně neví jak to vlastně s tím odsunem bylo.V mé rodině byli Sudetští Němci. Tchán mého strýce bojoval za Německo u Stalingradu a přesto se po válce rozhodl zůstat a až do své smrti žil nedaleko Sokolova,tak jako mnoho dalších Němců. Mám chalupu v severních Čechách a s překvapením zjišťuji co zde žilo a žije sudetských Němců,kteří do dneška špatně mluví česky. V místním muzeu jsem narazil na vyhlášku o odsunu Němců po válce z města.Z tohoto odsunu měli být vyjmuti všichni Němci kteří zajištovali důležité profese ve sklářství, školství apod. Jak jsem slyšel i od odsunutých Němců samotných,tak nemuseli odcházet ale strach před nenávistí Čechů byl větší než touha zůstat doma./ta pararela se tragicky ukazuje napříkladu Kosova.Kdo viděl páteční dokument "Údolí" na ČT 2,ví o čem mluvím/. A tak by bylo dobře,kdyby se i tyto okolnosti objevily v nějakých novinách,ale tam se bohužel mele stále jedno a to samé.
0/0
25.3.2002 11:48

Jan

Re: Jak to vlastně je ?
Je to tak. Mám kamaráda, který po válce učil v Kamen.Šenově. Říkal totéž, řada Němců mohla zůstat a také zůstala.
0/0
25.3.2002 15:14

posledni emigrant

Uhl, Uhl, Uhl je to jenom......l?
Mili doma ci ve vlasti, ted uz vime ,ze neni vlast domov a domov vlasti.rekl to jakysi Posselt, bracha pana Vomacky, co umrel loni na rakovinu oci, protoze musel cist dopisy sveho stryce Posselta, ktery po Vomackovi chtel nejake dve kozy, ktere Vomacka prodal Benesum, aby Edvard mel cerstve mleko. Nastesti si nestacil Vomacka oci vyplakat .Zemrel driv, nez jeho vztek a smutek nad Posseltem. Co vime ale jiste , ze tzv.Cetka povazuje za vhodne, aktualni a svetoborne usty pana Posselta nam sdelit, ze nekdo musi zmenit nejaky postoj k necemu, protoze nekdo se domniva si myslet, ze domov neni vlast a vlast nemusi byt domov.Na to Cetka s Mlöadou frontou skocily jako slepice po flusu, pise nam tak i Marie Haisova v jednom ze svych starsich prispevku na toto tema.Ach mili doma, ci ve vlasti, bojkotujte Cetku i Mladou frontu, pokud budou psat o Posseltech a Uhlech. Neni vetsi ostudy pro nas narod, nez kdyz nase media se budou zabyvat hormonalni diagnozou Posseltovych dluznych koz a Uhlovych Uhru.Ze kozy uz oba maji , jste poznali uz i z obrazku.Posselte, Uhle, vcely jsou uz v ule, nedrazdi klacikem, radej se hrab v hovne, .Popichaj Te , poserou Te, Baloun to uvidi, vstane z hrobu, za krk si Vas chyti.Uhle , Posselte do Jihlavy s Cetkou, s tempem mladofrontackym, z Jihlavy vsak pozenem Vas jenom krokem svinskym.Uhle, co Ty si za nador?Hlavy vzhuru, mili Cesi! vas posledni emigrant.(Co takhle mila CTK prispevek nadepsat-CR:Posselt musi zmenit svuj postoj k dekretum.To by nikoho nezajimalo, vidte?)
0/0
24.3.2002 23:42

Pepa

Krádež
Rozbourali  republiku a nyní čechy.Zaprodanci!!! 
0/0
24.3.2002 20:55

abraham

chceme spravedlnost...
...a proto co takhle nechat Němce drhnout ulice zubníma kartáčkama!Jak vůbec můžou ty prasata co způsobili tolik utrpení a bídy po celým světě být takhle nestoudně drzý?V současnosti jeden z nejbohatších národů a pořád mají málo.Oni způsobili naší bídu-to co přišlo potom je důsledek války/myslím bolševismus v čechách/,sami se díky američanům vykrmili jako prasata/Marshallův plán/ a pořád chrochtají,že chtějí něco vrátit.To je vrchol absurdity!!!
0/0
24.3.2002 18:26

Romanczin - Praha

Obličej
Ta fotka v souvislosti s reportáží hovoří za vše.Nenechme se vyprovokovat.
0/0
24.3.2002 18:21

milan

O co tu jde?
Jo jo, když se zdá, že by šlo získat nějaký majetek, tak se argumenty vždycky najdou. Doma jsou za vodou, mají své jisté, nemají co ztratit.  A proč my taky něco nechceme? Proč jsme se vzdali třeba válečných reparací? Dnes bychom s mimi taky mohli alespoň mávat. Což takhle založit "Sdružení za navrácení šumavského Javoru! Stačilo by zneuznat právní kroky rakouských monarchů, byly podle práva EU :-)?. Obávám se, že při hledání spravedlnosti v této zemi bychom se dostali až někam k Bílé hoře.  A jak odpovídá právu EU, které je mimochodem jen sumou národních práv, vše počínaje nocí dlouhých nožů,  Mnichovskou dohodou (která má dodnes vztah k části německého právního řádu, ačkoliv byla anulována), vyhnáním Čechů z pohraničí (kdože to byl první?) po jeho zabrání a konče celosvětovou tragédií o padesáti milionech mrtvých a zdevastovanou Evropou.  Když pomineme výsledky Jaltské a Postupimské konference, proč nějaké noviny nebo historici objektivně a souhrnně nenapíšou jak Beneš k vydání těch dekretů dospíval, jaká jednání a jaká situace, atmosféra doby tomu předcházela? Proč někdo taky nenapíše, že sudetští Němci ani po válce nehodlali být loajální k Československu a chtěli být přičleněni k Německu i s územím, na němž žili. A nenásledovalo by po válce při vyřizování účtů něco, co jsme viděli v devadesátých letech v Bosně, kde střílel soused po sousedovi? Zahynulo by při tom víc Němců, než přu odsunu?  Na druhou stranu je fakt, že byli lidi, kteří sotva přišli z koncentráku, tak šli do odsunu. Těch je mi líto! Ale, kolik takových bylo? Pár. A individoální právo bylo v té době, kdy se vraždilo v miliónech asi nerealizovatelné. Bemerang se vrátil tam, odkud vzešel. Prostě, prohráli válku! Se vším všudy! Když už tu probíráte souvislost s pozdějším komunismem. Já bych si za údobí komunismu dovolil poděkovat také právě Němcům. Nebýt války a toho všeho okolo, sotva by někdo rozdělil Evropu na zóny vlivu vítězných mocností a umožnil tím zaplavit půl Evropy touhle zhoubou. Nakonec, i Lenina do Ruska exportovali Němci, aby ho zevnitř rozložil.  Jak je vidět, když se umně vytrhne nějaká polopravda a  šikovně se to zabalí, tak se s tím člověk i leckam prořve, jak předvádí pan Posselt a jeho manšaft.  Tomu, že se po víc, jak padesáti letech  snaží sudetští němci zvrátit výsledky války se ani nedivím. Nikdy se s tím nesmířili. A oni jsou takoví, snaží se urvat, co se kde dá. Nakonec, z toho vzešly dvě světové války. Podle potřeby se mění jen rétorika, proklamce a důvody. Co se mě nelíbí mnohem víc je, jak si tu jejich "pravdu" sami cpeme na titulní stránky novin a do televize. Myslím, že tu nacházejí pro sebe mnohem větší publicitu, než v samotném Německu. A jak známo, stokrát opakovaná polopravda se stává pravdou. Nechápu, proč jsme si neotevírání záležitosti odsunu a poválečného uspořádání nevyřešili v době sjednocování Německa tak, jako Poláci. To je tragická chyba naší diplomacie a vlády z počátku devadesátých let. Však také po Polácích dneska nikdo nechce, aby něco rušili. Dále nevím proč se v tom znovu pitváme, když byla podepsána Česko-Německé deklarace a tento problém ponechám historikům. Neumím si představit, že jakýkoliv jiný evropský národ by si nechal podsouvat úvahy, jestli takto dalekosáhlé a dnes vyhaslé právní akty, jako jsou Benešovy dekrety vycházející z Postupimské konference rušit nebo ne. Němcům zdaleka nejde o morální napravení křivd. Ty už po šedesáti letech zdaleka nikdo seriózně a objektivně nedohledá. Jejich salámové metody jsou dostatečně známy. Proč by jinak chtěli rušit, co je již dnes vyhaslé? Jen stát dementů by připustil potenciální zpochybnění majetkových práv na třetině svého území, ke kterým by zrušení Benešových dekretů zákonitě vedlo. Nekonečné množství soudních sporů s lidmi, kteří tento majetek legálně koupili a z toho plynoucí všeobecnou ekonomickou i sociální destabilizaci. To je cesta na Balkán, nikoliv do Evropy. Co si sami nedáme, to nám nikdo nevezme! Dneska už je jiné století. Nezbývá, než si navzájem odpustit, co bylo (žijeme v křeťanském kulturním prostoru, tak by nám to slovo mělo něco říkat.....) a snažit se vybudovat silnou Evropu, ať nás jednou neohrožuje třeba Rusko nebo Čína. Milan
0/0
24.3.2002 14:00

zv

Re: O co tu jde?
Sudetsti spoluobcane meli nemalou zasluhu na rozvoj prvni republiky. Chyba, ktera se stala pred valkou, behem valky, a konecne i po valce, neprinesla a neprinasi nic dobreho. Jedna spatna vec ke druhe vsak nemoze delat dobrotu. Ja osobne s Dr. Benesem nikdy souhlasil a nemohu s nim souhlasit ani dnes. Uz z toho duvodu, ze vsechny hodil do jednoho pytle. Ale pan Posselt prichazi s uplne jinym postojem, ktery si opravnene zaslouzi pozornost. Nechme minulosti a soustredme se na budoucnost. Pan Posselt reprezentuje mladsi generaci, ktera neprichazi s pozadavky skodici republice. Jsem presvedcen, ze tento muz si zaslouzi pozornost z ceske strany. To, co rika, je pravda. Minulost by nemela byt prekazkou - nastal konecne cas, aby obe strany nachazely vic porozumneni. Je na case.
0/0
24.3.2002 21:52

David

Re: Re: O co tu jde?
Tohle rikas Ty :"Ale pan Posselt prichazi s uplne jinym postojem, ktery si opravnene zaslouzi pozornost. Nechme minulosti a soustredme se na budoucnost. Pan Posselt reprezentuje mladsi generaci, ktera neprichazi s pozadavky skodici republice. " A tohle on: "Majetkové odškodnění sudetských Němců by mělo být předmětem dalších rozhovorů. "Konfiskace majetku byla podle mínění všech německých vlád, i té současné, proti lidským právům, a proto je třeba problém řešit," dodal Posselt."
Co je na tom tak nove a neskodne? Jestli prichazi nova generace, tak at prestane stekat, uvedomi si jaky skody jejich rodice napachali, je rada, ze nemusela na sve kuzi trpet komunismus a spokoji se s tim, co jim jejich vytouzena, jazykove blizsi pravlast dala. Ne, pan Posselt ma uplne stary motiv. Majetek a moc skrze program rozdmychavani starejch bolesti jez je on sam pres sve predky spoluvinikem. To bych videl jako prinos k porozumeni. Omluvit se a zapomenout, jako musime my Cesi.
0/0
24.3.2002 22:34

Cech

Re: Re: Re: O co tu jde?
Ze Cesi kradli pul stoleti je sice pekne , ale nekdy je tomuto stylu souziti konec a melo by se vse vratit ( sudety, fabriky, pole, domy, zahradky ). Vzdyd se nekradlo jen do roku 1948, kradlo se stale. Krade se jeste ted ale, to je uz jina pisnicka. Co se nakradlo do roku 1989 se MUSI vratit, jinac nikdy nebude klid v korune ceske ani okolo.
0/0
24.3.2002 23:54

KC-27

Re: Re: Re: Re: O co tu jde?
Kdyby se mělo vrátit vše co se ukradlo asi bychom se vrátili  k Bílé hoře a možná, že až do doby kamenné - taková je historie člověka.
0/0
25.3.2002 6:43

KC

Re: Re: O co tu jde?
0/0
25.3.2002 6:32

KC-27

Re: Re: O co tu jde?
...jo,jo  o peníze tu jde až na prvním místě.
0/0
25.3.2002 6:52

milan

Dejte si plze
Jo jo, když se zdá, že by šlo získat nějaký majetek, tak se argumenty vždycky najdou. Doma jsou za vodou, mají své jisté, nemají co ztratit.  A proč my taky něco nechceme? Proč jsme se vzdali třeba válečných reparací? Dnes bychom s mimi taky mohli alespoň mávat. Což takhle založit "Sdružení za navrácení šumavského Javoru! Stačilo by zneuznat právní kroky rakouských monarchů, byly podle práva EU :-)?. Obávám se, že při hledání spravedlnosti v této zemi bychom se dostali až někam k Bílé hoře.  A jak odpovídá právu EU, které je mimochodem jen sumou národních práv, vše počínaje nocí dlouhých nožů,  Mnichovskou dohodou (která má dodnes vztah k části německého právního řádu, ačkoliv byla anulována), vyhnáním Čechů z pohraničí (kdože to byl první?) po jeho zabrání a konče celosvětovou tragédií o padesáti milionech mrtvých a zdevastovanou Evropou.  Když pomineme výsledky Jaltské a Postupimské konference, proč nějaké noviny nebo historici objektivně a souhrnně nenapíšou jak Beneš k vydání těch dekretů dospíval, jaká jednání a jaká situace, atmosféra doby tomu předcházela? Proč někdo taky nenapíše, že sudetští Němci ani po válce nehodlali být loajální k Československu a chtěli být přičleněni k Německu i s územím, na němž žili. A nenásledovalo by po válce při vyřizování účtů něco, co jsme viděli v devadesátých letech v Bosně, kde střílel soused po sousedovi? Zahynulo by při tom víc Němců, než přu odsunu?  Na druhou stranu je fakt, že byli lidi, kteří sotva přišli z koncentráku, tak šli do odsunu. Těch je mi líto! Ale, kolik takových bylo? Pár. A individoální právo bylo v té době, kdy se vraždilo v miliónech asi nerealizovatelné. Bemerang se vrátil tam, odkud vzešel. Prostě, prohráli válku! Se vším všudy! Když už tu probíráte souvislost s pozdějším komunismem. Já bych si za údobí komunismu dovolil poděkovat také právě Němcům. Nebýt války a toho všeho okolo, sotva by někdo rozdělil Evropu na zóny vlivu vítězných mocností a umožnil tím zaplavit půl Evropy touhle zhoubou. Nakonec, i Lenina do Ruska exportovali Němci, aby ho zevnitř rozložil.  Jak je vidět, když se umně vytrhne nějaká polopravda a  šikovně se to zabalí, tak se s tím člověk i leckam prořve, jak předvádí pan Posselt a jeho manšaft.  Tomu, že se po víc, jak padesáti letech  snaží sudetští němci zvrátit výsledky války se ani nedivím. Nikdy se s tím nesmířili. A oni jsou takoví, snaží se urvat, co se kde dá. Nakonec, z toho vzešly dvě světové války. Podle potřeby se mění jen rétorika, proklamce a důvody. Co se mě nelíbí mnohem víc je, jak si tu jejich "pravdu" sami cpeme na titulní stránky novin a do televize. Myslím, že tu nacházejí pro sebe mnohem větší publicitu, než v samotném Německu. A jak známo, stokrát opakovaná polopravda se stává pravdou. Nechápu, proč jsme si neotevírání záležitosti odsunu a poválečného uspořádání nevyřešili v době sjednocování Německa tak, jako Poláci. To je tragická chyba naší diplomacie a vlády z počátku devadesátých let. Však také po Polácích dneska nikdo nechce, aby něco rušili. Dále nevím proč se v tom znovu pitváme, když byla podepsána Česko-Německé deklarace a tento problém ponechám historikům. Neumím si představit, že jakýkoliv jiný evropský národ by si nechal podsouvat úvahy, jestli takto dalekosáhlé a dnes vyhaslé právní akty, jako jsou Benešovy dekrety vycházející z Postupimské konference rušit nebo ne. Němcům zdaleka nejde o morální napravení křivd. Ty už po šedesáti letech zdaleka nikdo seriózně a objektivně nedohledá. Jejich salámové metody jsou dostatečně známy. Proč by jinak chtěli rušit, co je již dnes vyhaslé? Jen stát dementů by připustil potenciální zpochybnění majetkových práv na třetině svého území, ke kterým by zrušení Benešových dekretů zákonitě vedlo. Nekonečné množství soudních sporů s lidmi, kteří tento majetek legálně koupili a z toho plynoucí všeobecnou ekonomickou i sociální destabilizaci. To je cesta na Balkán, nikoliv do Evropy. Co si sami nedáme, to nám nikdo nevezme! Dneska už je jiné století. Nezbývá, než si navzájem odpustit, co bylo (žijeme v křeťanském kulturním prostoru, tak by nám to slovo mělo něco říkat.....) a snažit se vybudovat silnou Evropu, ať nás jednou nepřeválcuje třeba Rusko nebo Čína. Milan
0/0
24.3.2002 13:43

:-|

A jeste neco...
V Nemecku je obecne Bavorsko povazovano ze komedianty, ze kterych si radi lide delaji legraci. Frustrovany clovek ma pak zakonite chut si svou zlobu vylevat na jinych.
0/0
24.3.2002 13:31

upir

Re: A jeste neco...
Ano, co tem ostatnim zustava, musi si z Bavoraku delat legraci. Nic jineho nemaji proti nejuspesnejsimu spolkovemu statu Nemecka. Slogan " computer und lederhose " vitezi na na vsech liniich Za tim vysmechem je jen zavist.
0/0
24.3.2002 13:59

:-|

Hlavne zustat slusni...
...a stat si za svym. Neni treba propadat zbytecnym emocim co se tyce sudetskych nemcu. Naopak, musime je chapat a trpelive jim vysvetlovat, ze to co chteji proste nejde a ze to nedostanou. Treba to pochopi uz jejich pristi generace, kdyz se to nepovedlo teto.
0/0
24.3.2002 13:27

Petr

Nacisti
Chce se mi zvracet, když potkávám v Praze partičky německých důchodců s foťákama dychtící poznávat krásy naší matičky měst. Někteří z nich si Prahu určitě pěkně prohlédli za války a dokonce si třeba zastříleli v Kobylisích na střelnici. Někteří se podívali i dál - třeba taková Francie, Norsko, Benelux, Jugoslávie, Rusko ... Inu, není nad to zatlačit slzu v oku a zavzpomínat na staré dobré časy - na bílé podkolenky, na prostná s fuhrerem, cestování po celé Evropě, na letecké výlety nad Londýn, na ty pocity nadčlověka při pochodu Prahou, na vlakové zájezdy s podlidmi do Polska ... Ti mladší zavzpomínají na své kamarády z Hitlerjugend, na plnění bobříků odvahy s panzerfaustem v ruce v ulicích Berlína na jaře 1945, vzpomenou na svého dědečka Volkssturmana, jak jim vysvětloval, kam je nutno střílet ty opice z východu, aby co nejdříve natáhly brka. Vzpomenou na svého kamaráda Kohna z první třídy, který pak najednou přestal být jejich kamarádem, vzpomenou na svou maminku, jak je před Kohnem a ostatními žlutohvězdnatými dětmi varovala. Krásné rozjímání germánských senilů jenom kalí vzpomínky na překažený piknik u Stalingradu a u Kurska, na překažené koupání na normandských plážích, na nekvalitní lyžování v Ardenách, na drážďanské noční flambování a na vlajku těch opic z východu vlající na střeše říšského sněmu. Dědečku, dědečku, přoč já jsem tě více neposlouchal ? Nicméně němečtí důchodci se teď procházejí po Praze a jsou si vědomi několika skutečností - Německo je nejbohatším státem Evropy, nejvyspělejším státem Evropy, všude na východě se lidi můžou po jejich penězích utlouct. V konečném důsledku totiž válku vyhrálo Německo, vítězné mocnosti ho zbavily národního socialismu, ekonomicky postavily na nohy, ale bohužel přivedly do poloviny Evropy dalšího strašáka - komunismus. Německo bylo diktatury zbaveno a k nám byla diktatura za vydatného pomáhání domácího bolševického póvlu dopravena. Ale přeci jenom jeden problém má v Praze germánský senil. Lituje, že tenkrát v květnu 1945 střílel z tanku na staroměstskou radnici, házel bomby na Karolinum. Kdybych já se, blbec, netrefil, to by teď byly fotečky !!!
0/0
24.3.2002 13:11

nazvoslovi

Re: Nacisti
Pane, pletete si slovo vojak a slovo civilista.
0/0
24.3.2002 13:16

Petr

Re: Re: Nacisti
1) Bývalí vojáci mohou být nyní důchodci. 2) Volkssturm = ozbrojení civilsté. 3) Hitlerjugend = na sklonku války ozbrojené děti.
0/0
24.3.2002 13:24

nazvoslovi

Re: Re: Re: Nacisti
A co vam rika Lidova milice ? A co vam rikaji padesata leta ? A co vam rika "novy socialisticky clovek"? A co vam rika vyjezdni dolozka?
0/0
24.3.2002 13:28

Petr

Re: Re: Re: Re: Nacisti
Když si přečtete konec mého příspěvku, tak si odvodíte, co si o těch věcech myslím. Já jsem socialismus nebudoval (nemám na to věk), ale pokud vím, tak ČEŠTÍ komunisté přece jenom nestříleli hromadně lidi třeba v Paříži, neplynovali nikoho v Polsku a vůbec nezpustošili půlku Evropy. To ale nic nemění na věci, že to je póvl.
0/0
24.3.2002 13:34

Jan

Re: Re: Nacisti
Pane, dnešní úctyhodný starý německý důchodce - civilista mohl být a pravděpodobně byl příslušníkem wehrmachtu a vůbec ne  nepravděpodobně i nacistou. Udělejte si v názvosloví pořádek.
0/0
25.3.2002 8:14

Petr

Re: Re: Re: Nacisti
Příšlušníkem wehrmachtu být mohl, mohl být také příslušníkem Waffen SS, mohl být civilistou a zároveň členem NSDAP, mohl být členem Gestapa, nebo to mohl být civilista dodávající Gestapu cenné informace ..., ale také mohl být židem zavřeným v koncetračním táboře. Kdybyste si pořádně přečetl můj příspěvek, viděl byste tam jedno kouzelné slůvko : "někteří". Já mám v názvosloví jasno. A jinak - role wehrmachtu nebyla zase tak růžová, jak se dosud psalo. Speciálně bych doporučoval zaměřit se na východní tažení (Rusko a spol.).
0/0
25.3.2002 15:00

Jan

Re: Re: Re: Re: Nacisti
Petře, trochu méně roztržitosti, já reagoval nikoliv na tvůj příspěvek (a z textu to snad i plyne), ale na příspěvek jakéhosi "nazvoslovi".
0/0
25.3.2002 15:20

Petr

Re: Re: Re: Re: Re: Nacisti
Sorry, sorry, jak je tady víc reakcí, tak se v tom špatně rozeznává, která je k čemu. Ale z textu to fakt poznat je. Jsem opravdu roztržita roztržitý, ještě jednou se omlouvám.
0/0
25.3.2002 17:10

klaun

...
AT ZIJOU DEKRETY PREZIDENTA BENESE!!!!
0/0
24.3.2002 12:24

Jarda (Praha)

Jděte se vycpat, pane Posselte
Od konce války uplynulo téměř 57 let. Skončila tak, jak skončila. Neustálé pokusy o revizi jejích výsledků jsou trapné a únavné. Je to podobné, jako kdybychom požadovali po Švédsku, aby nám vrátilo uloupené Rudolfínské sbírky soch a obrazů z třicetileté války nebo žádali za tuto loupež omluvu. Jak jsem již napsal: jděte se vycpat a požádejte aby vás vystavili v muzeu kuriozit. Nebo se snad mají Češi omluvit za rozpoutání druhé světové války? Skoro to tak začíná vypadat.
0/0
24.3.2002 11:31

neceskej Cech

Re: Jděte se vycpat, pane Posselte
Ta revize 2. svetove jiz davno probehla, jen to mnoho lidi a take nas Jarda z Prahy nezaregistroval. Rusko v troskach , Cesko vykradene a rozprodane. O tech ostatnich nemluvim. Politicka destabilita se nemuze zanaset do EU a doufat , "ze se to srovna". Az se Cesi seznami dopodrobna s dejinami 20. stoleti , ne ty Nejedlovske, a hlavne ty vlastni, pak zacne cas pochopeni vlastni ulohy v toku dejin.
0/0
24.3.2002 12:10

Jan

Není načase?
Za bolševika se děly věci, ale co se děje teď? V Terezíně se točí porno, na Hradě jsou znásilňováni příslušníci Hradní stráže, jakýsi mladý dobře živený Sudeťák s knírkem pod nosem nám 57 let po prohrané válce diktuje znění zákonů a jeden nejmenovaný pacient  se Sudeťákům na potkání omlouvá. Ti, kteří za tuhle zemi položili životy, když si Havlova rodina blahobytně žila v Praze, se musejí v hrobě obracet. Není načase už tomu všemu říci nahlas a dost?
0/0
24.3.2002 10:42

falko

nehoráznost!
Nějaký Posselt, nám suverénnímu státu, České republice,
NEBUDE ŘÍKAT CO MUSÍME!Své bláboly ať si plácá na sjezdech landsmanšaftu!
0/0
24.3.2002 10:27

josef

500000
(Příspěvek zrušen)
0/0
24.3.2002 8:11

0/0
23.3.2002 23:34

neceskej Cech

hodina pravdy
Ted prichazi hodina pravdy ktera mohla byt mene bolestna a mohla uz byt davno za nami, kdyby Cesi se o tento bod v jejich dejinach jen trochu zabyvali. Ale ci vidime ? Hulvatsvi, vysmech , vyhrozovani . Jen ne do neneceho , co je neprijemne. A pri tom to nebylo zapotrebi. Neodsunuti Nemci by pri svem pocitu viny se snazili neco odcinit a nebyl by prisel do Cech bolsevizmus. Vy v Cechach jste nejvetsiho nepritele bolsevizmu vyhnali a to bylo gesto , ze se skasiruje cela CSR za pomoci 5. kolony , pozor, 5. kolony, ORTODOXNICH BOLSEVIKU .Az na malou mensinu se nikdo nepostavil na odpor, tak jako dnes nikoho politika nezajima, spis chlast, auticka a dovolena v indickem oceanu. Ted jste v brynde . DO EU Ceska Rep. s Benes. dekrety nesmi !!!!
0/0
23.3.2002 21:13

Petr

Re: hodina pravdy
To je fakt, náckové byli opravdu nepřátelé bolševiků. Však na to taky doplatilo 20 milionů Rusů... Ale to zřejmě prototyp ukázkového kolaboranta jako ty nikdy nepochopí. A když už mluvíme o chlastu a autíčkách - tys asi nezdrhnul do nějakého socákova, nebo se snad pletu? To by mě třeba zajímalo, proč všichni emigranti, co kecají o autíčkách a dovolených, nežijí třeba v Turecku. Ono asi o ty autíčka přece jenom asi jde, co?
0/0
23.3.2002 21:48

jouda

Re: hodina pravdy
Česky už nic nikam nepiš, ty "Čechu", nedá se to číst. Člověk se pak musí za Tebe stydět.
0/0
23.3.2002 22:50

neceskej Cech

Re: Re: hodina pravdy
In Ordnung , bis zum nächsten Beitrag wird Du bereits deutsch beherrschen müssen. Oder in welcher Sprache hätte der Herr das gerne ?
0/0
24.3.2002 18:43

australena

Re: hodina pravdy
Je to sice jen hypoteticka otazka, ale mne se nezda teorie podle niz " Neodsunuti Nemci by pri svem pocitu viny se snazili neco odcinit " nanejvyse nepravdepodobna. Jak tomu rozumim, porazeni Nemci se povetsine necitili za neco vinni, spis byli mohutne nastvani, kam Ada privedl tisiciletou Risi a ze jim to nevyslo.  Zda se mi mnohem pravdepodobnejsi, ze by naopak analyzovali, kde byla chyba a kuli pikle jak to zaridit, aby jim to napriste na tutovku vyslo.  Ja bych jim totiz neverila, ze by se vubec mohli zmenit.  Kdyz v nich bylo v tech 30 / 40 letech tolik nenavisti vuci Cechum, vysvetlete mi, jak by v nich mohla prohra ve valce neco takoveho zmenit?
Je sice mozne, ze by byvali ve volbach hlasovali proti bolsevikum, ale za jakou cenu pro cesky narod? A po tech nedavnych zkusenostech, byli by jim Cesi ochotni verit, ze to Sudetaci najednou mini s Ceskoslovenskem dobrea ze napriste se budou chovat jako radni obcane Ceskoslovenske republiky?
Zapominate na Jaltskou konferenci v lednu 1945.  Tam si spojenci vymapovali povalecne rozdeleni Evropy a bohuzel Ceskoslovensko bylo spolu s Polskem zarazeno pod vychodni, tj sovetskou zonu vlivu.  Rakusaci tomu unikli jen proto, ze byli tak blizkymi spojenci Nemcu, ze v povalecne Evrope museli byt kontrolovani nejen Rusy, ale i dalsimi.  Tak si z toho ziskali "neutralitu".  Vysledek Jaltske konference byl celkem predvidatelny.  Rusove museli dostat kus Nemecka pod svou spravu a s tim cast Evropy, kde mohli rozsirit svuj politicky vliv, "odmenou" za sve valecne spojenectvi.  Kdyz se podivate na mapu, vidite, ze alespon z hlediska spojencu nebylo mozne Evropu jinak rozdelit. Kdyz pomineme Nemecko a Rakousko, vse ostatni na vychod a jihovychod logicky slo pod Sovety. 
"Trochu" jim do toho zasahl blahe pameti Tito, ktery nenechal Jugoslavii v sovetskem bloku, ale on byl komunista jineho razeni, nez nas Klema, ze ano.  Rozdil byl take v tom, ze za valky Tito partyzanstil na Balkane a ziskal si tim dostatecny respekt, vcetne zapadnich spojencu.  Domnivam se, ze nasledkem toho mu pozdeji Zapad pomohl, kdyz doslo k roztrzce se Sovety.  Co ale delal Klema?  Za valky se jen povaloval v Moskve, oziral se a devkaril.  Tim si zadny zapado-spojenecky respekt ziskat nemohl.  Bohuzel, jen cast obyvatelstva podporila Benese a jeho londynskou vladu, takze jsme po valce museli mit vladu koalicni spojenou z obou casti "odboje".  Uprimne receno, nemohu si vubec ani predstavit, ze by Sudetaci byli ochotni jako nejake "odcineni predvalecneho a valecneho zla" presprilis podporovat  Benese proti bolsevikum i kdyby by jim bylo povoleno v republice zustat.
0/0
24.3.2002 3:42

Feyd

Re: hodina pravdy
Copak, hnědá košile už začíná zatuchat ? Rád bys zase někoho naháněl do plynu, co ? Stýská se ti po zábavných malých děvčátkách nižších ras ? Ruku už svrbí nepřirozené pozdravy, ráda by pevně projevila úctu fürerovi, že ? Nedokážeš si představit, že by "české prase" mělo stejná práva jako Ty, nadčlověk ? Za pár let se budeš divit, dokázali jsme vás převálcovat před válkou, dokážeme to i teď. Takové svinstvo, jako jsi Ty, do EU opravdu nepatří.
0/0
24.3.2002 4:37

brada

Re: hodina pravdy
(Příspěvek zrušen)
0/0
24.3.2002 8:53

Caesar

Re: hodina pravdy
Tvurcem odsunu byl i W. Churchill a americky prezident. Chcete snad i je oznacit za bolsevickou 5. kolonu?
0/0
24.3.2002 9:36

gerd

Re: hodina pravdy - ale čí pravdy?
Sudetští Němci by nám pomohli proti komunistům asi tak moc jako to udělali Němci ve východním Německu: 40 let "volili" a budovali komunizmus. -------- A jak by to vypadalo dnes? - Toho řevu, jak byli "pod Čechy" 40 let diksriminovaní a utlačovaní, a že jediné východisko je v sebeurčení (rozuměj odtržení Sudet k Rajchu).--------- Sudetští Němci nikdy nechtěli a nechtějí ani teď žít s Čechy v jednom státě, kde by neměli  postavení Herenvolku- Panského národa, jako za C.K. Monarchie. -------- Současné jejich snahy jsou jen začátkem,  - účelem je dostat jednání o Dekretech do EU - i když ta s tím problémy nemá (na poválečnej brajgl v majetkových vztazích pamatovali už zakladatelé EU a nechali je  v kompetenci jednotlivých států), popřípadě renomovaných mezinárodních institucí -OSN aj. - Takže žádné "Evropské právo" v tomto směru neexistuje. Posselt  o něm ovšem suverénně mluví jako o existující věci (ve skutečnosti jde o  právní řády jednotlivých zemí), a blbí Češi se toho hned chytají: "...ježišmatjá ono to není v souladu s EU, tak to s tím asi budem muset něco udělat...".     
0/0
24.3.2002 9:58

Jakub Glasser

Re: hodina pravdy
Ty tam nesmíš!!! Máš to v hlavě dooooooost pomotaný a kážeš úplný pitomosti!!! Příště víc přemýšlej a méně piš. Do EU JEDINĚ s Benešovými dekrety!!!
0/0
24.3.2002 10:25

falko

Re: hodina pravdy
(Příspěvek zrušen)
0/0
24.3.2002 10:33

Najdete na iDNES.cz