Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Spravedlnost? Jen pro někoho

Bývalého vyšetřovatele komunistické tajné policie Vladimíra Zavadilíka z obávaného oddělení StB v Uherském Hradišti poslal sice soud v únoru bezpodmínečně do vězení, ale jeho bývalí kolegové se smějí. Vypadá to, že spravedlnost postupuje obráceně: ze tří obžalovaných měl soud právě u Zavadilíka největší pochybnosti o jeho vině. Navíc se bývalý vyšetřovatel (jako jediný) svým obětem omluvil.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Klára

Když se nechce, tak to nejde
Souhlasím s tím, že problémem je do značné míry obsazení soudů, nemusí jít zrovna o komunisty na postech soudců, stačí to, že je to generace starší, nepružná až apatická. Škoda, že nové zákony umožňující změnu tohoto žalostného stavu, zvlášť pak čerstvý zákon o soudech a soudcích, přicházejí až nyní. Než se dočkáme nějakého efektu, budou již všichni totalitní hříšníci v pánu.
0/0
21.3.2002 10:14

Věra

Re: Když se nechce, tak to nejde
ALE VĚŘ, ŽE O NIC NEPŘIJDOU. TAM JE TOTIŽ ČEKÁ - SPRAVEDLIVÝ SOUD... BOŽÍ SOUD!!! A VĚŘ, NECHTĚLA BYCH BÝT NA JEJICH MÍSTĚ....
0/0
21.3.2002 12:18

saldo

UH
Vypadá to na to, že estébáčtí gauneři byli jen v Uherském Hradišti. Není to směšné? Není, je velmi smutné, že za celé generace dacanů to teď slíznou (snad) jen tři dědci, kteří zřejmě zdaleka nepatřili k těm nejhorším.
0/0
21.3.2002 10:11

Juras

Re: UH
Je, ale co chceš dělat, když nám ti dacani pořád vládnou (nemyslím konkrétní politickou stranu, ale průřez všemi)
0/0
21.3.2002 14:26

DaKo

VOLBY na ně !!!
... ... ... A proto Vám říkám všem. Nevolte nikoho, kdo byl dosud v parlamentu. Žádná strana se neosvědčila.  Jestli se chceme komunistů na vysokých postech zbavit, musíme se zbavit i neobolševiků dosazených v r.1989 z prognostických ústavů a jejich kámošů a jejich šedých eminencí apod.  Takže žádné ODS,ČSSD,DEU,US,KSČM ... to jsou jenom různě přebarvené a humanizované verze "KSČ".   K volbám lze jít bez potíží, ale volit lze pouze neparlamentní pravicové strany (pozor také na ultrapravici). Že o nich není slyšet ?? Oni nemají miliony na své zviditelňování. To že nemají miliony, neznamená, že jsou horší !!! Politické strany nepodnikají, takže pokud jsou slušné, neměly by mít žádné závratné peníze (jako výše jmenovaní). Z členských příspěvků lze těžko lítat vrtulníky a pronajímat si vlakové soupravy apod.
 
0/0
21.3.2002 9:37

Bubák

Re: VOLBY na ně !!!
Plete tady tak trochu páté přes deváté.
1. V normálním státě nelze soudní moc ovlivnit ve volbách, ta je na politických silách nezávislá nebo by aspoň měla být.
2. Škoda že některé opravdu pravicové strany nejmenujete, ale asi mají opravdu potíže se zviditelněním.
3. Nevím které strany mají ze sponzoringu peníze na létání vrtulníky a na pronájem vlakových souprav. Patrně však myslíte vládu, která ovšem má na podobné věci nárok stejně jako třeba prezident. Také by mně zajímalo kdo platí jeho cesty do Portugalska a na Kanárské ostrovy. (Já vím prezident se nikomu zoddpovídat nemusí.) 
0/0
21.3.2002 10:09

DaKo

Re: Re: VOLBY na ně !!!
Pletu, ale jen trochu - z důvodů maximální stručnosti.
ad.1. - Máte pravdu - v normálním státě.
ad. 2. - Nejmenuju, nějak nechci apriori vyzdvihovat některou z nich. Ale dobře ukecal jste mě. Zvažuju Pravý blok s politickým programem ovlivněným Švýcarskou a Americkou přímou demokracií, zvažuju některé konservativní strany. Myslím že definitivní rozhodnutí si nechám až po zževrubném prostudování jejich programů a získání informací o nich na internetu.
ad.3. - Ano, myslím vládu. Tu jedobarevnou vládu, která zvýšila zadlužení za své volební období na dvojnásobek a pro zviditelnění před volbami např. používá pro svá "jednání" a dopravu za peníze daňových poplatníků pronajaté vlakové soupravy a vrtulníky.
0/0
21.3.2002 11:10

Věra

Re: VOLBY na ně !!!
MÁŠ NAPROSTOU PRAVDU, ALE LIDÉ NEJSOU MOUDŘÍ...
0/0
21.3.2002 12:20

DaKo

Re: Re: VOLBY na ně !!!
Ano, to vím. To je frustrace, které se asi nikdy nezbavím.
Kdo příjde na to, jak se zbavit všech těch kreatur, které jsou tu už 53 let u moci a přibližují nas k temnu horšímu jak tomu po r.1620, zaslouží si NOBELOVU CENU jak nikdo dřív.
0/0
21.3.2002 12:34

lumor

Lumpové
Je opravdu neskutečné, že se české justici nepodařilo za 12 let odsoudit téměř žádné osoby, které se podíleli na praktikach komunistického totalitněgestapáckého režimu. Asi to bude i tím že ÚDZK nemá ze strany současné levicové vlády přílišnou podporu. České soudy jsou do značné míry pořád obsazeny soudci s komunistickou minulosti. No a soud v Hodoníně to je kapitola sama pro sebe. V Hodoníně a okolí se všichni znají, takže při dobrých kontaktech ruka ruku myje a Grebeníček st. i ml. a spol se tomu jen smějí. O to horší musí být pocit osob, kteří za komunismu trpěli a nyní mají při snaze o potrestání komunistických grázlů pocit bezmoci a marnosti.
0/0
21.3.2002 8:56

Věra

Re: Lumpové
ALE TOHLE JE V CELÉM NAŠEM STÁTĚ, NAPROSTO VŠUDE. VŠUDE VIDÍŠ BOLŠEVIKA U MOCI, ROZHLÉDNI SE KOLEM SEBE... JEN SE POTUTELNĚ SMĚJÍ!!! A PROČ BY NE, VŽDYŤ MOC MAJÍ STEJNĚ VE SVÝCH RUKOU - SOUDY, STÁTNÍ SPRÁVU, JUSTICI.. TAK CO NADĚLÁŠ. ONI VÍ, ŽE NIC!!!!
0/0
21.3.2002 12:22

lumor

Lumpové
Je opravdu neskutečné, že se české justici nepodařilo za 12 let odsoudit téměř žádné osoby, které se podíleli na praktikach komunistického totalitněgestapáckého režimu. Asi to bude i tím že ÚDZK nemá ze strany současné levicové vlády přílišnou podporu. České soudy jsou do značné míry pořád obsazeny soudci s komunistickou minulosti. No a soud v Hodoníně to je kapitola sama pro sebe. V Hodoníně a okolí se všichni znají, takže při dobrých kontaktech ruka ruku myje a Grebeníček st. i ml. a spol se tomu jen smějí. O to horší musí být pocit osob, kteří za komunismu trpěli a nyní mají při snaze o potrestání komunistických grázlů pocit bezmoci a marnosti.
0/0
21.3.2002 8:53

Emil

Komunista komunistu neodsoudí
Před pár měsíci byl v Německu odsouzen na doživotí více jak 90let starý bývalý dozorce KT (Muloth?)trpící rakovinou za to, že zabránil výstřelem do vzduchu nějakému vězni ukrást květák a dále za to, že zabránil vězni utéct z transportu, který jej, jak se později ukázalo, dovezl na smrt. Nezní to s porovnáním s našim problémem legračně?
0/0
21.3.2002 8:22

Jan

Re: Komunista komunistu neodsoudí
Slyšet je tě hodně, všechno bys vrátil Sudeťákům a šlechtě, ale místo hlavy máš ten květák. Nebyl to Mulloth, ale Malloth, nebyl to dozorce, ale velitel Terezína, nestřílel do vzduchu, ale toho vězně zastřelil, kromě dalších čtyřech, které utloukl, ale to už soud neuznal. Ve tvém případě je aspoň vidět, odkud fouká vítr. Z koncentráků. Za deset let nám takoví jako ty budou tvrdit, že koncentrační tábory byly rekreační zařízení a jejich velitelé pionýrští vedoucí. Heil Emil.
0/0
21.3.2002 14:57

Emil

Re: Re: Komunista komunistu neodsoudí
Tu rétoriku jsi zřejmě odposlouchal na vašich stranických schůzích pod vedením soudruha Grebeníčka. Ten o komunistických koncentrácích tak skutečně mluví už dnes. A kdybys po vzoru svých komunistických vzorů nepoužíval jen to co se ti hodí do krámu, tak bys zaregistroval, že jsem psal Mallotha s otazníkem. To bys musel ale tu rudou koudel v hlavě, kterou ti tam kamoši nacpali vyměnit za něco hodnotnějšího. Ale to u tebe nehrozí.
0/0
21.3.2002 15:31

Jan

Re: Re: Re: Komunista komunistu neodsoudí
bylo nebylo a jak to vlastně bylo ... a co dalšího Emile dávali na radiu Jerevan?
0/0
21.3.2002 16:04

David

Re: Komunista komunistu neodsoudí
Koukam Jenyku, ze te vsichni milujou...nebo hned prokouknou
0/0
21.3.2002 20:13

Krutas

Spravedlnost
Jo kamo proc si my venku myslime, ze se v Cesku neco zmenilo? Mozna tak za 300 let az dozenou Zimbabwe a jine demokracie
0/0
21.3.2002 7:17

Věra

Re: Spravedlnost
KAMO - ZMENILO, ZMENILO, ALE MYSLI, ZE K HORSIMU PRO OBYCEJNY LIDE.. BOLSEVIK SEDI VSUDE.... A POTUTELNE SE JEN USMIVA...MA TOTIZ VE SVYCH RUKOU MOC!!! A PRITOM HLASA SPROSTE DEMOKRACII....
0/0
21.3.2002 12:23

Miroslav Gotzinger

Vrana vrane oci nevyklove
Co k tomu vice dodat.Diky sametu komunisti zustali i v soudech.Protahuji soudni rizeni,a soudi ve prospech komunistu.Kdyby se zavedlo souzeni bez pritomnosti obzalovaneho(v pripade opakovane nemoci,na pr.),nechali by se prinest i na posteli k soudu.Vzpominam si co udelal Dienstbier,kdyz byl ministrem zahranicnich veci.Potreboval nejaky dokument,zadal to pravnikovi,ktery pred sametem pracoval pro vnitro,ten to napsal, jak byl z drivejska zvykly.Ministr to odmitl a zdelil mu,ze kdyz to neudela tak,aby to vyhovovalo,ze pujde do duchodu.To pomohlo.(Mimochodem,to byla jedina vec,kterou jsem u Dienstbiera ocenil.)Takze resit problemy lze.M.Gotzinger.
0/0
21.3.2002 7:05

Najdete na iDNES.cz