Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Bednář: Za dekrety se nesmíme omlouvat

Otázky pro Miloslava Bednáře se točily kolem vstupu Česka do Evropské unie, Benešových dekretů a blížících se voleb. V tisku byl zahraničněpolitický expert ODS nařčen z poškozování republiky. "Myslím, že je to naopak. Republika nesmí přijmout obranné a omlouvající se postavení," řekl v on-line rozhovoru. Ve střední Evropě podle něho existuje osa zla Vídeň-Mnichov-Budapešť, která chce změnit poválečné uspořádání v Evropě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Henoch

tady se ruší příspěvky!
Když německý vlastník těchto novin ruší příspěvky čtenářů,tak to o něčem vypovídá,co?
0/0
29.6.2002 12:57

Honza

Je to
(Příspěvek zrušen)
0/0
22.3.2002 7:33

realista

Všimli jste si v článku této věty?: "Tento dokument otevřeně připouští i variantu, že Česká republika zůstane mimo EU..." Jaká hanebnost, jaká opovážlivost, připustit možnost nevstoupení do EU! A takhle u nás přemýšlí asi většina národa... Pamatuji komunismus a tabuizování jakékoli alternativy k hlavnímu (komunistickému a prosovětskému) uvažování. A mohu jen opakovat známou větu: "Národ, který se nepoučí z vlastní minulosti, je odsouzen k jejímu opakování." Bůh kéž nás chrání!
0/0
20.3.2002 18:29

EQ

Proč ne?
Euroskeptik Bednář má v podstatě pravdu.Zájem EU o nové členy naráží na ekonomické zájmy členských zemí a kladení nových a nových překážek musí nutně štvát i eurooptimisty.Co se týká "osy zla",asi bych volil opatrnější slova,ale na fak- tu stále rostoucího tlaku to nic nemění.Mám pocit,že Visegrádská čtyřka umírá a že by naše vláda měla hledat spojence na Slovensku a v Polsku.V případě nevýhodného vstupu do EU by nebyla od věci ani např. konfederace CZ-PL-SK. Zárovenˇ se nabízí i spolupráce s Lužickými Srby,která by měla být v zájmu našem i Polska.A spolupráce či dokonce volné přidružení k USA?Proč ne?Být Trojským koněm ve středu Evropy,já bych se toho nebál.Ekonomicky bychom na tom určitě neprodělali a EU by se se svou arogancí vůči kandidátským zemím mohla dát v Bruselu vyfotit.
0/0
20.3.2002 14:00

Konrad Henlein jun

Zeman und Bednár haben Recht (Zeman a Bednár mají pravdu)
Freilich hatten Sie recht, Herr Bednár. Nächstenmale, bitte, deutlicher argumentieren. Weil die Äusserungen Prämiers Zeman, leider, noch ziemlich schwach waren. Über sudetendeutsche Alt- und Neukämpfer gibt es doch auch in deutschen Bibliotheken sowie Archiven genügend Unterlagen. Also weitermachen, und viel Mut. Herzlichen Gruß aus Berlin Konrad Henlein jun
0/0
20.3.2002 13:08

Hudec

Proč si ODS říkají "euroskeptici" - to je velmi mírný eufemismus
Zlo mívá často ve zvyku mávat praporem dobra a ukazovat na zlo kolem. Dle přísloví "Zloděj křičí, chyťte zloděje." Na ODS platí to přísloví mimochodem doslova. Ale i v přeneseném smyslu: Klausova podpora Miloševičovi a Zemanovy+Kavanovy pakty s různými teroristy bohužel hovoří o skutečné ose zla: ČR (Klaus, Zeman), SR (Mečiar), pokračuje dále na východ
0/0
20.3.2002 12:32

Karel 4

Re: Proč si ODS říkají
Pánové, prosil bych konečně prohlédnout rudou mlhu přes kterou se díváte na skutečnosti, a poněkud se zamyslet nad realitou. Kdysi podobní Adolfa a jeho kamarády nazývali velkými mírotvorci. Podivejte se skutečnosti do tváře a nelibujte si ve snech. Přečtěte si www stránky sudeťáků, a domyslete co by bylo, kdyby mohli, jak by chtěli...
0/0
20.3.2002 12:51

Hudec

Re: Re: Proč si ODS říkají
Vidím tam jenom nepochopení, proč Češi a Slováci nechtějí přiznat, že si za poslední půlstoletí zvykli považovat krádež za úplně normální věc - a že by od toho zvyku chtěli upustit. Nejdřív si vzali majetek Židů (s pomocí Němců), potom sudeťáků, dále továrníků a velkostatkářů, později živnostníků - a když už v 70. letech nebylo z čeho brát, tak od svých dětí a vnuků. Viz neustálé zadlužování a přesunování splátek na "za 10 - 20 let".
0/0
20.3.2002 19:54

Jen tak dal

Super
Tomuhle statu muze uz jen opravdu pomoct vyhlaseni valky Bavorsku (a tedy i cele SRN) a Rakousku a nasledna drtiva porazka. Pak se s tema zdejsima bolsevikama opravdu zatoci a mozna se misto kecu zacne i makat.
0/0
20.3.2002 12:30

Dedkoid

Jéééééé . . . . . . .
(Příspěvek zrušen)
0/0
20.3.2002 12:07

msv

Re: Jéééééé . . . . . . .
(Příspěvek zrušen)
0/0
20.3.2002 12:40

Najdete na iDNES.cz