Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Metro může vést z Dejvic do Motola

Odborníci se dlouho přeli, zda má ze stanice Dejvická vést na letiště v Ruzyni rychlodráha nebo metro. Ve hře je i další varianta, která však s letištěm nepočítá. Zatímco podle původních plánů mělo "áčko" vést k ruzyňskému letišti, podle nového projektu by se mělo stočit na Veleslavíně přes Petřiny do Motola, Řep a Zličína, kde by byla konečná stanice společně s trasou B.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Novas

Domů
No já nevím jak ostatní, ale mě by se líbilo, kdyby se trasa metra A stočila někde za Dejvicema a pak by třeba pokračovala Suchdolem (možná i zastávka na ČZU), dál by to šlo pod Vltavou, pod Řípem, dále klidně i do Litoměřic (docela často tam jezdím, tak by se mi to hodilo) a pak konečná "prosím vystupte" by mohla bejt v Lovosicích (tam totiž bydlím). Eště jak dlouho by to tam trvalo, no snad míň než 45 minut, jinak radši budu jezdit autem, i když zase lístek z Dejvic do Lovosic za 8 korun (jsou tam totiž je 3-4 stanice) by docela ušel, neee? Auto je přece jen dražší. Co vy na to jako svazáci?
0/0
29.4.2002 11:25

Robert

Každý na svém...
To mi vážně v době evropské integrace připadá zvláštní, že městská část nemá zájem řešit problém dopravy z regionu přímo sousedícího. Přitom Praha 6 na druhou stranu neustále žehrá na nedostatek parkovacích míst, protože tam parkují řidiči z Kladenska. Proč však neřešit tyto problémy najednou? Možná radní Prahy 6 mají v plánu zavedení parkovacích zón jako v centru; řešení se kterým bude spokojen opět jen úřad: rezidenti zaplatí parkovné, Kladenští budou jezdit dál, jen zabírat místo jinde (nebo si radní vážně myslí, že pokud lidé jezdí do Prahy za prací, lze jim v tom nějak zabránit?). Možná by mohli v Praze 6 vydat zákaz vjezdu vozidel z Kladna :-) to by tak odpovídalo přístupu této radnice.
0/0
18.3.2002 14:01

kamzík

Rychlodráha
Např. v Mnichově slouží nové letiště nejen obyvatelům a návštěvníkům Mnichova a rychlodráha (S-Bahn) tu spojuje letiště a hlavní nádraží.
V našem hlavním městě slouží letiště nejspíš jen návštěvníkům a obyvatelům Prahy. Tak se prodlouží metro až na letiště v Ruzyni, všechna autobusová doprava ze směru západ, severozápad a taky ten současný "Sinkazen" Českých drah od Kladna se přitáhne na tu novou konečnou v Ruzyni a do metra se ve špičce v Dejvicích už lidé ani nedostanou. Trasa stávající železnice se využije z části pro výstavbu nových silnic, aby ty taxíky se spěchajícími cestujícími mohly kudy projet.
Proč nemůže vést západním směrem z centra Prahy podobná dráha, jakou známe ve směru na Kralupy, Kolín, Benešov nebo Beroun? A zvláště proto, že je tu letiště a za ním velké město?
Nebo mělo být velké letiště v Milovicích a spojení s centrem Prahy by nevedlo přes Prahu 6?
0/0
18.3.2002 11:38

PH

Agentura pro uvádění omylů na pravou míru
Jen bych si dovolil podotknout, že metro A se na letiště nikdy neplánovalo. Původní, ještě komunistická varianta byla z Dejvic přes Ořechovku, Břevnov a Vypich na Petřiny. Pokud se týče rychlodráhy, při současné zvýšené urbanizaci území kolem Prahy je třeba počítat i s tím, že z tohoto dopravního prostředku se časem vyvine něco jako regionální metro, které spojí s Prahou nejen Kladno, ale třeba i Benešov, Slaný, Beroun, Kolín či Mladou Boleslav, a převezme funkce příměstské železnice (alternativou jsou další dálnice a auta). Tohle metro nikdy nevyřeší. Pan radní, chce-li být brán vážně, by možná mohl lépe vážit svá slova. Aby uvažoval v delším časovém horizontu než jednoho volebního období si od něho netroufám žádat.
0/0
18.3.2002 10:14

J.Koloc Deventer/Praha

Re: Agentura pro uvádění omylů na pravou míru
Výborně, přesně to je skutečně perpektivní řešení propojením růžernce měst (Ml.Boleslav, Kolín, Benešov, Kladno) s Prahou. Sice my se již nesvezeme, ale po nás snad nepřijde potopa.
0/0
18.3.2002 20:00

tralaláček

METRO
Mě osobně by se líbilo metro na letiště (taxikáři by se z toho po...) a v očích cizinců by ubylo zlodějů. Ve Zličíně už jedno metro mají, tak by mohli dát šanci taky jiným čtvrtím. Doprava na Evropský a směr centrum by se podstatně zlepšila a nebylo by tolik splodin, čímž vyděláme všichni. Do budoucna možná prodloužení na Kladno. Proč tam cpát zase rychlodráhu, když stejně všichni kladeňáci jezdí až do Prahy a byl by tam zbytečný přestup. A kdyby ne, tak se v okolí letiště dá postavit záchytné parkoviště P+R - místa je tam dost.
0/0
18.3.2002 9:19

Marwin

Re: METRO
To je fajn Tralaláku, plně Tě podpořím. Je tu ale jeden problém. Metro vyjde asi tak 6-8x dráž než rychlodráha. Navíc platit by ho muselo město a stát. Tj. možná Tvý vnoučata se svezou. Rychlodráhu potřebuje letiště - i kvůli těm taxikářům - co nejdřív, a HLAVNĚ prachy na ní sežene samo. A lidi z Řep a Červeňáku se taky svezou, nevěřím, že by se ta trať nějak nezačlenila do MHD - jenom cestující pro letiště by ji neuživili....mimochodem znáš Buštěhradskou dráhu aspoň tak dobře jako já??
0/0
18.3.2002 14:24

HC

Metro
Chceme metro smer Ruzyne, ne nesmyslnou rychlodrahu. Z Ruzyne do Kladna at si potom postavi treba Sinkanzen.
0/0
18.3.2002 8:39

Warner

Re: Metro
My ydlime v Praze 6 a chceme rychlodrahu, kdyz uz tam jednou je zeleznice a ne nesmyslne metro. Pod zemi at si potom trea krtkuji za sve penize odpurci rychlodrahy souezne jeste metro ...
0/0
19.3.2002 12:09

blak

Kazdy na svem pisecku !?
Veta "My ovšem chceme řešit problémy naší městské části, a ne Kladna" presne vystihuje situaci - kazdy si hrabe na svem pisecku.  Ne aby se pokusili vyresit vic problemu najednou, ale hrabou jen pro to svoje korytko.  Regionu Kladnu by rychlodraha velmi pomohla.
0/0
18.3.2002 8:30

Dvořák

Re: Kazdy na svem pisecku !?
Ale vždyť to je přece správné Pan Winkler byl zvolen voliči z Prahy 6 a ne z Kladna, je proto tedy logické, že bude hájit zájmy těch prvých, nikoliv kladenských. Nejlepší by byla varianta metra z Dejvické více méně podél Evropské přes Divokou Šárku, sídliště Na Dědině, staré letiště až na nové letiště. Mohlo by pak dojít ke zrušení nebo redukci autobusových linek + silnějšímu omezení tramvajové dopravy na Evropské (např. ve stylu Vinohradské ulice, kde nyní díky metru může jezdit toliko jediná tramvajová linka a nezdá se, že by to byl takový problém).  
 
0/0
18.3.2002 14:09

Nostromo

Re: Re: Kazdy na svem pisecku !?
No ta jediná tramvajová linka na Vinohradské přestane stačit v okamžiku propojení přímo na Václavák. A potíž na Vinohradské i v Praze 6 jsou auta - a to metro nevyřeší (protože cestující z Kladna beztak tím autem pojedou)
0/0
25.3.2002 14:31

Miroslav Grossmann

Re: Re: Kazdy na svem pisecku !?
Máte pocit, že úbytek tramají na Evropské vyřeší špatnou dopravní situaci? Já myslel, že problémem jsou auta... A co se týče pana radního, zájmy svých voličů ať hají, ale nemá právo přitom poškozovat obyvatele jiných míst. Navíc je stejně hájí špatně, když neřeší problém aut z Kladna - ty totiž jezdí přes šestku.
0/0
23.4.2002 15:19

Najdete na iDNES.cz