Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Senát a rakovina

Senát se přidal k mínění sněmovny a omezil reklamu na tabákové výrobky. Navíc na krabičkách cigaret bude už navždy napsáno ono hrozivé: Kouření způsobuje rakovinu. Udělal Senát dobře? Nikoli. Udělal tu nejhorší možnou věc ze všech a měl by se stydět. Buď mají totiž pravdu lidovci, kteří chtěli reklamu zakázat úplně, nebo liberálové, kteří ji chtějí omezovat co nejméně. Umísťovat plakáty tři sta metrů od škol je vrchol pokrytectví.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Jaroslav

Pane Komárku,
srovnávat cigarety s automobily, padáky či boxerskými rukavicemi je demagogie. Jízda automobilem, skákání padákem nebo box nejsou bezpodmínečně nebezpečné činnosti. Nebezpečný může být způsob provádění těchto činností a nedodržování pravidel pro tuto činnost určených (dohodnutých). Kdežto kouření cigaret vždy způsobuje ukládání nebezpečných látek (jedů) do organismu kuřáka a často i osob, které musí v té chvíli pobývat v jeho blízkosti. Navíc vyvolává návyk až závislost, obsahuje látky, které patří mezi drogy. Chápu, že není možné kouření tabáku nějakým administrativním úkonem odstranit, nicméně úplný zákaz reklamy na tyto výrobky (jakož i na jiné tolerované drogy) považuji za naprosto legitimní projev pudu sebezáchovy určitého typu společnosti, k níž chci patřit. Toto téma by jistě bylo možné sáhodlouze rozvíjet v mnoha směrech, ale to už sem asi nepatří.
0/0
21.3.2002 9:53

Martin Nevrla

Ať žije anarchie
Jasně, neomezujme nic, vždyť kdo bude chtít kouřit tak bude stejně. A zrušme i pravidla silničního provozu, vždyť jsou jenom pro těch pár blbečků co je dodržují, ostatní si stejně jezdí jak chtějí. A vůbec už nic v tomhle státě neomezujme žádnými "SOCIALISTYCKÝMI" (evropskými) zákony. Lidské individum přece hravě ve svobodné společnosti bude vědět co a jak. Přežijou jen ti nejsilnější. Zkusme se pohybovat po ose  socialismus - liberalismus - anarchie -fašismus... 
0/0
20.3.2002 11:17

kopřiva

výjimečně souhlasím
na druhou stranu - ať si kuřácí klidně chcípnou, ale ať tím smradem neobtěžují okolí!!!
0/0
18.3.2002 8:23

Petr Kořán

Tabákové peníze
Tabákové peníze opět přesvědčily naše nezávislé poslance o prospěšností kouření.Ať žije rakovina a přijmy našich poslanců.Konečně pan profesor dokázal,že peníze nejsou špinavé.
0/0
17.3.2002 18:42

Najdete na iDNES.cz