Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Chrudim chystá plochy pro psy

Zastupitelé v Chrudimi na konci února schválili vyhlášku o veřejném pořádku, podle které musejí být psi ve městě i v jeho okrajových částí vždy na vodítku, anebo mít košík a plnit povely svého majitele. Velká část lidí nové nařízení ignoruje a tvrdí, že by se pak psi nemohli proběhnout. Radní proto chtějí vytvořit 26 zón, ve kterých by mohli psi volně pobíhat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Petra

Hezké, ale nefunguje
Zrovna včera jsem se dočetla v našem místním zpravodajském plátku zvaném Jižní listy, který nás informuje o dění na naší radnici, že také Ostrava-Jih má vyhlášku a vyhrazené plochy pro psy. Platí od 1.3.2002, ale ještě jsem neviděla pejskaře, který by vedl svého psa na veřejném prostranství na vodítku a vesele nadála znečišťují místní dětské hřiště a travnatou plochu, na kterou si díky psům děti hrát nemohou jít. A místní městská policie buzeruje lidi za kde co, ale na pejskaře, který má pod nosem už asi půl roku nachystán odpadkový koš i se sáčky na psí exkrementy, je zřejmě krátká !!!!! Psy mám ráda, ale některé lidi, kteří je vlastní, bych zavřela až by zčernali. Proč já jako matka dvou dětí musím dávat pozor, aby nešláply do něčeho, co tam zanechal pes, který má velmi "ohleduplného" majitele ? Proč si moje děti nemohou jít hrát na trávu ?
0/0
26.3.2002 9:41

Gaston

Re: Hezké, ale nefunguje
U vás je dovoleno šlapat po městské zeleni?
0/0
27.3.2002 10:25

Ferda

Někteří pejskaři jsou arogantní hovada
Vymezení ploch a vyhláška je pouze první krok. Druhý krok musí být tvrdý postih těch , kteří budou vyhlášku ignorovat. Tak 10000 pokuty, jinak to nebude fungovat. Možná se to neobejde ani bez zastřelených psů - nekteří pejskaři jsou pěkná hovada.
0/0
15.3.2002 10:13

Ferduv stin

Re: Někteří pejskaři jsou arogantní hovada
A nad nimi vysoko precniva mily, hodny, prijemny, laskavy, lidsky hrejivy a uctivy pan Ferda.
0/0
15.3.2002 23:59

Taz

Re: Někteří pejskaři jsou arogantní hovada
Po zeleném trávníku pobíhá klaun Ferda a rozdává holčičkám karamelky....
0/0
25.3.2002 23:27

Najdete na iDNES.cz