Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Chytili Šrejbra

Bývalý tenista a úspěšný privatizátor Šrejber byl zatčen v nemocnici. Bude muset do vězení. Podobně naložila už dřív naše spravedlnost s exšéfem Sparty Machem. Soud rozhodl, následuje spektakulární výkon práva. Milionář svlečen do tepláků.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

zdeno

Proč tolik povyku...
Došlo pouze k převozu nemocného do jiného zdravotnického zařízení pod dozorem a se souhlasem jiného lékaře.....jediné, na co si snad může pan Šrejber stěžovat, to je výkon jeho advokáta....
0/0
17.3.2002 13:38

pepa

dobre coz mate tu jeste neco k pobaveni
0/0
16.3.2002 1:39

Hák Vladimír

Je to vlastně v pořádku.
Je to vlastně v pořádku.Jeden politik se zastal jednoho chudinky kterého vlečou do basy přímo z nemocnice.Stala se křivda tak se musí pomoci.Je to skoro jak za komunistů říká pan Klaus.Já říkám,že právě Vaše jednání pane předsedo je víc totalitní než postup policie.Je to však dobrá zpráva pro Vaše příští nové sponzory a přátele, vy je přeci nedáte,že ať se děje co se dějě.Je mi Vás pane Klausi i té vaší strany líto. Hák Vladimír Dvůr Králové nad Labem
0/0
15.3.2002 21:50

Zuzka Hulešová

Zvykejme si respektovat zákony a nařízení
Proč tolik údivu dokonce i vrcholného představitele moci zákonodárné nad tím, že stát se konečně alespoň trochu snaží, aby dodržování zákonů, rozhodnutí soudů, prostě pravidel hry bylo nekompromisně vyžadováno ? Že to je zatím velmi nesmělé, že to mělo být samozřejmě vymáháno již dávno, že by se mělo měřit všem podle stejného metru, je věc druhá . Mohli jsme mít ušetřeny miliardy, které leckde chybí. Nebo považujeme za normální i třeba takové "prkotiny", jako je parkování na chodníku, telefonování za jízdy s mobilem v ruce atd.? Tam to totiž začíná !
0/0
15.3.2002 15:29

Ales Majolka

Vy tomu rozumíte
Tak to je vrchol, Klauz chce jména, asi toho nehodného soudce zastřelí že!  Co takhle kdyby jste se vážený pane přestal vyjadřovat k věcem o kterých nic nevíte a začal se pořádně starat o nezávislost plátku, ve kterém své bludy publikujete ? Ps: kdyby jste něco věděl o tom co je skutečnost, tak tak hloupě neplácáte.  Do věznice jsou běžně převáženi i zločinci v daleko horším stavu než pan Šrejber a mimo to Šrejber bude zase v nemocnici, jenom ve vězeňské.  Jo je hold nařadě aby si i lidé jako Šrejber a Klauz či Pilip uvědomili, že  soudní rozhodnutí je potřeba splnit a že si nelze dělat ze soudních rozhodnutí srandu jak si to mnozí soudruzi z parlamentu díky své imunitě myslí!
0/0
15.3.2002 14:58

Jan

Zkuste aspoň jednou respektovat rozhodnutí soudu vážený!
Vážený pane autore:
To že má nastoupit pan Šrejber do věznice k výkonu trestu věděl, je otázka proč si domluvil operaci zroovna na dobu, kdy do věznice měl nastoupit.  Pokud Vám výkon práva připadá divadelní, tak je to tím, že jste sám divadelník, který koná to co mu jeho principál přikáže.  Pan Šrejber je zločinec, to je jasná věc, má to potvrzeno rozsudkem.  Do kdy se budou u nás politici a servilnější novináři opírat do justice a zasahovat do jejich pravomocí pokud se jedná o jejich známé ? Proč jste takto nekřičel když chytali Kájínka! A proč se ho nezastal Klauz, patrně proto, že Kájínek mu nezaslal na účet 8 milionů Kč. 
0/0
15.3.2002 14:52

Anonym

hyenismus
Nechutné vyjádření p.Marvanové v telev.zprávách/doufám, že se bude takto vyjadřovat, až bude prezident dávat milost vrahům a podvodníkům-Chadimová, která je tak nemocná, že kouří jednu za druhou, až budou dále probíhat soudní frašky s komunistickými pohlaváry, kteří se ohánějí zdrav.vysvědčeními./.To, že p.předseda Klaus vystoupil proti způsobu, jakým bylo toto odvlečení ve večerních hodinách po operaci provedeno, je jeho velká osobní statečnost, protože dobře ví, že okamžitě bude následovat další mediální štvanice/ta probíhá neustále- p.Komárek proti němu útočí v každém svém článku/.Bylo by dobré, aby také někdy psal o povodech p.Rumla/přijímačky/,Grosse/diplomka/,zvlášním sponzoringu jeho ženy, bezpáteřním chování čtyřkoalice aj.
0/0
14.3.2002 23:02

Alois Holek

Re: hyenismus
Vážený, vyjádření Václava Klauze nahony překračuje hranici, za kterou by si slušný politik mohl dovolit jít.  Uvědomte si, že převoz Šrejbera do vězení nařídil soud.  Chce snad Klauz zasahovat do pravomocí nezávislého soudu ? (bohužel ani moc nepochybuji o tom, že do nich skutečně zasahovat chce).  Pkud za to sklidí mediální kritiku, bude to jen dobře, jinak bych už totiž dávno přestal věřit v to, že se tu po revoluci z roku 1989 vůbec něco změnilo.
0/0
15.3.2002 15:42

Hák Vladimír

Re: hyenismus
Co je na tom statečného,když politik který má funkci a imunitu kecá do práce policie.Díky opozičním smlouvě mu nic nehrozí tak co je to za hrdinství.
0/0
18.3.2002 19:46

Chobola Tomáš

Je Šrejber skutečně zločinec?
Vážený pane Komárek,
Dovolím si stručně reagovat na Vaši glosu. Nejprve, M.Šrejber se nedopustil tr.činu podvodu podle §250 trz, avšak byl odsouzen pro tr.čin zneužívání informací v obch.styku.
Navíc, prohlédnete-li si kompletní odůvodnění rozsudku, shledáte, že obrana odsouzeného nespočívá na argumentech bežnosti sporného počínání v dané době a za daných okolností, nýbrž v argumentech výlučně právně ekonomické povahy.
Další obrana Šrejbera, spočívající v připravované ústavní stížnosti, pak vaužívá především argumentů lidskoprávních, zejména potom těch vyplývajících z práva na spravedlivý proces.
Tak je zejména odvolacímu soudu vytýkáno to, že připustil nerovnost právního postavení znalce povolaného st.zástupcem a osmi znalců strany obhajoby.  Také je soudu vyčítáno zejmnéna to, že v odůvodnění nijak nevysvětlil naplnění skutkové podstaty tr.činu zneužívání informací a dále že nade vší pochybnost nedokázal zavinění odsouzeného.
Pane Komárek, jste pravděpodobně kvalitní a zkušený komentátor, avšak jsem názoru, že snaha o výstižné a stručné glosování takto složité situace musí mít při trochu bystřejším pohledu na věc nutně negativní efekt.
Jinými slovy, přílišné zjednodušení a generalizování v dané věci není na místě a nepřispívá rozvoji právního vědomí občanů
s pozdravem
Chobola Tomáš
 
0/0
14.3.2002 22:00

majer

Re: Je Šrejber skutečně zločinec?
Mylý Tomáši,
jak se zdá nejsi úplný pitomec a tak se prosím nesnaž klamat lidi.  Určitě uznáš, že rozsudek je již pravomocný a vykonatelný.  Pokud právu rozumíš, tak jistě víš co to znamená.  U pana Šrejbra již neplatí presumpce neviny, neboť byl pravomocně shledán viným.  V tomto případě si tudíž klidně dovolím prohlásit, že je to zločinec!  To že se dopustil zneužití informací v obchodním styku neznamená, že by jeho čin byl pro společnost méně nebezpečný, než kdyby se dopustil podvodu. 
Zdraví
Karel Jilský
0/0
15.3.2002 15:26

Alois Holek

Re: Je Šrejber skutečně zločinec?
Na otázku uvedenou v titulku je jednoduchá odpověď Ano pan Šrejber je skutečně zločine! Má to potvrzeno rozsudkem soudu.  Skutečnost, že je argumentace v ústavní stížnosti založena na lidskoprávních argumentech je logická, neboť jinak by ji ústavní soud odmítl.  To nemusí autor příspěvku uvádět jako argument to ví i student právnické fakulty.  Pokud autor příspěvku hodlá hájit právo,,tak musíte projevit i to, že máte před ním respekt.  To však nečiní, neboť napadá pravomocné  rozhodnutí nezávislého soudu a hrajete si na ochránce práva (jakého ?).  Otázkou je zda spýše namísto hájení práva jako takového nehájí zájmy pana Šrejbra.  Na to má jistě právo, ale jeho cíle a motivace jsou jiné než zájmy společnosti a běžného občana. 
0/0
15.3.2002 15:36

alfabet

V jakých službách funguje policie?
Pane Grossi, uvědomujete si svoji odpovědnost? Nebo kryjete vlastní osobní skandály? Naprosto nejsem příznivcem pana Šrejbra ani ODS, ale to, co policie dnes předvedla, to nás vrací do dob nejhlubší totality! Kde je záruka, že podobné postupy nebudou použity u naprosto nevinných občanů? Příště budou policisté asistovat přímo u operace, aby osobu svého zájmu odvezli ještě v narkóze? (Bylo by to možná jednodušší). Zločiny, zlodějny, vraždy, vydírání - to ponechá policie stranou? Ale zvýšíme občánkům daně, aby tato "demokracie" mohla vzkvétat!
Pane Grossi, pane Koláři, máte-li trochu cti, nemáte jinou možnost, než okamžitě odstoupit. (O panu Jakubíkovi se nezmiňuji, protože jeho IQ zřejmě nedosahuje té úrovně, aby pochopil obsah slova čest).
 
 
0/0
14.3.2002 20:46

Chobola Tomáš

Re: V jakých službách funguje policie?
Kolego,
Jesliže kritizuješ určitý postup a dovoláváš-li se přitom něčí odpovědnosti, měl bys buď uvést, které ustanovení kterého zákona bylo porušeno (dávám ti k uvážení např. trestní řád (141/1961), zákon o výkonu trestu odnětí svobody (169/1999), zákon o vězěňské službě (555/1992) nebo jiný (Ústava, Listina))
Je-li totiž nějaký postup v souladu se zákonem, logicky nemůže dojít ke vzniku odpovědnosti, k němuž by naopak došlo, nebylo-li by takto postupováno
pěkný den
Tomáš
0/0
14.3.2002 22:10

alfabet

Policejní zvůle
0/0
14.3.2002 20:33

Tomáš

svinstvo
To co předvádí svazák Gross a jeho policejní verbeš je k zblití.Jen doufám,že tahle komunistická vláda brzo skončí.
0/0
14.3.2002 19:35

PVC

železný
Chápu pane Komárku, že Vám evidentně Železný či železný pije krev. Ale nemusíte mít strach, česká policie v poslední době měří téměř všem stejně. Stačí si vzpomenout na obstrukce, které policie dělala při minulém zatýkání Železného - víc než půl dne čekání na výslech a podobné estébácké metody. Při takových metodách není divu, že jediní, kterým něco takového od policie nehrozí, jsou bývalí komunističtí pohlaváři a estébaci, ale o tom nepíšete... Už se těším na Váš první článek, ve kterém se neobjeví některé z těchto tří slov: železný, klaus, ods.
0/0
14.3.2002 15:42

Karla

Re: železný
PVC -k poslední větě -  jsi tak neskutečně strašný optimista, že to až bolí.
Jinak souhlasím do puntíku.  Vždyť účel světí prostředky
0/0
15.3.2002 23:26

Najdete na iDNES.cz