Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Zdražení bankovních poplatků

V poslední době se často píše o výhodách platebních karet, internetovém či mobilním bankovnictví a s tím spojené reformě bankovních služeb. Avšak nikde se už nepíše o dopadech těchto změn. Nikde se člověk nedočte o starých lidech, jejichž důchod činí něco málo kolem 5000 Kč.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Marie Metlická, Husova l296, 432 01 Kadaň

Nejen důchodci
Zdražení výběru z bankomatů se nedotýká pouze důchodců. Například rodina (která ani společně nedá dohromady to co má jeden bankovní úředník) a nemá po ruce výběr obchodů kde lze platit kartou (je zajímavé, že si v bankách nevšilmli, že ne všichni obyvatelé České republiky bydlí v Praze, oplývající nepřeberně hzper i supermarkety) to musí prostě vyřešit tak, že si v bance vybere jednorázově celý příjem najednou a pak s ním hospodaří, jak bylo obvyklé již za časů našich prababiček. U nás je obchod s potravinami, kde se dá platit kartou pouze jeden (na cca 13000 obyvatel), ale délka transakce mi připadá nepřiměřená k tomu, abych tak uhradila nákup v hodnotě okolo 100 -2OO Kč. Ale bankovní úředník zřejmě chudne a potřebuje zvýšit příjmy, že?
0/0
15.3.2002 8:58

Bobes

banky
Co máte pořád proti bankám a jejich zdražování. Zdražuje každej, tak proč ne banky. Musí nějak udržet svý vysoký platový průměry, to není jen tak bejt bankéř a nemít těžký prachy. Tim, že zdraží poplatky, jim přeci jenom nějakej ten peníz opět přibude, nebude to asi tak málo, když má teď účet kdejakej votroubek. Takže bankám zdar a dalšímu zdražování zvlášť.
0/0
10.3.2002 21:09

Martin Pospíšil

Obsluha bankomatu není takovým problémem
Myslím si, že pro staršího člověka, který je schopen vybírat peníze na přepážce, není takovým problémem výběr hotovosti z bankomatu. Jediné riziko vidím v možnosti zneužití důvěřivosti starších lidí někým, kdo by se v blízkosti bankomatu pohyboval se špatným úmyslem.
Uvědomme si, že výběr z bankomatu, tím spíše libovolná elektronická forma bankovnictní, je vždy pro banku levnější, než zaměstnávat člověka u přepážky.
0/0
7.3.2002 21:54

Re: Obsluha bankomatu není takovým problémem
s tím nelze než souhlasit, jak s relativní bezproblémovostí bankomatu, tak s tím, že pro banku bude vždy zaměstnanec dražší než "plechová bedna". Ale pokouším se představit, jak by se s platební kartou vyrovnávala moje babička. Je jí 89 let, její technická "zdatnost" zůstala u normální trouby a plotýnkového vařiče a u televize bez dálkového ovládání. S mikrovlnkou nechce mít nic společného, i když jsme jí nabízeli, že jí ji koupíme k narozeninám, na "obyčejném" telefonu si nechá číslo radši vytočit, i když si ho vytočí i sama, když to opravdu musí být, ale mobil jí do ruky prostě nedostanete. Nedovedu si představit, že by si pořizovala kartu, byť jen na výběry. A platit s ní? To už teprve ne ...
0/0
8.3.2002 9:41

Marie Metlická

Re: Obsluha bankomatu není takovým problémem
tajny_Martine, mám dojem, že jsi nepochopil problém - není v  tom, jestli je starší občan schopen obsloužit bankomat. Je v tom, že poplatek za výběr z bankomatu příliš zatíží jeho rozpočet a platit čtrtku chleba a jednu minerálku kartou je dost na pováženou. Většina důchodců, které ve svém okolí znám se pohybují v důchodových příjmech okolo 5500 až 6500 Kč. Za 1+1  zaplatí 3000 a pak už jim toho moc  nezbyde.
0/0
15.3.2002 9:06

Martin Pospíšil

Re: Re: Obsluha bankomatu není takovým problémem
V podstatě souhlasím. Avšak je třeba pochopit, že banku tento problém nezajímá.
0/0
18.3.2002 21:23

Najdete na iDNES.cz