Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Myslivci o zbraně nepřijdou

Ani opakované tragédie na mysliveckých honech zatím nepovedou ke zpřísnění podmínek pro používání loveckých zbraní. Státní orgány se zastřelenými lidmi na honech, s výjimkou běžného policejního vyšetřování, nebudou zabývat. Myslivci získají zbraně a lovecké lístky stále stejně snadno.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Vojtěch

Myslivci vs. nelidskost
Dovlím si přispět svoji troškou do mlýna: souhlasím s tím, že jsou myslivic, kteří hodně pijou, ale většinou jsou to spíš samotáři než že by dělali někde velkej bugr. Souhlasím s tím, že se občas někde vyskytne nějakej, s nímž setkání není příjemné...
Ale: co máte na zabití zvířete? Zvířata jsou na světě i od toho, aby je člověk zabíjel a jedl. A taky zpracoval jejich kůži a třeba paroží. Ovšem co mě tu fascinuje nejvíce je, že se někteří hrozíte nad tím, jak zabíjí chudáčka zvířátko (přičemž to je z hlediska etiky - zabít zvíře v pořádku), a děláte z myslivů lidi bez citu...  A opomíjíte skutečnost, že se docela nadřou na jiných pracech kolem, a také, že skutečně nelidští jsou všichni ti úchýlaci a saďouři, co týrají malé děti a zabíjejí lidi způsobem tisíckrát horším než je kulka + skutečnost, že mezi zvířetem a člověkem je nebetyčný.
 
0/0
8.3.2002 10:42

Zbyhněv

ČMJ - neduživé dítě komunismu
Prvním předpokladem pro získání ZP pro kulovnici bylo členství v KSČ. Uvědomujete si, v této souvislosti, jací lidé vlastně ČMJ ovládají a čí je to vlastně organizace?
0/0
7.3.2002 8:00

Mirek

Re: ČMJ - neduživé dítě komunismu
To povinném člnství v KSČ jsou kecy..Můj děda t nebyl v KSČ a byl myslivec..Když jsme vstupoval do mysliveckého spolku v roce 92 měl přibližně stejné složení jako v roce 1980. Komunistů bylo 5 lidí z 20. Na to že je dnes v některých politických stranách "bejvalech" víc to není tak hrozný poměr..Jsou to jen bludy neiformavaných lidí..Nebo snad někdo věří že ČMJ je dnes odnož KSČ. Znám víc myslivců podnikatelů než myslivců komunistů (i "bejvalejch). I dnes je pohodlnější odsoudit každého kdo se mi nelíbí (jako za komunistů) než o věci zkusit nestraně zapřemýšlet. A netvrdím že myslivci jsou lidé bez chyby, ale kdo dnes je.
0/0
7.3.2002 10:20

Zbyhněv

Re: Re: ČMJ - neduživé dítě komunismu
Otázkou je, kolik lidí z těch dvaceti vlastnilo kulovnici a kolik z nich po roce 1989 z KSČ vystoupilo.
0/0
7.3.2002 12:24

Mirek

Re: Re: Re: ČMJ - neduživé dítě komunismu
Kromě těch starších (přes 65 - 3 lidé) let všichni bez rozdíli "stranické" příslušnosti. Člověk se nesmí nechat zblbnout kecama že každej kdo měl kulovnici byl automaticky komunista..Pokud vím vystoupil 1. Ostatní zůstali a nikdo je kvůli tomu nevěšel.U myslivců se nehledí kdo je v jaký partaji.
0/0
8.3.2002 11:30

Marty

Re: Re: ČMJ - neduživé dítě komunismu
To by mne zajimalo, jestli je horsi myslivec-komunista nez myslivec-podnikatel.
0/0
7.3.2002 23:13

sedivy.vet@tiscali.cz

"duhový"komárek
Doufám,že všichni,kteří urážíte myslivce kvůli střílení jste vegetariáni.Pokud ne,tak jste superpokrytci.A taky byste neměli používat žádné kožené věci.Pouze len,hedvábí apod.Vy všichni,kteří jste nečetli nový myslivecký zákon a "erudovaně"o něm diskutujete na tomto fóru,jste pavlačové drbny a nemá smysl s vámi ztrácet čas.Kdo chce ,ten najde.Nemusíš mít pozitivní názor na myslivost,ale neurážej druhé pro jejich názor a jen proto,že někdo někde něco napsal.Myslíš,že Komárek má vždy pravdu?Dnes je móda odsuzovat myslivost,ale zítra to může být kdokoliv z vás kritiků,kdo bude na stejném místě.O to někomu jde:zasévat mezi lidi závist,štvát je proti sobě a pěstovat v nich vzájemnou nedůvěru.To,co zde bylo vysloveno o kolektivní vině platí beze zbytku ve všech oblastech lidské činnosti.Kvůli nepravdám p.Komárka taky neodsuzuji všechny novináře.Buď to dělá schválně na čísi popud(a to pak svědčí o jeho primitivní schopnosti nechat se zmanipulovat nebo nechat si dobře zaplatit),anebo je tak primitivně hloupý a pak je smutné,že z pozice šéfkomentátora deníku může používat účelové polopravdy a lži k matení laické veřejnosti.Je-li toto součástí "nezávislé"novinařiny v MF DNES,pak jste klesli na úroveň těžkého bulváru.MYSLIVOSTI A PŘÍRODĚ ZDAR
0/0
7.3.2002 0:10

Marty

Re:
Problem s myslivosti v CR neni v zas az tak v tom ze se zabijeji zvirata. K vasemu prispevku lze snad jen konstatovat, ze zvire na jatkach rozhodne trpi vic nez pri honu, pres veskery veterinarni dozor. Stres je pro nej neprirozeny ale hlavne dlouhodoby. Co se da ale delat? K myslivosti: hlavne nepouzivat psy a dravce, pak jde o trapeni zvirat, o trestny cin. Strelne zbrane - tak jak je to u nas - jsou oproti tomu jak se lovi napr. v Kanade (luky, kuse) velice setrne k lovenemu zvireti.
0/0
7.3.2002 23:18

Ja

Jen ať jim zbraně zůstanou
Alespoň se postřílí sami mezi sebou. Stejně to jsou vrazi. U nás si zaplatil jeden Řek a oni mu dovolili setřelit jelena. Jen zrůdy střílí zvířátka!!!
0/0
6.3.2002 15:17

Zbyhněv

ČMJ - dítě komunismu
Je to tak těžké, vrátit se do starých dobrých časů? Uprostřed lesů stály hájenky, kde žili hajní, starající se o zvěř a jím svěřený les. Tito lidé měli absolutní přehled o tom, co se v lese dělo. Za jejich éry by se těžko nemohlo stát, že někdo vykácí motorovou pilou, kterou je slyšet na kilometry, 20ha cizího lesa. Střílet vysokou přímo z auta by se rovnalo sebevraždě. Po těchto skutečných lesních hospodářích jsme zdědili nejen kvalitní lesy, ale i honitby plné zvěře, takže jsme mohli třeba zajíce odchytávat do sítí a vyvážet je do zahraničí. Vzpomínám si, že bažanti a zajíci vyseli na podzim u každého krámu. Všelidové vlastnictví honiteb přivodilo jejich faktické vyrabování a Českomoravská myslivecká jednota v tomto trendu jen pokračuje. Jako by se čas zastavil před rokem 1989. Podaří se někomu tuto postkomunistickou organizaci zlikvidovat a tím i vyřešit problémy s úbytkem zvěře a s bezpečností v našich lesích?
0/0
6.3.2002 14:53

Zajic

Re: ČMJ - dítě komunismu - vyvorne receno
Mam stejny nazor. Nez se komunisti zmocnili moci r1948, byly nase lesy pod spravou Statnich lesu, organizace vedene spickovymi odborniky  - lesnimi inzenyry a soucasti byli i vami zminovani plne profesionalni lesnici - hajni, forti. Dohromady vsichni tito lide vyvorili system udrzuji prirodu v prelidnene evrope a umoznujici jeji racionalni vyuzivvani - tezbu dreva a lov lovne zvere tak  aby nabyla narusen prizozena rovnovaha. Odstel nekterych zvirat je nutny, jinak by se premnozila a narusila prirodni rovnovahu. Ale to je ukol pouze pro profesionalni lesniky a ne "praskaly" s vyliznymi mozky.
0/0
9.3.2002 0:09

honza

co je to za lidi co pisou?
Kdo jsou tito Hanuš Hanslík, David Macháček, Milan Libiger, Jan Gazdík, kdybych postupoval jako oni tak nazvu celou mladou frontu partou tupcu a hlupcu,ale vim ,ze to tak neni.Chtel bych se tech panu zeptat,co to znamena,ze myslivci ziskaji zbrane a lovecke listky stejne snadno jako doposud.Myslivci pro ziskani loveckeho listku musi slozsit zkousky,ktere nejsou jenoum formalitou jak si asi pani mysli,je to soubor zkousek ..chov zvere,zbrane a strelivo atd. a somozrejme musi dale ziskat zbrojni prukaz stejnym zpusobem jako kazdy jiny,tak nevim co jste tim meli namysli.Nez neco napisu tak si o tom neco prectu a neplacam tady populisticky kecy
0/0
6.3.2002 14:30

pcx

Re: co je to za lidi co pisou?
Podle toho, jak se ti vidloni v zeleným chovají, se dá usuzovat, že i tak jsou zkoušky příliš jednoduché. Zatím to vypadá, že dělají jenom zkoušku ze střelby na slepo a chlastání na čas.
0/0
6.3.2002 14:59

Bubák

Re: co je to za lidi co pisou?
Pro to, aby se člověk mohl stát redaktorem MfD zřejmě stačí umět číst a psát. Z jiného vzdělání její redaktory nelze podezřívat. Jeden příklad za všechny: včerejší MfD uvedla článek o osudech českých letců v Británii "Historik zjistil jak padli letci RAF", autor Jan Gazdík. Hned na první straně stojí: "Skupina messerschmittů skoncovala například 21. srpna 1943 nad Biskajským zálivem se čtyřmotorovým liberatorem z 311. československé bombardovací perutě, jejž pilotoval její velitel Jindřich Breitcetl" , o dva řádky dále : "Podle německých záznamů odpočívají Breitcetlovi muži na mořském dně asi 220 kilometrů severozápadně od francouzského Brestu." . Prvně jsem si myslel. že jde o chybu z nepozornosti - Biskajský záliv leží podle mně a mapy u břehů Baskicka (odtud jeho název), 220 km severozápadně od Brestu leží pobřeží Anglie, přesněji Lamanšský kanál. Stejná chyba se však opakuje dále na konci sešitu "B" (asi čtyřikrát), kde článek pokračuje.  Prvně mně napadlo že poválečné uspořádání Evropy mohlo posunout hranice Biskajského zálivu na jih, podobně jako polské hranice dále na západ ale v mapách jsem nic takového nezjistil. Z uvedeného vyplývá: autor buď neví co píše nebo autor nezná zeměpis.
Uvedené články:
www.mfdnes.cz" rel="nofolow" target="_blank">www.mfdnes.cz;c=titulnistranaa_1_7" target="_blank" rel="nofollow"> www.mfdnes.cz" rel="nofolow" target="_blank">www.mfdnes.cz;c=titulnistranaa_1_7
www.mfdnes.cz" rel="nofolow" target="_blank">www.mfdnes.cz;c=spolecnosth_8_1" target="_blank" rel="nofollow"> www.mfdnes.cz" rel="nofolow" target="_blank">www.mfdnes.cz;c=spolecnosth_8_1
0/0
6.3.2002 15:02

pamrd

Re: co je to za lidi co pisou?
sice je osobně neznám ale asi ti můžu na tvoji otázku odpovědět. jsou to lidi, kterým se nelíbí, že se pro potěšení jedněch tvorů zabíjí tvorové jiní a ještě k tomu v nenáviděný poslanecký sněmovně maj silnou podporu, protože poslanci se chtěj taky pobavit.
0/0
6.3.2002 15:05

Franco

Re: co je to za lidi co pisou?
Na to Vám klidně odpovím. Píšou to lidé, kteří o této problematice nemají ani páru. Zákon nikdy nečetli, většinou bydlí v paneláku nebo ve městě a myslí si, že touto diskuzí, kterou vyvolali odvedou pozornost od jiných témat. Připadá mně, že ti co píšou tyto články tak nemají co dělat - nemají očem psát.  <br>Přírodě zdar !
0/0
6.3.2002 21:34

zajíc

jen počkejte
vy zmrdi myslivecký, jen počkejte, až nám evoluce umožní se bránit, potom dojde i na vás. nejdřív vás odchytnem pak vypustíme, dáme malej náskok a potom za všeobecného veselí všech přičumujících zajíců zastřelíme. lovu zdar.
0/0
6.3.2002 14:29

Zajic

Re: jen počkejte - nepouzivej moji zkratku Zajic
Kdyby sis prolistoval prispevky videl by jsi ze takove jmeno pouziva uz nekdo jiny.
0/0
9.3.2002 0:18

Koudelka

Ozrali primitovove
Dobre si pamatuji jak v hedne nejmenovane visce se ozrali mistni myslivci a na louce za barakem strileli po vsem co se hnulo. Zastrelili pro jistotu i sousedovi psa, ktereho vsichni znali. A to srtileli smerem k dalsim chalupam a barakum. Mozna je i mezi myslivci par slusnych lidi, ale z vlastni zkusenosti tvrdim ze vtesina je spolek zamindrakovanych ozralych primitivu
0/0
6.3.2002 14:04

Bubák

Co je to "profesionální myslivec" ?
Rád bych se taky zúčastnil ankety.
0/0
6.3.2002 13:22

MAS

Re: Co je to
TENHLE TERMIN SI VYMYSLELI AUTORI PRISPEVKU, KTERI O DANEM TEMATU NEMAJI ANI PARU A MYSLI SI JAK NEJSOU INTELIGENTNI. ALESPON SE MAME CIM BAVIT,CO JINEHO NAM ZBYVA,LEPSI NEZ NAD TEMI PRISPEVKY RONIT SLZY.
0/0
6.3.2002 22:06

Vincent Vega

primitivové,
možná jsou,aspon nekteří.znám dva atěm bych nesvěřil ani jídelní příbor.Chodit dneska do lesa, je kvuli nim taky adranalinovej sport.
0/0
6.3.2002 12:31

Michael

Někteří myslivci jsou ....
Na kraji vesnice cca 50 m od posledního domu jsem byl na vycházce se svým psem. Měl jsem ho navolno, pes má složen výcvik - ZV, chodím s ním pravidelně na cvičák. Přes to, že se ode mě při aportování balonku nevzdálil na víc než na 50 metrů, musel jsem si vyslechnout od procházejícího myslivce slova: "jestli ti zdrhne a bude štvát zvířata, tak ho zabiju!"!!!!!!! Je mi šestatřicet, ale i tak jsem zůstal v šoku z toho padesátníka - siláka s flintou na rameni. Od této zkušenosti bych ponechal jen ozbrojené profesionální myslivce.
0/0
6.3.2002 11:55

Marty

Re: Někteří myslivci jsou ....
Zakony plati pro vsechny: podle obcanskeho zakonika mate pravo branit svou cest. Takze za vyhrozovani, ze vam zabije psa, jste mu mel dat do drzky a to by bylo byvalo jedine spravne reseni.
0/0
7.3.2002 23:25

uran 235

Obhajoba
Mysím, že hlavně novináři a podobní psychologová jsou největší debilové, co existujou. Celýmu národu představují myslivce jako šílence, který běhá po lese a střílí na vše, co se hýbe. Ale že je to celoroční práce jako přikrmování, starání se o zvěř, pěstování a vysazování mladých bažantů, atd. už je pro noviny nezajímavé. A že si myslivec zastřílí dvakrát do roka a to ještě nerad, protože ty zvířata a přírodu má rád a nikdy by nestřílel, pokud by si nebyl jist, že zvíře nebude trpět. A rozhodně to není žádný střílení nazdařbůh. Vše je předem určeno, kolik kusů atd. Kdyby měli novináři psát o tom, čemu rozumí, byli by asi bez práce.
0/0
6.3.2002 11:25

Tonda Fousek

Re: Obhajoba
Další zakomplexovanej myslivec. Každý zabití člověka by se mělo trestat nepodmíněným trestem! Nic není cenějšího než lidský život a život obecně! Ne zabíjením, ne vraždám! A tuplem ne pro zábavu několika dementů!!!!!
0/0
6.3.2002 12:05

MAS

Re: Re: Obhajoba
TY TU PISES, JAKO KDYBY TEN BOREC SEL NA TU NAHANKU JEN ZA UCELEM ZABITI SVEHO KOLEGY,VZIJ SE DO JEHO ROLE, VZDYT MA UPLNE SPACKANEJ ZIVOT A UZ SE TOHO NEZBAVI...
0/0
6.3.2002 22:12

Marty

Re: Obhajoba
Kdybyste je nevysazovali, tak byste je nemuseli strilet - nebo ne v takovem rozsahu. Nemluve o tom, kdybyste nestrileli lisky, jezevce a dalsi kunovite, rysy a vlky. Pak byste nemuseli delat uz nic a priroda by mela pokoj od vasich perverznich zasahu. Proc prikrmujete srnci a pak brecite, ze musite strilet, ze je premnozena? Jste omezeni dementi a vite to - jenze nic jineho neumite a tak se toho drzite zuby nehty.
0/0
7.3.2002 23:30

Vasilenko Alexandr

Necítím se být primitivem
Rád bych reagoval na názor pana psychologa Hubálka, že myslivost je ozbrojování primitivních jedinců a primitivní způsob vybíjení agresivity. Je mi 22let a jsem aktivním myslivcem od svých 18, kdy jsem vstopupil do mysliveského sdružení, jehož akcí se účastním od dětství. Sám sebe bych určitě neoznačil jako agresivního primitiva. Při účasti na mysliveckých akcí, ať společných honech nebo při samostatném číhání na zvěř, jsem vždy použil zbraň pouze v případě, pokud jsem si byl 100% jist, že výstřel neohrozí mé okolí a pouze tehdy, pokud jsem jednoznačně identifikoval cíl. Nikdy jsem nevystřelil na chráněného nebo hájeného živočicha, neboť jsem při svém pasování na myslivce při tradičním pasovacím rituálu slíbil, že napřed budu zvěř chránit, teprve potom střílet. Je pravdou, že mezi myslivci jsou nezodpovědní lidé, kteří střílejí v riskantních situacích a v očích veřejnosti (a za horlivého přičinění novinářů) dělají z myslivců nebezpečné zabijáky, ale takových je, alespoň dle mého názoru, menšina. Tímto chci požádat pana psychologa Hubálka, aby svůj výrok poopravil a kvůli několika excesům kolektivně neodsuzoval mysliveckou společnost. A. Vasilenko Podbořany
0/0
6.3.2002 11:11

Menšík

Lovci?!
Poté co jsem si dočetl článek o myslivosti, jak pro tak i proti, byl sem donucen reagovat. Také žiji na vesnici, a též se u nás vyskytuje několik "rádoby lovců". Patří mezi ně i mí přátelé, ale bohužel musím reagovat negativně na názor, že jde jen o "méně bezpečný sport". Několikrát jsem hon navštívil, nejen v rodném bydlišti a musím konstatovat, že testy jsou více než nutné. Samožrejmě ne všichni jsou špatní a bez zodpovědnosti. Poté, co jsem ale viděl většinu myslivců(povětšinou starších, mládeži se do toho moc nechce) těsně před honem tak moc holdovat alkoholu, žy bych se neodvážil pomalu si sednout na kolo, mě veškeré iluze přešli. Co se týče kontrol atd. naše policie sama neumí střílet, a už vůbec ne něco zjišťovat, pokud jim z toho něco neplyne, není jiné řešení než zavést velmi důsledné testy. Zaručuji Vám, že pocit svištících broků letících metr vedle vás, je nejlepší způsob jak přesvědčit že jsou tyto zkoušky více než nutné, obvzláště když si uvědomíte že střílel člověk, který těsně před honem vypil několik sklenic domácí slihovice. A není žádným překvapením, když i na honu vidíte hloučky "lovců" holdovat pití.O konečné fázi se raději nezmiňovat, kolika myslivcům by asi dělalo čest, že je po "úspěšném lovu" museli dotáhnout bezvládné domů. Naštěstí k žádné takovéto "nehodě" u nás nedošlo, ale nedovedu si představit co by vyšetřování případné nehody zjistilo. Takže, LOVU ZDAR!
0/0
6.3.2002 10:41

Olga Hriciková

O myslivcích si myslíme své
Člověk se opravdu cítí velmi bezmocný,kkyž si pár poslanců odsouhlasí zákon ,se kterým většina národa nesouhlasí. Já sama sem byla svědkem jak se skupina silně podnapilých členů mysliveckého sdružení chystala za svou vášní postřílet pár bezbranných zvířat. Byla sem znechucena a zároveň jsem přemýšlela jak bych se zachovala,kdyby mne toto stádo mělo vejít na můj pozemek za účelem postřílet zatoulaného zajíce nebo bažanta.Nakonec jsem se ujistila ,že bych se nechala radši zavřít,než umožnit takovým lidem vstup na můj pozemek a tím se vystavit nebezpečí,že by se třeba někdo netrefil.
0/0
6.3.2002 10:35

Warner

Co se divite?
Za stredoveku to preci bylo stejne. Jde o slechtickou zabavu. A dnesni pseudoslechta (posranci, ministri, partajni predstavitele) je vzhledem k prumerne inteligenci a vzdelani spolecnosti mnohem primitivnejsi nez tehdejsi. Co je komu do nejakych hnojaru a jejich policek? Cha, cha, ted jdou Lovci! (Co na tom, ze jsou to primitivni ozralove?) Venkovane, schovavejte deti, manzelky a psy a zavrete dubove okenice!
0/0
6.3.2002 10:27

Wabi

Je to možný?
Tak mi přijde že největšími znalci v oboru myslivosti jsou měšťaci kteří si svoje naturálni pudy ukajejí procházkami kolem svých paneláků a takzvaní pejskaři. Myslivost je zájmová činnost jako každá jiná, nikomu přece nevadí rybáři kteří zabíjejí ryby, houbaři kteří rovněž poškozují a ničí přírodu. Největší problem je v nošení zbraně. Vždyť ale ten kdo chce zbraň používat musí projít systémem zkoušek které eliminují všechny ožralé pitomce a "komunisty". Prece pitomec nemuže zkoušky složit, nebo ne? Tvrzení že lov je aristokratická záležitost a nepatří do rukou takzvaných lidových myslivců je rovněž pitomost. Vždyť třeba v Rakousku nebo v Německu se četnost posedů směrem od hranic do vnitrozemi rapidně snižuje. Odkud asi přichází zvěř kterou loví profesionální, vyspělí evropští lovci? V mnoha případech od nás lidových bouchalů kteří mají prázdné krmelce, mezi sebou se neustále stříleji a na lovu nikdy nebyli střízliví. K problemu psu a kocek. Tyto zvířata do přírody nepatří a opravdu není pěkný pohled na strženou srnu smečkou toulavých psů. Pro psy jakými jsou služební plemena, společenská plemena a rasy zdegenerovaných bojových plemen jsou cvičiště. Tak proč se psy kteří jsou ať chcememe či nechceme lovci, chodit volně bez žádných pravidel do přírody. Takový nezodpovědný člověk riskuje zdraví svého psa a podstupuje své riziko dobrovolně, tak ať se nediví že občas o svého psa příjde. Ruku na srdce "pejskaři" ještě nikdy vaš pes neuštval zajíce nebo jinou drobnou zvěř? 
0/0
6.3.2002 10:24

Ondrej

Re: Je to mozˇny´?
ahoj Wabi, mam krasnyho pejska Mateje, voriska.Myslim si ze v jeho (a mozna nejen v jeho) pripade by to bylo naopak - ustval by ho ten zajic:)))) Samozrejme, nez by mi ho zastrelil myslivec, ze narusuje harmonii v lese :(
0/0
6.3.2002 10:34

honza

Re: Re: Je to mozˇny´?
drahej Ondreji,asi by jsi se podivil jak malo staci aby i tvuj milej vorisek ustval srnu.Nedavno  nemyslim tim letos ,kdy bylo dost snehu a byl jenom tenky povrsek,kterou srnu neunese a ktera se tim padem borila hodne hludoko ,tak tuto srnu lehce dobehl vo;risek jiste nepodobnej tomu tvemu a zacal ji trhat od geitaliji,pral bych ti to videt.Nez lidi neco napisou maj mit aspon tucha o cem pisou ,maj mit aspon trochu zkusenosti s danym problemem,kolik z vas dela neco pro nasi zver,nez to ze keca od stolu a rike jaky jsou myslivci tupci a parchanti,i myslivec je clovek tak neposuzujte myslivce,ale posuzujte lidi taky nerikam ze ridici jsou dementi ,kdy nekdo nekoho prejede a to ze by to sedelo vice, kolektivni vina je u nas zrejme oblibeny zpusob posuzovani zlocinnosti.
0/0
6.3.2002 14:04

Graetar

Re: Je to možný?
To bych chtěl vidět rybáře (nebo houbaře), jak vraždí lidi... Prutem (košíkem)...
0/0
6.3.2002 13:43

Franco

Re: Re: Je to možný?
Bohužel další nezasvěcený ! Milý pane Graetare podívejte se do zákona. Já jsem neznamenal ještě nikdy případ kdy by myslivec v souvislosti z výkonem myslivosti někoho zavraždil. Rada: i malé dítě ví jaký rozdíl je mezi vraždou a ublížením na zdravím s následkem smrti. Přírodě zdar !
0/0
6.3.2002 21:53

Radek

A co řidiči?
Je zajímavé, že páni novináři se podobným způsobem nešíří o těch primitivních jedincích, kteří si za volantem drahého auta často vybíjejí své mindráky a kromě toho, že ohrožují všechny ostatní tak nám také zamořují ovzduší, tedy škodí nám všem bez rozdílu. Kolik lidí ročně zahyne nebo je těžce zraněno na silnici nějakým ožralým grázlem a kolik nehod podobných této, kolem které se šíří takový rozruch. Pokud občas dojde k podobné události, je to samozřejmě smutné, ale v drtivé většině jsou oběti "z vlastních řad", tedy mezi těmi, kteří toto riziko popdstupují dobrovolně, což se o obětech řidičů říci nedá, navíc málokdo by asi ze své vůle dýchal smog z aut.
0/0
6.3.2002 10:10

Ondrej

Re: A co rˇidicˇi?
Jsem si jist, ze kdyby tito primitivni a bezohledni ridici spravovali vsechny benzinovy pumpy v Cechach a v parlamentu si prosadili zakon ze si kdykoliv muzou zaparkovat u vas na zahrade ci zaradit si v lese nebo projet se po stadionu, nasi novinari by do nich urcite tepali:))))
0/0
6.3.2002 10:18

Petr

... a my o primitivní novináře taky ne
Tak nevím, setkal jsem se na honech a při myslivosti s právníky, lékaři, politiky, zemědělci, lidmi ze státní správy, atd. ...Vypadali celkem normálně.Pana Hubálka neznám. Ale asi ví o čem mluví, když ví, že i zdravotnický kolega může být primitivní jedinec.Myslím, že zde utrpěla pověst údajného znalce Hubálka. Tragedie ze Zlína je osobní a rodinou.Nejde o tragedii civilizace.Nešlo o úmysl ohrožení na životě a nebyl veden ze strany "myslivosti".Myslivost vychází z tradic celé Evropy.Nechtějte nám namluvit, že civilizaci v Evropě hrozí útok myslivců a začal zákonem 499 a pokračuje trágedií ve Zlíně.  
 
 
0/0
6.3.2002 9:56

Dezan

Jste zženštilýýý!
 Bohužel musim konstatovat, že drtiva vetšina autorů příspěvků jsou zženštilí měšťáci. Co je však horši je to, že si neváží a ani nerozumějí práci myslivců. To že se občas stane nějaká nehoda, je normální a viník má pokurvenej život na dosmrti.
Když pak nějakej psychouš nebo media, ve snaze zviditelnit se či udělat skandal, prohlásí větu typu: "jde o jeden z nejhroznějších způsobů nakládání s lidskou agresivitou", tak se s toho můžou všichni posrat, přesto že myslivce se zbraní vidí jednou za uherskej rok!
0/0
6.3.2002 9:47

Ondrej

Re: Jste zzˇensˇtily´y´y´!
Nesouhlasim s tebou Dezane. Diskuse je o tom ze myslivecky spolek je v cechach prebubrely unikum a ma prilis pravomoci, az se to vymyka zdravymu rozumu. Bohuzel. V knize Svetem zvirat - ptaci, je temer u kazdyho vzacnyho dravce napsano ze jeho pocetni stav v cechachje ohrozen diky....neuvazene strelbe myslivcu. A o tom to je. Nechcete abyste byli hazeni do jednoho pytle a pritom ste jako jeden pytel prosadili ten silenej, totacem zavadejici zakon v parlamentu. Pak se nediv ze sou na vas lidi nasrany, kdyz se mezi vama s tema samejma pravomocema objevi nakej primitiv, ktery si jde zastrilet ale pritom nerozezna ani nocni muru od vrabcaka, natozpak lisku od ditete na sankach. Sorry. Je vas zbytecne moc:)
0/0
6.3.2002 10:11

honza

Re: Re: Jste zzˇensˇtily´y´y´!
Ondreji ty jsi opravdu magor,co slovo to perla.Myslivci se ridi jistymi pravidli odstrelu,ktera jsou dana a nemohou si sami vybirat co strilet ci nikoli,pokud to tak neni tak to jsou pytlaci a ne myslivci to to prosim te neplet.Nyni je u nas prilis mnoho pytlaku,kteri strili vsechno mozne bez rozmyslu a bez vyberu,ale to nejsou myslivci,precti si neco vice co je potreba proto zby jsi byl myslivec ,kolik zkousek a z ceho je musis slozit a td.
0/0
6.3.2002 14:12

toms

Legalni vrazda
Je to možná jediná legální možnost jak je možno někoho legálně zabít bez právních následků. Stačí se jen "Splést" !
0/0
6.3.2002 9:44

Chaos

Re: Legalni vrazda
...!!!Skvělé zákony ....A mám pocit,že lidi co tohle dovolí a prosadí, moc dobře vědí proč... Kopat do komunistů i na zem spadlých...
0/0
6.3.2002 9:48

Chaos

Socialismus...
Mám pocit,že všechno je trochu nahlavičku.Vždyť práce myslivce by přece měla být především o ochraně lesa a přírody vůbec.Velmi zodpovědné a potřebné povolání hodné profesionálů.Obzvlášť pokud se podrostem potácí se zbraní v ruce...Od jisté doby mohl vlézti do lesa kdejaký opilec v "modrákách" - z váženého zaměstnání-poslání- se stal podivný sport všech kdo mají les za humny a zvěř v něm přece patří všem....a kdo nestřílí s námi,střílí proti nám!! Nic se nezměnilo,ba naopak:"My hoši s flintama jsme v lese páni-ať je čí je a běda jak nám vlezeš do cesty,nepustíš na zahrádku,nebo máš psa co se mi nelíbí!" Bravo soudruzi.
0/0
6.3.2002 9:42

Mám pocit,že všechno je trochu nahlavičku.Vždyť práce myslivce by přece měla být především o ochraně lesa a přírody vůbec.Velmi zodpovědné a potřebné povolání hodné profesionálů.Obzvlášť pokud se podrostem potácí se zbraní v ruce...Od jisté doby mohl vlézti do lesa kdejaký opilec v "modrákách" - z váženého zaměstnání-poslání- se stal podivný sport všech kdo mají les za humny a zvěř v něm přece patří všem....a kdo nestřílí s námi,střílí proti nám!! Nic se nezměnilo,ba naopak:"My hoši s flintama jsme v lese páni-ať je čí je a běda jak nám vlezeš do cesty,nepustíš na zahrádku,nebo máš psa co se mi nelíbí!" Bravo soudruzi.
0/0
6.3.2002 9:40

Alexandr Kopeckij, Praha

Chléb a hry
každý diktátorský režim korumpoval nespokojenou masu sociálně hůře postavené většiny hrami a chlebem. Komunisté jim k tomu přidali pušky do rikou. nejdříve vznikly Lidové milice, potom lidoví myslivci, pokaždé si přes montérky s radiovkou převlékli řemen pušky. opad musel být katastrofální. Působení Lidových milicí bylo zmapováno v poslední době detailně, působení lidových myslivců mapují myslivci svými excesy sami prostřednictvím médií a policejních svodek. Z aristokratického koníčka, při kterém převažovala péče o zvěř a les, udržování kvality a regulaci méně kvalitních kusů, si lidoví myslivci udělali z lesa volou střelnici a hosodu v jednom. Není místo na zemi, kde by se mohlo na jedné straně tak krásně popíjet a současně střílet po všem, co se pohne. Stovky řidičů podplatí v opilosti na silnicích naše policisty, nejinak to probíhá ve venkovských hvozdech, navíc zde funguje jakási falešná solidarita policistů na kontrole a myslivců - příbuzenská a místní provázanost, mnohdy i sociální solidarita, která patří k hnacím motorům protekvcionalismu vůbec. Připomeňme si, že policisté, doškolení po vyučení v rychlokursu, také méně pokutují "dělníky volantu" v nákladních vozech a spíše se zaměřují na "prohnilé intelektuály" a popdnikatele v dražších vozech. Podobných zkušeností mámé víc než dost. Lidoví nmyslivci se tedy brání jakýmkoliv změnám, zpochybňují psychologické studie, lobbují úspěšně v parlamentu - i někteří poslanci jsou rádi zváni jako hosté na hony a výsady, jež jim jsou na takových akcích prokazovaný, lichotí jejich mnohdy lehce zamindrákované duši, z důvodů velmi podobných jako u lidových myslivců. Zbraň v rukou primitiva je strašná věc. zejména popkud střlí po všem živém, včetně psů a koček a zamění si při tom člověka občas s divokým prasetem. Psychotesdty, sloužící k izolaci nejprimitivnějšíh jádra lidových myslivců, neprošly. Komisaři, zkorumpovaní penězi či místní příslušností rozdávají povolení k zisku zbrojního pasu jak na běžícím pásu. Na Klatovsku je praxe řeba taková, že každý před testy odevzdal do banku dvě stovky. Od čtyřiceti osob si poliicista odnášel nemalou hotovost.K běžné praxi zde, stejně jako v jiných krajích, platí, že pokud je povolenka na odstřel srnce, střílí se a odnáší srnčí domů až do okamžiku, než vás někdo uvidí, pak se srnec nahlásí. Z hlediska rodinného rozpočtu je takové maso vnímáno jako žádaný příspěvek. Proto jsou také přemnožené stavy zvěře - fungují jako neoficiální zásobárna masa myslivců a finanční kompenzace za rostoucí ceny střeliva a zbraní. Myslivost a péči o les do rukou zkušených aristokratů už nevrátíme, vrátit do lesa bychom však měli odborníky a slušné, nezkorumpované, vzdělané a inteligentní lidi. Povýšit myslivost na poslání a vytvořit z myslivců elitní spolek, kde by lidské, morální a etické kvality převyšovaly honbu za masem, alkoholovém opojení a kompenzaci osobních mindráků a sníženého sebevědomí nošením a používáním zbraně. I kdyby se takové opatření promítlo do snížení volebních preferencí strany, která by je prosadila, vrátí se jí hlasy zase těch lidí, kteří takový krok uvítají. O tom, že by se tím zvýšila intelektuální a lidská úrověň volíčů - sympatizantů, netřeba pochybovat. Přesto jsem přesvědčen, že vše půjde zase českou cestou - aby se vlk nažral, koza zůstala celá a každý zúčastněný měl alibistické argumenty v ruce. Jsme v české kotlině, my, pohrobci Lidových milicí a současníci lidových myslivců.
0/0
6.3.2002 9:37

mirek

Myslivečtí dobytkové
u nás na Řitce se pravidelně sejdou ráno kolem 5,00-guláš, panáky a pivo. Je kvůli tomu otevřená hospoda. Následuje " lov" směrem k Lečici, chodí setěsně kolem pozemků a plotů a střílí po všem. Krmmelce jsou prázdné, zvěř není- na minulém "lovu" zastřelilo těch cca 30 "myslivců"-1 lišku, jednoho zajíce a 1 kočku, vše za cca 8 hodin. Ovšem dle sdělení hostinského se vypily 4 l Fernetu, 2 l rumu a asi milion piv. Myslivosti zdar!
0/0
6.3.2002 9:32

Venkovan

Lidová myslivost proti lidem i přírodě
Tzv. lidová myslivost v českém podání nemá v civilizované Evropě (s výjimkou Francie) obdoby. U nás je produktem Vítězného února 1948. Bude těžké vrátit tehdy vypuštěného džina zpět do láhve, ale k regulaci stavů přemnožené zvěře je opodstatněná pouze existence výhradně profesionálních myslivců s příslušnými odbornými zkouškami, etickými zásadami a jistým stupněm IQ.
0/0
6.3.2002 9:32

Najdete na iDNES.cz