Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Česko nemusí v NATO dupat, je na špici

Česko si v NATO dupnout nemusí, protože to nemá zapotřebí. "V řadě otázek je naše diplomacie na špici peletonu," prozradil velvyslanec Karel Kovanda. Tuzemský vedoucí stálé mise při Severoatlantické alianci odpověděl čtenářům iDNES na několik desítek dotazů, ať již o NATO, či o svém životě, kdy procestoval velkou část světa a vystřídal několik důležitých funkcí.Odpovědi Karla Kovandy najdete ZDE.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Mak

KOVANDA SE V ROZHOVORU PREDVEDL JAKO ZASTANCE CIZICH VELMOCI - IZRAELE A USA!!!
Pan Kovanda nam v on line rozhovoru predvedl, jak uzce je spojen dnesni sionismus s americkou politkou. Je v jeho zajmu vyvrazdit civilisty a zisak zdroje i uzemi pro velky Izrael
 
0/0
14.3.2003 13:43

pevl

Pane Koudelko
Pane Koudelko, Vy jste u toho byl když naši lidé z NATO něco vyslepičili nebo pouze reprodukujete to co ce píše v rádoby pravdomluvných novinách. Mohl by jste několik případů uvést? Děkuji
0/0
28.2.2002 13:34

Koudelka

To je pravda ze jsme na spici
Treba ve vyslepiceni vseho co se v NATO sustne. V tom jsme opravdu lidri.
0/0
28.2.2002 12:45

Landier

Sumit NATO
Jaký si myslíte, že má Václav Havel  názor na sumit NATO v Praze? Jste seznámen s bezpečnostními opatřeními a považujete je za dostatečná. Myslíte si, že hrozí opakovaní situace při zasedání MMF?
0/0
28.2.2002 11:54

Landier

Žantovský
Senátor Žantovský se jako první člověk na světě zmínil o chystané operaci v Kuvajtu. Dnes je to zřejmé, ale bylo to v tu chvíli vhodné vůči ostatním státům, které se na akci budou podílet a neohrozil tím bezpečnost českých a jiných vojáků?  
0/0
28.2.2002 11:31

Petr Křiváček

Vztahy s neutrálními státy
Zajímalo by mě,jaké jsou vztahy mezi NATO a neutrálními státy(konkr.Irsko,Rakousko a Švýcarsko).Probíhají mezi nimi nějaká jednání nebo spolupráce?Popřípadě,kde bych sehnal další informace?
0/0
28.2.2002 11:29

Přemysl Krch

Kritika
Podle novinářů kritizuje NATO celou naši armádu vyjma profesionálních složek a i tam to často skřípe. Co konkrétně Bruselu vadí?
0/0
28.2.2002 11:17

Přemysl Krch

A co nato NATO?
Okolo špičkových supersoniků JAS-39 Gripen se objevují rozporuplné názory. Je pravda, že NATO ani ministr Tvrdík nepovažují tento nákup za nutný? Jsou i úvahy, že si prostě generálové potřebují koupit novou hračku...
0/0
28.2.2002 11:13

0/0
28.2.2002 11:08

walla

NATO
Když si to občané a republika přála, tak aˇt si to vyžere. To dobré i to špatné. Kdo a co, to určitě ví každý sám.
0/0
28.2.2002 11:03

Přemysl Krch

MI - 24
Je pravda, že má NATO eminentní zájem o využití a modernizaci vrtulníků ruské provenience Mi-24 pro výsadkářské akce s masivní palebnou podporou?
0/0
28.2.2002 10:59

František Nový

NATO je neaktuální
Spojené státy jako hlavní stát NATO mají jako prioritu protiteroristickou kampaň. V této souvislosti se ukazuje, že ani ve Washingtonu nemají o Alianci zájem. Všechny operace si Washington realizuje vlastními silami (pokud nepočítám nějaká symbolická gesta, jako je nešťastné české Tučko a skupina našich chemiků ve vejtřaskách), určuje si vlastní strategii (osa zla) i nepřátele (dle libosti - dnes tři státy, zítra další), podle pochybných kritérií (základny a koridory) si vybírá nové spojence (Uzbekistán apod.) a do Ruska posílá stejné informace, jako do Bruselu. Do NATO se sice hrnou noví kandidáti, ale spíše podle stádovitého principu (jsou tam ostatní, tak tam chceme být taky). ČR je  pro USA stejný "spojenec", jako Pákistán nebo Gruzie. Naše armáda s hromadou tanků je dobrá tak do počtu. Pár jednotek v Jugoslávii to nezachrání. Navíc jsme do NATO vstupovali hlavně proto, abychom bránili sebe a spojence - dnes to však vypadá, že nebudeme hájit Paříž nebo Bonn, tedy plnit defenzivní úkoly, ale naopak budeme dělat statisty při expanzi - svrhávat "zlé" a nastolovat "dobré" režimy, jako dnes v Kábulu a zítra třeba v Rijádu, nebo úplně jinde. Bude někdy o těchto otázkách nějaká diskuse?
0/0
28.2.2002 8:40

Tereza

Re: NATO je neaktuální
A co by měly Spojené státy dělat? Ptát se nás na svolení? Kdyby na nás zaútočili teroristé v takovém rozsahu, jako na Spojené státy, taky bychom reagovali podobně. Ale víte co? NE! My bychom tak reagovat nemohli, protože sami, jako stát nemáme prostředky, takhle reagovat. A to je, podle mě důvod, proč jsme v Alianci.
0/0
28.2.2002 11:14

Najdete na iDNES.cz