Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

USA přesouvají boj s terorem do Gruzie

Spojené státy otevírají novou frontu boje proti terorismu. Pentagon oznámil, že koncem týdne vyšle zvláštní jednotky do Gruzie. USA rozhodly o rozmístění vojáků poté, co se objevily informace, že do odlehlé horské soutěsky Pankisi v Gruzii se stahují bojovníci Al-Kajdy z Afghánistánu a sousedního Čečenska. Americké elitní jednotky budou mít za úkol vycvičit a vyzbrojit gruzínské vojáky pro válku s teroristy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

RRR

Snad je to jasné
i těm úplným vypatlancům, co zde stále USA obhajují. Pod zástěrkou "boje proti terorismu" chce ten opičák z Texasu ovládnout celej svět.
0/0
28.2.2002 9:00

dan

Američané "objevili Ameriku"
Úžasné! Tak ti hodní Čečenci prý jsou společníky Al - Kajdy a snad samotného Bin Ládína, vtěleného to Satana! A Američané na to přišli! Jací důvtipní ti hoši z Ameriky jsou, klobouk dolů! Teď ještě jsem zvědav, jak dlouho jim bude trvat, než stejný "objev" učiní ve vztahu ke kosovským Albáncům a jejich dosud hrdinné UČK. A kdypak asi "přešaltrují" naši slavní propagandisté? Kdopak asi teď bude platit za zaručeně "objektivní a nestranné" zprávy naší slavné dvojce zpravodajů Procházková - Štětina? Že by tito skorokamarádi Šamila Basajeva a jemu podobných nyní otočili o 180 stupňů se mi zdá málo pravděpodobné. Asi si budou muset hledat jinou oblast konfliktu, odkud budou, po důkladném PŠM ( pro nevojáky: Politické Školení Mužstva) od svých chlebodárců, zase zaručeně pravdivě informovat naši českou veřejnost. Však Procházková už to udělala a vlastně při tom i ten veletoč zvládla, jak to, že nyní z Afghánistánu nemelduje o americké agresi, jako nedávno z Čečenska o ruské? Nebo že by americká agrese, na rozdíl od ruské, nebyla agresí? Nebo že by nebyla agresí ani jedna? Nebo že by to byly agrese obě, pouze nyní se o tom nesluší mluvit? Nebo že by obojí bylo bojem proti teroristům? Nebo jenom jedno a druhé ne? A teď se v tom, hloupý Čechu vyznej. No, po útěku před ruskou armádou z Čečenska našli čečenští bandité spolu se svými spolubojovníky z Al - Kajdy opravdu útočiště v Pankijském údolí, nad kterým v současnosti gruzínská vláda nemá žádnou moc. Policie se tam  nyní omezuje pouze na přehrazení přístupů do této oblasti, mafiáni však mají cestu volnou. O některých z nich se dokonce Ševardnadze ještě nedávno vyjadřoval jako o vážených občanech. Paradoxem zůstává, že jedna z nejstarších křesťanských zemí de facto podporuje islámské extremisty proti jiné křesťanské zemi. Takže nyní, obzvláště asi po nedávných spanilých jízdách banditů do okolních regionů a po jejich neůspěšné snaze o znovuvyprovokování konfliktu s Abcházií, nastoupí Američané, aby udělali v tomto zapomenutém koutě světa pořádek. Když dříve pomáhali, za pomoci jimi podporovaných mudžahedínů, vytvořit v tomto regionu ještě větší bordel, než jaký tam normálně je. Inu, jedny zájmy nyní převážily druhé zájmy. Teď jde jen o to, na jak dlouhou dobu.
0/0
27.2.2002 23:31

Kopecký Fr.

Re: Američané
Ona Procházková sama nesměle přiznala, že s tím líčením zlých rusů a hodných čečenců to byla chyba. Už i jí došlo, že opěvovaným polním velitelům šlo jen o to, urvat co nejvíce moci - a proto chtěli vlastní stát po vlastním vedením. Ale to už se v našem "objektivním" tisku moc nerozmazává. Obraz ruska jako agresora a čečenců jako nevinných obětí byl vytvořen a mnoha lidem se strašení ruskem hodí do krámu ... takže na tom se nic měnit nebude, stejně jako na obrazu utiskovaných albánců - ti to ale přepískli s invazí do Makedonie a to už si všimne i tele, že tady asi nebude všechno v pořádku, že neviňátka obvykle nedisponují dobře vyzbrojenou armádou a že ty zbraně albáncům musel někdo prodat ... nebo věnovat, a rusko ani jugoslávie to nebyli, takže kdo nám zbývá - snad ne náš nový velký bratr ? :-)
0/0
28.2.2002 10:41

Frankie

Re: Američané
Trošku si tady někdo plete pojmy s dojmy. Rusko od Američanů nepřestává sklízet kritiku za Čečensko ani dnes. Nejspíš proto, že se ještě stále najdou tací, kteří dokáží rozlišit pojmy Čečenec a člen Al-Kajdy. Jestliže Ivanov jakoukoli přítomnost Američanů v Gruzii kritizuje, tak je to jednak proto, že Rusko se ještě nevzdalo myšlenky, že se do postsovětských republik jednou vrátí a jednak proto, že Rusům momentální stav vyhovuje. Dokud se v oblasti válčí, oni mají dobrý důvod k vojenské přítomnosti a pacifikaci "nehodného" čečenského obyvatelstva. Že Gruzie odmítne "bratrskou" vojenskou pomoc Ruska při řešení tohoto problému, bylo proto nasnadě. Již jsme vás tu měli, děkujeme, nechceme více.
Pakliže Američanů má být 100-200, tak se dá předpokládat, že jde skutečně o instruktory a na programu je boj proti teroristům a nikoli vyhlazovací akce typu Groznyj, kdy bylo v rámci "boje proti teroristům" srovnáno celé město se zemí a počet zabitých civilistů mnohonásobně převýšil počet bojujících. Jinak souhlasím s názorem, že po takovéto protiteroristické akci v podání (či s pomocí) USA bude v regionu větší bordel, než normálně. Jinými slovy, než kdyby se o pořádek "normálně" staralo Rusko. Zůstane totiž naživu nezdravě mnoho civilistů.
0/0
28.2.2002 17:05

dan

Re: Re: Američané
Aha, Frankie, máš jedničku s hvězdičkou z PŠM. Dobře jim tu propagandu baštíš, v Rusku natožpak v Čečensku jsi ale určitě nikdy nebyl, takže ten tvůj příspěvek vypadá podobně, jako svého času ohlasy pracujících na články v Rudém Právu o těžkém životu chudáků v Americe a o spravedlivém boji pokrokových partyzánů v Latinské Americe a vůbec všude tam, kam vkročila bota imperialistova. Sovětští intruktoři tam ovšem také byli, ovšemže v malém množství, řekněme 100 - 200. To jsou pralely, co? Ono u nás v Česku máme pořád tendence považovat Rusko automaticky za Sovětský svaz a všechny Rusy za boševiky, podobně jako svého času byli všichni Němci, kromě soudruhů z NDR, fašisti. O.K., potom jsme ale, vážení, u nás také všichni komunisti, takže si nemáme co vyčítat, ani závidět. Já osobně si pamatuju dobu, kdy se nám Rusové smáli kvůli Jakešovi a v porovnání s Československem měli doma naprostou svobodu. Na rozdíl od nás tam totiž bolševici ztratili moc o něco dříve. A ještě mají oproti nám jednu výhodu - nemusí lézt nikomu do prdele.
0/0
1.3.2002 2:19

Frankie

Re: Re: Re: Američané
Je mi líto Dane, že jsi zřejmě prožil velké životní zklamání. Neznám tvou dosavadní kariéru, ale podle tvých příspěvků to vypadá, že jsi coby politruk u vojenského útvaru byl skálopevně přesvědčen, že v NDR a v SSSR žijí jen samí skvělí lidé, že v USA 99% obyvatelstva chodí po žebrotě, trpí hladem a nemocemi a zbylé 1% jsou "vrazi z Wall Streetu" , tlouštíci na krátkých nožkách s hvězdičkovaným cylindrem a červenobílými pruhovanými kalhotami. Po listopadu jsi prozřel , aspoň pokud jde o NDR a SSSR a je hezké, že se o své poznání chceš podělit i s ostatními. Je také chvályhodné, že nehodláš stejnou chybu opakovat a rozhodl jsi se od té doby preventivně nevěřit ani svému druhému Já. Něco bych se od tebe rád přece jen přiučil. Kdyže v Rusku bolševici ztratili moc? Nějak mi to ve víru světových událostí uniklo. Konečně, když je řeč o lezení komusi kamsi, u nás je platidlem koruna česká, v Rusku už bych si s rublem tak jistý nebyl.
0/0
1.3.2002 15:14

Kopecký Fr.

Re: Re: Re: Re: Američané
Tady se ale mluví už o době před listopadem - například si srovnejte, co jste se v roce 87 dozvěděl v Ruském a co v Českém tisku - u nás skutečně jen stále ty samé plky, kdežto sovětský tisk uveřejňoval to, co by u nás v té době neprošlo ... no a odkud Vy máte informace o Ćečensku - snad si nemyslíte, že ty zprávy, které pečlivě vybere český tisk jsou objektivní. Ono je totiž posledních 10 let v ČR takřka pravidlem, kopnout si do všeho ruského, z ruska zveřejňovat jen negativní zprávy a na vše ruské jednotně nadávat. je to ale naprostá ubohost omezených lidí, kteří si nevidí na špičku svého nosu a jen slepě papouškují to, co se zrovna nosí. Takové Lidové noviny, to je ukázkový příklad - to bylo několik let týden co týden málem oslavné články na Basajeva a podobné vrahouny - a když i Procházková přizná, že se mýlila a rusové nejsou jen ti zlí, tak to už se v lidovkách nerozmazává. Holt malí lidé potřebují jasný obraz nepřítele a poslední léta je jim takto podstrkováno Rusko. Myslím, že vám uniká víc věcí a tak se laskavě poučte, v Rusku je skutečně platidlem rubl, a za rubly si koupíte všechno na co si vzpomenete - jen jich samozřejmě musíte mít dost. A lidé vašeho typu patrně trpí představou, že v Rusku je hlad, zločinnost a co chlap to bolševik a piják vodky. Ovšem tomu, kdo chápat nechce, je těžké vysvětlovat, že to tak vůbec není. Tak se jděte projít na petřín a pokochejte se americkou vlajkou za trojitým ostnatým drátem, oddělujícím ty statečné hochy od české lůzy - a nezapomeňte s sebou vzít indulonu, vlezdoprdelkům jako vy, kteří by neváhali prodat svůj národ za hvězdnatý hadr se náramě hodí. Vždyť i "Frankie" vám zní patrně lépe než obyčejný český Frantík. S pozdravem František Kopecký
0/0
1.3.2002 17:59

dan

Re: Re: Re: Re: Re: Američané
Ono je to těžké. Já píšu česky ( omluva za několik vypadlých písmenek v předchozím příspěvku ), Frankie česky sice odpovídá, ale to je tak všechno. Kdybych tu psal čínsky, tak by to mělo pro Frankieho stejný dopad - tedy to by nerozuměl vůbec ničemu a takhle sice jednotlivým slovům rozumí, ale smysl mu stejně uniká, soudě dle jeho odpovědí, ze kterých vyplývá, že mnohé věci pochopil zcela opačně než bylo psáno. Buď je moc mladý, nebo... Nebo má málo informací, nebo naopak příliš "mnoho" a nedovede si je dát do souvislostí. Ironie a nadsázka jsou pro něj zřejmě pojmy zcela neznámé. A taky si určitě myslí, že co je psáno v novinách a co říkají v televizi je všechno pravda. Samozřejmě, že si umí přečíst a poslechnout pouze české noviny a českou televizi. Když tomu, co někde píší, nerozumím, tak se k tomu alespoň nevyjadřuji. Nebo, místo používání pajďuláků v textu, si nějaké informace k danému tématu opatřím, alespoň ze dvou, nebo radši ještě z více zdrojů. Případně můžu provést osobní průzkum na místě, popovídat si s lidmi a nespoléhat jen na novináře, kteří, až na vzácné výjimky, stejně píší jen to, co jim jejich chlebodárci dovolí - to funguje úplně stejně, jako v každém jiném zaměstnání. A taky to tak funguje ve všech režimech, ať už si říkají jakkoliv. Je to stejné dnes, jako za bolševiků - které jsem samozřejmě nikdy neměl rád, jak Frankie správně nepochopil. On sám je toho nádherným příkladem, dříve se tomu říkalo uvědomělost, dnes názor politicky korektní. Správný termín je vymývání mozků, anglicky brainwashing a ono to skutečně funguje, většina!!! lidí, po správné ideologické masáži, klidně uvěří, že jim hovno voní. Sám jsem toho byl mnohokrát svědkem a vím to i z profese, neboť reklama funguje také přesně takhle.
0/0
1.3.2002 20:51

Frankie

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Američané
Musím přiznat, že z Danových příspěvků som akýsi zmetěný. Ke kariéře politruka se evidentně nechce znát, prý reklama, no budiž. Jeho některé poznámky na mou adresu naznačovaly, že se s ním co do informovanosti a délky pobytu v Rusku a Čečně nemohu měřit. Očekával jsem tedy, zvláště po zmínce o průzkumu na místě, že budu konečně zahrnut přívalem argumentů, že si poslechnu jeho poutavé vyprávění o pobytu v Čečensku, kde určitě nebyl ničím menším, než válečným dopisovatelem. Těšil jsem se na jeho interview s Džocharem Dudajevem, na přímé svědectví jeho smrti a další pikantnosti. Avšak co to? Místo toho všeho jen zmínky o čtení novin, koukání na televizi a na závěr cosi o brainwashingu a voňavém hovně. Nu což, není každý den posvícení.
0/0
1.3.2002 23:17

Frankie

Re: Re: Re: Re: Re: Američané
Je vidět, že František byl v Rusku naposledy zřejmě ještě před listopadem, kdy ještě Moskva byla jednou z výkladních skříní socialismu. Já tam byl také (v roce 1980) a bylo to opravdu pěkné město. Na rozdíl od vás ale vím, jak to v Rusku vypadá nyní. Za cokoli důležitého (celníkům na hranicích, úředníkům ve vnitrozemí) se tam platí, a mohu vás ubezpečit, že rubly tím platidlem nejsou. Věta " za rubly si koupíte všechno na co si vzpomenete" jako by byla vzata z úst Putinovi na jednom z jeho projevů. Realita je trošku jinde. Při vzpomínce na občasné "menší" devalvace rublu (jen namátkou v roce 1992 2000%, v roce 1997 150%) a na skutečnost, že 50% ruských bank je řízeno organizovaným zločinem (skromný to odhad MMF) je jasné, že v rubly v Rusku střádají jen naprostí zoufalci nebo slabomyslné osoby. O masivních dolarových injekcích ze Západu mizejících ve studni ani nemluvím. K jakým koncům to tam povede, raději nedomýšlím, ale již vás nebudu strašit takovými ošklivými věcmi. Sněte si dál svůj sen o zemi, kde předevčírem již znamená popozítří.
0/0
1.3.2002 22:53

Kopecký Fr.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Američané
Nesním si žádné sny, v Rusku jsem byl naposledy v listopadu 2001, s devalvací rublu to není nic strašného, teď máme rok 2002 a to už není krize z 98. Pokud jde o banky nebo i jinou korupci, ta je všude na světě a v ČR nebo USA asi stejná jako v tom Rusku. Skutečnost není tak strašná, jak by se mohlo zdát z českého tisku - ale i to se začíná měnit, vždyť i čeští hokejisté začínají chápat, že peníze se dají vydělat i tam. A když český hokejista v roce 2001 mluví o příjemných procházkách nádhernou večerní Kazaní, tak to jistě nebude komunistická propaganda, ale kapitalistická realita Ruské Federace.
0/0
1.3.2002 23:28

Frankie

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Američané
Nebudu se už přít o úrovni korupce a organizovaného zločinu tam a u nás. Zmínil jste českého hokejistu v Rusku. Zajisté také asi víte, jaká je jeho odměna za toto angažmá. Nechci nikterak srážet výstavnost dnešní Kazaně, ale s takovým platem, kdy za rok vydělám více, než drtivá většina řadových Rusů za několik životů, by se leckomu mohla zdát příjemná i procházka večerním Bronxem. Jistě vám rovněž neušlo, v jaké měně je onen hráč placen.
0/0
2.3.2002 12:21

Marcella

Re: Re: Re: Re: Re: Američané
Bravo, Frantisku Kopecky, libi se mi Vas prispevek. Dobre napsane, spravne uvazovani.
0/0
2.3.2002 19:17

Marcella

Re: Re: Američané
V pripade Gruzie, a i ostatnich Kaspickych republik, se nejedna o boj s terorizmem, jedna se pouze o ropu a pristup k ni. Rusko zcela zrejme ma obavy z jakekoliv pritomnosti americkych vojaku nejenom na uzemi Gruzie.
Kaspicke more, jak jiste vsichni vi, je tzv. landlock (neznam cesky ekvivalent tohoto slova), transportovani ropy je tedy mozne jenom potrubim. Tento system byl postaveny za doby Sovetu, kdy SSSR bylo nejvetsim vyvozcem ropy jednak z teto oblasti, ale i ze Sibire, na svete.
USA chce ziskat naprostou kontrolu nad kaspickou ropou, v soucasne dobe je 50% ropy z teto oblasti kontrolovano 11 zapadnimi spolecnostmi (mezi nimi Chevron, Exxon-Mobil, Phillips Petroleum, Texaco atd). Aby USA ziskalo 100% kontrolu, uvazuji o jinych zpusobech, jak toho dosahnout. USA ma zajem na tom, aby konflikt mezi Ruskem a Cecenci pokracoval, to je zrejme. Cast ropovodneho potrubi koneckoncu vede pres uzemi Cecene a Dagestan.
Co se tyce Gruzie, ta podepsala tzv Ankarskou deklaraci, ktera se tykala stavby transkaspickeho vedeni, ktere by slo pod vychodnim pobrezim Kaspickeho more, ustilo v Azerbajdzanu a vyhlo se uplne uzemi Ruska. Tim by se Rusko eliminovalo. Po podepsani teto dohody a jeste dalsich, americky Kongres schvalil zvyseni financni pomoci Gruzii, se kterou se pocitata v NATO jako s novym clenem. Rozumejte tomu, tato financni podpora je na vojenskou integraci s Natem, nikoliv pomoc Gruzincum, kde jenom par vyvolenych vcetne Severnadze, jsou bohati, zbytek naroda zije v bide.
Vy, Frankie, jste obdivuhodne duverivy. Pokud jsou to pouze americti instruktori, vse je v poradku. Tito zaruci jistou rovnovahu v zabijeni civilnich obyvatel. Nestaci Vam to, kolik civilnich obyvatel jiz zahynulo v Afghanistanu?
Seznamte se trochu s vojenskou historii USA a ukazte mi jediny demokraticky rezim, ktery USA nastolil, rezim, ktery prosperuje? Ja osobne nevim o zadnem. Kdyz USA chtelo dostat panamskeho Noriegu, bombardovali Panama City s vysledkem 5.000 zabitych Panamcanu. Myslite si, ze to radovy American vi a ze by ciste nahodou, z duvodu napr. sympatii, vytahl panamskou vlajku? Nikoliv.
Americke vojenske umeni skoncilo 2. svetovou valkou. Co se deje nyni, je snaha o ekonomicke ovladnuti za pouziti vojenske moci, nic vice. Toto je jenom dalsi priklad a ropa je bezesporu tou nejdulezitejsi surovinou nejenom pro USA, ale cely svet. Pocitejte s tim, ze Rusko se bude branit a totez udela Cina. 
11. zari spadlo Bushovi a jeho administrative do klina jako mana z nebes, nemohli si skutecne nic jineho prat. Vse je nyni boj proti terorismu. Pokud by to nebylo tragicke s moznymi tragickymi nasledky pro vsechny, byla by to uplna fraska.
0/0
2.3.2002 19:11

dan

Re: Re: Re: Američané
Naprostý souhlas, jenže lidé odkázaní z různých příčin pouze na česká masmédia tyto reálie, stojící ve skutečnosti za děním ve světě, nikdy nepochopí. Místo toho věří prefabrikovaným nesmyslům, předkládaným jim jako obraz skutečnosti. Nechci se chlubit, ale že se stane něco podobného, co se stalo 11. září, jsem předpokládal. A když jsem slyšel první, ještě neurčité zprávy, krátce po neštěstí, tipoval jsem buď Palestince nebo některou z frakcí, napojených na Bin Ládína a Taliban. Amerika teď bojuje proti těm, které si sama vycvičila, troufám si dokonce tvrdit, že vytvořila. Platí tu plně přísloví o vyhánění čerta ďáblem, jde de facto o důsledky politiky studené války, ještě dnes občas uplatňované (viz Čečensko ), kdy velmoci k přímému boji cvičily a využívaly regionální bandy zločinců - vzletně většinou pojmenovávané bojovníky za svobodu.
0/0
2.3.2002 20:40

Marcella

Re: Re: Re: Re: Američané ..pro Dana
Predpokladam, ze pokud se clovek chce dovedet vice a ma zajem, existuji zdroje. Je vsak pravdou, ze vetsinou v anglictine, coz muze byt problem pro nektere lidi. Na druhou stranu to neni americky tisk, ktery zarucuje pravdive informace, je dulezite si fakta overovat z mnoha zdroju.
Na rozdil od Vas jsem 9-11 nepredpokladala. Vas tip na Palestince. Colin Powel planoval pro zasedani OSN v rijnu lonskeho roku predneseni zpravy o vytvoreni Palestiny. Palestinci tento signal dostali, nepocitala bych s tim, ze by mohli byt za timto utokem. Tim by vse ohrozili. Naopak existuje velice silna konspiracni teorie, ze Israel mohl byt za timto utokem. Tomu vsak nenasvedcuje soucasne politika USA, ktera dava doposud zelenou Israeli v tom, jak nakladaji s Palestinci. Pokud by USA melo jakekoliv podezreni, predpokladam, ze jejich politika vuci Israeli by byla jina. Ovsem americka administrativa je administrativou Bushovskou a rodina Bushu, zejmena papa Bush, je znamy tim, ze ma krvavou minulost (velice dobre dokumentovane navic). Jenom pro ilustraci; soucasny premier ci president Afghanistanu, tzv. docasny, Hammid Karzai, byl zamestnan petrolejarskou spolecnosti Unocal, samozrejme americka spolecnost. Byl zamestan jako poradce. Jeho rodina vcetne bratru byla za pomoci CIA prevezena z Pakistanu a Afghanistanu do USA. Karzaj byl stoupenec Talibanu a byl za jednanimi s Talibanem o moznostech vedeni ropovodniho potrubi pres Afghanistan, pod zastitou spolecnosti Unocal. Karzai pochazi z oblasti Kandaharu, stejne oblasti, jako vetsina stoupencu Talibanu.
Dalsi vec:to se tyce Al Queda a samotneho bin Ladina. V listopadu americke letectvo oznamilo tydenni prestavku v bombardovani Kunduz z duvodu humanitarnich, aby pakistansti clenove Talibanu, zraneni, se mohli prepravit zpet domu vymenou za pokracujici spolupraci ze strany Pakistanu. Ve stejnou dobu se prepravovalo okolo 4,000 clenu Al-Queda, vcetne bin Ladina, mimo Afghanistan, zatimco se zurive bombardovala oblast Tora Bora, kde nikdy nebyl pocet oznamovany Pentagonem, a sice tisice clenu Al Queda. Jak se zjistilo, jeskyne mohly pojmout okolo 300 lidi maximalne a to byl take pocet bojovniku v techto jeskynich. Letadla prevazejici cleny Al Queda, kupodivu, mela ruske insignie.
Tvrdit, ze Afghanistan byl vojensky uspech, je naprosta fraska. Vpodstate vse je naprosta fraska a americke vojenske fiasko. S lidmi Afghanistanu se od pocatku hrala prachobycejna, sprosta hra.
0/0
3.3.2002 8:26

Frankie

Re: Re: Re: Re: Američané
S těmi Palestinci jsi Dane trochu přestřelil. Copak nevíš, že Marcella je jejich velkou zastánkyní? Příště víc opatrnosti s takovými nadšenými souhlasy a důkladnější čtení jejích dřívějších příspěvků.
Když se na to podívám z pohledu neznalého důvěřivého prosťáčka, tak nevím co si myslet. Když ani dvě tak významné "kapacity" přes mezinárodní situaci protřelé Guardiany, Britskými listy, Zvědavcem a dalšími hodnotnými objektivními zdroji se nedokáží shodnout v tak zásadní otázce, co si potom má myslet prosťáček?
0/0
3.3.2002 16:22

Kopecký Fr.

anglosaská rozpínavost
není nezajímavé, že ohavná stavba s ještě ohavnějším názvem "charles city center" stojí na místě proluky, vzniklé po americkém bombardování ... případné teroristy žádám, aby demolici provedli ještě do otevření (květen 2000) a mimo pracovní dobu - další oběti na životech civilistů by byly zbytečné, stačily ty nesmyslné americké bomby (američané si tehdy popletli prahu a drážďany - a v tradici podobných omylů přes veškerou moderní techniku nadále pokračují)
0/0
27.2.2002 21:20

badzus

#@*&%$
Bože na nebi, ti Američani už neví co by kde by, nebo co Jejich slavná "válka proti terorismu" už se mi začíná zajídat Kdysi jsme nadávali na rozpínavost Rusů a před tím i Němců, ale toto je VRCHOL
0/0
27.2.2002 20:23

Pavel Misík

prosím bojovníky z USA
aby raději zůstali doma a louskali buráky, už je jich všude po světě docela dost - a o nic bezpečněji se necítím. Snad kdyby přestali s podporou kdejakých mafiánů, kteří jsou zrovna proti Rusku, Jugoslávii nebo jiným soupeřům ameriky, potom by mohl být od terorismu pokoj
0/0
27.2.2002 18:24

JV

USA bojují proti terorizmu i doma
... a kašlou na jakákoli práva.
Slavná bašta demokracie vás může zavřít na libovolně dlouhou dobu, bez právní ochrany, bez jakéhokoli obvinění.
0/0
27.2.2002 17:16

Honza B.

Re: USA bojují proti terorizmu i doma
Ale ne v USA
0/0
27.2.2002 23:03

Vaclav Kabat

neni to tak davno
co jisty rusky general prohlasil, ze evropa se ruska boji.. protoze se kazdych 40 let podivaji do evropy, a ze naposledy tam byli v 68... a ze se tesi do prahy...
budme radi, ze se USA divaji spravnym smerem...
0/0
27.2.2002 17:06

bohouš

Začíná to být veselé.
Vždyť Spojené státy dlouhou dobu Čečence v jejich boji proti Rusku podporovaly. Vlastně Taliban předtím taky. Kdo jim to bude žrát? To si fakt o nás myslí, že jsme úplní kreténi?
0/0
27.2.2002 15:23

Honza B.

Re: Začíná to být veselé.
Porad dokola. USA udelali chybu kdyz podprovaly SSSR proti Nemecku, Mafii kdyz chteli dobyt Sicilii a do nekonecne dalsi stejne pripady se daji kritisovat. Jenze politika je umeni mozneho, bohuzel a pokouset se o cisty ideal jekoliv nedosazitelny by v nasem svete byl odsouzen k neuspechu. Jak se rika, v politice nikdy nevite s kym si nakonec vlezete do postele a vcerejsi pratele jsou neprateli, nebo jeste jinak, nepratele mych nepratel jsou mymi prateli. Ja jsi myslim, ze v tom Amerika je jeste prilis naivni. Kdyz meli vedeni sveta v rukach Francie a Anglie delali to s vedsi rozhodnosti, bezohlednosti a surovou silou. Jenze pak jim dosly sily. No uvidime.
0/0
27.2.2002 17:30

australena

zmena smeru
Kdyz uz je uznano, ze Cecenci a Al Kajda meli cile natolik spolecne, ze se zucastnili jako spojenci ruznych valecnych / teroristickych akci a tudiz jsou nyni oznaceni jako nebezpecni, co z toho plyne v budoucnu pro Evropu?
Jmenovite, bude uznano, ze Albanci  a bosensti moslemove take maji styky s toutez skupinou  a bude to casem znamenat zmenu oficielni politiky NATO v Bosne a Kosovu?
A dale, na kterou stranu patri Cecenci v dalsich castech Evropy, zvlaste pak v Cesku.  Jsou to verohodni hosi, anebo ne?
0/0
27.2.2002 15:13

Beny

Re: zmena smeru
Zalezi hlavne na tom, jestli budou albanci ochotni prijmout UBL a jeho bandu a poskytnout jim "praci". Cecenci to uz zkusili - jako ti pokusni kralici - a ostatni (Albanie - Makedonie, Filipiny, Malaisie, Indonesie  ... -> samozrejme jejich "muslimove") sleduji, jak to dopadne.
0/0
28.2.2002 14:38

Najdete na iDNES.cz