Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Spot na kostní dřeň mate

"Známé tváře Novy", které v reklamním spotu svým osobním příkladem podporují dárcovství kostní dřeně, v naprosté většině případů překročily vhodnou věkovou hranici. Tato skutečnost pobouřila řadu lidí, kteří chtěli také pomoci nemocným lidem, zavolali na inzerovanou telefonní linku - a zjistili, že po pětatřicítce už o ně není zájem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

posleda

Reklama pro dobrou věc, či jen pro sebe?
Reklama na dobročinné účely je jistě chvályhodná věc - pokud je míněna upřímně a bez vedlejších záměrů. Tady se bohužel nabízí hned několik otázek. K zadavateli reklamy: Pokud jde především o získání nových dárců, proč tuto akci neudělaly oba registry společně (zvláště když jeden pokrývá hlavně Prahu a druhý v Praze vůbec nefunguje? Jde jim o získání co nejvíce nových potenciálních dárců, nebo jen   to, aby ti dárci byli v jejich registru? nebo aby se o jednom registru vědělo více? Mají z toho nějaký přímý prospěch? K Nově: Šlo Nově v první řadě o pomoc dobré věci, nebo o to, aby se více zviditelnily "tváře Novy?"a zlepšil mediální obraz stanice, kvůli níž hrozí daňovým poplatníkům zaplatit za vyčuraného Železného náhradu škody stejně vyčuranému Lauderovi?  Vzhledem k tomu, že "dostali výjimku", zda se spíše, že b) je správně. Kdyby šlo v první řadě o pravdivé informování, určitě by se našlo dost "Nováků", kteří by mohli akci podpořit i bez toho, aby museli dostat výjimku, kterou běžní zájemci o pomoc "dobré věci" nedostanou.
Připomnělo mi to informaci, kterou jsem nedávno načerpal z jistého odborného časopisu (Marketing & Media?): Kampaň "Ostrovy života" vynesla 9 milionů korun. Náklady na ni ale dosáhly 32 milionů korun. Tedy: kdyby tyto náklady byly darovány rovnou na příslušnou lékařskou techniku, byl by z nich více než trojnásobně vyšší užitek  Akorát by se ale nikdo tolik nezviditelnil...
 
0/0
26.2.2002 18:41

Daniela

Podraz
Myslim si, ze je minimalne nevhodne, aby nekdo, komu by darovani kostni drene nebylo ani umozneno a on to vi, ze sebe delal skveleho spoluobcana a daval na obdiv svoji "lidskost". Myslim si ze to je od moderatu Novi pekne sprosty. A svym zpusobem to hodne naznacuje jejich charakter, ale rozhodne ne v kladném smyslu. je to od nich pekny podraz.
0/0
26.2.2002 15:43

Jura

O co komu jde?
Prosim vas, o co tady v tom sporu vlastne jde? Vzdyt prece vubec nejde o to, kdo a s jakymi lidmi natocil spot - tady jde o zachranu lidsyeho zivota a je mi jedno, ze to nataci X pro Y.
0/0
26.2.2002 14:06

Olda

Blábol
Co je to zase v tom článku za blábol... Jsem z Prahy, přihlásil jsem se do registru a byl jsem pozván do IKEMu na Praze 4. Žádná Plzeň ani Hradec.
0/0
26.2.2002 12:32

Stealth

Nova
Ty, kdož tu zase jako vždy spílají těm "padouchům" z Novy, bych rád odkázal na psychiatrii, protože jejich chování už hraničí s paranoiou, eventuelně s dalšími duševními poruchami. Prostě pro určitou část našich pseudointelektuálů, které já spíše v jejich projevech považuji za primitivy, neudělá Nova nic dobrého. I když ze svých soukromých, tedy nikoliv našich - jako ČT, štědře sponzorují ledacos, pro tyto nadřazence (ve své vlastní mysli) bude Nova vždy jen pokleslou TV. Něco Vám řeknu, pro mě, i když se nedívám výhradně na Novu, je tato televize jasná jednička nejen u nás, ale pravděpodobně jedna z nejlepších komerčních TV Evropy. Ať se pánové Vávra, Klinkhammer a Lauder  a také jistí lidé z našich médií a politiky třeba kousnou do zadku! 
0/0
26.2.2002 10:53

Lupus

Re: Nova
V tom pripade jses chudak a co se toho reklamniho prostoru tyka, jses taky asi general. Nova ma dostatek reklamniho prostoru a kvuli pruserum, co pan reditel Novy udelal, mu nezbyva nic jineho, nez se trochu odcernit v ramci takovychto projektu. Copak jsi zapomnel, ze z naseho pujde miliarda jako platba za to, ze on je vychcanej.Kdyz jses tak chytrej, tak proc nepodporila Nova uz davno projekty pro Nadaci transplantace kostni drene? Ja sam se chci prihlasit do registru, ale nedelam to kvuli tomu, ze nejaka vypelichana Obinova, nebo jiny vykopavky, ktery krome toho, ze delaj na Nove jsou uplny nymandi, se propagujou jako darci, ale protoze chci pomoci tem, ktery to potrebujou. A ta forma, kterou to Nova predvadi taky ukazuje na jejich inteligenci a uroven.Co se tyka tvych preferenci, tak Te uprimne lituji. SLEDUJ NOVU A NEMUDRUJ
0/0
26.2.2002 11:35

serz

Jak to vlastně je?
No, mne by tedy zajímalo, jestli ty "známé tváře novy" byly (chtěly být) zařazeny do registru, nebo jen propůjčily sé ksichty reklamě.
0/0
26.2.2002 10:36

Aldebaran

Nevydařený spot
To se zase Vládíkovi něco nepovedlo. Chtělo by to jen nejdřív trochu myslet a až pak "řezat". Že by nám Vládík "novákovatěl" a začal splývat se svými diváky, kteří se zakusují do jeho koláčů?
0/0
26.2.2002 10:29

Eva

všechno je jen o penězích
Věková hranice je sice omezena do 35 let, ale děje se tak zdůvodu nedostatku peněz. Myslím si, že nezáleží na věku dárce pokud je fyzicky zdráv, ale ty prvotní testy znaků krve jsou finančně velmi nákladné. Takže pokud se cítíte a jste absolutňe zdrávi a chcete se stát dárcem nic Vám nebrání si toto vyšetření uhradit sami.
0/0
26.2.2002 10:00

Jarda M.

Re: všechno je jen o penězích
Právě že je v této spoječnosti všecho jen o penězích. Zadarmo člověk nedostane vůbec nic. Ale když už někdo chce něco darovat, třeba krev, nebo dřeň, no prosím. Ale aby za to musel ještě platit, to už se mi zdá dost uhozené!
0/0
26.2.2002 11:29

Eva

všechno je jen o penězích
0/0
26.2.2002 9:53

Tetička

Jestliže v tramvaji pustím sednout starou paní a ona mě odmítne tak si příště hodně rozmyslím, něž to udělám znovu.Totéž platí o dárcovství.Požádali všechny a teď většinu odmítnou.Ti odmítnutí se příště nebudou blamovat v podobných akcích.Proč hned neuvedli věk požadovaný u dárců. Mimochodem, jsem dárkyní krve,mám 22 odběrů a doteď jsem byla přesvědčená,že jsem v registru dárců dřeně,protože jsem s tím na transfúzce souhlasila v dotazníku- je mi přes 40.Takže další blamáž.A na pozvánkách k odběru krve uvádějí v adrese ročník narození a krevní skupinu - to taky každý nezvládne.A už je mi líp,když jsem se vykecala.
0/0
26.2.2002 9:30

Tetička

0/0
26.2.2002 9:24

red horse

Vy jste neuvěřitelní
Jestli jsem to z vyjádření primáře v článku pochopil tak známé tváře z Novy dostali výjimku a proto se mohli do registru přihlásit i když jsou starší než 35 let. Co je na tom za svinstvo a podvod? Novu sice nemusím, ale tady tím všichni ukázali, že jsou tam skutečné osobnosti. Názory typu klamavá reklama, nemůžu darovat v Praze nadaci, která je v reklamě a tak raději nebudu darovat nic..... Z toho je mi na blití...
0/0
26.2.2002 8:56

Hans

Zase křivárna
Co chcete po NOVĚ s jejím vedení, ve všem podvod a prachy.
0/0
26.2.2002 8:48

Pavel

Nechápu Vaše reakce. Mám známou, která se zabývá vyšetřením pro dárce kostní dřeně. Ta mi řekla, že od začátku publikování "reklam" stoupl počet žádostí o vyšetření. A o to dle mého názoru šlo. I kdyby se přihlásilo jen o deset lidí navíc, tak to za to stálo. Nebuďte tak zaslepení a radši sami pomozte.
0/0
26.2.2002 8:32

rene

Mě by zajímalo jak to všechno vlastně probíhá -
- co znamená nzaregistrovat se - co mi odeberou, kolik, jak často mě budou kontrolovat zdravi atp. Drobná osvěta by nezaškodila.
0/0
26.2.2002 8:55

Dan

Re: Mě by zajímalo jak to všechno vlastně probíhá -
Stačilo mi cca 30 s., abych otevřel vyhledávač, zadal "dárovství kostní dřeně" a dostal se na stránku http://www.czechbmd.cz/jakdarovat.html
0/0
26.2.2002 11:03

JV

Vy jste se zbláznili
Někdo propaguje dárcovství kostní dřeně (byť zavádějícím způsobem) a vy tu křičíte hnus, hnus, hnus, podvod, svinstvo. Hlavně, že jste si už po ránu hezky zanadávali a mohli na někoho plivnout. To se pak budete celý den cítit lépe, že?
0/0
26.2.2002 8:30

Charon

Re: Vy jste se zbláznili
Naprosto souhlasím. Nevidím v tom žádný podvod. Jestli jsem to správně pochopil, prvotní byšetření krve je tak nákladné, že už se nevyplatí registrovat lidi starší 35 - mladší "vydrží" v registru déle. A pokud by si vyšetření člověk zaplatil sám, může mu být i více.. Nechápu, proč některé lidi zajímá, zda to dělají dvě konkurenční firmy, zda ta na tom vydělá a proč jedna nemá registrační místa v Praze.. (Asi právě proto, že už je tam druhá..) Já jsem z Prahy a jdu teda hledat na internetu IKEM..  
0/0
26.2.2002 10:36

0/0
26.2.2002 8:27

Jan

Jak dlouho bude rada pro rozhlasové a televizní vysílání tolerovat svinstvo, kterým nás Nova krmí? Nejde o jediný případ lživé reklamy. Zpravodajství o případu Rozehnal a Železný byla ukázkou té nejhrubší manipulace a neobjektivnosti. V normální zemi by držitel licence stál druhý den na chodníku bez té licence. Je neuvěřitelné, že stále vysílá televize, jejíž vysílací schéma neodpovídá podmínkám udělení licence. Prostě Absurdistán.
0/0
26.2.2002 8:13

Petr

Re:
Pokud je podle Vas reklama na darcostvi kostni drene svinstvo a mate pocit, ze by proti tomuto mela zasahovat RpRaTV, zajimal by me Vas duvod. Podle zakona nemusi byt reklama az tak moc pravdiva.
 Kauza Zelezny Rozehnal byla typickou ukazkou, ze pro movitejsi lidi spravedlnost neplati. Podle meho nazoru o teto kauze informovala verejnopravni TV a TV nova priblizne stejne.
Nechapu proc tady napadate p. Zelezneho ohledne teto kauzy. Zde se ma, podle meho nazoru, debatovat uplne o necem uplne jinem.
Podle me patri dik nove, ze zorganizovala takovouto kampan. Hodne lidi se diky ni napr. dovedelo, ze darce musi byt mladsi nez 35 let. Jesli na Vas zapusobila a v nemocnici Vam zdrvorile sdelili, ze jste moc strary, neni duvod napadat TV nova.
0/0
26.2.2002 8:39

Petra

Nova se opět vytáhla
Nova má přece dost nízký věkový průměr. Tak do té reklamy prostě měli dát lidi, kteří jsou vyhovující. A kteří skutečně mohou darovat kostní dřeň, ne vykopávky typu Johna. Vždyť to je normální podvod. A po něčem takovém chtějí registry získat další dárce ? Hnus, hnus, hnus.
0/0
26.2.2002 7:30

Jarda M.

Je to hrozné...
Je to hrozné, když člověk zjistí, že i v těch nejlidštějších záležitostech vládne samý podvod.
0/0
26.2.2002 7:20

r.

obchod v medicine
jde tu tedy zase jen o obchod: "o te moznosti davat v praze vam nerekneme, proc taky, kdyz tam to zprostredkovava konkurencni firma, zejo ..."
0/0
26.2.2002 1:59

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.