Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Justiční omyly: není jich moc, ale jsou

Může se v České republice do vězení dostat nevinný člověk, aniž by se soudy zabývaly jeho námitkami? Justičních omylů není moc, ale existují. Podle odhadu odborníků se jich za posledních několik let dá najít nejvýše několik desítek. "Určité malé procento milostí má charakter nápravy justičního omylu. V roce 2000 to bylo asi sedm případů," napsal na oficiálních internetových stránkách prezidentské kanceláře Václav Havel.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Kačer

Kačer
Ja byl nepravem vězněn ,poněvadž jsem organizoval demontrace na severní moravě a ve slezsku.Na vazbě jsem strý¨ávil 3 měsíce a stíhání mi zastavili.Podám žalobu, ale chybí mi dotace na právní pomoc. Ach jo!
0/0
1.3.2002 14:04

Věra

Re: Kačer
PO FINANČNÍ STRÁNCE JSEM NA TOM STEJNĚ JAKO TY. POTŘEBOVAL BYS NA TO NEZAUJATÉHO SPONZORA. NA TO, ABYS VYHRÁL SOUD DNES JE 100.000 KORUN MÁLO... IKDYŽ MÁŠ PRAVDU. ŘEKNU TI, ŽE PRÁVĚ POVOLÁNÍ - SOUDCE - UČITELE - NEBO LÉKAŘE, JE STRAŠNĚ ZODPOVĚDNÉ PŘED BOHEM... A KOLIK LIDÍ SE ŘÍDÍ BOŽÍ SPRAVEDLNOSTÍ...BOŽÍMI ZÁKONY? BÝT NA JEJICH MÍSTĚ - BÁLA BYCH SE BOHA.... AŽ NYNÍ SI UVĚDOMUJI, JAK STRAŠNOU ZODPOVĚDNOST PŘED VĚČNOSTÍ TITO LIDÉ MAJÍ. A POKUD SI TOHO NEJSOU VĚDOMI, A ZPŮSOBUJÍ ŠKODY, POTOM SE JIM PO ODCHODU Z TOHOTO SVĚTA OTEVŘOU OČI, A ONI BUDOU MUSET SVOU VINU ODČINIT....A KAŽDÝ Z NICH SI BUDE PŘÁT, ABY TAKOVOU CHYBU NIKDY NEUDĚLAL...
0/0
25.4.2002 15:04

Pavel

"Každý je omylný, i soudce, pokud chce!"
Z tohoto článku vyplívá,že je vlastně vše v pořádku.Bohužel,ale pravda je úplně někde jinde.Na vlastní kůži jsem se přesvědčil,co vše je u soudu možné!Slušný člověk nemá u soudu žádnou šanci,pokud jde o známého policisty a k tomu ještě z Plzně...
0/0
25.2.2002 23:11

Josef L.

Ach ti soudci
Víte, co je justičních omylů? téměř každý druhý případ, který neschopná policie v rámci své neznalosti denodenního podnikatelského chlebíčku, za tepla přehodí ještě méně s denodenním životem , zákony nesmyslně portkaným živnostníka, obeznalým soudcem. Soudce, který po škole usedne za svým stolcem a netuší, o čem vůbec obchod a podnikání je, má soudit...když vlastně neví co. Kde se chcete dovolat pravdy, když proti sobě nemáte partnera? Jak chcete pětiletému dítěti vysvětlovat demokraqtické uspořádání našeho státu? Jak chcete soudci vysvětlovat o čem je podnikání, když na něho mluvíte španělsky? jenže on má moc, on vás může odsoudit. Vy jeho ne. A odvolání řeší zase další soudci.Kruh se uzavírá.A kde, že se to všechno děje? No přece u nás V Kocourkově!
0/0
25.2.2002 16:22

Bořek

Kájínek - k neuvěření !!
"..inicioval ministr Rychetský přezkoumání jeho spisu a na nic nového se nepřišlo" - cha,cha, bodejď by jo, když se pouze nově zkoumaly staré "důkazy". "...policie proti nim našla řadu důkazů a soudy neměly důvod, proč jejich případy znovu otevírat" - to už je úplně ujeté, vždyť za katr dostala Kájínka právě plzeňská policejní mafie. Útok na automobil pražských kriminalistů, jedoucích do Plzně vyšetřovat zákulisí zdejší police zřejmě také provedl Kájínek tč. ve vyšetřovací vazbě!?
0/0
25.2.2002 10:04

Baron

Ja jeden justicni omyl, Do NEBE VOLAJICI, znam
jmenuje se KAJINEK a pokud nekdo neobjasni vsechny sporne body obzaloby, od strelby obouruc s vymenou zasobniku az po neverohodne svedky, tezko muzu souhlasit s dozivotim.
0/0
25.2.2002 9:11

Věra

Re: Ja jeden justicni omyl, Do NEBE VOLAJICI, znam
Já osobně jsem přesvědčena, že KÁJINEK - je nevinen!!!!!
0/0
25.2.2002 12:23

Josef

A to by jste chtěli trast smrti
0/0
25.2.2002 8:32

HOVADO

parlament
Ještě větší prdel by byla, kdyby se po volbách sešli v parlamentu převážně kuřáci travky a nealkoholici a travku by odtrestnily a naopak by se chodile sedět za alkohol. co by pan severa asi namítal až by mu někdo vysvětlil, že nechce aby jeho dětem někdo nabízel alkohol.
0/0
25.2.2002 8:21

tele

k smíchu
spáchám li trestný čin, na který není v zákoně pamatováno, zpravidla se jedná o hospodářskou kriminalitu, je všechno ok.  ale nedej bože když si pro sebe vypěstuju travku, kterou nato vykouřím, to půjdu bručet alespoň na pět let. dělaj si z nás jenom prdel.
0/0
25.2.2002 7:06

pestitel

Re: k smíchu
Absolutní souhlas
0/0
25.2.2002 11:49

BRT

Re: k smíchu
Co neni  zakonem zakazano, to je povoleno. Trestny cin je poruseni zakona.
0/0
25.2.2002 12:23

tele

soudce ooaka
já vím, jen se mi jedná o to, že jsou zavíráni lidi, který nikomu nic neprovedli na nikom se neobohatili a nepotřebujou napravovat. na druhou stranu jsou tady mafiáni, co dělaj věci, na kterých se všichni sice shodnou, že správný nejsou ale nic se jim neděje.  jedná se mi o nepoměr. soudci by měli rozhodovat rozumem a ne se držet manuálu. takhle bych mohl soudce za 70 000 nebo kolik maj dělat taky. měli by si vzít příklad ze soudce ooaky.
0/0
25.2.2002 14:59

Najdete na iDNES.cz