Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Maďarský premiér dál útočí na dekrety

Krize visegrádské čtyřky se prohlubuje. Maďarský premiér Viktor Orbán neustoupil od kritiky Benešových dekretů, na niž jsou citlivé Česko i Slovensko. Představitelé Česka zatím tvrdí, že visegrádská spolupráce tuto přestřelku přežije. "Každý mravný člověk stojí proti mezinárodní tradici, která prohlašuje etnické skupiny, mezi nimi i Maďary, za kolektivně vinné," odmítl Orbán v sobotu odvolat svou kritiku Benešových dekretů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Rosta

Gerojove
Madari - hrdinny narod rytiru - prd. Proc neusilijou o Sedmihradkso proti vetsimu Rumunsku, tam je Madaru vic a zijou v horsich podminkach? Proc "nepomuzou" bratrum ve Vojvodine? Ze by na to nemeli kóle neco zacit se svyma balkanskyma sousedama? Na Rakousko nesahnou z politickzch duvodu, Ukrajina je jaderna mocnost a sotva si bude vsimat nejakeho prtaveho Madarsko tak si to zase odskacou Slovaci.
0/0
27.2.2002 14:37

domino

MF DNES
Jak bylo jiz zmineno - jak je mozne aby se lidi v CR dozvedeli z novin objektivni zpravy/komentare k tematu, ktere je jasne spjate s narodnim zajmem CR, kdyz MF Dnes, Lidovky a rada dalsich novin vlastni jeden clovek, ktery je Bavorak?
0/0
27.2.2002 14:15

Bela

Toth nem ember !
Toth nem ember !
0/0
26.2.2002 11:49

Delirium Tremens

Re: Toth nem ember !
Ýndohčinan tokok yt ečip od ďohc !!!
0/0
26.2.2002 15:10

MADAR

Re: Toth nem ember !
SZOPD KI A FASZOM!
0/0
26.2.2002 19:02

CSEH

Re: Re: Toth nem ember !
Lofasz a filletbe
0/0
27.2.2002 14:18

Lucie

Re: Toth nem ember !
Nemtudum maďárum. Visontlátáša !
0/0
27.2.2002 14:27

UWE

Re: Toth nem ember !
DU BIST ABER BUTA TOTH !!
0/0
27.2.2002 14:30

Ol

aaa
Po mých zkušenostech z vojny nejsem velikým milovníkem Slováků, ale jedno vím určitě. V souvislosti s útoky maďarského premiéra na ČR a SR v sobě najednou cítím velké pouto se Slovenskem a mám pocit, že jedno jsme. Myslím, že místo V4 bychom měli vytvořit svazek nový sice bez Maďarska, neboť o něho očividně nestojí, ale o to silnější. Připadá mi, že Maďarsko vede podobně pohrdavou politiku vůči sobě rovným kandidátským zemím jako vedl pan Klaus v polovině 90. let. To se nám však velice záhy vymstilo... A ještě si myslím, že by EU (především Francie a Velká Británie) měla zaujmout stanovisko k tomu, že státy, které byly za války fašistické se dnes snaží spochybňovat historii a káží morálku ve věcech, v kterých mají máslo na hlavě. Mohl by to být začátek toho, že by se dějiny mohly opakovat. Podobnou politiku "nehas, co tě nepálí" vedla Francie a Velká Británie v roce 1938 a jak to dopadlo...
0/0
26.2.2002 10:28

Emil

Re: aaa
Jakže to zaútočil maďarský premiér na ČR a SR? Že se vyslovil pro zrušení Benešových dekretů? Vždyť, kdo si BD přečte a má v sobě trošku mravnosti, musí říci, že je to pěkné svinstvo, které v právní systému státu nemá co dělat. Zrušení BD není navrácení území, které patřilo Maďarsku do r 1918 nebo Německu po roce 1938. Zrušení BD je prohlášení, že nikomu nemůže být konfiskován majetek jen proto, že je Maďar nebo Němec, že nikdo nemůže ztratit občanství jen proto, že je Maďar nebo Němec a že nikdo nemůže zabít člověka jen proto, že jde o Maďara či Němce. Jestliže se hlásíme k západním demokraciím a chceme vztoupit do EU, měli bychom maďarskému premiérovi za jeho přpomínku spíše poděkovat. PS: Jaksi jste zapoměl na to, že i Slovensko bylo samostatným fašistickým státem.
0/0
26.2.2002 10:56

Ol

Re: Re: aaa
Vážený pane Emile. Myslím, že je zcela jasné, že těm, kteří volají po zrušení tzv. BD zdaleka nejde o to, aby tím byl dán nesouhlas s zabíjením pro jeho národní příslušnost. To bylo již učiněno v čsko-německé deklaraci. Jde tady o to, aby byla otevřena cesta k revizi výsledků poválečného uspořádání. Němce, žijící v roce 45 na území Československa stát občanství nezbavil, neboť měli občanství Německa, které dostali ihned po zabrání Sudet, neboť se automaticky stali říšskými občanynarozdíl od Čechů, žijících v té době na tomto území, kteří byli ze Sudet vyhnáni. Po roce 45 tedy bylo navázáno na stav, kdy Německé obyvatelsto v pohraničí mělo občanství Německa, tedy byli cizinci. Přesto však měli možnost do 6-ti měsíců požádat o občanství ČSR. Tuto možnost však valná většina nevyužila, proto zustali cizinci. Bylo ale mnoho těch, kteří tuto možnost využili, odsunuti nebyli a majetek jim byl zachován. Mnoho takových lidí jsem znal a znám, neboť jsem se narodil a žil jsem v pohraničí-bývalých Sudetech. Vaše argumentace, týkající se toho, že se hlásíme k západním demokraciím je zcestná, neboť stejná řešení přijala i většina západních států, na jejímž území žila početná německá menšina. Odsun byl výsledkem dohody vítězných mocností v Postupimi jako řešení, aby se v budoucnosti zabránilo národnostním konfliktům. To je prostě fakt. Doporučuji historii nehodnotit podle stanovisek v mediích či populistických hesel jedněch či druhých politiků ale podle skutečností a navrhuji si o tomto problému něco nastudovat. Co se týče toho, že jsem zapomněl, že Slovensko bylo též fašistický stát vám sděluji, že jsem nezapomněl. Slovensko se však nikterak nesnaží tyto skutečnosti spochybňovat na rozdíl od představitelů Rakouska a Maďarska.
0/0
26.2.2002 11:40

Emil

Re: Re: Re: aaa
Ano, naprosto s Vámi souhlasím. Historie se nemá hodnotit podle stanovisek v mediích ani podle hesel politiků, ale podle skutečnosti. Váš názor jako by se vynořil z hlubin komunistické minulosti. Němec řinčí zbraněmi za šumavským hvozdem a sudeťák natahuje svůj spár po české zemi. Nic nového. To zde už vše bylo. 1)Vy vůbec neberete v úvahu skutečnost, že se píše rok 2002 a do EU bychom s největší pravděpodobností měli vstoupit v roce 2004. Nedovedu si představit, jak v únii, kde neexistují hranice, Němec pod rouškou tmy, posouvá jakýsi hraniční kolík za Karlovy Vary a něco podobného dělá Maďar na Slovesku. 2)Co se týče majetku, existují mezinárodní dohody, ve kterých se praví, že my nebudeme požadovat reparace a druhá strana odškodnění za konfiskovaný majetek. 3)Co se týče vlastního odsunu, měl byste vědět, že tak zvaný divoký odsun se neopíral o žádný právní akt,protože Postupimská dohoda, která jej zmiňuje, byla parafována až 2. srpna 1945 a západní země, které citujete, Holandsko, Dánsko atd. k odsunu Němců vůbec nepřikročilo, a to ani ne proto, že se PD o odsunu Němců z těchto území vůbec nezmiňuje, ale spíš proto, že humanismus má u nich větší váhu. 4)Co se týká občanství. Právní akty, uskutečněné v souvislosti se zabráním našeho území v roce 1938 a samotná MD a vše co po ní následovalo bylo prohlášeno za neplatné. Z tohoto důvodu bylo neplatné i získání německého občansví Němci. Toto ale BD opomíjejí, využívají tuto skutečnost ke svým cílům a páchají tak další bezpráví. 5)Co se týče majetku, tak těm, kteří vlastnili větší podnik jak střední, byl jim konsfiskován i když proti Němcům aktivně vystupovali. Přišli o něj proto, že byli národnosti německé nebo maďarské. 6) Skutečnost, že byli " amnestováni" Benešovými dekrety ze dne 8, května 1946, všichni, kdo v poválečném období až do 28. října 1945 vraždili německé civilisty, to je prostě vrchol. Toto jsou Benešovy dekrety, toto je skutečnost a toho všeho se zastáváte. Takže tu větu, v mém příspěvku v pořadí druhou, si vemte k srdci raději Vy, včetně onoho studia.
0/0
26.2.2002 14:24

Frankie

Re: Re: Re: Re: aaa
Tvrzení, že Mnichovská dohoda byla prohlášena za neplatnou, je poněkud zjednodušující. Ve skutečnosti byla pouze prohlášena za nulitní, což z hlediska mezinárodního práva není tak úplně totéž. V této souvislosti bych doporučil tento odkaz http://web.redbox.cz/nemci/tisk10.htm na článek nazvaný Neplatnost Mnichovské dohody od samého počátku aneb proč ji Německo nikdy neuzná a jaký důsledek by to pro nás mělo.
Z článku bych rád vypíchl především toto: píše se zde mimo jiné o Smlouvě o dobrém sousedství a přátelské spolupráci mezi ČSFR a SRN z roku 1991 a je zde zmiňován článek 3: Smluvní strany potvrzují mezi nimi existující státní hranice. Potud v pořádku, ale německá verze výraz "státní hranice" nahrazuje termínem "bestehende Grenze", čili "stávající hranice". Na první pohled jen slovní hříčka, ale podobná formulace se vyskytovala i ve smlouvě o nenarušitelnosti hranic mezi NDR a NSR. Při sjednocování Německa bylo nutno tento problém nějak obejít, takže spolkový ústavní soud se s tím moc nepáral a rozhodl, že termín "bestehende Grenze" neznamená uznání takto označené hranice jako státní hranice
0/0
26.2.2002 18:01

Emil

Re: Re: Re: Re: Re: aaa
Velmi poučné, díky. Zdá se, že členství v EU je pro nás životně důležitým krokem, a to nejen po stránce ekonomické. Jenže, řešila by EU spory mez dvěmi stranami, které se netýkají všech jejích členů?
0/0
27.2.2002 8:32

Frankie

Re: Re: Re: Re: Re: Re: aaa
Já si nemyslím, že by nás členství v EU před tímhle spasilo, tím spíše, že německy mluvící národy v ní mají velké slovo. Mělo by se říci: "Zrušit BD ano, ale zároveň chceme deklaraci, která nenechává prostor pro právní kličky a možnost revize výsledků WWII".
0/0
27.2.2002 9:20

Ladislav Pine

Re: Re: aaa
Mravný pane Emile, nevzdávejte to-pravda a láska zvítězí.Mohl byste trochu přiblížit odkud pocházíte a co sám pamatujete?
0/0
26.2.2002 13:53

Emil

Re: Re: Re: aaa
Zvídavý pane Pine, zapoměnte na své bývalé místo kádrováka a smiřte se stím, že se staré časy už nevrátí.
0/0
26.2.2002 14:32

jirka1

Re: Re: Re: Re: aaa EMIL
Proc urazite nekoho kdo se Vas slusne pta ? Musite neco skryvat.Rad by jste dostal nazpatek statek v pohranici ? Po me navsteve Israele a pri sledovani udalosti tam ,jsem rad, ze to uz mame vyresene a nepotrebujeme nejakou revizi . V extremnim pripade nepotrebujeme zadne EU . Prumerny Nemec , ziskal napriklad vstupem do EU akorat drazsi banany , horsi menu, kterou sice nemusi menit o dovolene a do zivota mu zacalo kecat spousty byrokratu z Bruselu.
0/0
13.3.2002 11:39

corbin

Každej Maďar může za to, že je Maďar!
To říkal už Švejk.
0/0
25.2.2002 16:59

Vaclav H

Re: Kazdej Madar muze za to, ze je Madar! ????
A co to znamena? Co je to za kravovinu? Plati tedy i ze kazdej cech muze za to ze je cech?
0/0
25.2.2002 17:18

James

Re: Každej Maďar může za to, že je Maďar!
je vyde ze znas svoje historii jako hovno diki madarskemu krali vladislavovi jste lide!! a mate svuj stat.on byl totis prvni komu muzete dekovat ze byl vytvoren BOHEMIA ty idiote!!!
0/0
25.2.2002 20:46

AndrewM

Re: Re: Každej Maďar může za to, že je Maďar!
Hlavne ze Ty umis skvele cesky vid ? No a s tou historii to u Tebe taky za moc nestoji vid ? To te naucili kde ? Mimochodem mas na mysli ktereho Vladislava, toho Přemyslovce (Čecha) nebo Jagellonce (zjednodusene Polaka) ? A to uz nemluvim ze v "Bohemii" existoval statni utvar jiz v dobe kdy jeste Madari nevedeli kde je Evropa...
0/0
25.2.2002 21:22

zajic

Re: Každej Maďar může za to, že je Maďar!
Kdyz jsem si precetl Svejka poprve v 15 letek, pripadal mi jako kravina. Kdyz jsem si ho precetl pozdeji, pripadal mi vynikajici. Pokud se cte pouze doslovne, je to balbol. Pokud se pri nem premisli, je inspirujici. Proto i citat vytrzeny z kontextu nemluvi pouze o Madarech, ale i o Cesich a vsech ostatnich svetovych narodech a pronarodech. Vyrok je myslen ironicky, parodizuje sovinismus.
0/0
25.2.2002 22:05

australena

bratri Slovaci
Rada bych vedela, zda potize s Madary jednoho dne neprimeji Slovaky k zamysleni nad znovuzalozenim Ceskoslovenska.  Neco jako "Bude-li nas vic, nebudem se bat vlka nic"?
Pokud to mohu odtud posoudit, Ceska Republika jako samostatny stat je na tom o kus lepe nez Slovensko.  Myslim, ze Slovakum jejich nacionaliste malovali vzdusne hrady, kdyz se odtrhnou, anebo aspon pecena holoubata letajici do ust a casem se prichazi na to, ze nemeli pravdu.  A ted navic se ti Madari citi nejak pevni v kotnicich.
0/0
25.2.2002 14:42

Honza B.

Re: bratri Slovaci
Mozna. ale zatim neexistuje na Slovensku zadne politicke hnuti, ktere by stalo za rec, zadna politicka strana, ci vyznacnejsi politik, kteri by jsi prali spojeni s Cechy.
0/0
25.2.2002 17:04

James

Re: Re: bratri Slovaci
Spojeny???vzdit slovak a cech nikdi se nemeli radi!!! vy cesi lzete sami sobe!!!
0/0
25.2.2002 20:51

barbudo

Re: Re: Re: bratri Slovaci
Mluv za sebe, prosím. Jsem Čech a mám rád Slováky. Abych si léčil "absťák" z nedostatku slovenštiny, dívám se alespoň na kabelovce na slovenské programy (občas se tam mluví slovensky). Podle mne určují "národ" řeč, pohádky a báje. Rozdíly mezi češtinou a slovenštinou nejsou velké. České pohádky - to je především Božena Němcová a její pohádky jsou mnohdy původem ze Slovenska. Až se sejdeme v Evropě, opět se ukáže, jak k sobě máme blízko. Už nebude pro nikoho důležité hledat rozdíly podle hesla "rozděl a panuj", ale hledat podobnosti usnadňující spolupráci.
0/0
25.2.2002 21:35

adys

Re: bratri Slovaci
Dnes ako cesi tak aj slovaci sa snazime vstupit do EU s vidinou spol. europskeho statu,ziskat pocit Europana, a samozrejme zlepsit si zivotnu uroven. Otazka znie: ci sa to podari a za ako dlho. Nemam nic proti madarom, na Slovensku ich zije skutocne dost a nemam s nimi problemy. V Bratislave sa vzdy hovorilo slovensky, madarsky,a nemecky. Ale nova retorika Orbana vacsiu cast slovakov podla mna drazdi. Pokial ide o rozdelenie Ceskoslovenska, preco si myslite ze nebolo referendum? Kto ma z toho dnes viac vyhod? Ako sa to odrazi v beznom vztahu cechov a slovakov? - mozeme si klast vela otazok. Podla mna rozumny cesi a rozumny slovaci si k sebe vzdy cestu najdu....
0/0
26.2.2002 9:47

Ol

Porušení smlouvy.
Podepsáním "Mnichova" Francie a Velká Británie porušila mezinárodní smlouvu s Československou republikou o vzájemné vojenské pomoci. Nikdy nedošlo k omluvě nebo jakýmkoli náhradám za škody vzniklé tímto jednostranným porušením smlouvy. To snad nic neznamená? Proč tedy do tohoto problému nevstoupí Velká Británie jako země, které se to týká a je zároveň vítěznou mocností, která odsun schválila? Je logické, že se do toho nikomu nechce, ale tento postup podobný jako v roce 1938? Tehdy nechtěli hasit, co je nepálilo, hlavně aby nebyla válka... Ale právě tento postup válku zapříčinil.
0/0
25.2.2002 13:58

adys

Re: Porušení smlouvy.
s tým súhlasím, mas pravdu.
0/0
25.2.2002 14:05

Petr

Manipulovani
Nejlepsi na tom vsem je, jak tady lidi mluvi o "fasistickych zlech" o "omlouvani za Hitlera" apod., aniz by si uvedomili ze vse, co o 2. svet. valce vedi jim bylo zrostredkovano skrze propagandu tzv. viteznych mocnosti. Nechci si hrat na zadneho osvicence, ani nechci pochybovat o vsem, co mne naucili, jenom povazuju za prirozene, ze nam nebyla vysvetlena role techto mocnosti na VZNIKU cele valky. Je mi jenom lito, ze tady spousta lidi papouskuje uceni jinych (taky jsem kdysi papouskoval na besidkach o slavnem vitezstvi VRSR a o osvobozeni v roce 1968), placa o trhani zlatych zubu a o vyhlazovani cechu. Radsi bych se zamyslel nad tim, kde z te valky mel nejvetsi uzitek, dodnes ji vyuziva k ovladani verejneho mineni, dodnes je mu navracovan "zabaveny" majetek. A nejedna se pritom o zadny pole v ceske republice... Jenom si papouskujte, drazi spoluobcane!
0/0
25.2.2002 13:42

James

Re: Manipulovani
Mas naprosto pravdu!!! i ja vim ote mnichovske zradi trosku jinak!!!
0/0
25.2.2002 21:06

Filipes

Re: Manipulovani
Zajimaly by mne odkazy k faktum, o ktera opirate svuj prispevek. Diky.
0/0
26.2.2002 11:04

Vladimir

,
Jde o penize. Co se tyce vstupu do EU, myslim si nicmene, ze se tato zalezitost do jiste miry ureguluje sama. Danovi poplatnici CZ budou jiste velmi stastni z toho, ze po vstupu do EU budou muset odskodnit obcany Nemecka a Rakouska. Lze ocekavat jejich plnou a uprimnou podporu tohoto projektu.
0/0
25.2.2002 12:35

Petr

odskodneni sudetskych Nemcu
Je to tak absurdni pozadavek jako kdyby Nemci a Japonci chteli treba po americkem letectvu, britske RAF odskodnit za skody zpusobebne spojeneckym bombardovanim (bomby se rozhodne nezamerovaly podle toho, jestli jde o dum antifasisty nebo ne - takze bombardovani take bezelo na principu kolektivni viny...).  A proto je absurdni i pozadavek odskodnit Nemce za odsun. Navic jak znamo (byli vetsinou odsunuti do zapadnich zon) uz brzy si mohli dovolit jezdit mercedesem, zatimco nasinec mohl byt rad za skodovku nebo trabanta... 
 
0/0
25.2.2002 13:31

Honza B.

Re: odskodneni sudetskych Nemcu
Problem je, ze japonci to chteji, i kdyz slusne,  zatim vsichni japonci co zili zna uzemi USA za valky a byli internovani dostali odskodneni a omluvu. Poskozeni redioktivitou z Hirosimi dostavali bezplatnou lekarskou pomoc. Japonske ucebnicese o zlocinech za valky prechazeji a take rikaji, ze k utoku na Pearl Harbor byli vyprovokovani. Namci zatim takovi najsou, ale jiz se zduraznuje o nespravnosti bombardovani a tak treba jeste budou chtit nahradu.
0/0
25.2.2002 16:54

adys

Mna by zaujímalo o čo ide madarom, nemcom, rakusanom tým zrusením dekrétov. Podla mna uz vyse 50 rokov po vojne nemajú ziadnu ucinnost,naco sa otvara tato otazka? Chcu nove restitucie? a rakusaci nech sa radsej ospravedlnuju celemu svetu za Hitlera, za ich kolaboraciu, tak isto aj madari. Slovaci si tez musia prekusat svojou historiou. Ale takto drzo pozadovat nieco co suvisi povojnovym usporiadanim. Myslia si, ze vsetci v Europe maju kratku pamat, a vojna bola len taka epizodka?.....
0/0
25.2.2002 11:02

Marty

Re:
To je totiz presne to, co oni zneuziji - ze ti, kteri byli donuceni se branit fasistickemu zlu a porazit ho, pomalu vymiraji starim a valka upada v zapomeni! Nesmime to dopustit! Vzdyt benesovi dekrety a to co se delo po valce bylo reakci na fasisticke ZLO a to sice mozna neni ospravedlnenim vrazdy, ale vse ostatni bylo legitimni! Vzdyt to k nim bylo milosrdne - oni nas chteli povrazdit (a miliony take povrazdili) a ted narikaji, hnusni grazlove!!! FASISTICKY KRYSY! NESMIME JIM ZAPOMENOUT, CO UDELALI!!!!
0/0
25.2.2002 12:13

Ol

Re:
Proč jako Slovák mluvíš o "nich" a "jejich" kolaboraci? Pokud vím, tak Slovensko bylo na stejné kolaborantské fašistické lodi s Rakouskem a Maďarskem. Jediné, co Slovemsko zachránilo bylo opětovné obnovení Československa. A zdá se, že slovenská nacionalistická vlna z roku 1993 přinese i svoje ovoce v tom, že Maďarsko bude chtít revidovat hranice se Slovenskem. Počátkem 20.let vedlo Československo s Maďarskem válku o území a Maďarsko neuspělo. To se nezapomíná. Teď je Slovensko jako samostatné mnohem slabší, tak si Maďarsko opět troufá. To ovšem bylo předpovídáno už před rozdělěním v roce 1993. Nepřepočítali se slovesnští nacionalisté?
0/0
25.2.2002 12:50

Marty

Re: Re:
Vy to teda pekne placate jedno na druhy -  Cesi byli taky v protektoratu a byli tak vlastne spojenci Hitlera!!! Tak se zklidnete! Slovenske narodni povstani a partyzani, to bylo nic? Kolaboranti byli vsude i ve Velke Britanii, tak nevim, proc urazite zrovna Slovaky?!?
0/0
25.2.2002 13:06

Ol

Re: Re: Re:
To se samozřejmě nedá srovnávat. Slovensko se osamostatnilo 14.3.1939, den před obsazením Československa (tedy již jen Česka). Protektorát Čechy a Morava byl státoprávní útvar vytvořený Říší na obsazeném území. Slovenský štát byl samostatný stát, který se přihlásil ke spojenectví s Říší a slovenská řadová armáda bojovala na frontě společně s Wehrmachtem. Tedy se v žádném připadě nedá srovnávat Protektorát se Slovesnkým štátem. SNP nikdo nespochybňuje, ale neospravedlňuje to fakt, že Slovesnký štát byl od roku 1939 oficiálním spojencem Hitlera. Kdybych se snažil argumentovat jako Vy, že SNP a partizáni vyvracejí spojenectví s Hitlerem, potom tedy existence protihitlerovského odboje na území Říše ypochybňuje fakt, že Německo bylo fašistickým státem? SNP a partizáni dokazují pouze to, že na Slovensku existoval protofašistický odboj, ale ne, že SŠ jako stát nebyl oficiálním spojencem Hitlera.
0/0
25.2.2002 13:40

Marty

Re: Re: Re: Re:
No, ano, co jste napsal je v poradku. Omlouvam se, ale predtim jsem se trochu rozcilil. Politika je vzdycky problem, protoze jakmile se zacnou hajit zajmy nekoho jineho, nez obyvatel, je pak uz jen krok k tomu, aby se obyvatelstvo zmanipulovalo a zfanatizovalo - a pak to konci kolektivnimi vinami atd.
0/0
25.2.2002 14:17

Ol

Re: Re: Re: Re: Re:
Měl byste se omluvit celému národu, protože váš výrok: "Cesi byli taky v protektoratu a byli tak vlastne spojenci Hitlera!!!" je hnus !!!! Dále musím konstatovat, že pravděpodobně přeceňujete význam SNP stejně jako komunistické učebnice dějepisu. Pokud se týče toho, že kolaboranti byli všude, tak to souhlasím, ale uvádět Velkou Británii je nešťasné, protože tam nebylo s kým. Jistě víte, že Němci se na ostrovy nedostali, proto obyvatelstvo nemělo s kým kolaborovat. Pokud někdo přece spolupracoval, potom to byl spíše agent německé tajné služby. A konečně k tomu, že urážím Slováky. Neurážím, jen jsem upozornil onoho diskutujícího, že ač se pouští do výzev ohledně uvědomění si a omlouvání se za fašistickou minulost směrem k Maďarsku a Rakousku (s čímž souhlasím), tak je dobré se ohlédnout i do vlastních řad, do minulosti své země, do vlastního hnízda mám-li (jako občan státu) máslo na hlavě.
0/0
25.2.2002 14:47

Marty

Re: Re: Re: Re: Re: Re:
To je nedorozumeni, omluvil bych se hned, ale ja to myslel jako ironii v reakci na to co jste napsal o Slovacich!!! Pokud to nekdo pochopil jako Vy, tak samozrejme se omlouvam...
0/0
26.2.2002 11:08

Frankie

Re: Re: Re:
Osobně proti Slovákům nic nemám, mám mezi nimi dost kamarádů, ale rád nazývám věci pravými jmény. Slovenský štát vznikl, aniž by k tomu Slováky někdo nutil, na rozdíl od "protentokrátu" Bohmen und Mahren. Stačilo jen trochu zahrát na nacionalistickou strunu a trochu popíchnout, o což se postaral zejména Henlein. Když je řeč o kolaborantech, jejichž velký počet se vyčítá i nám Čechům, tak tobě nepřijde mnohem horší, když s Němci dobrovolně kolaborovala celá země jako Maďarsko, Slovensko, Bulharsko, Rumunsko, vichystická Francie, polský Generální gouvernement a další? Přirozené spojence jako Rakousko, Itálii nebo Španělsko nepočítám. Se SNP se nedej vysmát. Jeho obdoba proběhla skoro ve všech kolaborantských zemích a to až tehdy, když bylo dostatečně jasné, že Němec to má spočítané.
 
0/0
25.2.2002 14:16

Honza B.

Re: Re: Re: Re:
Jen pro pobaveni, Slovensky stat sice vypovedel valku USA, ale po konci valky se na to zapomelo a tak se Slovensko spolu s narodem Semiolu ( indiansky kmen ) stalo snad jedinymi dvema narody, ktere nikdy neuzavreli mir s USA
0/0
25.2.2002 17:26

AndrewM

Re: Re: Re: Re: Re:
Omyl ! Povalecne Ceskoslovensko pravne navazalo na predmnichovskou CSR a Slovenska republika pak na Ceskoslovenskou federativni republiku, proto nikdy ani k uzavreni nemohlo dojit. Navic vetsina zapadnich statu Slovensky stat neuznalo a tak ani vyhlaseni valky nebylo relevantni
0/0
25.2.2002 21:28

Marty

Re: Re:
Nicmene s tim delenim Ceskoslovenska mate pravdu: ale otazka je, do jake miry to byla vec Slovaku, tedy vule naroda, a do jake miry to bylo zmanipulovane cizakama - zajem na tom meli jak Zapadni mocnosti tak pohrobci SSSR (=KGB).
0/0
25.2.2002 13:10

James

Re: Re: Re:
Tak vydite cech se slovakem se nedomluvi!! tak jak se ma domluvit madar ze slovakem!!???
0/0
25.2.2002 21:19

Emanuel Moravec

Životní úroveň
Podívám-li se na životní úroveň v Německu a v Čechách, lituji, že nejsme součástí Německa. I těch psích výkalů je tam na ulici nějak méně než zde.
0/0
25.2.2002 10:47

Najdete na iDNES.cz