Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Jak zahradit cestu do EU

Není to jen bláznivý sen. Může se to opravdu stát: Jan Zahradil se po volbách stane ministrem zahraničí České republiky. Pak s požehnáním premiéra Klause zcela obrátí role diplomatů u našeho jednacího stolu s Evropskou unií. Naše země už nebude pokorně prokazovat svoji způsobilost ke vstupu do evropského klubu. Naopak: Zahradil a jeho vyjednavači si začnou klást podmínky. A jednou z podmínek bude, že Evropská unie potvrdí věčnou platnost Benešových dekretů. Tak si to zřejmě představuje ODS. Třeba to je geniální strategie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

BOB

PO KOLENOU DO EU NE , ALE MOC "NEMACHRUJME" !!!
Že jsme národ vyčuránků a podvodníků nám nikdo "neodpáře" . Tuto ostudu ovšem při styku s cizinci nedělají slušní občané , ale někteří politici , úřady a někteří podnikavci , např. taxikáři ( určitě ne všichni , ale je jich dost , aby na jejich zlodějiny upozorňovaly zahraniční turistické příručky !!! ) . Takže se nedivme , že se o nás neperou . I přímp v cizině se chováme někteří jako "nedodržovatelé" základních morálních mravů ( např. zlodějiny v obchodech ) . Po roce 1968 naše emigranty litovali a pomáhali jim . I když i tehdy někteří dělali ostudu , přece jenom většina byla slušná a tito lidé by zde měli psát , proč EU se na nás dívá tak a nebo jinak !!! Zatím je třeba v zásadních věcech jednat a Zemanova vláda tak v rámci možností činí a hlavně neskončila a stále jedná ( nejsem volič ČSSD ). Ano ODS - ( HLAVNĚ KLAUS ! A ODS JE 100% KLAUS ) by si přála , aby jednání dopadla co nejhůře . EU v žádném případě nepotřebuje ve svém společenství tak neprávní stát s mafiánským prostředím , který tolik vyhovuje Klausovi !!!!!!!!!!!!!!! Jeho mocenské chtíče po neomezené vládě v ČR jsou naprosto nepřehlédnutelné . Dobře ví , že s EU ten jeho despotizmus je "nekompaktibilní" !!!!!!!!!!!!!!! A to je vše a velmi jednoduché . Kdo to nevidí , je slepý a nebo se má z toho bordelu u nás dobře !!! Poctivě pracující člověk se podmínek ve státech EU nemusí vůbec bát . Oni se "tam v EU" totiž nepředřou . Jen dodržují slušná pravidla a právo !!! A žijí si slušně a troufnu si tvrdit , že většina lidí u nás vůbec neví , co to reprezentuje !!!!!!!!!! Záměrně nás Klaus krmí nedostatky v EU !!! Mají jistě nedostatky , ale také je neustále řeří ! U nás je třeba stávající stav rychle "zakonzervovat" !!! ANO , POLITICI , PŘEDEVŠÍM ODS S KLAUSEM A KSČM , MAJÍ Z EU PANICKÝ STRACH !!!!!!!!!!! PROTO TY UMĚLÉ STAROSTI O NAŠI BUDOUCNOST V EU . SLUŠNÍ A PRACOVITÍ LIDÉ SE NEMAJÍ ČEHO BÁT !!!!!!!!!!
0/0
16.3.2002 1:07

hom

Pan Safr ke věrný syn plazičů po kolenou.Kdysi nás dovedli až k protektorátu B¨¨ohmen und M¨¨ahren
Nejlepší odpověd pro panikáře je rázná domluva přes obě tváře. Neb to tady nebylo eště, aby se lid bál jít do deště. Zpívali V+W. Staneme se zase otloukánky, aby se splnil sen pana ˇSafra? :lézt do EU na kolenou?
0/0
15.3.2002 22:42

Petr

Dekuji EU radeji ne.
Ja si posledni dobou stale vice myslim ze by bylo lepsi do zadne EU nevstupovat. Spousta lidi o tom diskutuje, dela chytre a pomlouva ostatni, kteri se snazi trosku upozornit ze tu neco neni v poradku. Pritom vetsina z tech nezna ani pul zakonu toho do ceho se hrnou ... Kdyby byl opravdu nekdo inteligentni nehrnul by se nekam kde ho ceka hlavne omezovani. Nez mi to budete nekdo komentovat tak se nejdrive poucte co nas v EU opravdu ceka. Nejake informace z medii vam k tomu bohuzel nestaci ...
0/0
15.3.2002 16:36

hom

Re: Dekuji EU radeji ne.
Soudím že EU ano, ale nikoli po kolenou. Naše země  utržila v dějinách příliš mnoho příkoří, které nechci násobit poručníkováním Rakušanů, Madarů a  potomků Konrada Henleina. To je měřítko. Rovnocenní partneři nebo l lokaji do počtu. Chcete nás jací jsme? Nebo nás nejříve vycepujete na poslušné stádo.
0/0
15.3.2002 22:32

Ladislav Pine

Jak cestu do EU nezahradit
Jsme svedky toho , jak na několika místech v Evropě je používán klacek v podobě dekretů prezidenta Beneše k jakémusi vydírání ČR před vstupem do EU.Tyto hlasy zcela nepochybně zatím šanci nemají. Požadavek ODS proto považuji za správný. V každém obchodním jednání a tím je nepochybně i náš vstup do EU je třeba vyrovnávat požadavky, aby jednáním bylo docíleno spokojenosti všech zúčastněných stran. Požadavek ODS má totiž stejnou váhu jako požadavek na zrušení dekretů a připomene všem, že jsme zcela rovnoprávný partner. Mávání klackem tak přestane být efektivní nástroj při našem vstupu do EU.
0/0
25.2.2002 10:30

Emil

Re: Jak cestu do EU nezahradit
Pane Pine, jsem přesvědčen o tom, že každý slušný a poctivý člověk, který uznává právo ve smyslu obecném, nikoli právo své nebo dokonce právo silnějšího, musí Benešovy dekrety odsoudit. Zde přece nejde o to někomu vnutit svůj názor, který nám dává určitou výhodu těch, kteří se zmocnili majetku druhých, ale přihlásit se k humanitě západních demokracií, ukázat, že dokážeme nazvat zlo zlem a bezpráví bezprávím i když nám to může přinést určité problémy.
0/0
25.2.2002 11:31

Ladislav Pine

Re: Re: Jak cestu do EU nezahradit
Z vaší reace usuzuji, že Vás lze zařadit do kategorie absolutistů, kteří se domnívají, že jedině správné jsou absolutní pravdy. Ve skutečnosti to tak ale není. Chcete absolutní spravedlnost, ale odmítáte vzít v potaz historické souvislosti.Proč potom nevoláte po odstranění bezpráví způsobené prohranou bitvou na Bílé Hoře? K porušení práva došlo během poslední světové války v ohromném měřítku a vítězové se s tímto faktem nějak vypořádali. S dnešního pohledu je to velmi zavádějící znovu hodnotit.Je to vyhaslá věc a hodí se pouze určitým silám, které mohou podporovat i někteří idealisté- působí to ale více škody než užitku.
0/0
25.2.2002 12:38

Svaťa

Re: Jak cestu do EU nezahradit
Požadovat při jednáních o vstupu do EU uznání Benešových dekretů tak, jak to požaduje ODS, považuji za minimálně nediplomatické. Vypovídá to buď o snaze ODS zkomplikovat vstup ČR do EU nebo o naprostém nepochopení ODS týkající se současného významu Benešových dekretů. Benešovy dekrety v právním systému současného demokratického státu by neměly mít místo. A tak tomu skutečně, dle mého názoru, je u nás, kdy dekrety byly postupně nahrazeny novými právními normami, takže jsou nyní již neplatné. Mají samozřejmě svůj historický význam a jejich anulování či vytržení z historických souvislostí je dnes nemožné. Takový počin by byl velmi nebezpečný, neboť by to mohlo vyvolat lavinovou revizi uspořádání v Evropě. Dekrety jsou součástí poválečného uspořádání a pořádku v Evropě, reagují na Mnichov a navazují na předchozí dohody z Postupimi atd. Ale to vše je odpovědným politikům a lidem z EU, ale i z Německa a Rakouska zřejmé. A komu to jasné není, tomu je nutné následky takového jednání důrazně připomenout. Jsou tam ovšem, stejně jako u nás, nacionalističtí křiklouni, kteří se snaží ovlivnit masy. Nepodléhejme proto vlivu nacionalistů, odsuďme Benešovy dekrety a nesnažme se sami s nimi mávat a importovat je do EU. Stačí, když to dělají ti druzí. Patří, stejně jako ony dektrety, minulosti. Svaťa L., Brno
0/0
25.2.2002 16:44

Ladislav Pine

Re: Re: Jak cestu do EU nezahradit
Včera v 21 na ČT2 vyšlo najevo ,jak to skutečně je.ODS požaduje při vstupu do EU nikoliv uznání dekretů prezidenta Beneše,ale klauzuli a nezpochybnitelnosti výsledků druhé světové války . Hrozí totiž, že po našem vstupu do EU by mohl evropský soudní dvůr dekrety zrušit a nastalo by určité právní vakuum, které by se hodilo silám, které se snaží výsledné poválečné uspořádání zpochybnit.Zdá se mi, že tato taktika je určitým způsobem koordinovaná , stačí srovnat informace, které poskytují naše sdělovací prostředky s informacemi na NETu(na př.NP)které ale nejsou všem dostupné!
0/0
26.2.2002 9:04

ll

Nacionalismus a provincialismus nejvetsi prekazkou vstupu do EU
Jako emigrant jsem za dobu pobytu v zahranici prozil vsechny formy reakci na cizi kulturu.Nacionalismus je vlastni vsem narodum,ale projevy jsou znacne rozdilne.Bouzel byvale zeme vychodni Evropy ( zretelne Balkan )jeste nedokazaly dosahnout moralni urovne a vztahu na urovni rozvinutych demokracii EU Nelze "zdravy "nacionalismus zamenovat za projevy omezeneho, nekterymi politiky ziveneho velikasstvi jak to mnohdy vyzni-va (Cesko bylo vzdy ne,nej , vime vzdy nejlepe co je pravda, nikdo nam nebude radit ...). Chtel bych videt autory nekterych prispevku pote,co by jim byl konfiskovan majetek ( napr.komunisty )a byli nasilim presidleni. Zrejme by jejich rekce vypadala jinak.
0/0
25.2.2002 10:19

jirka

dekrety
Stejně jednou přijde doba, kdy bude nutno říci: "Dekrety neplatí a stejně dostanete h...o. Budeme se muset všichni  snažit, abychom to už nikdy nemuseli udělat." V době dekretů platila kolektivní vina Němců, protože se to hodilo k pomstě, stejně jako se hodilo vítězům v pobělohorské době k perzekuci odlišné náboženství části obyvatel Čech, nejen Čechů. Jich také hodně muselo odejít a dostali prd. Asi bude muset poškozeným stačit  představa jak se Ed a spol. se svými dekrety smaží v kotli s vyjetým olejem při tlaku řádů stovek MPa. Buďme rádi, že nejsme v tomto  případě na jejich straně a že máme možnost se k tomu v těchto německých novinách řádně vykecat. Musíte uznat, pokud se podíváte na takové Právo, to tak rozsáhlé možnosti nemá, asi mu více záleží na zdání homogenity názoru čtenářů. Ještě k cestě do Evropy. Já do takové Evropy samozřejmě taky nemusím chtít, ale problém je, že v ní dávno jsem. Ona nás ovlivňuje stejně, jó kde je ten náš "starý dobrý plot".
0/0
25.2.2002 9:19

roz

Co se ještě dá čekat od německých novin MF Dnes?
Tisk v ČR patří takřka bezvýhradně německým majitelům. Proč by tedy měl tisk hájit zájmy občanů ČR? Zajmy vysídlenců jsou jim určitě bližší. Koho chleba jedí, toho píseň zpívají! Děkuji, do takové Evropy nechci!
0/0
25.2.2002 7:31

Pavel

Re: Co se ještě dá čekat od německých novin MF Dnes?
Jsi hlupak. Zjednodusujes souvislosti z cehoz nutne vyleze jasny a primocary nazor ktery jsi nam predlozil. Tak to preci nejde!
0/0
26.2.2002 14:17

J@n

Směšné
Je směšné, jak se nás neustále někdo snaží účelově přesvědčit, že se do EU s Benešovými dekrtety nebo s ODS nedostaneme. 
Do EU se dá vstoupit i bez podlézání a přepisování historie.
0/0
24.2.2002 11:48

Marin

Velmi povedeny clanek!
ODS jde ucelove o znemozneni vstupu CR do EU, nebot by se tim rozkryly vazby mezi zlocinem a politikou v CR. Spolehaji na neinformovanost nasich lidi, jimz se dosud nedostalo objektivniho zhodnoceni vlastnich dejin. Nastesti ma ODS "jenom" 27% hlasu - a doufejme, ze toto cislo jeste ponekud klesne. Cim bude ale planovany vstup do EU blize, tim vice bude pribyvat populismu a spatne skryvaneho uceloveho nacionalismu ze strany ODS. Bohuzel si docela dobre dovedu predstavit i scenar, kdy se v CR rozpouta fakticka obcanska valka, nebot rozvrzeni sil je priblizne vyrovnane a zajmy a motivace jednotlivych sil jsou stejne silne. Tato obava mne take vedla k tomu, ze odkladam zalozeni rodiny na dobu po vstupu do EU, nebot s manzelkou a malymi detmi se spatne emigruje. A moznost emigrace vidim jako svoji osobni alternativu k nevstoupeni CR do EU.
0/0
23.2.2002 12:35

keryx

Re: Velmi povedeny clanek!
ses asi jeden z mala ktery to vidi v realnych barvach, ani se tvym nazorum o emigraci nedivim.
0/0
23.2.2002 13:54

Prodejné!
Karel Richter: „Češi a Němci v zrcadle dějin“ str. 291, 292: ------------ Nikdo ze sudetoněmeckých představitelů se nezamyslel nad sudetoněmeckými rozbíječskými skutky vůči republice,protičeskými štvanicemi, vyprovokovanými incidenty, teroristickými a diverzními akcemi ordnerů a příslušníků Freikorpsu, nad aktivitou sudetských Němců směřující k porobení a germanizaci českých zemí, nad perzekvováním a vyháněním Čechů z pohraničí, nad účastí sudetských Němců na nacistickém teroru v Protektorátě Böhmen und Mähren ani nad protičeskoslovenskými ozbrojenými akcemi werwolfu po porážce Německa. Výhradně svádějí řeč k jedinému tématu: české násilí na německých vyhnancích. -------- Všechny tyto zločinné akce,uvedené v citovaném odstavci, od rozbíječských skutků proti republice až po účast sudet. Němců na teroru v protektorátě, měly podporu drtivé většiny sudetských Němců. Sudetští Němci byli pátou kolonou Adolfa Hitlera. To vyplývá z toho, že vůdce sudetoněmecké strany ( SdP ) Henlein byl lokajem Adolfa Hitlera, takže SdP jednala a konala v intencích A.H. To dokazuje akční program SdP z roku 1938. Sudetští Němci byli fanatickými stoupenci Adolfa Hitlera a tedy také SdP. Plně se ztotožnili s nacionálně socialistickým názorem, že český stát v důsledku Bílé hory přestal existovat a že Češi tudíž obývají prostor, který patří do životního prostoru německého národa. Kdo stál v pozadí činnosti SdP je patrné z této epizody: Boris Čelovský: „Řešení české otázky podle německých dokumentů“ str. 171: Depeše chargé d´affaires Henckeho, 10. IX. 1938: V příloze si dovoluji předložit memorandum, které podává výroky posl. Kundta a jiných politiků SdP o údajně násilných akcích plánovaných SdP. ---------činitelé SdP tvrdí, že tyto akce jsou připravovány údajně na přímé přání Vůdce a říšského kancléře. ----------Nezávisle na Kundtovi jsem se dozvěděl od jednoho přímého účastníka, že SdP připravuje další provokace, „ při kterých musí být mrtví“ --------Důvěrníci SdP je ujišťují, že Vůdce si přeje incidenty, aby měl důvod k vojenskému zakročení. ------ U příležitosti Benešovy řeči budou prý na mnohých místech republiky uspořádány veliké demonstrace, které zapřičiní zásah policie. Tyto záměrně vyprovokované incidenty využívala německá propaganda k tomu, aby ovlivnila světové veřejné mínění a připravila tak půdu pro wehrmacht.Titulky článků v novinách ukazují,jakým zákeřným, bombastickým způsobem byla tehdy vedena goebelsovská propaganda proti Československu: Boris Čelovský: „ dtto“ str. 175: Titulky v oficiálním deníku NSDAP Völkischer Beobachter, Mnichov 18. a 20. IX. 1938: Strašlivá zvěrstva českých vrahů a banditů ---Tento zločinný stát musí být rozbit ---- Sudetoněmecké usedlosti a podniky oběťmi žhářství ------Příšerné zločiny českých bestií v Krumlově ------Zvířecké zločiny českých četníků -------Když přijde Hitler, každá česká učitelka odpraví dvě německé ženy a děti -----Krveprolití v Československu vyžaduje nový vývoj -----Strašná obžaloba českého vražedného systému ------Takhle vraždí husitští ničemové -------Německá krev žaluje ------Kojící matky zbity ------Lesní požár má zničit celou vesnici, prchající ženy a děti pod palbou strojních pušek -------Česko – komunistické přípravy k hromadnému vyvraždění Němců v Ústí ------Uštván krvežíznivými českými psy ----- Výpověď dr. M. Schirmeistera v r. 1945: „Alfred Ingemar Berndt (vedoucí oddělení německého tisku v Ministerstvu propagandy) probděl tehdy celé noci a vyráběl zprávy o zvěrstvech v Sudetách pomocí generálních map, adresářů a seznamů jmen.
0/0
23.2.2002 12:16

přátelé

Značně výstižné
analyzování situace. Kdo se dnes, 57 let od skončení války bojí zrušení dekretů, které jsou naší hanbou a vystihují pohunkovskou postavu Benešovu? Jenom potomci těch, kteří obsadili nejlepší statky odsunutých. Ostatní ne. Ze strany ODS jde o čirý populismus na úrovni KSČM a republikánů. Není se co divit, ODS je strana stoky.
0/0
23.2.2002 11:35

Emil

Re: Značně výstižné
Jako byste mi z duše hovořil.
0/0
25.2.2002 11:06

přátelé

Značně výstižné
0/0
23.2.2002 9:19

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.