Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Esesák Malloth zemřel na rakovinu

Terezínský dozorce Anton Malloth, odsouzený loni v Německu na doživotí, je mrtev. Esesák zemřel na rakovinu koncem října, ale bavorské ministerstvo spravedlnosti oznámilo jeho smrt až nyní. Devadesátiletý muž zesnul v Mnichově na svobodě, když byl dočasně propuštěn kvůli stáří a nemocem. Československý soud odsoudil Mallotha k trestu smrti už v roce 1948.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

unknown

)
Žádná škoda, akorát je škoda, že nezařval už r. 1945 na šibenici, stejně jako je škoda, že r. 1989 neviseli soudruzi Grebeníček a spol.
0/0
14.12.2002 14:04

Bonbón

Miloš má pravdu
Koukněte se tuhle adresu. Vůbec k tomu není co dodávat.
Podí vejte se na adresu: http://mujweb.cz/www/komunismus/
Nejčastěji političtí vězni zvpomínají na dozorce, kteří je nejvíc týrali. Byli to: Alois Grebeníček, Václav Dostál, Miroslav Holub, Václav Vrága, Rostislav Říha, Alois Šimčák, Miroslav Obdržálek, Otakar Hučín, Jaroslav Kovář, Karel Bláha, Jakub Beňa, Ondra, Kryštof, Čejka, Hanáček, Němeček, Kašile, Trubač, Vrána, Vranka, Gajdošík, Fridrich, Panáček, Veselý, Cagášek, Šerý, Růžička, Knot, Cyprys, Karásek, Olič, Řezníček, Radůněk, Žák...
Výpovědi stovek politických vězňů potvrzují, že prošli doslova peklem hradišťské vyšetřovací vazby.
Antonín Kohout – “Výslechy vězňů byly vyšetřovateli StB ve vyšetřovací vazbě nejčastěji prováděny v nočních hodinách. Za špatnou “spolupráci” vyšetřovaného s vyšetřujícím nedostal vězeň i 3 dny jídlo. Běžná metoda vyšetřovatelů na zlomení vyšetřovaných byla neustále nutit do dřepů se zavázanýma očima, držet u zdi cigaretový papírek - v případě jeho spadnutí následovalo udeření do týla. Nejsurovější vyšetřovatelé, které jsem zde poznal, byli Holub, Višinka a Grebeníček.”
Jaroslav Rajnoch - “Mne krátce po zatčení zakovali do želez. Na nohy mi dali železné manžety a stáhli nýty. Manžety propojili řetězem a za sebou jsem táhl velkou kouli. Takto jsem chodil k výslechu a spával jsem navíc spoutaný. Taková bolest se dá překonat. Nejvíce mně bolelo, že všechno utrpení a týrání dělali Češi. Při všech mučeních usmívali, byli to prostě sadisté. Byli jsme zatčeni 4 bratři. Bylo to strašné. Při vyšetřování nás mlátili do genitálií, bandážovali nám hlavy mokrým ručníkem, který pomalu schne a působí bolest, mučili nás elektrickým proudem, zákaz drtili nám prsty v lisu, zařil jsem i mučení horkem a chladem.
Svatopluk Krumpholc - “ Surovosti Grebeníčka, Holuba a Višinky byly takového stupně, že předčily mnohdy gestapácké metody. Měl jsem možnost při vyšetřování vidět na smrt zbitého Rudolfa Sachra a desítky dalších utrpení, která se nedají vylíčit. Musel jsem hrát blázna, abych nebyl popraven. V dopoledních hodinách mne StB vyvedla na vyšetřovnu a strašně mě do krve zkopali a zbili, aniž mě vyslýchali, a hodili mě zpět na celu. Uvědomil svou situaci a začal jsem být někým “jiným”, začal jsem hrát duševně chorého. Při dalších výsleších, které následovaly, jsem na otázky vyšetřovatelů “odpovídal” točením hlavy a doprovázel to vytřeštěnýma očima. Vyšetřovatelé Alois Grebeníček, Miloš Holub a Řezníček mě vždy za mé projevy zmlátili do krve.
0/0
13.12.2002 16:38

XXX

ZUBATA S KOSOU...
JESTE, ZE MAME VSICHNI JISTOTU, ZE PRO KAZDEHO SI JEDNOHO DNE PRIJDE ZUBATA S KOSOU...JINAK BY TO ASI VYPADALO TAK, ZE BYCHOM TAHALI NA SVETLO SVETA "KAUZY" Z 15.STOLETI A VYSLEDNE SI S NIMI STEJNE NEVEDELI RADY. MUZEME BYT ROZHODNE PRAVEM HRDI NA TO, ZE SI VYTVARIME PRAVNI PROSTREDI, KTERE NAM DOVOLUJE COKOLI, JEN NE SOUDIT DLE OBJEKTIVNI VINY. ... STRACHEM PRIPOSRANY BLBECKOVE JSME, VSICHNI. ALE PROC?
0/0
13.12.2002 16:04

Milos

Malloth a Grebeníček
Soudkyně Veselá je tragická postavička našeho soudnictví.Jak by mohli soudci trestat příslušníky režimu,v němž studovali? Komunisti se smějou a soudkyně Veselá s nimi.Grebeníček pálil o politické vězně cigarety,mučil je elektrickým proudem a nikomu to nevadí?Podobné jsou výroky o vlastizradě Jakeše,Bylaka.Soudruzi soudci uvědomte si,ze nelze tyto zlociny soudit podle práva režimů,v kterých byly spáchány.Vemte si příklad z Norimberského procesu.Kdyby nedošlo k obecnější kvalifikaci činů Třetí Říše a jejich zákonů proti lidskosti,tak by nacisté byli vykonavateli zákonů té doby a obecně by nic nespáchali.Naše justice je brak a když už k něčemu dojde,tak z důvodů stáří je nemožné někoho odsoudit.Copak nejsmwe odpovědní za své činy celý život?V České republice bohužel ne.Prezidentský kandidát Bureš,který otevřeně přiznal oportunismus při svém působení v komunistické justici,je tím nejhorším,co by ná mohlo na hradě potkat.Pan Bureš stereotypy určitě neprolomí.Tristní to pohled politických vězňů a radost na tváři jejich mučitelů.
0/0
13.12.2002 13:51

Re: Malloth a Grebeníček
Koukám´, že by jsi potřeboval prostudovat základy práva. V každém právním státě platí (nejsem právník, tak to napíšu laicky), že všechny činy lze soudit pouze podle práva platícího v okamžiku spáchání činu. To platí již od dob antických. Jsme-li právním státem, tak se tohoto principu držet musíme, jinak budeme stejnými Jakeši, Štrogali.... Tím ovšem nechci říct, že mi je ukradené jak pánové Jakeš, Biľak, Štrougal... (sorry tam nemá být "y") unikájí své odpovědnosti. Na druhou stranu je to pro mě důkaz, že jsme právním státem, kde nelze někoho odsoudit na politickou objednávku. Prostě páni vyšetřovatelé někde zaspali, a nebo se někomu hodí že zaspali.
0/0
13.12.2002 14:01

outcast

Re: Re: Malloth a Grebeníček
Hmm... ty budeš hóóódně chytrej. "V šechny činy lze soudit pouze podle práva platícího v okamžiku spáchání činu". To by i esemani z kocentráků byli bílý jako sníh! Je to naprostá blbost kterou si tady vycucali z prstu právě bejvalý komouší. Tak jim to moc nežer...
0/0
13.12.2002 14:10

Jirka Luháček

Re: Re: Re: Malloth a Grebeníček
tak to pr! je to pravda! muzeme soudit JEN podle prava platiciho v dobe, ktera se stala. tady se ale jedna o ciny spachane proti lidskosti, listine zakladnich prav a svobod, vlastizrade, atd. nezamenujte to! taky se mi nelibi, ze grebenicek unika, ale stejne tady uz dlouho nebude...
0/0
13.12.2002 14:14

outcast

Re: Re: Re: Re: Malloth a Grebeníček
Klidně půjdu ještě dál... Nemluvím pouze o Grebeníčkovi, ale o velké většině "horních deseti tisíc" v tomto státě. Provinili činy proti listině základních práv a svobod, spousta z nich by mělo sedět za vlastizradu a našli by se možná i činy proti lidskosti.
0/0
13.12.2002 14:23

Re: Re: Re: Re: Re: Malloth a Grebeníček
Výborně. Jsme v právním státě (alespoň jsem o tom přesvědčený, třeba tím co píši nahoře), tak na ty konkrétní osoby podej trestní oznámení. Máš-li pravdu a prokážeš-li ji, pak budou potrestáni. Já si totiž nemohu v posledních letech na nějakou vlastizradu vzpomenout.
0/0
13.12.2002 14:46

outcast

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Malloth a Grebeníček
Ok, ty věříš, že jsi v právním státě. Já o tom tak dalece přesvědčen nejsem. Co se týče vlastizrady, jistě né z posledních let, ale z let 69-69 a těch by se našlo dost. Co se podání trestního oznámení týče - to nemyslíš vážně. Já mám u bolševiků žalovat na bolševika...? Jse vybaven jistým pudem sebezáchovy a kdyby ne tak je to prostě tak drahé, že to je opět o ničem.
0/0
13.12.2002 15:17

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Malloth a Grebeníček
No hovořil jsi o horních deseti tisících. Jakešů a dalších nebylo deset tisíc. Jak vidíš soud s nimi byl a ukázal se nedostatek důkazů (možná špatná práce vyšetřovatelů). Víš tvůj pud sebezáchovi ti umožňuje o tom jenom blábolit po hospodách a tady v ochraně anonymity a to je o ničem. Podej ty důkazy u soudu. Můžeš to udělat i anonymně. Podle tebe je právní stát ten který soudí na politickou objednávku? To by jsi se právě vrátil do 50. let a sám by jsi se stal bolševikem. Když jsi mluvil o horních 10 tisících myslel jsem, že máš na mysli někoho z nynějších hlavounů.
0/0
13.12.2002 15:29

outcast

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Malloth a Grebeníček
To taky mám. Zkusme to obrátit. Kdo z nynějších senátorů NEBYL estébák, nebo alespoň komunista? Nebude jich moc. Hlavně mne prsím neunavuj lustračními osvědčeními... Žádné soudy na objednávku dělat nechci, ale myslet si, že tahle země je "v pořádku" a "normální" a "takhle to prostě chodí všude" je přinejmenším smutné....Čau 
0/0
13.12.2002 15:45

luka

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Malloth a Grebeníček
hele, ty Ja! ty svy blbiny pis radeji azbukou a zbytecne neprovokuj.mas dost gulagu na hrbu!
0/0
13.12.2002 16:45

VMM

Re: Re: Re: Malloth a Grebeníček
jenomze i za treti rise vrazda byla trestnym cinem. a pokud si vzpominas, tak vetsina procesu s esesakmi byla prave z toho duvodu - vzdycky se nasel nekdo, kdo videl jak nekoho ukopal xmrti nebo tak neco. Co se tyce toho podle jakeho prava se soudi: podivej se do kterekoliv pravni ucebnice, soudi se vzdy podle te normy ktera je pro pachatele nejpriznivejsi (bud ta v okamziku spachani trestneho cinu, nebo v soucasnosti). a s grebenickem je to fakt problem, ono totiz i za komunistu bylo muceni veznu porusovanim socialisticke zakonnosti.
0/0
13.12.2002 14:19

lucka

Re: Re: Re: Re: Malloth a Grebeníček
poslys,ty pohrobku treti rise,asi mas stesti,ze te tenkrat nekdo neukopal"xmrti",troubo tatarskej!
0/0
13.12.2002 16:49

VMM

Re: Re: Re: Re: Re: Malloth a Grebeníček
ty uz to nehul
0/0
13.12.2002 17:23

Graetar

Re: Re: Malloth a Grebeníček
Spíš je to důkaz, že spravedlnost je slepá, a kromě toho i pěkně natvrdlá, i když my s tím těžko něco uděláme...
Btw co takhle "Za trestný čin výtržnictví se podle platných zákonů ČSSR odsuzuje k nepodmíněnému trestu odnětí svobody několik set tisíc občanů ČSSR, kteří 27.11.1989 nenastoupili do zaměstnání a na pražské Letenské pláni protestovali proti socialistickému zřízení a jeho představitelům. Nepovolených demonstrací se zúčastnily osobnosti nechvalně známé z minulých protisocialistických vystoupení, a..." Je to samozřejmě dovedeno ad absurdum, ale celá slavná "sametová" byla ve své době stoprocentně nelegální .
S Grebeníčkem bych se vůbec nevybavoval. Pokud skutečně prováděl na zatčených lidech brutální násilí, tak je to trestný čin i podle tehdejších zákonů. Problém je v promlčecí době, která by v případě podobných zločinů snad ani neměla existovat. Nejde o to hodit ho do lochu, ale obvinit ho a odsoudit, pokud to provedl. A udělal bych to rychle - aby se nevysiloval nekonečnými soudy, ale aby si pěkně dožíval s vědomím, že je vinen. A ať se s tím klidně užírá do konce života, jen pochybuji, že má něco jako svědomí...
0/0
13.12.2002 15:14

outcast

musím ho politovat
Nacista Malloth po pádu říše neměl šanci se stát v Německu ani kongresmanem, ani senátorem ani ministrem ani milionářem a dokonce ani presidentem....
0/0
13.12.2002 13:22

jirik

PROČ SOUD
Po válce měli takovýmto sviním nalít tekuté olovo do pysku a bez soudu.
0/0
13.12.2002 13:20

OLDA

INDOKTRINACE NACISMU!!!!!!!!!!!
http://www.hermes-press.com/nazification_step3.htm
0/0
13.12.2002 13:00

Widow

Stille Hilfe.
Nerada kazim vsem pritomnym radost nad skonem A. Malloth, ale informace o jeho skonu nejsou prilis presne. A.M. zije. Bohuzel. Ten kdo ma blizky kontakt s organizaci S.H. (Stille Hilfe) vi o co se jedna. Policie by mela zamerit pohled i na organizace, ktere se staraji "jen" o SS duchodce.
0/0
13.12.2002 12:53

www.valka.cz

Re: Stille Hilfe.
Dukaz ???
0/0
13.12.2002 13:08

Widow

Re: Re: Stille Hilfe.
Nelze. Mozna pouze navest. Vic nic. Ty musis sam hledat.
0/0
13.12.2002 13:34

Lidunka

Fašista
Je smutné že taková zrůda žila ještě 57 let po válce. Tu svini měli usmažit na rožni v 1945.
0/0
13.12.2002 12:43

demokrat

Re: Fašista
Měli ! Ale další skutečnost, která by měla být: naše soudkyně Veselá by se měla povinně jet učit k soudcům do Německa, svou stáž si plně hradit a po návratu hned odsoudit analogického zločince Grebeníčka seniora, pokud možno k obdobnému trestu.
0/0
13.12.2002 13:09

Dandoslav

Malloth je v pekle....
Doufam, že se smaží v pekle.........
0/0
13.12.2002 12:36

Bohous

Nekde to jde a nekde .....
Bohužel někde právní stát funguje a někde stále ne - viz. vyrovnání s komunistickými zločiny. Doporučuji k nahlédnutí: http://mujweb.cz/www/komunismus/
A Grebeníček junior si dnes dovolí otevřeně otevírat hubu na demonstraci proti NATO. Prostě máme to co jsme si svobodně zvolili a vybrali.......   Jenom se mi někdy zdá, že té demokracie a sametu je příliš.  
0/0
13.12.2002 12:24

kefka

Re: Nekde to jde a nekde .....
kdyz se ti neco zda,musis se ihned kouknout do snare!
0/0
13.12.2002 12:30

Bohous

Re: Re: Nekde to jde a nekde .....
Problém je v tom, že se mi to nezdá, i když jsem občas jako ve snách :-) 
0/0
13.12.2002 12:39

kefka

Re: Re: Re: Nekde to jde a nekde .....
tvuj snovy zivot ti mnozi zavidi,vcetne mne.
0/0
13.12.2002 12:47

Bohous

Re: Nekde to jde a nekde .....
Jsa povahy flegmatické a životní filosofie konzervativní jsem dálek naděje, že tato diskuse něčemu napomůže.  Náckové a komunisté sem nezabloudí a ti kdo mají obdobné názory, prošli obdobnými životními zkušenostmi, ty není zapotřebí směrovat na doplňující informační zdroje.
Ale jinak ti přeji hezký mrazivý víkend a konečně alespoň trochu sněhu.
0/0
13.12.2002 13:12

ekue

Re: Nekde to jde a nekde .....
Není nic k divení. Komunističtí zločinci budou odsouzeni, ale až za 40 let, aby si v klidu dožili a nemuseli, kam patří.
0/0
13.12.2002 12:50

Troll

Re: Nekde to jde a nekde .....
To, ze si Grebenicek muze otevirat hubu je naprosto v poradku... Co je fakt spatny, ze se najde dost lidi, co ho poslouchaji a co vic, dokonce je nekdo i VOLI!:-((((
0/0
13.12.2002 13:13

Bohous

Re: Re: Nekde to jde a nekde .....
Ono je v pořádku, že může svobodně vyjádřit svůj názor. Mě spíše zaráží morální kvality člověka který otevřeně schvaloval "Poučení z krizového vývoje", otevřeně souhlasil s okupací Československa vojsky spřátelených států .... Ale asi bude pravdivé přísloví, které říká, že jablko nepadá daleko od stromu
0/0
13.12.2002 13:24

pilk

Malloth
Pěkně se z toho hošánek vykroutil. A teď se nám pěkně tlemí z pekla ....
0/0
13.12.2002 12:05

Miki

Třeba na ně taky dojde
Je nutné tyhle zrůdy soudit a odsuzovat i kdyby jim bylo 105 let. Mělo by to být jasné varování pro všechny, že nikdy si nemůžou být jistí, kdy na ně přijde řada a za svoje zločiny můžou pykat i když uplynulo od doby jejich vykonání hodně let.
Vzkaz pro všechny komunistické zločince - i když teď není politická vůle řešit vaše zločiny, může se to brzo změnit! Třeba někdy dojde i na vás!
0/0
13.12.2002 12:03

TOTO

Grebenicek to umi...
Maloth je skutecne dementni, jinak by se domluvil s Grebenickem jak se vyhybat soudu.
0/0
14.5.2002 13:28

P. Kolář

Slušivý účes
Jeden dědek byl odsouzen, konečně, ale co je to platné, když podobně smýšlející mladíci se vesele procházejí s prapory po Praze za asistence policiie? Konečně policie. Když se policajt svlékne z uniformy tak jde po práci kam? Zajímá se o to někdo? Můj dobrý známý, otec policajta se mi bez mučení přiznal, že synovi koupil Main kampf. Jeho kolegové, kteří za celý život nic nepřečetli měli tentokrát veliký zájem.  Jaký si myslíte, že má ten chlapec - policajt účes? Jaký účes měl ten profesionální bojovník české armády, který včera přizabil 17 letého kluka? Dobře se u nás žije náckům a fašounům z našich daní? To si opravdu čecháčkové myslí, že když si oholí hlavy, že je někdo vezme mezi nadlidi? Jistě staronový nápad použít zfašizovanou polici proti demokratické levici jistě masu pravičáků láká. Asi někdo neví, že reakcí na hnědé mozky bývá vítězný rudý Stalin.
0/0
22.2.2002 13:25

Petr

Re: Slušivý účes
To je vůl........tak kdo má krátký vlas je fašista;o)V armádě maj chodit máničky,u policie minimálně 50cm dlouhý vlas,Fakt si mě pobavil,dík.;o)
0/0
4.4.2002 19:43

Hnusoň

I já mám krátký vlas, tak to jsem asi fašoun
0/0
13.12.2002 11:48

hrebinek

Re: I já mám krátký vlas, tak to jsem asi fašoun
poud mas ples,tak si primo duce!
0/0
13.12.2002 11:58

Miki

Re: Re: I já mám krátký vlas, tak to jsem asi fašoun
a jejda
0/0
13.12.2002 12:05

Láďa

Re: Re: Slušivý účes
Špatně jsi to pochopil . Podle něj by všichni měli místo máničky nosit barevný číro a k tomu červený a černý hadry.
0/0
13.12.2002 12:15

kefka

Re: Re: Re: Slušivý účes
alebo celkom nahatý a vimiganý,takých marienok som u vás poznal neurekom.
0/0
13.12.2002 12:22

Pavel,KS...Pobledla tvar

Re: Slušivý účes
odkdy je fasismus pravicova ideologie? Ti komunisti ten narod pekne zblbli... dyt je to to samy jako komunismus.. stejne populisticka sber idelogie, jenom nevladne delnicka trida po vitezne revoluci, ale nadrasa po viteznem boji ... neeemlich to samy, jenom kosak a molotok nahrazenej hakacem a cerna misto rude a koncentrak misto gulagu. Oni Ribentrop s Molotovem dobre vedeli co podepisovali za dohodu o vzajemnem pratelstvi a pomoci a spolupraci mezi dvema pratelskymi narody.. Polaci by mohli povidat jak si je pekne posvacili - jedni ze zapadu a sup druzi z vychodu...
0/0
13.12.2002 12:46

zajic

Norimbersky proces versu xxx process
Zakladem tohoto spravneho rozhodnuti a dalsich sthihani nacistitickych zlocincu je Norimbersky process, ktery ustanovil jednoznacne nacismus (nikoliv Nemce jako narod) za zlocinnou ideologii. Byl to mezinarodni proces, "vnucneny Nemcum z vnejsku". Diky tomu se Nemecko postupne promenilo v kvetouci demokratickou zemi. XXX process proti komunismu, na mezinarodni urovni, nebot radil a radi v mnoha zemich sveta a jednoznace prohlaseni komunistickeho zrizeni a ideologie za zlocinnou, by teprve mohlo polozit zakonne podklady pro odsouzeni komunistickych zlocincu, nejen minulych ale is soucasnych, kteri rozkladaji nasi spolecnost. Toto je velice strucne naznaceni tohoto obrovskeho problemu, se kterym se v soucasnoti potykame a nelze ho plne rozvest v teto poznamce ctenaru (a nazorem pouze jedineho cloveka).
0/0
21.2.2002 22:14

Jan Herna

Re: Norimbersky proces versu xxx process
   Nacistická,fašistická i komunistická ideologie jsou samou svojí podstatou ideologií zločinou.rozdíl mezi nimi je velmi malý.U všech tří je základem moci spodina lidské společnosti,ochotná pro svojí moc udělat cokoliv.nacismus i komunismus má jako základ socialismus.U nacismu je to socialismu nacionální,tedy přehnaně národní,kdy nacionální socialismus uznává jako lidi pouze germány.Národy blízké germánům  uznává jako možné spolupráce,ale druhořadé.Slovany,Cikány,Židy,asijské a africké národy nepovažuje za lidi vůbec.Podle toho bylo jejich zařazení,kdo do plynu,kdo otrokem a kdo na Sibiř po vítězství Nacismu.Socialismus byl nacismu blízkou ideologií,ale pro něj nebyla národnost důležitá.Pro něj bylo důležité,kdo je ideologický nepřítel.Úspěšní zemědělci,úspěšní řemeslníci,podnikatelé,úředníci atd.tak on měl své koncentrační tábory se vším všudy a svoje vraždy a věznění z ideologických důvodů.SSáci jako Maloth jsou právem souzeni a je pouze na té dámě se zakrýtýma očima - Spravedlnosti,aby dosáhla,aby rozsudek byl vykonán. 
0/0
13.5.2002 23:49

Hnusoň

Re: Re: Norimbersky proces versu xxx process
Souhlasím
0/0
13.12.2002 11:49

Kokos

Re: Re: Norimbersky proces versu xxx process
Hm, až na to, že mezi národy pro možnou spolupráci byli narozdíl od židů a cikánů i Slované(kromě Rusů) a spojencem bylo Japonsko.
0/0
13.12.2002 12:39

ceskej komediantskej narod si sve zlocince hycka !!!!!!!!!1
0/0
21.2.2002 20:49

Najdete na iDNES.cz