Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Jan Fencl kupuje polnosti

Když sedlák Jan Fencl vstoupil v létě 1998 do vlády, musel kvůli zákonu o střetu zájmů oželet příjmy plynoucí z několika zemědělských společností i rodinného slováckého statku. Konec rodinného farmaření to však zdaleka neznamenalo. Nejen proto, že své podíly v některých firmách převedl ministr Fencl na syna. Ministru zemědělství se za jeho téměř čtyřletou vládní kariéru totiž podařilo "zemědělský" majetek rodiny rozmnožit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Expert

Vážení přátelé !
Nevím, ale opravdu nevím, co Vám vadí na tom, že jsem ministrem a vydělávám více peněz než-li VY.
 
Když na to nemýte, nezáviďte. Plebouni chudy a vyjebaný.
 
Však Vás GrossTAPO dostane !
0/0
9.4.2002 15:43

Jan Lukas

Stvava vysilacka nam rika o soucasne politicke garniture (v anglictine)!
PATRONAGE AND CORRUPTION IN THE CZECH REPUBLIC (PART 1) http://www.rferl.org/eepreport/2002/02/4-200202.html PATRONAGE AND CORRUPTION IN THE CZECH REPUBLIC (PART 2) http://www.rferl.org/eepreport/2002/03/5-060302.html
0/0
30.3.2002 6:31

Lada Kladno

Gauner
Nevedel jsem, ze je takovej gauner ....at jsou uz volby!
1000 krat jsem to vytiskl a roznesu to po meste a za sve pane "ministre"
0/0
28.2.2002 9:02

Jirka

Re:vláda sebevrahů
Vážený pane!Tito soudruzi a konfidenti spoléhají v první řadě na to,že je třeba udělat veký tunel,protože pak na vás nikdo nemá.Malé dluhy se řeší dobře,je co zabavit,exekuce to spraví.U velkých dluhů je už vše přepsané na rodinu,není co zabavovat,tak to necháme tak,do ztracena,vono to nějak dopadne.Ale proč nefunguje paragraf,který tento převod může zpětně napadnou a zrušit?Takže jim to zase a opět projde,protože jsou to bezcharakterní a bezpáteřní hovada (zvolil jsem mírnější slovo ) a není na ně trestu,protože si sami rozhodují o své poslanecké imunitě,což my obyčejní smrtelníci nemůžeme.Dělají ze sebe nadlidi a taky se tak chovají.
0/0
22.2.2002 1:45

autoškola

Vláda sebevrahů
Děkuji MF Dnes za tento seriál. Zde se naplno ukazuje jak vláda sebevrahů hrabe i za cenu, že to s ČSSD nedopadne dobře. Tohle vám páni soudruzi a konfidenti přece nemůže a nesmí projít. Příští vláda musí odhalit vaše levárny. A nebo spoléháte, že to máte do smrti a nikdy jinak ? To je ten důvod proč vám leží v žaludku EU, tam by politik už dávno byl v propadlišti dějin !!!
0/0
21.2.2002 13:45

Bubák

Re: Vláda sebevrahů
Je vidět jaká fakta postačují čtenářům MfD aby si vytvořili vlastní názor. Takoví čtenáři nepotřebují přemýšlet, stačí když to za ně udělá jejich oblíbený deník. Na co si namáhat hlavu přemýšlením a logickým srovnáním toho co je jim předkládáno. Které zákony ministři Fencl , Schling a další porušili, proč za ně nejsou stíhání ?  
0/0
21.2.2002 14:17

Jan Lukas

Re: Vláda sebevrahů
Ona je to totiz spis vlada SEBEHRABU. Ale ostatni politici nejsou o nic lepsi!
0/0
30.3.2002 5:41

sagr

je snad i možné,
že Fencl jako ministr měl snad lepší přístup k informacím než jiní. Ale celkově z článku čiší typická česká závistivost. - Když někdo začne něco budovat, tak největší úsilí jeho kritici věnují pomluvám a podezírání. - Fakt, že "začínal od začátku devadesátých let..." -  má být snad důvodem k odsouzení? ------- Já do toho kraje jezdím, a vím že o zemědělské hospodaření není velký zájem přes to, že jde o vinařský kraj. Lidi co dostali pozemky v restituci či z JZD zpátky, ve zdrcující většině hospodařit nechtějí či neumějí, a tak prodávají a nebo  pronajímají.
0/0
21.2.2002 13:25

Jirka

Re: je snad i možné,
To "snad" není možne,to je určité,protože někteří poslanci zjistivší,že bude unie požadovat třetí pruh u dálnice,tyto pozemky skupují.Takže česká závistivost není na místě,protože až budeme mít na startu stejné podmínky a nikdo nebude zvýhodněn a proklamován,nebudeme si závidět.Vždyť ten idiot(Fencl) sám řekl,že :"ve vládní funkci nemám žádné výdaje,takže mohu svůj plat investovat." Obědy za 13,-Kč , jízdné v hromadné dopravě zadarmo,už jste viděli ministra v autobuse? To jsme opravdu stádo tupých hovad,že s námi tak jednají,tak k nám vzhlížejí,tak o nás smýšlejí? Na Jesenicku taky není zájem o restituční pozemky,proč je pan "ministr" neskupuje tam?Jsou určitě levnější než na Hodonínsku. 
0/0
22.2.2002 1:21

Bubák

Re: Re: je snad i možné,
Je vidět jak je propaganda MfD účinná.
0/0
22.2.2002 12:14

kozak

Můžete mi sdělit podstatu zločinu
Vážení investigativci můžete mi sdělit podstatu zločinu , přečinu či přestupku p. Fencla? Peníze za ,které pozemky koupil ukrad. Nutil majitele pozemku ke snížení ceny nějakým nátlakem? Pozemky, které vyměnil požadoval po pozemkovém úřadu také někdo další? Nechtěli jej také náhodou nějací spekulanti? Za ty obyčejně je výhodné bojovat. Myslíte si, že je snadné změnit územní plán? To jen pro ty, kteří na základě takové plytké spisby produkované naší novinářskou šlechtou, si udělají v duchu výchovy v minulém režimu jasný závěr. Je třeba začít rozkulačovat. A začít u Fencla, ten už to zažil.
0/0
21.2.2002 13:10

Bubák

Re: Můžete mi sdělit podstatu zločinu
Zločin je jasný: je ministrem sociálně-demokratické vlády.
0/0
21.2.2002 13:20

www.hajzlove.cz

Dalsi co patri na
0/0
21.2.2002 12:14

JSI

investigativní žurnalismus?
Nevím proč takové rozčilování, například pan Fencl koupil od restituentky mojí známé paní V.W. vícero pozemků a nároků v Hodoníně a jeho okolí za oboustranně přijatelnou cenu. Město Hodonín nemělo o tyto pozemky zájem a dokonce nebylo ochotno některé pozemky vydat (na příklad pozemek na kterém bylo veřejné placené parkoviště). Pan Fencl byl jediný, který nechtěl koupit pozemky a nároky hluboko pod cenou jako jiní zájemci. V zájmu obhopodařování půdy je vhodné scelování a jestliže má pan Fencl v sousedství již nějaké pozemky není o čem diskutovat. Jinak by se to dalo posuzovat, pokud by takto získaná půda nesousedila s již vlastněnými pozemky pana Fencla, což ale v článku nebylo doloženo (mapou atd). Pak by se to dalo považovat za zvýhodnění. Dobrý investigativní žurnalista by ale tuto informaci měl zjistit před napsáním příslušného článku, špatný a hloupý na to zapomene a získá pochvalu od lidí, kteří nejsou schopni uvažovat, ale umí se pouze vulgárně vyjadřovat.
0/0
21.2.2002 12:07

Bubák

Re: investigativní žurnalismus?
Celou "aféru" kolem ministra Fencla odstartovala ČT svým pořadem "Fakta" (opravdu nevím proč ten název), MfD zřejmě vychází z toho co "zjistili" redaktoři ČT, fakta stále chybí (ale nechybí Fakta).
0/0
21.2.2002 12:24

Bubák

Pro ty co zpochybňují opoziční smlouvu.
Dnes vyšla na Britských listech, krásná analýza Václava Žáka o politickém vývoji v zemi od roku 1996 .
0/0
21.2.2002 12:01

Nazdar zdar

hajzzzzzllllllll!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Strejdomrdddd, strejdomrdddd, strejdomrdddd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0/0
21.2.2002 11:56

kubi

Na těch pozemcích si asi zasadím a pak se vyhulím,abych to tady přežil.Díky Honzo.
0/0
21.2.2002 11:54

Bubák

Jaká jsou tedy fakta.
"Jaká jsou tedy fakta? Jan Fencl a jeho manželka farmaří od počátku devadesátých let, kdy začínali na zděděných pozemcích." Nevím proč je však takový fakt tak důležitý, moje babička taky hospodařila na zděděných pozemcích, můj otec hospodařil na zděděných pozemcích, patříme snad proto do kriminálu ?
0/0
21.2.2002 11:20

k

Re: Jaká jsou tedy fakta.
jenomže fencl je zlodějská svině.
0/0
9.4.2002 10:24

tralaláček

krása
0/0
21.2.2002 10:51

Čech

Zloděj, lhář, podvodník a hajzl. Už mě to sere, jak si většina ministrů hrabe do vlastní kapsy a lže lidem do očí.
0/0
21.2.2002 10:11

Joe Mitteleurope

co ocekavate ?
Je to jen byvaly predseda JZD, verny bolsevik , udavac. Vy jste si ho zvolili !!!!!!!
0/0
21.2.2002 9:40

Pavel

Paroháč
Před časem jsem v televizi viděl informaci jak ministr Fencl zastřelil srnce s vyjimečným parožím, je to již déle, tuším ale, že podobný nebyl střelen desítky let a jeho případná cena pro zahraničního lovce byla kolem milionu.
Připomenulo mi to dobu, kdy komunističtí šlechta bývalého Ostbloku si jezdila do Česka zastřílet do papalášských revírů.
Jedné šlechty jsme se zbavili, a než jsme se nadáli, máme zde novou a stejně zbubřelou jako byli komunističtí mocipání.
Tak mne občas napadá, zda tenkrát v roce 89, nebylo účelnější nechat původní šlechtu u moci. Byli již částečně  napakování a měli jednu příjemnou vlastnost, že když se cpali, tak aspoň hlasitě nemlaskali jako novodobí zbohatlíci.
 
 
 
0/0
21.2.2002 9:31

Bubák

Re: Paroháč
Nemáte pravdu. U takovýchto odstřelů je podstatné kdo získá trofej. Šlechta, která k nám jezdila střílet si trofej odvážela s sebou. Takovéto odstřely a trofeje se běžně prodávají. V tomto případě šlo však o vyjímečný kus, byl zájem aby trofej zůstala v majetku státu. Ministr byl proto pouze přizván k odstřelu, zřejmě ho i provedl, trofej mu však nepřipadla.
Na tomto případě je krásně patrné jak ČT krásně manipuluje s emocemi. Jít na jelena nebo na golf je u nás podáváno jako výsada šlechty. Podívejma se jaká šlechta nám tu znovu vyrostla. Pravda je však trochu někde jinde.
0/0
21.2.2002 10:53

JiK

Volby
Nevim co remcate stejne si soudruha Fencla a Gregra a "Kato" Kavana opet radi znovu zvolite za jejich vynikajici pracovni vysledky...(copak nevidite jak je tu vse kazdou minutou lepsi a lepsi?)  
0/0
21.2.2002 8:44

Honza

Re: Volby
Ja jsem tedy CSSD nevolil, volil jsem ja blbec ODS, ale prave ODS je podporila a to mi NIKDO pred volbama NEREKL!!!! Ja osobne to pokladam za podvod!!!!
Volil jsem ODS proto, ze jsem veril, ze jak Klaus tvrdi, ze nikdy nebude se socialistama v nejake pospolitosti, tak ze to bude SKUTECNA opozicni strana! LHAL a bez ODS by nemeli sanci. Podle me to byla spinava politika a to jak ze strany CSSD tak ODS.
0/0
21.2.2002 9:07

Bubák

Re: Re: Volby
Proč tolika lidem vadí politická dohoda - opoziční smlouva. Už jsem to tu rozebíral jinde. Nemůže přece jedna strana, která má např. 20%, bez dohody s ostatními vládnout. Klaus a Zeman by zřejmě byli raději kdyby bylo možné jiné standartnější řešení. Proč k tomu nedošlo je potřeba se zeptat někde jinde.
0/0
21.2.2002 11:07

Modrý pták

Volby.
Přesne tak,za všechno co vláda socanů provedla nesou odpovědnost její voliči a to je nezvratný fakt.Proto jen tak dál a volte opět tuto partu,pro kterou nemám slov.
0/0
26.2.2002 8:00

Václav

Vše je přece v naprostém pořádku
Nejde vůbec o žádné kradení, ale nevinnou a dlouhodobou investici. Takto podnikat nás pan profesor už přes deset let trpělivě učí. Proto nenadávejte, ale kupujte a investujte taky!
0/0
21.2.2002 8:33

masek

Neuvěřitelné
Fencl byl svině komunistická již za komančů, a teď se nám směje všem do ksichtu. kéž by jednou došla doba kdy tito zkorumpovaní lidé budou "skládat účty"
0/0
21.2.2002 8:15

kfe

Re: Neuvěřitelné
Velmi zajímavá myšlenka, prosím rozveďte to. Pozemky sám sobě prodává ministr Fencl. Gaunerem ale je "pan profesor". Dobré!
0/0
21.2.2002 9:23

dífka

Fencl...
S tím nic nenaděláme.Na to už je pozdě.I kdyby přišel někdo po nich, tak budou taky hrabat a hrabat pro sebe.
0/0
21.2.2002 7:50

Pavel

Re: Fencl...
Rozkrast co se da, to je heslo nasich politiku. Obycejnej, poctivej clovek chodi do prace celje zivot a nikdy mit nic nebude, zije od vyplaty k vyplate.
0/0
21.2.2002 8:29

Alex

koryto
Pan Fencl není výjimka,takto si "hrabou" všichni,kteří mají to štěstí a jsou u moci.Mají moc buď díky penězům nebo díky politice.My voliči, co poctivě chodíme do práce,jen koukáme,jak se získává majetek.Střední vrstva mizí,bohatí bohatnou a chudí chudnou.Veškeré socioekonomické ukazatele nasvědčují tomu,že nás brzo čeká skutečná krize.A ti chytří (sedláci) se prostě předem připravují na horší časy.Kdybych byl na jeho místě,dělal bych to samé,pro sebe a pro rodinu vše.Neplatilo snad (a neplatí?):"kdo neokrádá stát okrádá rodinu?" Jsem zvědavý,kdy vyjde a kdo vydá publikaci "Poučení z krizového vývoje....".
0/0
21.2.2002 7:33

jiri fridrich

to je hajz!
to je hajz!
0/0
21.2.2002 7:33

Bin Ladin

Zlodej
Kurva jedna vychcana ministerska.To by dovedl kazdy takhle prijit k pozemkum.To ,co rika je stejne lez.Nejvice me sere na lidech,ze cynickya verejne lzou,co rikaji.Kdyby radsi drzel tu jeho HUBU.
0/0
21.2.2002 6:27

karber

Velice"schopný" člověk!!!!!!!!!!!!!
Slušný, skromný, pravdomluvný, nevídaný odborník na zemědělství.
0/0
21.2.2002 6:10

Vlastička

Jak dojemné - nevinnost sama!
0/0
21.2.2002 5:22

Najdete na iDNES.cz