Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Zvrhlý pastor útočí proti tvrdému trestu

Zvrhlému pětasedmdesátiletému pastorovi, který zavraždil a rozřezal své dvě manželky, dva syny a dvě dcery, se nelíbí doživotní trest. András Pándy se u soudu v Bruselu odvolal a zpochybňuje legálnost procesu. Senát uznal Belgičana maďarského původu vinného ve všech bodech obžaloby, i když se nepodařilo najít těla obětí. Jeho dcera Ágnes, která otce udala a na vraždách se podílela, zůstane za mřížemi 21 let.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

kopřiva

strašně se vždycky pobavím,
když se někdo obouvá do ubohých komunistů nebo ubohých křesťanů - jako celek tyto "režimy" působily absolutisticky, jejich jednotliví příslušníci ovšem mohli být dobří i špatní. Já osobně si myslím, že oba jsou v dnešní době už přežitek a nemá cenu se o ně hádat. A co se týče článku samého - úroveň Super, Blesk a TV Hroba.
0/0
15.3.2002 7:48

hovnival

?!
tak tady mame dalsi pripad deviantniho a chlipneho sluzebnika boziho. To si buh vybira pekne spolupracovniky, co? Ale cirkev nam to urcite vysvetli: Lide za sve ciny mohou sami, buh je nemuze nijak ovlivnit. (ovsem za chvili vam zase tvrdi, ze buh je vsemohoci...) Jsem z tech cirkevnich blabolu zmaten.
0/0
14.3.2002 19:36

gimli

Zlatý Husiti:-)
0/0
14.3.2002 18:50

antix

témata a titulky
Jsem pořád na stránkách MFD?? Zvrhlý pastor, vagína.... nebylo by lepší zaujmout kvalitou zpracování a zaměřením se na opravdu zajímavá témata? Na toto přece máme Blesk a Super.
0/0
14.3.2002 14:23

badzus

FUJ!!!!!!!!!!
K tomuto můžu dodat jenom jedno: Je to nechutné!!!!!!!!!
0/0
6.3.2002 19:33

dd

dd
v tomhle je bůh nevině - církev je strůce a počátek všeho zla na zemi a církev bude i koncem pro lidstvo v dějinách lidstva co historie pamatuje nezačala jediná válka ke které by nedala impulz církev ne bůh ale jeho vykladači --- církev bez rozdílu náboženství je zhouba světa a příčina všeho válčení v celém světě
0/0
6.3.2002 17:45

Nesmělé inkognito

Re: dd
Doufám, že aspoň za tvoji blbost nemůže, a za tuhle peachovinu co jsi napsal, rovněž ne...
0/0
6.3.2002 19:07

Trucker

Re: Re: dd
dd ma naprostou pravdu. Cirkev je to nejvetsi zlo na svete.
0/0
6.3.2002 19:19

Dan

Re: Re: Re: dd
On jenom konstatoval všeobecně známý fakt. Někteří na to reagují vulgarismy. Prý se tomu říká láska...
0/0
6.3.2002 19:53

předseda

Re: Re: Re: Re: dd
Ano, jasně , ať žije princip kolektivní viny a černobílé vidění... Proč se taky namáhat přemýšlením a oddělováním vždy případu od případu (pečlivým oddělováním zrna od plevele), že ano, vždyť myšlení přece nejvíc bolí, za to vytvořit si nějakou univerzální škatulku a tu onálepkovat buď "dobrá" anebo "špatná" - to je opravdu celkem bezpracné řešení (až na ten "drobný" detail, že toto bezpracné řešení v historii způsobilo a ještě působí nejvíce zla a násilí - viz např. Židi = zlo, černoši = zlo, představitelé nějaké náboženské skupiny = zlo atakdále...). Známé rčení proto říká "suďme člověka, a né skupiny" .
0/0
6.3.2002 22:27

Alice

Předseda má pravdu !
0/0
14.3.2002 14:11

jožin - řečený z bažin

Re: Re: Re: Re: Re: dd
Opět jako vždy - jakmile při diskusi někdo připomene obecně známé fakty o zrůdnosti většiny náboženství a o jejich zhoubných vlivech na lidstvo, okamžitě se vyrojí páni pámbíčkáři. Začnou nám tu žonglovat pojmy, vytrubovat do světa jeho hloupost a nakonec jej obviní z jednobarevného pohledu na svět. A mohu mít tedy na ony pámbíčkáře malinký dotaz ?? Mohou mi dotyční prozradit, jaké konkrétní dobro vykonala třebas křesťanská církev, resp. jaký konkrétní klad z její existence pro tuto planetu vzniknul ??? - a tím myslím něco globálně dobrého, co by alespoň částečně vyvážilo její dřívější prohřešky proti lidskosti ( křížácká tažení, čarodějnické procesy, násilná rekatolizace x zemí, rozpoutání x válek, nebo alespoň jejich podnícení, atd. ) Předem díky za odpověď
0/0
15.3.2002 0:22

předseda

Re: Re: Re: Re: Re: Re: dd
Na otázku, co je na světě dorého jen díky křesťanství (spíše především Bibli) by byla opravdu hodně dlouhá odpověď. Začnu třeba tímhle: zrovna dnes jsem na v práci mluvil se svým kolegou z Etiopie, a sice o jednom tamním muslimském kmenu. Kolega mi říkal, že pro tyto lidi zabít člověka je snad menší problém, než zabít koně či velblouda... Od útlého dětství tam nosí děti dlouhé nože a učí se s nimi zacházet. A u nás, v naší "civilizované" západní společnosti ? Tato má jistě také daleko k dokonalosti, nicméně naprosto drtivá většina obyvatel souhlasí s tím , že zabití a vražda je něco , co není normální, ale naopak co je odporné. Jak je to možné ? Totiž tato naše "západní civilizovaná" společnost byla vybudovaná na křesťanských základech (tj. z Bible vycházejících), a Bible samozřejmě zapovídá vraždu a princip soukromé msty (na rozdíl např. od koránu). Tedy ta naše západní "úcta k životu", tolik propagovaná ve jménu humanismu, je totiž důsledkem biblického učení, to není něco, co máme od přirozenosti zakódované v genech. Podobně si srovnejte jiné rozdíly západní civilizace a zemí třetího světa - např. v Indii se ještě donedávna upalovali vdovy, indiání zase přinášeli ve jménu jejich pohanských náboženství lidské oběti, atakdále. Taky proto naše západní společnost žije v relativním blahobytu, zatímco země třetího světa biblickým učením nedotčené žijí v bídě a nouzi. Věřte tomu, že vyspělé-demokratické státy jako Anglie, Dánsko, Holandsko, USA, Kanada ..., měli jejich demokratická zřízení na Bibli doslova založeny. Bible jako taková totiž klade zodpovědnost na každého jednotlivce, nikoli na nějakou kolektivní organizaci. A ty Vámi zmiňované zločiny proti lidskosti - viz inkvizice, rekatolizace, apod., ty nemají s Biblí nic společného, když ji budete číst, tak o tomto tam nenajdete ani zmínku...
0/0
15.3.2002 16:19

jožin - řečený z bažin

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dd
Musím říct, že jsem byl na reakce na můj přispěvek hrozně zvědavej - a nutno dodat, že jste mě pane předseda absolutně nezklamal. Napsal jste přesně to, co jsem čekal. Ihned na prvopočátek jste srovnal církev a bibli - což je klasická vytáčka lidí vám podobných. Mě NEZAJÍMA, co se píše v bibli ( mimochodem ona bible, kterou se tu tak zaklínáte už toho s onou prapůvodní biblí zas až tak moc společného nemá - staletí opisů, oprav a vsuvek udělaly své ) - mě zajímá působení křesťanské CÍRKVE !!!! Ano - připouštím, že křesťanství má ve svém učení lásku k bližnímu svému a také úctu k životu, ovšem činy křesťanské církve jsou bohužel trošku o něčem jiném - viz třebas právě ony inkvizice, nebo násilné rekatolizace. A navíc - chcete mi tu tvrdit, že před vznikem křesťanství lidé nevěděli, že zabíjet je špatné??? Ale no to snad ne !!! ( jen tak na okraj - v desateru se tuším píše " nezabiješ ", že? Jak je ale potom možné, že se právě díky křesťanům ve středověku upalovalo?? ) Ale to nejlepší nakonec - tak vy se tu odvažujete tvrdit, že západní civilizace je proto tak vyspělá a život v ní při porovnání se zbytkem světa natolik kvalitní díky křesťanství??? Člověče kde jste vzal tyhle bludy??? Naopak křesťanství pokud vím bylo vždy jen BRZDOU pokroku a nikoli jeho hybnou silou. V dobách bezmezné vlády kříže byly nové myšlenky potlačovány, jejich nositelé pronásledováni a časti i upalováni !!! On kdyby totiž v minulosti každý věřící bezmezně dbal křesťanských dogmat, pak ještě dnes věříme, že země je placka, že je středem vesmíru a vůbec jsme ještě sto let za opicema !!!
0/0
15.3.2002 23:29

Sinuhe

Re: Re: Re: dd
ktoru mas na mysli, cirkvi je vela, ale vsetky ich tvoria LUDIA, povedal by som, ze prapodstata je len a len v cloveku samom.Ale pravdou je, ze kazde konanie si treba nejako, niecim, odovodnit.
0/0
15.3.2002 20:43

marik

Re: dd
na stesti nejsou vsichni sluzebnici cirkve stejni jako ten Pandy. Ale to z ceho byl znan vinnym, je pekna davka. Mordovat vlastni manzelky a i deti a s nezamordovanymi dcerami se smilnit a dokonce je otehotnet, no to by byla detektivka non plus ultra. Jenze by si kazdy myslel, ze autorovi sploucha na majak, z neco podobneho vubec neni mozne.
0/0
6.3.2002 20:17

Jiří Přibil

Služebník Boží
Jeho kroky jistě vedl Bůh, stejně jako vedl ve středověku inkvizitory, stejně jako vedl křižácké války, stejně jako dosud vede lidi do občanských válek na celém světě, prostě Bůh je milostivý a pastor Pandy je jenom jeho dobrým služebníkem. Já být papežem, tak ho blahořečím - neb co Bůh činí, dobře činí.
0/0
6.3.2002 15:03

keb

Re: Služebník Boží
priteli, zrejme neprojevujes svuj vdek Bohu za nic dobreho na tomto svete, za nic, co te potkava kazdy den... proc mu najednou prisuzujes vinu za vse spatne??? za vsechno dobre muze clovek a za vse spatne Buh??? myslim, ze se trochu omezujes na podobne vyroky jen z duvodu, ze nemas rad instituci cirkve... neni to skoda? zkus se priste zamyslet a napsat neco rozumnejsiho z tve hlavy a memluvit o vecech, o kterych nic nevis (jako treba o Bohu)...
0/0
6.3.2002 17:18

Kitty

Re: Re: Služebník Boží
Nemyslim, ze nenavist vuci cirkvim musi za vsech okolnosti implikovat nenavist k Bohu. Dokonce bych rekl, ze to jsou dve veci, ktere mezi sebou maji pouze velmi volnou souvislost. Je nespornym faktem, ze ve jmenu Bozim, a s tichym ci dokonce verejnym pozehnanim cirkve (at uz jakekoli), byla provedeno v historii lidstva nejedna spatnost, ba primo odpornost. Takze byt Vami, priteli, brzdim. Urcite to autor prispevku muze mit ze sve hlavy. Nehlede k tomu, ze dle meho chapani prispevku vubec neslo o Boha jako takoveho a jeho ciny, nybrz prave o ono odvolavani se na nej pri pachani nepravosti...
0/0
6.3.2002 17:47

Bret

Re: Re: Re: Služebník Boží
Dovolil bych si podpořit Váš názor. Tomu dotyčnému jedinému spravedlivému, který o Bohu zřejmě na rozdíl od nás obyčejných smrtelníků ví víc, chci vzkázat : Je ještě mnoho průvodů malých čertů, které můžete zakázat.
0/0
6.3.2002 19:13

keb

drahy brete
pripada mi, ze trochu prehnane reagujete, zbytecne zjednodusujete (rekl bych populisticky, ac to vzdy muzete omluvit hyperbolou jako alibi). nejsem jediny spravedlivy a nejsem z tech, kteri chteji neco zakazovat... ale abych se vratil k myslence me puvodni reakce: k problemum cirkve se dnes vyjadruje kazdy, prosim, chtel jsem jen upozornit, ze (dost casto, ale ne vzdy): 1. tito lide byvaji casto teologicky naprosto nevzdelani a pouzivaji veci, o kterych se domnivaji, ze je cirkev uci... 2. odsuzuji VIRU na zaklade svych spatnych zkusenosti s CIRKVI (cetnych, ale stejne cetne neprimich), coz si myslim, ze je skoda... chtel jsem jen rici, ze mi pripada nenavist k cirkvim jako soucasny trend...
0/0
18.3.2002 13:02

keb

Re: Re: Re: Služebník Boží
to ze nenavist vuci cirkvim je spojena s nenavisti k Bohu ve sve reakci netvrdim a stejne tak nepopiram, ze cirkev v minulosti udelala dost spatnych veci, takze tady se taky shodnem... akorat jsem rozdilne pochopili prispevek, na ktery jsem reagoval... dekuji za osvetleni umyslu autora... ano, pachat zlo a zastitovat se jmenem Bozim je spatne... takze nakonec se shodneme... (kdybychom pozorneji cetli prispevky, mohla by byt nase diskuse predmetnejsi...:-))
0/0
18.3.2002 12:15

jožin - řečený z bažin

Re: Re: Služebník Boží
Je vidět, že jste nepochopil(a), že dotyčný to pochopitelně nemyslel na boha jako takového, ale spíš na církve jako takové.
0/0
15.3.2002 0:27

předseda

Re: Služebník Boží
Příteli , Vy se zde odvažujete polemizovat o naprosté Boží svrchovanosti nad každým stvořením a činem (což je správně), ale vůbec tomu nerozumíte. Máte pravdu, že "co Bůh činí, dobře činí", ale Bůh samozřejmě nečiní vše, tedy jen to co je opravdu dobré. To znamená že kroky onoho "pastora" asi těžko vedl Bůh, podobně jako jiné špatné lidské skutky, ať už tedy moje, Vaše nebo někoho jiného... Je tady prostě rozdíl mezi tím, co Bůh skutečně činí (a to je skutečně vždy jen dobro), a mezi tím, co jen dopouští, tedy co dovoluje všechno zlého konat nám - lidem podle naší svobodné vůle (= svévole)a to je naopak jen zlo, viz např. ty Vámi zmiňované inkvizitory, války a podobně.
0/0
6.3.2002 22:37

jožin - řečený z bažin

Re: Re: Služebník Boží
Teda tohle je ale blábol numero uno - takže všechno dobré - co na světě je stvořil bůh - tudíž když já půjdu kupříkladu městem a obdaruju žebráka - třebas dvackou, tak to není moje konání dobra, ale to mi vnuknul ten váš bůh - resp. on skrze mě učinil dobro, ovšem když dotyčného žebráka zastřelím, je to jenom moje rozhodnutí, který onen bůh akorát dopustil jo? Teda vážený řeknu vám - máte to v tý vaší pámbíčkářský firmě s.r.o. docela chytře vymyšlený. Když se to hodí, halekáte - " to náš všemohoucí způsobil ", ale když se to nehodí, hned opáčíte - " to bůh jenom dopustil "...
0/0
15.3.2002 0:09

předseda

Re: Re: Re: Služebník Boží
Jóžine, chválím Tě za Tvou inteligenci, kdyby tak, jako Ty pochopila Boží svrchovanost většina dnešních křesťanů, tak věř, že by nebylo křesťanství tak neúčinné a skoro až impotentní jako dnes. Ano, přesně takhle (i když je to složitější - ale princip je skutečně takovýto) to chápal třeba i Mistr Jan Hus, který za to skončil v plamenech, zatímco ti takzvaní "křesťané" co ho upalovali, tak těm to bylo proti srsti stejně jako Tobě. Ona totiž naše padlá lidská přirozenost velice nerada přijímá, že člověk bez Boha absolutně nic dobrého nesvede, jenom zlo - to je pro lidi nasáklé humanismem opravdu těžko přijatelné, že sami naprosto nic dobrého neudělají... Přečti si prosím svůj příspěvek pozorně a poctivě znovu (věřím, že na rozdíl od mnoha zde "diskutujících", podle Tvého příspěvku se snažíš přemýšlet, ne si tady jenom zanadávat) a uznej sám, že Tvůj odpor proti tomuto - Tebou jinak v podstatě správně pochopenému - principu Boží svrchovanosti není v žádném případě zapříčiněn nějakým logickým rozporem , ale zakořeněným humanistickým uvažováním - prostě tato nauka se přirozenému člověku líbit nikdy nemůže - ale objektivní realita nikdy nezávisí na tom, zda-li se líbí nebo ne (např. holocaust se asi taky málokomu líbil, nicméně byl přesto skutečný...). Ano, kdyby věčný a všemohoucí Bůh nedržel každý zlomek času každý atom Tvého i mého těla, tak vůbec nemůžeme existovat... Bez Něho nesvedeme opravdu vůbec nic, jak učí i sama Bible. Na těchto Pravdách nikdo nic nezmění, ať už se mu líbí nebo ne. To znamená, že od nás lidí se chce hlavně tolik, abychom si tento princip vždy uvědomovali a podle něho s vděčností Bohu žili, a hlavně abychom byli s Bohem smířeni skrze Ježíše Krista. Všechna sláva může patřit jen a jen Stvořiteli, nikdy ne nám stvořeným bytostem - nám přísluší jen chvála a obdiv Stvořiteli, plné se odevzdání do Jeho moci a poslušnost.
0/0
15.3.2002 15:33

jožin - řečený z bažin

Re: Re: Re: Re: Služebník Boží
Díky za pochvalu, ovšem tak nějak nevím - jak tomu mám rozumnět. Víte - tím, že mi tu vlastně odkejváte to, co jsem prve napsal, mě v podstatě utvrzujete v názoru, že celé křesťanství je opravdu jenom humbuk !!!!!!!!! A pokud mi tu navíc tvrdíte, že v tom není žádný logický rozpor, tak je to asi totéž, jako když policajt chytne lumpa, zeptá se ho, jestli vykradl tu banku a dotyčný mu s úsměvem zdělí, že jo !!! Dál mě ve vašem příspěvku zaráží pár drobností. Jednak mi připadá nesmyslné tvrdit, že křesťanům, kteří upalovali Jana Husa se to nelíbilo... kde berete proboha tu jistotu??? Já bych spíš řekl, že měli radost, že se toho žvanila, co jim obracel jejich ovečky na scestí konečně zbavili. A co se týče vámi zmiňovaného holocaustu - myslíte, že nacistům se nelíbilo, když mohli vyvraždit pár miliónů židů a přivlastnit si jejich majetky??? Dál mě docela dojímá vaše fráze - " ...prostě tato nauka se přirozenému člověku líbit nikdy nemůže... " Tím myslíte onu " boží svrchovanost " ??? Mám tomu tedy rozumět tak, že křesťanství není pro normální - selským rozumem uvažující lidi ??? ( pokud se mi něco nelíbí, nestotožnuji se s tím, natož abych to dál hlásal, či se tím řídil, že...) No a na závěr bych tu ještě trošku zapolemizoval o oněch vašich pravdách - takže tvrzení, že buh drží pohromadě kařdej atom ve vesmíru je opravdu jenom vaše tvrzení - tím myslím vás křesťany !!! Maximálně bych to nazval hypotézou. A na tom nic nemění ani ona bible, což je i přez svoje stáří pořát jenom knížka. No a nakonec jenom malá poznámečka - jak jste již byl prve napsal - jsem člověk uvažující a tudíž odmítám slepě plnit něco co si někdo jiný umane. Mám s tím sice občas v životě problémy, ale zatím se mi to daří a tudíž jak jistě chápete, nemohu ani přijmout jakoukoli autoritu někoho, či něčeho, koho - či co jsem ještě nikdy neviděl...
0/0
16.3.2002 0:01

předseda

Re: Re: Re: Re: Re: Služebník Boží
Milý Jožine, víte, jedno moudré přísloví totiž říká, že "přání je otcem myšlenky". Vy si totiž proti jakékoliv Vámi nepohodlné pravdě či teorii vždy najdete nějaké výmluvy. takovouto "argumentací", kterou tam předvádíte, když budete chtít, tak zdůvodníte i to, že jedna a jedna ve skutečnosti nejsou dvě... Vy totiž neustále omíláte domnělé zločiny římskokatolické církve ve středověku, a nechcete prostě uznat, že to s osobní vírou v Boha nemá nic společného. Je to, jako kdybych já Vám chtěl vyvracet Váš ateismus "argumentací", kolik že zločinů se dopustili ateisté... Na světě totiž platí, v podstatě, že "co člověk, to názor", ale vzhledem k tomu, že ty názory jsou často protichůdné, tak z toho logicky vyplývá, že nemohou být všechny zároveň pravdivé. Jinými slovy, např. pokud bude mít sto lidí sto různých názorů na to kolik je integrál z funkce logaritmus x, pak může být správný nejvýše jeden. Tolik (jen velmi stručně) k tomu, že existuje jen jedna objektivní Pravda. A tuto objektivní Pravdu zná jen Stvořitel sám, a - teď dávejte pozor - dále jenom ten, komu jí On zjeví a dá poznat. Bibli, pokud jste alespoň kousek z ní četl, tak víte, že je třeba vykládat (a to v celém jejím kontextu). Takže některé omyly křesťanů, ať už skutečných, nebo jen formálních (to by asi byli ti inkvizitoři apodobně) jsou často zaviněny mylným výkladem Bible. A v Bibli je výslovně napsáno, že žádný přirozený člověk ji nemůže nikdy pochopit, pokud mu ten správný výklad nezjeví sám Bůh. Co se týče pravdivosti Bible, tak je o tom mnoho důkazů a knih napsaných na toto téma (např. B. Graham "Jak se znovu narodit", nebo J. McDowell "Více než tesař") - to by bylo na dlouho, jenom ve velké stručnosti - v Bibli je předpovězeno mnoho dnes již minulých, ale i dosud budoucích událostí - např. hlavně co se týče Židů (nejdříve jejich rozptýlení po celém světě, a pak návrat do Izraele ve 20.století), a dále např. dnes tak rychle postupující globalizace. Zkuste se upřímně modlit a prosit Boha (nebo přímo Ježíše Krista), aby se Vám dal poznat - uvidíte, že pokud to budete myslet upřímně - nezůstanete bez odpovědi. A nezapomeňte, že "přání je otcem myšlenky", že totiž každý věří tomu, čemu chce věřit. Já věřím v biblického Boha - Krista proto, že v něj chci věřit (ale zároveň Ho prosím, aby mi ukazoval skutečnou Pravdu - tedy abych chtěl věřit a skutečně věřil Pravdě), kdežto Vy v Něho nevěříte, protože v Něho (aspoň zatím nechcete věřit), ale Boha neprosíte, aby Vám dal znát tu Pravdu - a proto ji zatím taky neznáte. Zkuste Ho upřímně za to prosit, já to dělám také každý den, a uvidíte, že Vám bude Bůh pravdu postupně odkrývat.
0/0
16.3.2002 13:58

jožin - řečený z bažin

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Služebník Boží
Inu s tím pořekadlem - přání je otcem myšlenky - to lze stejně dobře použít i na vaše argumentace, protože především ony zde stojí v podstatě jen na představách - ať už vašich, či jiných lidí spojených s tou či onou vírou ( a že tito lidé napsali tu či onu knihu, ještě nic nedokazuje...) O to tu teď ale nejde. Mám totiž pocit, že jste mě asi dostatečně nepochopil - já nekritizuji křesťany jako takové ( ani příslušníky všech ostatních náboženství ), mě jde o církev - tj o instituci, která to či ono náboženství interpretuje - a dle mého názoru svého postavení zneužívá !!! Jinak další polemika s vámi na téma je - či není buh už asi nemá valného smyslu, protože pokud mi tu tvrdíte, že je jenom jedna pravda a tu že zná pouze stvořitel, pak já vám na to namítám, že dotyčného jednoduše nikdo nikdy neviděl a nepoznal ( byť si dnes miliony lidí myslí opak ). A to je prostě patová situace, z niž není východiska. No nicméně ikdyž jsme se nejspíš neshodli, doufám, že tu na vás ještě někdy narazím. Diskutuje se mi s vámi rozhodně líp, než s polovinou zdejších hulvátů a kašparů !!!
0/0
16.3.2002 21:21

Alice

Jirko, ty jsi přece hyper-pablb!
0/0
14.3.2002 14:16

Palice

Re: Jirko, ty jsi přece hyper-pablb!
Hlavně že vy dva to umíte tak krásně podat a sprdout všechny nevěřící psy. Skoro mám chuť poslat vás do prdele.
0/0
14.3.2002 18:15

předseda

Re: Re: Jirko, ty jsi přece hyper-pablb!
To tedy můžeš, na víc se asi nezmůžeš, že ano ? A termín "nevěřící pes" jsi tady použil jenom Ty... Zkus používat tu ucpávku na krku nejen na nošení klobouku...
0/0
14.3.2002 20:19

Palice

Re: Re: Re: Jirko, ty jsi přece hyper-pablb!
Buď tak hodný a o mou inteligenci se neotírej. Plnou držku lásky, ale v praxi skutek utek.
0/0
15.3.2002 3:40

předseda

Re: Re: Re: Re: Jirko, ty jsi přece hyper-pablb!
Víš co, já diskutuji jen s inteligentama, kteří u toho internetu jsou proto, aby se něco dověděli a rozumně diskutovali, a né s těmi, co si tady nadávkami krátí čas, protože nemají co na práci. Napiš si tam dále třeba co chceš, inteligentní člověk ať si udělá obrázek sám...
0/0
15.3.2002 15:10

Petr Minařík

Aneb jak se KDU-CSL nacpe i do cerne kroniky ....
No nevolte je, kdyz prece krestanska vira spasi kazdeho a buh je mirumilovny !
0/0
6.3.2002 14:29

keb

Re: Aneb jak se KDU-CSL nacpe i do cerne kroniky ....
no nereknete takovemu petru minarikovi, ze je peknej vul...
0/0
6.3.2002 17:07

Najdete na iDNES.cz