Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Inventura vlády: ministři si polepšili

Sedí ve stejné vládě, mají stejný plat, přesto na tom stejně nejsou. Jan Fencl, Stanislav Gross, Jaromír Schling, Karel Březina se mají rozhodně lépe, než když v létě 1998 nastoupila sociální demokracie do vlády: pořídili si nemovitosti či pozemky. "Investovali jsme do nákupu půdy dva miliony šestnáct tisíc korun," říká například ministr zemědělství Fencl. Miloš Zeman, Miloš Kužvart, Eduard Zeman či Pavel Rychetský si naopak nepořídili vůbec nic a vydělané peníze mají našetřené.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

walla

polepšili
Určitě si všichni a nejen ministři polepšili.Ale nakonec jim to všichni umožˇˇnujem, jednala by tak asi většina. Ale zdaleka si nepolepšili tolik, jako někteří podnikatelé či "podnikatelé". Už zdaleka nejsou v pozici "cara" či "carských úředníků". Dnes nevládnou (a penězi už vůbec ne) ministři, ale "bojaři" jako tomu bylo vždycky. Všichni přeci víme, že i takový diktátor jako byl Hitler, byla jenom loutka v rukou "Kruppů, Junkersů a t.d. V tomto se časy nemění a lidi jsou stále stejní.
0/0
28.2.2002 11:13

-ed-

Ministr si polepší za každé vlády.
Vždy bude brát více, jako průměr.To není žádný problém, ministr si svoji výplatu plně zaslouží. Ovšem ministr pracující tak, jak od něho očekávají voliči jeho strany. Problém je tedy v tom, kdo a proč do politiky a vlády jde. Pokud si někdo myslí, že černé peníze jako výsledek konkretní politiky shrábne autor  realizace, je na omylu. Tyto peníze přijdou zpět do republiky jako sponzorské dary politickým stranám po vzoru Báči, společně s penězi z topných olejů,tabákových podvodů ,úplatků za licence atd..Na to jsou to moc velké peníze, aby zůstaly někomu bez povšimnutí v kapse a nato je zde v zemi příliž velká závist.. Aktérům zůstane jen malá část.
0/0
20.2.2002 18:32

Bubák

Majetková přiznání.
Nemyslím, že majetková přiznání politiků musí být veřejná, politik je taky jenom člověk a jeho kariéra (nebo alespoň její část na výsluní) je krátká. Stačilo by proto, podle mně, odevzdat přiznání např. do senátu, který by majetková přiznání kontroloval. Nerad vidím rozdíl "obyčejný občan" - politik. Pro všechny musí platit stejné zákony, ať je to imunita, nebo majetková přiznání.
0/0
18.2.2002 14:19

Bubák

Rozpory.
1. "Ministr nic neuvedl ani v přiznání, ve kterém poslanci a členové vlády musí odevzdat do Senátu přehled o nově nabytém majetku." - takže vláda soupis majetku předkládá senátu, doposud jsem se to z MfD nedozvěděl.
2. "Politici se nemohou srovnávat s občany a prohlašovat, že nemají povinnost o sobě nic říkat," , nevšiml jsem si povinnosti předkládat soupis majetku veřejnosti.
0/0
18.2.2002 14:10

Brzlik

Bubak ?
Bubaku, kde jses ? Je tady podezrelej clanek, urcite se spoustou podprahovyh sdeleni... :O)
0/0
18.2.2002 11:26

Radek

Ministři si polepšili?
Jen velmi málo lidí si uvědomuje,že ministři nejsou těmi,kdo by si nějak zásadně polepšil.Lidmi rozhodujícími o státních zakázkách totiž nejsou oni,ale jejich náměstkové nebo ředitelé jednotlivých odborů.Bylo by rozhodně lépe podívat se do jejich řad.To jsou ti,kteří o zakázkách jednají,jednají o smlouvách a cenách - ministr většinou jen podepisuje předem dojednané záležitosti.A jak se mu to podá správně na talíři,tak to dopadne.Ministr je vidět navenek,ale za nitky se tahá pod ním.Paní Slonková,zkuste se zabývat tímhle tématem.
0/0
18.2.2002 11:23

Bubák

Re: Ministři si polepšili?
Možná by bylo lepší rovnou probrat zadávání konkrétních zakázek,  než pořád psat nekonkrétní a nejasné úvahy o tom jestli si někdo náhodou nepolepšil více než měl. 
0/0
18.2.2002 13:54

Aleš z Brna

Vzkaz pro pány poslance a ministry: Mějte špičkový plat jako jinde na světě, ale špičkově se chovejte (jako politici ve vyspělých zemích), kupujte pozemky a nemovitosti, pokud je tato činnost transparentní a kontrolovatelná (jako je tomu u politiků ve vyspělých zemích). Ale problém je v tom,že ve vyspělých zemích vstupují do politiky bohatí lidé (většinou), kteří nejsou na financích tak závislí.
0/0
18.2.2002 9:47

Tomáš Marný

Pisálci
Možná by taky nebylo od věci zveřejnit, jak si polepšili pisálci smolící dříve nadšené články o úspěších socializmu pro mládežnickou Mladou frontu a nyní články o mravním úpadku politiků pro MF Heute?
0/0
18.2.2002 9:35

Brzlik

Re: Pisálci
Predpokladam, ze pokud jste za komousu byl plnoletej tak jste s nadsenim odebiral RP :-))) Jinak kolem 17.11.89 i pres cenzuru MF informovala jakstaks stravitelne, narozdil od ostatniho tisku. Vzpomenete jeste na to jak komousi stahnuli cely naklad MF kvuli nevhodnym fotkam a clankum ? Dostal se pak stejne mezi lidi - ale s tydenim zpozdenim.. Takze nejen smolici mladeznicti pisalci, frustrovany Tomasi Pseudonyme ;-)
0/0
18.2.2002 11:43

Onan

red hair sex
Tohle všechno nic nemění na základní otázce. Jezdí Kubík Sabinku?
0/0
18.2.2002 8:51

Vomackova

Re: red hair sex
Uz ses trapnej. Nafoukni si Ancu.
0/0
18.2.2002 9:24

Onan

red hair sex
Tohle všechno nic nemění na základní otázce. Jezdí Kubík Sabinku?
0/0
18.2.2002 8:51

Modrý pták

Re: red hair sex
Dámy a pánové,předkládám vám všem další důkaz o kvalitě a IQ vyspělosti příznivce-voliče socanů.Jistě je to jediněc na vysoké úrovni všeho!!
0/0
18.2.2002 12:23

Emil

Re: Re: red hair sex
Inteligentní člověk o inteligenci druhých nemluví.
0/0
18.2.2002 13:36

Andrew džekill

názor
Konečně rozumný článek od autorů Kubík Slonková.
0/0
18.2.2002 7:05

Vladimir Mencl

Politici
K textu z clanku: Dulezitejsi, nez "politici, placeni z penez obcanu", je vyjadreni jejich moci - tedy, "rozhodujici o penezich obcanu" - tam mohou napachat mnohem vetsi skody. Nevadi mi platit z dani plat urednika, ale vadi mi platit mnohamilionovou smlouvu, kterou uzavre za obec/stat jen proto, aby dostal statisicovy uplatek.
0/0
18.2.2002 5:16

Najdete na iDNES.cz