Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Ve velíně v Temelíně

Pořád mi někdo vyčítá, že o Temelínu píšu dětinsky, protože nejsem technolog. To by ovšem nikdo nesměl psát o ničem a ti "idioti" z Rakouska by měli být prohlášeni za nesvéprávné a zavřeni do blázince.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Jiří Seiml

Rozdíl mezi párou a kouřem
Uvedené tvrzení, že byste pane Komárku neměl psát o ničem je bohužel protiklad. Pište o tom, čemu alespoň minimálně rozumíte. Nerozeznat páru pocházející ze zbytkového tepla po odstavení reaktoru (které prostě musí i uhelná elektrárna po odstavení kotle vypustit) od kouře a mluvit o "vyhlaslých věžích" je diletantismus i od amatéra, natož od profesionálního novináře. Já bych Vás (být Vaším šéfem) za takovouhle novinařinu neplatil... Nejdřív se na Temelíně přihlašte do kursu poznávání elektrárny.
0/0
18.2.2002 19:22

Stana

Fajn
Jeden nic nerikajici clanek (na fejeton slaby).
0/0
13.2.2002 10:51

Michal

Pane Komárku,
Není tak úplně pravda, že byste vůbec nemohl psát o Temelínu. Je běžné, že člověk pracuje s neúplnými informacemi. Ale moudrý člověk (homo sapiens) dokáže míru svých znalostí reflektovat a tomu přizpůsobit rozsah a jistotu závěrů, které vyvozuje. Případně záležitost konzultuje s někým věci znalým. Je smutné - a nebo k smíchu - že přední komentátor předního listu tyto základní vlastnosti postrádá.
0/0
13.2.2002 9:59

Rýpal

Milý pane Komárku,
není pravda, že nikdo by nepsal o ničem. O Temelínu by psali jaderní fyzici, energetici, strojaři, automatizační technici, ekologové (nemíním ekologisty) a další, ale nikoliv komárkové. Rakouský tisk je rovněž plný všelijakých komárků, a kam to vede? Paní učitelky učí děti ve školách, že v Temelíně se topí pod kotlem ruskými raketami ... A propos: článek, jehož podstatou je skutečnost, že pan Komárek byl na výletě v Temelíně zrovna v okamžiku nucené odstávky, je nehodný tiskoviny, která se považuje za seriózní.
0/0
13.2.2002 9:21

Pavel Budil

Pište ještě !
Už dlouho jsem se tak nezasmál, jako když jsem četl o vyhaslých chladicích věžích a oblacích kouře nad reaktorovnou v peklo připomínajícím areálu JETE.
0/0
13.2.2002 9:00

Láďa

pro netechnology
Jeden můj kolega programátor měl jednoduchý recept na hodnocení kvality programů: když program hlásí chybu, znamená to že běží dobře. Teprve když se úplně po*ere, znamená to že je v něm chyba.
0/0
12.2.2002 21:46

Ivo Horák

Temelín
Po schválení zákona o referendu nebude vyloučeno jeho konání o odstavení JE Temelín. V případě, že lidé jeho provoz podpoří, bude to docela silný argument ve sporu s Rakouskem. Zároveň pro jižní sousedy šance, jak ustoupit se zachováním tváře. Kdyby lidé provoz Temelína naopak odmítli, nastal by konečně jednou čas pro vítězství demokracie na ekonomickou mocí. Už to by stálo za to.
0/0
12.2.2002 21:23

Niki

Re: Temelín
Takže kdyby lidé v referendu provoz Temelína schválili, tak by to nebylo vítězstvím demokracie nad ekonomickou mocí? Nebo si opravdu myslíte, že za útoky na Temelín stojí něco jiného než něčí ekonomické zájmy?
0/0
14.2.2002 15:20

posledni emigrant

Martine, Martinku!
Tentokrat by se na to meli ti nasi kluci od techniky opravdu mrknout.V tom mate recht. Nic vic, nic min.
0/0
12.2.2002 18:42

Najdete na iDNES.cz