Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Tatrovky skončily v KLDR

Z České republiky bylo v letech 1993-1997 vyvezeno minimálně 250 vojenských automobilů Tatra do Číny a Severní Koreje. Vývoz zajišťovala společnost KAMO z Českých Budějovic. V celé transakci figuruje i současný poslanec za KSČM Vojtěch Filip. Americký prezident Bush minulý týden zařadil právě Severní Koreu do "osy zla", která roztáčí mezinárodní terorismus. USA už dříve uvalily na tuto komunistickou diktaturu embargo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

tomas

achhh
kdyz se Vam ta S.Korea tak libi tak si tam tahnete,ale Ja mam radeji to co mam ted nez pred par lety.Komunismus nikdy vice!!! Jo Amerika je plna idiotu vsechno to tam ridi zidove nebo pristehovalci,kteri utekli v pravy cas :o) . Jo tak je to.
0/0
12.2.2002 16:01

Pavel Misík

největší vývozce zbraní
Největším vývozcem zbraní na světě jsou USA a nám nebude tak jako 40 let nikdo přikazovat, kam máme co vyvážet. Nejsme kolonií USA a nikdy jsem neslyšel o Severokorejských teroristech. Až teď z ushovy huby. Amerika si zbraně vesele vyváží - a ty zbraně patrně slouží pro ozdobu ... spíše by si měli Američané vzpomenout na to, jak jejich vojáci masakrovali Korejské civilisty, prchající právě přes severokorejským režimem. USA jsou nejlepším příkladem toho, jak někdo káže vodu a pije víno. Stejné to bylo už v roce 1945, kdy nesmyslně bombardovali Škodovku, jen proto, že nepatřila do jejich sféry vlivu. A teď by se slovy o teroristech nejraději zlikvidovali veškerou konkurenci na zbrojním trhu. V tom případě ať zbraně USA nevyváží, ale dokud jsou světovým vývozcem č. 1, tak ať drží klapačku.
0/0
11.2.2002 12:26

Ibrahim Kozák

Re: největší vývozce zbraní
Vy jste neslyšel o teroristech z KLDR? Pak jste (vyhýbám se ostřejším výrazům) málo informován. To za prvé. Za druhé KLDR vyvíjí mj. balistické rakety typu Nodong (psáno rodong = dělník), lidé žerou trávu, zatímco stát štědře financuje vývoj jaderných zbraní a za třetí se seznamte s úchylnou teorií Džučche (rozpracování marxismu-leninismu pro konkrétní severokorejské "špecifiká").
0/0
11.2.2002 16:03

Jirka

Re: Re: největší vývozce zbraní
Tyhle fakta nemění nic na tom, že má pravdu, někdy jsme papeštější než papež a viz dole příspěvek o PZO, naprosto pravdivý. 
0/0
11.2.2002 18:18

Jarda

Re: největší vývozce zbraní
Cesko si muze delat co chce, ale nemuze to hrat na obe strany.
0/0
11.2.2002 21:50

Stanislav Hart

Rudí bratři.
To by nebyl poslanec Filip, aby nebyl zapleten do "pomoci" soudruhům v KLDR. Když oni ti soudruzi jsou všude takoví kamarádi.... Jen je třeba panu Filipovi připomenout, že RVHP už je po smrti a hluboko zakopána.
0/0
11.2.2002 12:12

Pavel Misík

Re: Rudí bratři.
hm, zato USA do jižní koreje žádné zbraně nevyvážejí, že jo ...
0/0
11.2.2002 12:28

Stanislav Hart

Re: Re: Rudí bratři.
Pro pana Misíka podotýkám, že Jižní korea nenapadla svého severního souseda. Což se o Rudých bratrech ze severu říci nedá....A mimochodem, spočítejme potopené špionážní ponorky u jihokorejských břehů....Zlobiví komunisté.
S pozdravem
Stanislav Hart
0/0
11.2.2002 12:40

Pavel Misík

Re: Re: Re: Rudí bratři.
hm, tak díky našim tatrovkám severní korea tu jižní určitě napadne ... nevyvolávejte tu bludy, sám tomu nevěříte. Amíci si vývozem zbraní mastí kapsy po celém svěvtě - a snaží se nám vnutit nesmysly typu že kdo je i jejich nepřítel, tak je také nepřítel ČR (jako třeba ty věčné "naše" protikubánské rezoluce) Vždyť ČR se chová tak podřízeně, že zavedla pro severní koreu víza (proč proboha ?) , zatímco američané mohou k nám jezdit bez víz. Navíc USA vesele obchodují s Čínou, a nám budou určovat, kam máme co prodávat ?
0/0
11.2.2002 13:26

Petr

ČR by se měla již konečně rozhodnout
Pracuji v oblasti zahraničního obchodu a proto jsem měl možnost prožít veškeré porevoluční eskapády, které se v této oblasti udály, ať již to bylo omezení zbrojní výroby a tím následný dramatický pád obratu v této komoditě v oblasti vývozu, kampaň proti bývalým PZO, zrušení Obchodních oddělení při ZÚ apod. Tyto akce této republice nepřinesly nic jiného, než ztrátu trhů, tzn. obratu, tzn. zánik řady výrobních podniků. Je třeba jasně deklarovat, že právě zbrojní výroba je jeden z oborů, který je takzvaným tradičním českým oborem. Firmy působící v této oblasti prosperovaly, protože nejen vyráběly, ale i vyvíjely a to je to podstatné na celé věci. Dnes se nás snaží vláda přesvědčit o tom, že právě zahraniční investice jsou to, co spasí tuto ekonomiku a proto se původním domácím průmyslem (včetně zbrojního) mnoho nezabývá. Opak je však pravdou. Firmy, které v ČR investují nepřináší této ekonomice téměř nic. Ať chceme nebo ne, musíme si přiznat, že tyto firmy staví v naší zemi pouze montovny, využívající levné pracovní síly, nízkých nákladů a neexistence kvalitních zákonů na ochranu zdraví a bezpečnosti při práci (toto je v zemích na západ o nás dosti nákladné). Jakmile tyto výhody skončí, firma závod demontuje a přesune jinam. Nám nezůstane nic, pouze zaučená pracovní síla, která bude pro další výrobu téměř nepoužitelná, neboť ji bude třeba znovu zaškolit (což bude opět stát prostředky a zřejmě opět nás, daňových poplatníků). Je třeba si uvědomit, že vše v.u. platíme z našich daní, neboť rozsah tzv. "investičních pobídek" je tak široký, že z celé transakce toho pro státní rozpočet mnoho nezůstane. Proto je třeba se rozhodnout, budeme vyspělou zemí, podporující rozvíjející se průmysl včetně výzkumu, vývoje a to jednak vlastní cestou či cestou rovné spolupráce se zahraničními partnery nebo se staneme pouze levnou pracovní silou? Pokud zvolíme první cestu, budeme se samozřejmě dostávat do problémů s těmi zeměmi, které si určité kroky (např. omezení vývozu apod.) mohou, vzhledem k jejich ekonomické síle dovolit. Nicméně za čas se dostaneme na úroveň, kdy i my budeme moci některá svá rozhodnutí přehodnocovat a to i ve směru výběru odbytišť pro naše výrobky. Pokud se však rozhodneme pro " slepou poslušnost ", budeme mít sice republiku plnou montoven, ale bez jakékoliv perspektivy. Pokud se týče popisované transakce je třeba jasně říci, zdali byl či nebyl spáchán trestný čin. Toto nechť rozhodne soud. Pokud došlo k pochybení v procesu vývozu, je třeba, aby se tímto zabývaly příslušné odbory ministerstev, do jejichž kompetence tyto záležitosti patří a sjednaly urychleně nápravu. Pokud ale transakce proběhla v pořádku, nevím, proč se jí v tomto rozsahu zabývat a kritizovat ji.
0/0
11.2.2002 9:11

Varel

100 % souhlas
0/0
11.2.2002 9:31

Michal

Re: ČR by se měla již konečně rozhodnout
 dlouhá, nudná, socialistická propaganda...
0/0
11.2.2002 10:51

geroc

Re: ČR by se měla již konečně rozhodnout
Nelze než plně souhlasit. Místo přiblblých výlevú slovo troufám si říct odborníka znalého problematiky.
0/0
11.2.2002 11:16

zenzi

Když jsem nastoupil k útvaru, zrovna se tyto TATRY připravovaly na odjezd do Koreje. Na vlastní oči jsem viděl i ty Korejce a znám osobně dotyčného důstojníka, který dostal rozkaz připravit je k odsunu. Jeden z odborných (pouze názvem funkce) náčelníků, který to celé u útvaru zajišťoval, si náhodou potom koupil nové auto.
0/0
11.2.2002 7:05

IS

Koukám, že komunisti se množejí dělením a geometrickou řadou ...
Už chybí jen zaktualizované "Teroristi všech zemí spojte se !"
0/0
11.2.2002 6:23

Vašek

Re: Koukám, že komunisti se množejí dělením a geometrickou řadou ...
Příteli, nemáte pravdu. Oni totiž neříkají "Teroristi všech zemí, spojte se!", ale oni toto heslo stále realizují. Komunisti holt musí ničit, ničit a ničit vše, co je normálnímu člověku vzácné (zejména život). To je jejich krédo, kterým se řídí již od smrti podivného kapitalisty Marxe.
0/0
11.2.2002 8:54

x-filess

Jedina osa zla je USA a USA, nebo je to USA?
Bush je peknej do sebe zahledenej idiot, ktery nevi co rika. Jedina zeme, ktera by mela byt zarazena na seznam terorisickych statu je USA. Izrael povazuji za kolonii USA... nebo je to naopak ? nejak tak to bude, bohuzel...
0/0
11.2.2002 2:12

Milos

Re: Jedina osa zla je USA a USA, nebo je to USA?
Ty ses musel na stranickych skolenich hodne snazit, ze. Bush treba neni prikladem zarneho statnika, ale aspon na nej neni zatykac jako treba na jednoho naseho byvaleho prezidenta. Na nektere dalsi (Novotny, Husak, ap.) bohuzel nebyl vydan ani ten zatykac. Jinak tak blbe vyroky, jako treba: "Petiletku splnime i kdyby to melo trvat 6 let" nebo "Lidi, maso bude !" nerika ani Bush. A o Tve inteligenci taky velke mineni nemam.
0/0
11.2.2002 5:33

Fylištín

pane x-files
Pouze dvě otázky: 1) stál jste někdy dětem na Vánoce frontu například na banány? 2) pamatujete si toaletní papír nebo dámské vložky v Československu na příděl?
0/0
11.2.2002 7:02

obcan

Re: pane x-files
 
 Ja stal na banany ...a nesmelo se kupovat vic nez 2 kila
0/0
11.2.2002 8:16

Najdete na iDNES.cz