Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Češi z gulagů budou odškodněni

Čeští občané, kteří byli ve čtyřicátých a padesátých letech odvlečeni do sovětských internačních táborů, budou odškodněni. Pokud nežijí, budou odškodnění jejich pozůstalí a potomci. Předpokládá to zákon, který přijala Poslanecká sněmovna. Za každý měsíc internace by měli dostat dvanáct tisíc korun. Předlohu musí ještě posoudit Senát a podepsat prezident Václav Havel.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Emil

Kolika metry se to vlastně měři?
Přestávám tomu rozumět. 1) Odsun Němců byl údajně výsledkem 2. světové války. Nebyla tedy výsledkem 2. světové války i deportace občanů bývalého Ruska z našeho území? Obě deportace se přece vařily na jedné plotně kuchyně soudruha Stalina. 2) Deportované české občany Ruské národnosti budeme odškodňovat. Neměli bychom odškodnit i deportované Němce a Rakušáky? Pro změnu, naše občany nasazené a vězněné v Německu odškodňuje Německo. Nemělo by naše občany Ruské národnoti vězněné v Rusku odškodnit Rusko?
0/0
8.2.2002 8:11

Macínek

Re: Kolika metry se to vlastně měři?
Asi tomu vážně nerozumíte.Jedná se o české občany zavlečené do Ruska a tam pro nic vězněné.
0/0
8.2.2002 13:04

Emil

Re: Re: Kolika metry se to vlastně měři?
Ano. Jedná se o občany, kteří po roce 1917 emigrovali ze sovětského Ruska a našli azyl u nás. Nejsem si úplně jistý, zdali všichni získali československé občanství, ale vzhledem k tomu, že zde žili bezmála 40 let, předpokládám, že ano. Občané Německé národnosti, žijící u nás, byli rovněž občany Československa. A ti, co byli nuceně nasazeni, nebo žalářování v Německu, to byli rovněž občané Československa. Rozdíl je pouze v tom, že někdo odškodněn byl a někdo nebyl. Někoho odškodnil stát, který příkoří páchal a někoho má odškodnit stát, který s těmi příkořími nemá nic společného. Čím se to řídí? Pochopil?
0/0
8.2.2002 13:46

Poskozeny

Re: Re: Re: Kolika metry se to vlastně měři?
Emile, tve otazky jsou spravne a legitimni, nicmene, v CR na ne odpoved nedostanes, ani o par set kilometru dale na vychod. Odskodneni se plati jen tam kde jsou penize a ne tam kde je pachatel. Kdyz vidis co CSSR a SSSR dokazali od roku 45 nahospodarit, pak pochopis , ze se musi lhat , na pravdu nejsou prachy.
0/0
8.2.2002 15:15

JIHOCECH

skromna otazka
Zaplati to ti co to zavinili ?
0/0
8.2.2002 2:25

Macínek

To jste se rozhoupali brzo,
takřka všichni už pomřeli,protože koho nezničil zdravotně gulag,toho dorazili komunisti svou úpornou snahou lidi s podobným osudem uklidit někam hodně,hodně daleko a hluboko,nejlépe do Jáchymova.
0/0
7.2.2002 18:18

Najdete na iDNES.cz