Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Poslanci řekli ano dohodě s Thajskem

Ještě předtím, než po třítýdenním jednání skončila schůze Poslanecké sněmovny, řeklo přes sto poslanců nepřímo ano dalšímu osudu dvou českých pašeráků drog - Emila Novotného a Radka Hanykovicse. Ti sedí už šest let v thajském vězení. Souhlas s česko-thajskou dohodou o předávání pachatelů trestných činů jim zvýšil naději, že by si mohli zbytek trestu odpykat v Česku. Ratifikace parlamentu byla posledním krokem k tomu, aby dohoda z roku 2000 začala platit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

kámoš

Dan, Obst, Bara,Hunter, Bob, Karl a další
Nemůžu uvěřit svým očím, když čtu diskuzní příspěvky. Má-li toto být přehlídka české povahy, tak Bůh s námi. Lidi, kde se ve vás bere tolik nenávisti? Bez bližší znalosti toho, jak k zatčení došlo a co mu předcházelo, lze číst "Ať chcípne, ať shnije ve vězení" a jiné podobné názory. Připadá mi, že než byl zaveden internet, ulevovali jste si nápisky na veřejných záchodcích. Je mi Vás líto, nechte se léčit. Emil je ve vězení již 7 roků, to je doba, kterou si odpyká málokterý vrah v České republice, a to v podmínkách o kterých se tady nikomu ani nezdá. Je Vám to málo? Za celou dobu nestál státní kasu a tudíž i Vás ani korunu, narozdíl např. od tzv. "bojovníka za lidská práva" Pilipa, který se prodražil na 700 000 Kč. Co vy na to nyní, spravedliví a spořiví občané? Ono se holt lépe tančí na hlavě toho, kdo se topí, než toho, kdo se může ozvat.
0/0
16.2.2002 16:27

dan

Re: Dan, Obst, Bara,Hunter, Bob, Karl a další
To je právě to, že v Česku si málokterý vrah vůbec odpyká nějaký trest. A když už ho náhodou dopadnou, odsoudí a zavřou, což je ve zdejších reáliích příliš mnoho náhod v souběhu, ve finále mu dá Vašek, prezident všech kriminálníků, milost. Teď jsem použil nadsázku, ale to pouze ke zvýraznění patologické praxe v této zemi. V těchto souvislostech je trest pro pašeráky drog v Thajsku opravdu příliš krutý, a to prosím pro všechny pašeráky, a ne jen pro nějakého Emila. Oni ti ostaní jsou přeci také lidé, neníliž pravda? Ať už pocházejí odkudkoliv. Takže se sentimentálně nerozesmutňujme nad osudem jednoho provinilce "toho našeho" a buďme prosím důslední i ve svém soucitu. Soucit je jedna věc a trest pro zločince druhá, soucítit neznamená rušit tresty, a trestat neznamená být bezcitný nebo nenávistný. Trest pro zločince má v lidské společnosti své pevné místo, chrání tu naprostou většinu jejích členů, kteří se nikdy kriminálních deliktů nedopouštějí, od jedinců, kterým činí zásadní problém dodržovat jakákoliv pravidla. O výši trestů se dá diskutovat, faktem je, že ty, nyní uplatňované v ČR jsou k lumpům všeho ražení maximálně benevolentní. Tudíž nepřátelské k nekriminální populaci a tak se nelze divit všeobecné nechuti k soucitu s jakýmikoliv kriminálníky, tedy i s těmi, osouzenými v cizině k mnohem přísnějším trestům než je nyní u nás obvyklé. Předpokládám, že konkrétně čeští pašeráci v Thajsku nebyli odsouzeni bez příčiny, alespoň nikdo z oficiálních činitelů jejich vinu nezpochybňoval. Možná byli mafií nastrčeni jako obětní beránci, ale tak už to v mafiích chodí, to vědí i podprůměrně nadaní sledovatelé špatných filmů. Ono jezdit do exotické země na náklady zločinců, znamená i počítat s exotickým kriminálem, pořád je to lepší než smrt bílého koně, což je mohlo také lehce potkat. Ti jejich zastánci, kteří ty dva znají málem důvěrně a zde se tak expresivně v jejich prospěch vyjadřují, mi připomínají dobu krátce po revoluci, kdy každý druhý z čerstvě naším velkohumanistou propuštěných kriminálníků se holedbal, že "seděl s Havlem". Že by odtud vítr foukal? Asi ano, protože tyto výlevy silně připomínají kriminálnickou hantýrku, i svou příslovečnou nechutí k "spravedlivým a spořivým" občanům, bez nichž se ovšem paradoxně žádný kriminálník neobejde, neboť na kom by potom parazitoval? Na ostatních kriminálnících? Tak to by zkusil jenom jednou a v lepším případě by pak dopadl jako naši slavní "Thajci".
0/0
16.2.2002 22:31

dan

drogy
Obchodníci s drogama jsou obchodníci se smrtí. A kdo smrt prodává, nijak se neliší od ostatních vrahů a musí sám se smrtí počítat. To je fér. Společnost, která se neřídí tímto jednoduchým pravidlem je nemocná, je živnou půdou pro zločince všeho druhu. Zločin postupně prorůstá do všech struktur, kupuje si odpustky a vliv ve státní správě za peníze, získané na úkor občanů. Obecné vědomí morálky upadá, zločin je relativizován, stává se jaksi "normální aktivitou". Být zločincem je najednou moderní, to co by dříve bylo nepředstavitelné, je najednou zcela normální. Občan, který s novými pořádky nesouhlasí, je považován za zpátečníka, je vysmíván a v případě, že se jedná o člověka vlivného, je mafií likvidován. Ano, zlegalizujme drogy, učiňme je široce dostupnými, mafii připravíme o část jejích zisků, ale ona si rychle najde jiný výhodný a bezpracný kšeft. Na ulicích pak budeme čím dál častěji potkávat mátohy, motající se ve svém transu a zakopávat o ty, kteří si šlehli svou dávku poslední. Každý občan má přece svou svobodnou vůli, rozhodnout se, zda drogu ano či ne, hlásají utopisté - věrní průvodci dekadence. Pouze jaksi zapomínají, že mezi námi žijí jedinci, jejichž vůle je od přírody méně svobodná, pokud vůbec je jaká. A samozřejmě děti, jejichž vůle se teprve vyvíjí. Co s tím? Pobijme tedy rovnou tyto jedince, ať jsme konečně všichni pevné a svobodné vůle, vytvořme tak tu správnou společnost, přiveďme chorobné představy utopistů v život! Cože, že je to příliš kruté? Proč, proboha, vždyť legalizace drog je právě touto cestou, vyrovnaní lidé, pevné vůle po droze nikdy ani nesáhnou, ať je legální nebo ne, a ti ostatní ať klidně chcípnou. Pro Evropana jsou prostě nealkoholové drogy stejnou metlou jako pro Indiány a národy Sibiře alkohol - to je dáno fyziologicky, náš organismus na ně není zvyklý. A ještě k těm dvoum nešťastníkům v Thajsku, kromě nich tam už nikoho dalšího od nás, od té doby, pokud vím, nezatkli, že by se všichni lehkoživkové už polepšili nebo se jenom vyhýbají Thajsku, jako čert kříži? Tak vidíte, jak to funguje!
0/0
16.2.2002 13:17

JV

Kecáš z hladu
Mezi vrahem a obchodníkem s drogami je rozdíl zásadní. Vrah zabíjí lidi, aniž by s tím oni souhlasili. Drogy si lidé kupují dobrovolně.
Pokud jde o kriminalitu, kteru dan zmiňuje, jde o daň za kriminalizaci drog. Proč páchají trafikanti méně zločinů než dealeři drog? Proč po legalizaci alkoholu v USA kriminalita poklesla? Nechť si tyto otázky zodpoví čtenář sám.
A mají drogové mafie bezpracný zisk? Takový mafián koupí drogu ve velkém a prodá ji spotřebiteli. Jestli je tohle bezpracný zisk, pak bezpracný zisk má každý obchodník na světě, každý provozovatel supermarketu, každý prodavač v krámě, každý obchodní cestují, prostě všichni. Dan chtěl asi říci, že dealeři drog mají neúměrné zisky. Ale v tom jim dan pomáhá kriminalizací drog. V případě legalizace by cena drog poklesla a dealeři by měli zrovna takové zisky jako každý jiný počestný obchodník.
Danův problém je, že prostě plácá nesmysly. Že nemyslí, že trpí nenávistí, rád lidem nařizuje, co mají dělat a co ne, rád je trestá, když ho neposlechnou, rád si hraje na diktátora. Dan a lidé jako on představují obecné nebezpečí. Když si někdo chce dobrovolně zničit zdraví, je to jen jeho problém, ale dan a podobní útočí i na ostatní a chtějí poškozovat i jiné
0/0
18.2.2002 9:43

Ervin Tatek

Jak to doopravdy bylo
Je tady nekdo kdo vi jak to bylo doopravdy,nebo se tady jen spekuluje.Jestli byl donucenej je mi ho lito,pokud dobre mu tak.Ale jednou jsme lidi a i ten kdo se dal na zcesti,za coz stejne muze spolecnost,by nemel pykat ve zvirecich podminkach, ktere v Thajskych veznicich panuji
0/0
15.2.2002 16:21

hobler

V klidu!
Nejsou horší než ostatní vrazi, co seděj v českym krimu. Tak ať tam klidně seděj s nima. Tohle břemeno český daňový poplatník snad unese.
0/0
15.2.2002 16:03

anti katka

Navsteva v Thajsku ?
Katka si letela na navstevu do Thajskeho vezeni.... Hmmm asi taky poctive zaplacena letenka co ? Jak Te chytnu ze prodavas osubko herak v republice, tak letis do Thajska do krimu !A zadna vymena zpet! Pekne dozivoti natvrdo a nebo rovnou poprava.
0/0
15.2.2002 15:38

Niki

Re: Navsteva v Thajsku ?
tupost nekterych lidi je vic nez zarazejici ...
0/0
15.2.2002 15:41

ja

o tom neco vim (dovoluji si tvrdit)
tedy nad nekterymi prispevky clovek fakt zasne.Sleduji Emiluv pripad od sameho zacatku,protoze Emila do jiste miry znam.Delate z nej vraha nevinnejch lidi (ci deti),prejete mu horsi trest nez surovejm vrahum a myslite,ze on chtel ohromne zbohatnout,hahaha, dovoluji si tvrdit, ze tak blbej zas neni.Radi by si prisli lehko na penize hlavne ty,co nadavaj na svou praci a nechtej platit statu na dalsi 2 vezne....ze jeho rodice plati na vezenstvi v CR a jeste mu posilaji penize, aby prezil, mohl si koupit lek ci matraci na spani je podle Vas fer? Jo, jiste, kdyz si ho nedokazali vychovat, tak jiste...a jste si tim fakt jisty? Lidi, co o tom nic nevite,nesudte.....prosim. Snazte se zit podle nejcistsiho svedomi, tak vychovavejte deti a pak mame mozna sanci ze nam bude lip.
0/0
15.2.2002 15:32

obst

Re: o tom neco vim (dovoluji si tvrdit)
kušuj smažko
0/0
15.2.2002 16:55

kodl

A jak to tedy bylo?
Podel se o pribeh at si muzem udelat obrazek kdo je jak vinnen.
0/0
15.2.2002 22:52

Niki

konecne v parlamentu schvalili neco rozumnyho ...
maji pravo sedet v ceskem vezeni, jsou to cesi.
0/0
15.2.2002 15:18

Fája

Moje vidění
Drogy jsou bohužel součástí lidské civilizace od nepaměti. Časem jsme si je začali dělit a škatulkovat, takže ve finále máme měkké drogy, které jsou předmětem čilého obchodu a konzumu pod ochrannými křídli nejrůznějších států, jsou povoleny a člověku běžně přístupné, a na druhé straně "tvrdé", ketré jsou bez vyjímky zakázané. Jen by mě zajímalo, kolik lidí na světě má vážné zdravotní problémy způsobené například kouřením a u kolika je příčinou třeba heroin. Teď to zní možná děsne, nezastávám se tvrdých drog, chraň Bůh, ale představa, že v devatenácti letech udělám hroznou chybu a budu za ni pykat dalších 50 let je krutá. Uvažuji totiž tak, že záleží na každém z nás, jestli po droze sáhnu, nebo ne a jestli mi ji někdo nabídne, vždycky můžu říct ne. Teď nehovořím o stavu naprosté závislosti, kde už tělo a hlava funguje úplně jinak. Ale výše trestu je aspoň podle našich měřítek srovnatelná tak možná s mnohonásobnou nebo obvzlášť brutální vraždou a to se na mě nehněvejte, je daleko horší čin, než převést kila heroinu.
0/0
15.2.2002 15:18

Niki

Re: Moje vidění
naprosty souhlas
0/0
15.2.2002 15:20

obst

Payne bravo!
0/0
15.2.2002 14:13

0/0
8.2.2002 18:07

Bara

Dle meho nazoru, si oba panove zaslouzi sedet v thajskem kriminale. Domnivam se, ze si museli byt naprosto vedomi toho ze za pasovani drog, obzvlaste v Tahjsku, jsou vysoke trestni sazby. Zaslouzi si byt tam kde jsou. Jejich pobyt v vezeni v Cechach nas danove poplatniky bude stat tisice. A to nemluve o nakladech spojene s jejich transportem.
0/0
8.2.2002 0:20

Sandstorm

Re:
Hmmm, až ty nebo tvoje dítě dostanete leukémii, budu taky litovat těch tří korun, které budu muset jako daňový poplatník zaplatit. Buď stejně tvrdá na sebe, ale to asi nezvládáš...
0/0
8.2.2002 11:19

hunter

Re: Re:
Ty jsi největší hajzl ze všech. Onemocnět můžeme všichni. Ale jenom kreténi budou obchodovat se smrtí. Ti v tom Thajsku dobře věděli do čeho jdou. AŤ tam chcípnou. Ze svých daní je živit nebudem.
0/0
8.2.2002 11:31

JV

Kecy-prdy-beďary
Pro doplnění Vašich znalostí podotýkám, že v ČR zemřou na následky kouření ročně řádově desetitisíce lidí a pokládá se to za společensky zcela přijatelné. Pokud to nevíte, každý má právo spáchat sebevraždu - je to přece jeho tělo a ne moje nebo Vaše, abychom o něm mohli rozhodovat.
Ze svých daní je samozřejmě živit nemusíme - stačí legalizovat drogy.
0/0
8.2.2002 14:40

Pavel Zatloukal

Re: Kecy-prdy-beďary
Nadpis tveho prispevku opravdu verne vystihuje jeho kvalitu. Mimochodem, daleko lepsi cesta k tomu, abychom nemuseli z dani platit hajzly, co si huntuji zdravi vedome a s vedomim, ze je z toho zdravotnictvi za nase prachy vytahne, jsou danove asignace. Me vubec neni proti mysli, ze by svine, ktera 30 let kourila a otravovala tim zivot svemu okoli umrela proto, ze nebyly penize na operaci, ktera by ji zachranila zivot. Ja bych na leceni kuraku, alkoholiku ani kterehokoli druhu narkomanu ze svych dani nedal ani korunu.
0/0
15.2.2002 12:45

Fája

Re: Re: Kecy-prdy-beďary
Takže člověk, který kouří 30 let je svině, každej alkoholik je lepší mrtvej. Skvělý!Ty lidi to totiž hrozně baví, chlastat tak, že ani nemůžou stát. Nechceš se třeba občas zamyslet nad příčinou. Možná, že tvoje nesnášenlivost je jedna z nich.
 
0/0
15.2.2002 15:22

gouda

Re: Re:
ty jsi imbecil. A jenom podobnej imbecil jako ty si nevšimne, že má u sebe náhodou nějaký 4 kila navíc.
0/0
8.2.2002 13:22

Igloo

Re: Re: Re:
nojo, ono je v thajskych veznicich pomerne dost lidi, kteri dostali vzkaz - svoji pritelkyni/dceru/etc. dostanes postou po kouscich, pokavad tyhle 4 kila navic nebudou v Thajsku. Podle tvoji definice by jsi byl imbecil.. Sorrac, ale nejvetsi problem thajskych zakonu je prehnana perzekuce tech kdo ty 4 kila vezou a absolutni impotence k organizatorum. Proto je tak propracovany system jak donutit lidi aby ssebou vzali balicek... Jinak desne nerad diskutuju s nekym kdo nabyde dojmu ze je v obraze a zacne kolem sebe vulgarne pokrikovat. Ber tohle jako ze delam vyjimku.
0/0
8.2.2002 18:17

gouda

Re: Re: Re: Re:
Pokud vím, tak něco takovýho, co popisuješ, se v tomto případě neodehrálo - jestli ano, rád se o tom dovím víc. Jinak si tu svoji výjimku strč za kloubouk. A hlavně jsem to vztahoval k tomu, že tu bylo dáno do roviny použití části daňových výnosů na kriminálníky a na nemocné leukémií. Abys byl v obraze.
0/0
15.2.2002 12:47

Bob

Re: Souhlasím
Ještě chci dodat, že pokud se povede vrátit je do Čech, tak do dvou let jsou na svobodě!!! (buď na amnestii, nebo na půlku trestu, který jim tu vyměřej)?!?! "Pak se mohou pánové s nabytými zkušenostmi věnovat distribuci drog klidně dál a v klidu tady doma, na školách, discotékách atd." Páni poslanci by potřebovali, aby se tenhle problém drog a závislosti na nich dotknul někoho z jejich rodin, aby poznali důsledky!
0/0
15.2.2002 14:49

karl

Re:
Opravdu si nemyslim, že by si 19 letej kluk zasloužil hnít 50 let v thajskym kriminále. Odseděl si tam už dost a myslim, že si tam asi prožil takový věci o kterých se nám nezdálo ani v nejhorším snu.
0/0
15.2.2002 15:14

keks

Re:
jsi husa, až budeš mít na krku puberťaka, budeš mluvit jinak. Rád bych vedel, kolik si už ty konkretne zaplatila statu dane
0/0
6.4.2002 18:45

Sandstorm

Úsměv
S úsměvem pozoruji debatu některých připodělaných Čecháčků, kteří přesně ve stylu polovzdělané lůzy z doby francouzské revoluce stojí okolo gilotiny a řvou "smrt" :o) Tato lůza málokdy znala okolnosti případu, bylo jí jedno, zda je dotyčný vinen či nikoli, hlavně že pohledem na krev zahnala intelektuální i ten skutečný hlad. Už vidím vás hrdiny, jak zkoprněle stojíte na svým kufrem, ve kterém vidíte x kilo heorinu, o kterém jste neměli ani tušení. I to se jim mohlo stát, co vy (my) víme? A argumentovat dětma - to dělají jen ti, co si nedokáží ty své parchanty zvládnout a chtějí, aby trestní represe suplovala domácí výchovu. Za zločin patří trest, ale musí být nějaká proporcionalita. Pokud chcete pro pašeráky drog padesátiletý trest v opičí věznici, prosím. Navrhněte pak trest za vraždu, znásilnění, šikanu, týrání dětí atd. atd. A bacha - 150 let a 500 let je v důsledku totéž, tak nepřehánějte zbytečně :o)
0/0
7.2.2002 16:11

lokitka

Re: Úsměv
Konečně rozumný příspěvek. Kdo by si troufnul převážet heroin jen tak v kufru, když ví, jak jsou Thajci vysazení na kontroly?? Chtěla jsem jet do Thajska na dovču, ale z tohoto mám strach; však to není poprvé, co něčí kufr využili na převoz drog, aniž by o tom dotyčný věděl.
0/0
8.2.2002 12:33

Radek

Kdo nezazil,nemuze soudit
Kdo nikdy neudelal neco, ceho by v budoucnu litoval? Nezkusili jste nekdy neco, co odporuje pravnim a etickym zakonum? Myslim si, ze dosavadni trest, ktery si odpykali v Thajsku je dostatecne adekvatni tomu, co udelali. Pro me jsou jine zlociny tezko pochopitelne a malo trestane nez tento. Trestat by se meli hlavni vinici narkomafie a ne donuceni pesaci. Ve veznici v Bangkongu jsem Emila navstivil a mozna i proto jsem pro to, aby se co nejdrive dostali do "lidskych" podminek ceskych veznic a byl souzen dle nasich zakonu.
0/0
7.2.2002 15:06

gouda

Re: Kdo nezazil,nemuze soudit
nasrat
0/0
7.2.2002 15:31

MAREK Z.

jste ralný sadista..zamyslete se
Také souhlasím s postihy za drogy, ale 50 let klukům, kteří ulítli s vidinou snadného výdělku? Asi nesledujete causy našich sportovních, politických a bývalých nepotrestaných STB bossů., takové bych nechal týrat na mučidlech a zavřel na doživotí, protože zničily životy mnoha lidí a okradli národ o mnoho miliard!!Jděte se vycpat, saďoure, jste vedle jako jedle!!!
0/0
7.2.2002 12:41

David

Ulítli .... ?
Jste magor Marku - pokuste se zamyslet ...... Víte jistě, že budete takhle argumentovat, až vaše dcera dopadne jako jiní feťáci a bude si "šlehat" po záchodcích? A vás klidně pro dvacku třeba i zabije?
0/0
7.2.2002 13:07

JV

Re: Ulítli .... ?
Vaše dcera si bude šlahat po záchodcích jen tehdy, pokud se pro to sama rozhodne. Je to její tělo, tak o něm rozhoduje ona. Nebo chcete tvrdit, že dealeři drog přepadávají nevinné kolemjdoucí a stříkají jim do žil heroin?
A za kriminalitu může prohibice (viz příklad s alkoholovou prohibicí v USA). Předtím ani potom nebyla konzumace alkoholu spojena s tolika zločiny. A před nástupem drogové prohibice byly taky ulice bezpečné. Údajně byl dokonce kokain součástí původní receptury coca-coly.
Nesmíte se nechat ovládat emocemi a musíte rozumně uvažovat, magore Davide.
0/0
7.2.2002 13:33

Alice

Ne - pan Marek je sametovy demokrat
.... a takoví jako on nám tady "vyrobili" tu sametovou sračku ve které zcela nesametově žijeme!
0/0
7.2.2002 13:22

Platt

Neuvěřitelné
Heroin! Jaká krása. Musí být na sebe opravdu hrdí. Velice velkoryse přehlédli co udělali. To je naprosto neskutečné, Vždyť to jsou těžcí zločinci. Jsem pro to, nechat je sedět pěkně tam kde sedí. Na dobu, kterou jim určil soud a v zemi, kde spáchali zločin. Realita je tam zřejmě drsná. Chválabohu. Snad by to mohlo odradit podobné dobrodruhy a ludráky, kteří chtějí zbohatnout na lidské bídě a neštěstí. Drogy přinášejí neštěstí, na to se v této zemi rádo zapomíná. Až je přesunou do ČR (a oni je přesunou, otázka času), ani bych se nedivil tomu, že je příjme Venda-milost a prodiskutuje s nimi jejich těžký úděl a život v Thajském vězení.
0/0
7.2.2002 12:33

lokitka

Re: Neuvěřitelné
Nedej bože, aby ti někde na hranicích otevřeli kufr a něco našli. Pak budeš jen zírat a volat o pomoc. A ta nepřijde, protože si každý řekne: "Jen si to odseď, ty svině"
0/0
8.2.2002 12:42

Platt

Re: Re: Neuvěřitelné
Není to o tom, že někomu najdou náhodou něco v kufru. Oba věděli o tom, že "něco" vezou. Novotný tvrdí, že byl k pašování donucen, Hanykovicz se prý domníval, že veze afrodisiaka. Oba dva věděli. Mám je snad litovat?
0/0
8.2.2002 16:09

Fája

Re: Re: Re: Neuvěřitelné
Drogy jsou bohužel součástí lidské civilizace od nepaměti. Časem jsme si je začali dělit a škatulkovat, takže ve finále máme měkké drogy, které jsou předmětem čilého obchodu a konzumu pod ochrannými křídli nejrůznějších států, jsou povoleny a člověku běžně přístupné, a na druhé straně "tvrdé", ketré jsou bez vyjímky zakázané. Jen by mě zajímalo, kolik lidí na světě má vážné zdravotní problémy způsobené například kouřením a u kolika je příčinou třeba heroin. Teď to zní možná děsne, nezastávám se tvrdých drog, chraň Bůh, ale představa, že v devatenácti letech udělám hroznou chybu a budu za ni pykat dalších 50 let je krutá. Uvažuji totiž tak, že záleží na každém z nás, jestli po droze sáhnu, nebo ne a jestli mi ji někdo nabídne, vždycky můžu říct ne. Teď nehovořím o stavu naprosté závislosti, kde už tělo a hlava funguje úplně jinak. Ale výše trestu je aspoň podle našich měřítek srovnatelná tak možná s mnohonásobnou nebo obvzlášť brutální vraždou a to se na mě nehněvejte, je daleko horší čin, než převést kila heroinu.
 
0/0
15.2.2002 15:16

Jan

Tvrdé tresty na drogy
Souhlasím s velmi tvrdými postihy za pašování drog a jsem pro zavedení 50 ti letých trestů i u nás. A trest ať si odpykají pěkně v Thajsku. Jo, já budu chodit do práce, makat, platit daně, a panáček bude ležet na kavalci, koukat na televizi a 5 x denně papkat, protože pracovat nemusí? Tak to teda ne...
0/0
7.2.2002 10:49

Michal

Re: Tvrdé tresty na drogy
Plně souhlasím a jen lituji že za pašování drog jsou u nás tak mírné tresty. Doufám že ČR se bude muset zavázat že si tu odsedí celej trest a né že za rok je za dobré chování a protože si přivezli nějakou bolístku z Thajského vězení propustí a nakonec jim dají invalidní důchodeček a udělají z nic národní mučedníky. Myslím že film který se o něco podobného snaží právě přicházi do kin.
Jinak v Thajsku jsem byl jako turista a je to překrásná země, s exotickou přírodou a nerad bych, aby kvůli těm dvou grázlům se zde podněcovali nějaký protithajský nálady. Je to národ neuvěřitelně přátelský a dobrosrdečný.
0/0
7.2.2002 11:04

Petrix

No teda, to co tady čtu, tak žasnu! Nikdo se samozřejmě nezastává pašeráků hlavně tvrdých drog, ale názory typu "ať tam zdechnou hajzlové apod. jsou opravdu překvapující! Nechtěli byste náhodou blbýho devatenáctiletýho kluka, kterej se nechal osudově zlákat, mučit středověkým způsobem? Takovýhle rybky by to měli odnášet, ale skutečné bosse, kteří za podobnými obchody stojí, nikdo nikdy neodsoudí!
0/0
7.2.2002 10:20

David

.......... dy stojí, nikdo nikdy neodsoudí!
A to jako co? To znamená, že si ti malí prevíti zaslouží nějakej zvláštní soucit? Jedu já do Thajska s drogama? Nejedu, protože su POSRANEJ z toho, co by se stalo, kdyby mě chytili! Chodím dál jak vůl do háčku a beru měsíčně MZDU! Tak jaký máš další rozumný argumenty?
0/0
7.2.2002 10:40

JV

Proč?
Proč někoho zavírat do vězení kvůli drogám? Když si někdo chce ničit zdraví, je to jeho problém. Pro mě za mě - ať si třeba uřízne ruku na cirkulárce. Je to jeho ruka, ne moje, tak nemám právo omezovat jeho svobodu.
Drogová prohibice jen nahrává mafiím. Copak jste se nepoučili z alkoholové prohibice v USA? Tam šlo přesně o totéž - aby se někomu zabránila dobrovolně is ničit své vlastní tělo, vytvořila se živná půda pro organizovaný zločin, ulice se staly nebezpečnými a nakonec to stálo mnohem více, než když se nechá věcem volný průběh.
0/0
7.2.2002 10:00

Michal X

Re: Proč?
Svým způsobem máte možná pravdu, ale uvědomte si, že dealeři získávají budoucí klientelu převážně mezi školnmi dětmi...vytvoří u nich návyk, aby pak měli zajištěné zisky....to je SVINSTVO, za které by mělo být ne 50, ale 100 let kriminálu.
0/0
7.2.2002 10:12

Manik

Re: Re: Proč?
Nehledě na to, že jejich lečbu pak platím ze svých daní, a na to se mě nikdo neptá.
0/0
7.2.2002 12:42

Rico

Re: Re: Proč?
Pouze 5% nezletilých má první zkušenost spojenou drogou kterou jim poskytl nějaký pouliční dealer. Drogy za to nemůžou. Problém je pouze v lidech, kteří jim nemohou odolat a to je většinou dáno jejich výchovou.
0/0
15.2.2002 12:55

Katka

Re: Proč?
Pane,Vy jste asi úplně mimo, že?Ty lidi nesedí za to, že drogy užívali, ale za to, že chtěli vydělat prachy na zkrachovalých nebožácích, kteří by to svinstvo od nich koupili. Tak to jste se asi jen splet, když říkáte, že by se takový ptáčci měli nechat na pokoji, ať si dělají, co chtějí, ne? Aspoň teda doufám.
0/0
7.2.2002 13:02

JV

Re: Re: Proč?
Pak je ale chyba na straně zdravotního pojištění. Když si pojistím dům a pak ho sám zapálím, taky mi žádná pojišťovna na světě nic nedá. Každý je svého štěstí strůjcem.
0/0
7.2.2002 13:23

Najdete na iDNES.cz