Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Jak blázni v bažině

Čtyřkoalice nyní připomíná pohádkovou saň, jejíž hlavy se pustily do rvačky a nakonec se sežraly. Co je však pochopitelné u zaostalého plaza, působí v podání lidí, kteří tvrdí, že by dokázali vládnout, jako náhlý záchvat nakažlivé duševní nemoci. Teorie her říká, že všichni hráči se snaží vylepšit svou pozici, zvýšit svou tržní cenu či šanci na vítězství. Přirozeně se snaží zhoršit vyhlídky soupeřů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Jobber

Lidovci - intrikáni !
Všechny ty dluhy (i ty domnělé) jsou jenom záminka k intrikování - a za vším opět stojí "lidovci"!!! Jsou to oni, kdo se svými devíti procenty chtějí řídit stát. Ale bohužel jim k tomu chybí majorita a tak stále intrikují. Klaus jim už dávno nemůže přijít na jméno a teď si to vychutnali jidáši z US a ODA - inu lidovci v kožichu - to je těžký svrab!
0/0
3.2.2002 20:19

Ivo

Uvidí se o volbách
Stoupencům všelijakých pořádků v minulosti mnohokrát zásadně neimponovala vnitřní rozpornost demokracie. Jevila se jim slabá a zcela neobdivuhodná. Přitažlivé v jejich očích byly naopak strany pevné jak ocel. Právě tyto, byť vím o neúspěchu projektu Čtyřkoalice, doporučuji nevolit.
0/0
1.2.2002 15:50

Hraboš

pane Komárku, proč?
Vážený pane Komárku, jste majitelem zvláštní schopnosti. Vždy s Vámi souhlasím i nesouhlasím. Ještě se nestalo, abych buď zcela souhlasil, nebo zcela nesouhlasil. U jiných autorů jde obé velmi snadno. Nevidím zde Vaši výhodu. Vaše názory se rozpíjejí a do jisté vzájemně anulují. Snaha o objektivitu (?) nemá míru, má velký rozkmit. Chybí mi páteř Vašich komentářů. Souhlasím s většinou výše napsaného. S čím nesouhlasím je teze o vnějším tlaku na 4K. Naprosto dominantní jsou přece tlaky vnitřní. Bezpochyby je i řada vnějších tlaků. Za nejpodstatnější vnější tlaky lze považovat prosazení pětiprocentní hranice i pro koalice a dodržení opoziční smlouvy do konce. Budiž. Ovšem 4K měla geneticky předurčený vnitřní rozpad. Vznik 4K jako reakce na opoziční smlouvu, evidentní kalkul s nedodržením OS některou smluvní stranou, účelové poslepování "programu" 4K, zmanipulované průzkumy veřejného mínění, vrozené lidovecké lavírování a do očí bijící nepříčetnost ze ztráty vládních pozic, atd, atp. Samozřejmě, že podle teorie her je pro ODS i ČSSD výhodné, zmizí-li konkurent. Z toho však nejde vyvozovat primární, bezprostřední podíl obou stran na rozpadu 4K! Zde se dopouštíte vědomého či nevědomého logického úletu. 4K vyhnívá zevnitř. Proč? Zkuste to správně pojmenovat.
0/0
1.2.2002 3:49

Najdete na iDNES.cz